Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022783 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1095 Dátum: 2004.07.27 17:01:06 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Igen, azért nem szabad elfelejteni, hogy az átlagos évi futásteljesítmény 12e km. Ebben benne van a céges autók 30-40e km-re is, tehát következésképpen kell lennie ennél alacsonyabbaknak is.

Az alacsonyabbra példa a Yarisunk volt, ami 3 év alatt 16e km-t ment, de egy ismerősöm Off-Clioja 3 évesen 2500 km-rel büszkélkedik  :wink:

Használom  az autót, de mégis 4 év átlagában évi 10000 km jött ki. Kicsit félek is, ha el akarom adni, az itteni hozzászólások alapján győzködni kell majd a vevőt, hogy hozzá nem nyúltam az órához.
--- /48 ----

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re: 2000-es Corolla
« Válasz #1096 Dátum: 2004.07.27 17:05:50 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "jofe"
Szervíz: Csak a kötelező volt, semmihez nem kellett még hozzányúlni.

És mennyi volt egy ilyen kötelező? 15 ezrenként?


Húszezer környékén fizettem. A harmadik év után nem vittem márkaszervízbe, egy ismerős műhelyben cseréltünk olajat és szűrőket.
Sokalltam a 20000-et, de most hogy én vettem olajat /mobil1 0w40/, hát csak az olaj több mint 10000 volt.
--- /48 ----

Joker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1097 Dátum: 2004.07.27 21:52:19 »
Helló Aattis!

Igazad lett. Ténylrg 95e km van a '94-es Corollában. (Ja, már úgy helyes, hogy a CorolláMban.) Ezt onnét tudom, hogy nem messze laknak a volt tulajok (idősebb házaspár), ők használták 7 éven keresztül. Csak jókat mondtak róla. Még csak ma du. óta az enyém, de már most nagyon oda vagyok érte. Minőségre és kezességre olyan, mint egy 3 éves európai kocsi. Nagyon Tuti! Már sok kocsit vezettem, de japánt még nem. Mostantól viszont le a kalappal a japánok előtt. Remélem nem lesz vele sok gondom és 5 év múlva is ez lesz róla a véleményem.

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1098 Dátum: 2004.07.27 23:17:48 »
Joker! Gratulálok a Toyotádhoz! Az a szörnyű, hogy tíz évesen sem köpi az olajat a motor, hogy a zöldkártyát csúszópénz nélkül is megkapod, hogy nem kopog a műszerfal, mint egy SAMSONITE bőrönd, hogy minusz 20 fokban is pöccre fogsz indulni, semmi franciás trükk, olaszos hanyagság, németes átverés.Csak a szervizelésnél vigyázz! A TOYOTA SAKURA Óbudához ne vidd, mert garantált az átvágás.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1099 Dátum: 2004.07.27 23:32:18 »
Idézetet írta: "music"
Ma a szüleimnél beálltam a garázsba. Sajnálattal kellett tapasztalnom, hogy leér az alja.
Bosszantó.

Erről a saját garázstörténetem jut eszembe.

Mélygarázs, elég meredek, mert közel van a ház eleje az utcához. Gördülő kapu a kerítés vonalában.

Apám 1200-es Ladájával simán le lehetett állni.

Az én 1500-ösömmel már óvatosan kellett kiállni, mert ha lendületből mentem, a végén kicsit odaverte az alját (valószínüleg a kipufogódobot). Tehát lendületből föl, a kapunál gáz el és lassan csúsztatva a kuplungot ki a kapun.

Aztán lecseréltük a Ladát egy Astrára és az első leállásnál jött a meglepetés, az autó fennakadt a kapu alsó sínén (lassan mentem, így nem lett baj). Papíron szépen kirajzoltam az ideális leállási ívet és rábetonoztunk a lejáróra. Gyönyörűen le is állt az autó.

Mikor megvettem a Corollát tartottam tőle, hogy a tetőantenna hozzáérhet a garázskapuhoz (az is alacsony), így az első leállásnál megkértem apámat, hogy figyeljen. Az antennával nem volt baj, és már majdnem leértem mikor apám szólt, hogy kezd leérni az autó eleje. Le is ért volna, ha nem állok meg. Így hát újabb betonozás, sőt a garázskaput is ki kellett cserélni, mert az eredeti billenőkapu nem nyílt volna ki a rábetonozástól.
Kíváncsi vagyok mi jöhet még a következő autómnál.

A sógornőmék viszont még nem betonoztak a mellettem lévő pont ugyanolyan garázslejárón. Először egy Citroen BX-ük volt, majd egy Xantiára cserélték. Ezeket egyszerűen felemelik a leállás előtt. Azért van előnye a Citroen pneumatikus rugózásának.

