Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022785 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1170 Dátum: 2004.08.06 22:39:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Igen.  Ha a harmonyban volt akkor mindegyikben....  :wink:

Közben szereztem egy gépkönyvet is, tényleg így van.
Viszont egy érdekes dolgot találtam: a könyv szerint az ikerlámpás típusnál (2000-től gyártották) létezik 1296 köbcentis benzines, és 1867(!) köbcentis dízelmotoros változat, is viszont nem találtam a 2.0-es dízelmotorosat! Elírásról lenne szó, vagy mások az adószabályok Angliában, vagy mi a szösz?

1296 köbcentisről még nem hallottam... Hmm... Talán Yaris motor lehet a Corollában?  :?  :?:
Az 1,9-es dízel pedig igen létezik. A Toyotának kellett dízelmotor, és PUG dízelmotort licenceltek... De hamar rájöttek, hogy nem jó, ezért fél évig gyártották csak kb.... Úgyhogy ha látsz 1,9-es dízel PUGot, gondolj arra, hogy annak a motorja Corollákban is ketyeg  :wink:
Itt van egy eladó 1,9D Corolla: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Toyota&hirdeteskod=667535&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1024
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1171 Dátum: 2004.08.06 23:22:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Úgyhogy ha látsz 1,9-es dízel PUGot, gondolj arra, hogy annak a motorja Corollákban is ketyeg  

Erről tudtam, de az ember azt gondolná, hogy a gépkönyvben valamennyi fellelhető motortípus benne van - ergo a 2.0 is ott kéne, hogy legyen.
A Peugeot-motor véletlenül nem 1905 cm3? Mert az nem = 1867...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1172 Dátum: 2004.08.06 23:32:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Úgyhogy ha látsz 1,9-es dízel PUGot, gondolj arra, hogy annak a motorja Corollákban is ketyeg  

Erről tudtam, de az ember azt gondolná, hogy a gépkönyvben valamennyi fellelhető motortípus benne van - ergo a 2.0 is ott kéne, hogy legyen.
A Peugeot-motor véletlenül nem 1905 cm3? Mert az nem = 1867...

Arra tudok tippelni, hogy a gépkönyv kiadásának pillanatában a régi 2C dízelmotort MÁR nem rakták a Corollákba, az új D4D-t pedig MÉG nem, és az átmeneti megoldásként született PUG dízel maradt...

Ha megnézed a linken a használt Corollát, ott is 1868cm3 van írva, tehát nem 1905.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1173 Dátum: 2004.08.06 23:49:10 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ha megnézed a linken a használt Corollát, ott is 1868cm3 van írva, tehát nem 1905.

Akkor viszont a kettő ugyanaz. Láttam már - asszem a németeknél - ilyet, hogy létezik tényleges, és adóügyi motor lökettérfogat. (Hubraum effektiv und Steuer) Az utóbbi lehet kisebb is. Egy kivétellel . a Wankel-motorral szerelt autóknál 2-es szorzóval számolnak, pl. a Mazda RX-8 1308 ccm-es motorja után úgy kell adózni, mintha az 2616 ccm lenne...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1174 Dátum: 2004.08.07 00:02:40 »
Idézetet írta: "music"
1296 köbcentis benzines, és 1867(!) köbcentis dízelmotoros változat

No megnéztem a furat/löket is benne van, az 1.3-nál 73x77,4mm a dízelnél 81x85,5mm. Nem tudom, mond ez így valamit?
music     

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1175 Dátum: 2004.08.11 11:49:11 »
Sziasztok!
Szerintetek mennyi futott kilométerrel érdemes (még) vásárolni egy 6 éves Toyotát? Megtaláltam majdnem a megfelelőt de 5 éves kora ellenére már több mint 150 ezer km van benne, ami szerintem sok. Mi erről a véleményetek?  [smilie=sm45.gif]
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1176 Dátum: 2004.08.11 11:57:41 »
Én két éve vettem egy 4,5 éves szervizkönyves Corollát 150e km-el. Szinte új volt. De nagyon nézd meg mert igencsak szeretik tekergetni az órát!!! Ha van szervizkönyve nézd meg az utolsó pecséteket és csörögj rá hogy tényleg járt-e ott az autó, és hogy akkor mennyi km volt benne. Esetleg ha megvan a volt tulaj kérdezd ki mire használta, ha városi autó akkor jobban kopott, ha autópályás, akkor meg kőfelverődések lesznek az elején. Én személyszerint inkább olyat vennék, ami hosszabbtávokat ment. A városi autózás kb 1,5-2* jobban koptaja az autót.  :?

Az enyémbe 150-ig semmi sem volt cserélve a kötelezőkön kívül a szervizjkönyv szerint. Én sem cserélte semmit rajta. 300 ekm-ig szerintem gond nélkül elmegy.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1177 Dátum: 2004.08.11 12:13:41 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok! Szerintetek mennyi futott kilométerrel érdemes (még) vásárolni egy 6 éves Toyotát? Megtaláltam majdnem a megfelelőt de 5 éves kora ellenére már több mint 150 ezer km van benne, ami szerintem sok. Mi erről a véleményetek?  [smilie=sm45.gif]

Nem a futott km a lényeg, hanem, hogy azt milyen körülmények közt futotta. Persze egy (valóban) 32e km-t ment autó bizotsan jobb vétel, mint egy 150e-t futott.
Egyébként én is sokallanám. Ha Toyota T-Plusz autó, akkor azért megbízhatsz benne!
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1178 Dátum: 2004.08.11 16:43:50 »
Idézetet írta: "baconka"

Szerintetek mennyi futott kilométerrel érdemes (még) vásárolni egy 6 éves Toyotát? Megtaláltam majdnem a megfelelőt de 5 éves kora ellenére már több mint 150 ezer km van benne, ami szerintem sok. Mi erről a véleményetek?  [smilie=sm45.gif]


Nem tudom mennyire olvastad végig a különböző topicokat. Valahol szépen összeszedték a tőlem okosabbak, hogy a használt autóknál mit kell megnézni.

Pedálok, kormány, futómű alulról, lógnak-e a kerekek, elemek illesztése pontos-e, festékmérőt érdemes szerezni, ülések állapota, vonóhorog állapota, ha van. Ja és ha tudod, akkor nyomozd, hogy hol szervizelték. Ha házilag csinálták, akkor szerintem érdemes a magyarországi autó első üzembehelyezési helyét keresni. Ott biztos volt pár szervizen. Ha meg külföldi, akkor jobb, ha valami jó szemű lakatossal, meg egy autószerelővel mész el próbára. Az órát ha digit akkor egy szervízben meg tudják mondani, hogy valósat mutat-e. Ha nem digit, akkor meg a számok kicsit elcsúszhatnak piszkálás esetén (sajna az ügyesebbek ezt is meg tudják szépen oldani).

Majd ha olvassák többen ezt a hozzászólást, akkor biztosan jut még eszébe valakinek valami.

Egyébként 150e km nem sok, ha autópályáztak, viszont ha városi furika volt (amit azért nehezen képzelek el) akkor hagyd.
Üdv: Kishaver 74

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1179 Dátum: 2004.08.11 23:15:48 »
Sziasztok

Épp váltani készülök autót és teljesen beleszerettem a Corollába (HB, 5 ajtós, SOL), szóval már semmi sem menthet meg tőle. Már csak azt kéne eldöntene, hogy 1.4 vagy 1.6.os motorral legyen. Mennyire érezhető benne a nagyobb motor? A különbség 225kFt, amit hajlandó vagyok kinyögni, ha valóban ad egy kis +t. (Kipróbáltam, de a tesztautók mind újak, bejáratósak). Tud valaki valami érzékleteset mondani erre?
Előre is köszönöm a választ!

(Ha volt már a kérdés, akkor elnézést, de csak 18 oldalnyit tudtam végigolvasni a 48-ból és legyőzőtt a türelmetlenség).
04 Corolla HB 1.6 SOL

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1180 Dátum: 2004.08.12 07:34:18 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!
Szerintetek mennyi futott kilométerrel érdemes (még) vásárolni egy 6 éves Toyotát? Megtaláltam majdnem a megfelelőt de 5 éves kora ellenére már több mint 150 ezer km van benne, ami szerintem sok. Mi erről a véleményetek?  [smilie=sm45.gif]


Nem árt tudni ki volt az előző tulaj mert pl a cégünk is árulja a céges Toyotákat, de azok nem agyonkímélt autók.
Egy szerelővel átnézetném az autót. Jó szerelő tudja mit kell nézni és sok dolgot kiszűrhet első körben.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1181 Dátum: 2004.08.12 07:40:29 »
Idézetet írta: "jlovas"
Sziasztok

Épp váltani készülök autót és teljesen beleszerettem a Corollába (HB, 5 ajtós, SOL), szóval már semmi sem menthet meg tőle. Már csak azt kéne eldöntene, hogy 1.4 vagy 1.6.os motorral legyen. Mennyire érezhető benne a nagyobb motor? A különbség 225kFt, amit hajlandó vagyok kinyögni, ha valóban ad egy kis +t. (Kipróbáltam, de a tesztautók mind újak, bejáratósak). Tud valaki valami érzékleteset mondani erre?
Előre is köszönöm a választ!

(Ha volt már a kérdés, akkor elnézést, de csak 18 oldalnyit tudtam végigolvasni a 48-ból és legyőzőtt a türelmetlenség).


Szerintem az 1.4-es 97 lóerővel elegendő ha nem versenyezni akarsz vele rendszeresen. Nekem is az van és nincs vele gond. Sok hasonló kategóriában lévő autó 1.6-os motorral tud ilyen lóerőt. Mi már sokaltuk az 1.6-os árát. Ha már lóerős autó kell akkor vesz az ember egy TS-t.
Persze mi egy részét hitelre vettük ér nem volt mind1 mennyit kell törleszteni, ha neked megvan a pénzed az 1.6-ra is akkor vedd meg.
Én az árkülönbözetet inkább nem fizetném ki.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1182 Dátum: 2004.08.12 08:05:29 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "jlovas"
Sziasztok

Épp váltani készülök autót és teljesen beleszerettem a Corollába (HB, 5 ajtós, SOL), szóval már semmi sem menthet meg tőle. Már csak azt kéne eldöntene, hogy 1.4 vagy 1.6.os motorral legyen. Mennyire érezhető benne a nagyobb motor? A különbség 225kFt, amit hajlandó vagyok kinyögni, ha valóban ad egy kis +t. (Kipróbáltam, de a tesztautók mind újak, bejáratósak). Tud valaki valami érzékleteset mondani erre?
Előre is köszönöm a választ!

(Ha volt már a kérdés, akkor elnézést, de csak 18 oldalnyit tudtam végigolvasni a 48-ból és legyőzőtt a türelmetlenség).


Szerintem az 1.4-es 97 lóerővel elegendő ha nem versenyezni akarsz vele rendszeresen. Nekem is az van és nincs vele gond. Sok hasonló kategóriában lévő autó 1.6-os motorral tud ilyen lóerőt. Mi már sokaltuk az 1.6-os árát. Ha már lóerős autó kell akkor vesz az ember egy TS-t.
Persze mi egy részét hitelre vettük ér nem volt mind1 mennyit kell törleszteni, ha neked megvan a pénzed az 1.6-ra is akkor vedd meg.
Én az árkülönbözetet inkább nem fizetném ki.


Köszönöm a válaszod, meg hogy 6:40-kor is hajlandó voltál rá  :D .
A helyzet az, hogy ez nálam félig emócionális dolog. Ha nem azt veszem, amibe beleszerettem, akkor mindig rágni fogom magam utána ezen, a kocsit meg minimum 5 évre tervezem, az pedig túl hosszú rágódás lenne. Szóval a "belső béke" érdekében inkább kifizetem a + pénzt, még akkor is, ha kicsit túlzottnak tartom is.

Leginkább az érdekelne, hogy az egyikből a másikba átülve mekkora a különbség?  Érezhető-e, vagy csak valami speciális helyzetben jön elő érzékelhető mértékben?
04 Corolla HB 1.6 SOL

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1183 Dátum: 2004.08.12 08:43:28 »
Próbáld ki magad ha lehetőséged van rá vagy nézz meg teszt adatokat. Bár vezettem 1.6-os Corollát is, de nem volt rám nagyobb hatással mint az 1.4. Persze én nem vagyok autó mániás csak egy eszköz számomra az autó. A vezetési mániám eszköze. Imádok vezetni minden körülményben sőt minél rosszabb én annál jobban élvezem, de az autókhoz nem nagyon értek.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1184 Dátum: 2004.08.12 09:14:53 »
Én sem vagyok egy autóguru, de én az 1.4-es erejét néha keveslem. Főleg teli utastérrel, max. légkondin, és éppen előzni kellene egy forgalmas főúton, ahol ugrani kell és beférni. Egyébként normál körülmények között teljesen rendben van.
Mielőtt azonban ez alapján megvennéd az 1.6-ot, szerintem próbáld ki, mennyire jól gyorsul pl. 70-ről 120-ra... (meg ilyesmik)
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i