Bár ha lehet választani, akkor inkább beton + Corolla.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1100 Dátum: 2004.07.28 07:18:35 »
Laczi, ez tetszett!  :lol:  A garázs paramétereit igazítjátok az autóhoz!  :)
Hillar mesélte a talin, hogy volt olyan vevőjük, aki azt kérte, hogy a próbaút során menjenek el feléjük, és ha  a kocsi befér a garázsba, akkor megveszik  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1101 Dátum: 2004.07.28 12:09:00 »
Hillar!

Gondolom te már tudsz valamit az új Corollákról.
A Wagon csak Terra felszereltésggel és 1.4-es VVTi/D4D motorral kapható?
Nálatok van Sedan is a honlapon, de a Toyota.hu-n nincs az árlistában. Ezzel mi a helyzet?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
benzintank?
« Válasz #1102 Dátum: 2004.07.28 14:04:34 »
Most végülis hány literes a corolla tankja. Könyv szerint 55, de hétvégén mikor a minimum jelnél állt a mutató csak 43L ment bele! Ezek szerint még 12 liter lehetett benne? Hát akkor meg miért izgultam annyira, hogy lerohadok....
 :oops:
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: benzintank?
« Válasz #1103 Dátum: 2004.07.28 15:20:47 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Most végülis hány literes a corolla tankja. Könyv szerint 55, de hétvégén mikor a minimum jelnél állt a mutató csak 43L ment bele! Ezek szerint még 12 liter lehetett benne? Hát akkor meg miért izgultam annyira, hogy lerohadok....
 :oops:

Bizony-bizony, túl hamar jelzi, hogy üres a tank. Nekem a lámpa kigyulladásakor van benne 12-13 liter, amikor már nem mozdul meg az R betűről, akkor is van még 6-8 liter benne. A max, amit sikerült belenyomni: 51 liter.  8)  25 tankolásom átlaga 46,5 liter.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: benzintank?
« Válasz #1104 Dátum: 2004.07.28 19:34:59 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Most végülis hány literes a corolla tankja. Könyv szerint 55, de hétvégén mikor a minimum jelnél állt a mutató csak 43L ment bele! Ezek szerint még 12 liter lehetett benne? Hát akkor meg miért izgultam annyira, hogy lerohadok....
 :oops:


55, egyszer sikerült 55,5l-t beletenni, akkor mentem a kúthoz, amikor egy erősebb kanyarban rángatott. ekkor az R bető \ szára alatt volt egy picivel a mutató. Mekem a lámpa kigyulladásakor kb 14l megy bele!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: benzintank?
« Válasz #1105 Dátum: 2004.07.28 21:03:50 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Most végül is hány literes a corolla tankja. Könyv szerint 55, de hétvégén mikor a minimum jelnél állt a mutató csak 43L ment bele!  :oops:

Ha biztosra akarsz menni, (hogy megtudd), vegyél egy 5 literes kannát, és addig menj, amíg nem kezd rángatni - tovább nem ajánlatos a katalizátor kímélése miatt. Töltsd bele az 5 litert, keresd meg a legközelebbi kutat, ott töltsd meg, de számold hozzá az 5 litert (- a kútig megtett utat)!
És még ez sem a végső adat, hiszen még csak rángatott...
music     

Árgyélus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Wagon
« Válasz #1106 Dátum: 2004.07.28 22:24:27 »
Idézetet írta: "afekete"
Hillar!

Gondolom te már tudsz valamit az új Corollákról.
A Wagon csak Terra felszereltésggel és 1.4-es VVTi/D4D motorral kapható?
Nálatok van Sedan is a honlapon, de a Toyota.hu-n nincs az árlistában. Ezzel mi a helyzet?

Köszi,


Kis hazánkban, csak a Terra 1,4-es diesel lesz kapható. Az is csak szeptembertől! Németországban 2002-től Sol felszereltséggel és 2,0 motorral árulják. Én egy ilyenre pályázom, ha a behozatalban előrébb jutottam informállak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1107 Dátum: 2004.07.28 23:52:57 »
A múltkor írtam, hogy garázsba álláskor leért valami az autónál.
Hátha valaki tud belőle okulni, ma megnéztük, és a kipufogó vége ér le.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1108 Dátum: 2004.07.29 07:53:09 »
Tegnap tankoltam, a mutató erősen az R-re mutatott. Első kattanásig 45,08 lityi ment bele, de erőszakosan bele tudtam még tenni kicsivel több mint 1,5 litert. Az átlagfogyi 7,1 lett, ez csupa város, klímával és a "tököli nyúzással".
Viszont mostmár biztos vagyok benne, hogy a múltkori tankolásnál csalt a kútfej :evil: , akkor is ugyanannyit mentem a lámpa kigyulladása után, a fedcomp ugyanannyi átlagot mutatott, de ott simán benyelte az 51 litert  :evil:  (MOL, XVI. Veress Péter u.)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1109 Dátum: 2004.07.29 12:06:11 »
Whis! Ha jól látom toyota felnid van. A felnit külön vetted, vagy a kocsihoz volt. Mennyi az ára a szettnek?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB