Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6042807 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10935 Dátum: 2008.01.24 13:46:14 »
Ha valakinek van Repair Manual (Javítási Útmutató)-ja a Corollámhoz (2001-es Liftback), akkor kérem küldje el nekem mail-ben!

Elõre is köszönöm!

Barna

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10936 Dátum: 2008.01.24 16:29:22 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Szerintem ha szervizelve volt az autó, akkor a márkakereskedés biztosan belepecsételt volna a szervizkönyvbe.  :hmm:
Ettõl tartok én is, hogy nem járt novemberben márkaszervizben ("úgyis eladjuk", vagy a kereskedõ nem vitte el). Ahogy néztem, 15e kilométerenként (vagy évente) olajcsere és 30e kilométerenként szerviz (vagy kétévente?).

Idézetet írta: "Xtrem"
Remélhetõleg az autó rendszámtábla-tartó keretén magyar Toyota márkakereskedés szerepel, ebben az esetben õket kellene felhívni, és a rendszámot bediktálva érdeklõdni az autó eddigi szervizelésérõl.
Ez az, amit nem tudok így hirtelen, mert még nem vettem át az autót... :)
Arra gondoltam, hogy az átvétel után elvinném olajcserére, vagy legalábbis megnézetni... kérdés, hogy mennyibe kerül egy ilyen átnézés... :)

Jah, francia nyelvû kézikönyv van hozzá, le lehet valahonnan tölteni angolt vagy magyart? :)
Auth Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: motorcsere
« Válasz #10937 Dátum: 2008.01.24 17:04:34 »
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!

Meglepõ dolog történt a minap velem. Édesanyám Corolláját vittem szakszervízbe, olajcserére stb. Mondtam nekik, nézzék meg a váltót is, mert kicsit nehezen veszi a 3.-at. Az autó 1.4-es, 2002 májusi. Mikor végeztek a szervízzel, hihetetlen dologgal álltak elém. Azt mondták, hogy KICSERÉLIK A MOTORT! INGYEN!!! Már persze ha akarom. Mert hogy túl sok olajat eszik, és a Toyota cég ad egy gyárilag felújított motort, csak ne terjedjen el róla, hogy 82000 kmnél sok olajat zabál az autó. Lehetséges, hogy tényleg így van, vagy csak valami atom nagy átverés van ebben? Mármint, a mostani motorral nincs semmi gondunk, vagy legalábbis nem vette észre édesanyám. Az olajat nem néztük, mennyit eszik, ezért nem is tudom, hogy tényleg kevés volt e benne mikor odavittem. Mi a véleményetek errõl, és a Toyota Kovács (Monor) szervízérõl?


Valószínüleg az történhetett, hogy leengedéskor nagyon kevés olaj jött le a motorból, ezért ajánlották fel a motorcserét. Mindenképpen menj bele, hogy cseréljék ki a blokkot!!
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10726
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10938 Dátum: 2008.01.24 17:55:02 »
Idézetet írta: "auth.gabor"
Ettõl tartok én is, hogy nem járt novemberben márkaszervizben ("úgyis eladjuk", vagy a kereskedõ nem vitte el). Ahogy néztem, 15e kilométerenként (vagy évente) olajcsere és 30e kilométerenként szerviz (vagy kétévente?).


Kereskedõ alatt nepper használtautóst kell érteni, vagy  :toy: használtautó-kereskedõt?
Sajnos manapság egy szervizkönyvet hamisítani vagy km-órát visszatekerni nem nagy mûvelet, és sajnos szinte mindenki elõszeretettel alkalmazza ezeket a módszereket.  :hmm:
Remélem ebben az esetben nem lesz szó semmi ilyesmirõl.  :kacsint:

Ha a kereskedés a közelben van, akkor mindenképp nézz vissza, és nézd meg a rendszámtábla-keretet. Ha még a francia lesz rajta, akkor sincs veszve semmi.
A rendszám alapján még fel lehet hívni a márkakereskedéseket, hátha valaki már találkozott az autóval.

Kézikönyvvel kapcsolatban, attól tartok, hogy magyar nyelvû a neten nem lesz, az angolban nem vagyok biztos.
Mindenesetre a költségesebb megoldást választva bármelyik kereskedésben lehet venni újat, kb 6e Ft.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10939 Dátum: 2008.01.24 19:08:26 »
Misi!

Megkaptam! Hálás köszönetem! :magasztal:  
Már kettõvel jövök Neked! :wink:

Gyorsan átnyálaztam az egészet délután :rolleyes:   egy dolog máris szemet ütött! :nana:

Olvasom a beállítási adatoknál hogy az 1.4-es motorhoz (4ZZ-FE) a következõ gyertyákat írják:
-Denso K16R-U11,
-Bosch FR8KCU.


Az 1.6-oshoz pedig (3ZZ-FE) ugyanaz a Denso és NGK BKR5EYA11, na mármost, nekem azaz NGK van becsavarva :hmm:  foglakozzak vele, katalógus szerint mind a 3 gyertyát írják ugyanúgy az 1.4-1.6-ba! :otlet:  :figyellek:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10940 Dátum: 2008.01.24 19:16:48 »
Itt mindenki csak ír és senki sem olvas?
1 oldallal odébb írtam, hogy a most kifutott Corollához van angol és magyar nyelvû kézikönyvem.
 :kacsint:
Ebbõl az Angol még feltétel nélkül szabad, a Magyart pedig akkor viheti el valaki, ha vállalja, hogy 1 héten belül beszkenneli, hogy más is hozzájuthasson.
Lehet választani....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10941 Dátum: 2008.01.24 19:18:27 »
Idézetet írta: "Peti"
Misi! Megkaptam! Hálás köszönetem! :magasztal:  
Már kettõvel jövök Neked! :wink:

Nincs mit.
Gyertya ügyben nem tudok mit mondani.
 :szemez:

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10942 Dátum: 2008.01.24 19:25:00 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Kereskedõ alatt nepper használtautóst kell érteni, vagy  :toy: használtautó-kereskedõt?
Kereskedõ alatt itt most egy használtautó kereskedést kell érteni... de mint mondtam, a kocsit egy ott dolgozó ismerõsöm vette át az elsõ magyar tulajtól, és õ említette, hogy a kocsi igen jó állapotban van. Megbízok benne, tehát ott nem tekerték vissza az órát, a kocsi nem jelez, hogy szerviz lenne szükséges (a Fabia jelez 15000 km vagy egy év után). Az autó látszólag olyan állapotban van, ahogy egy 17e kilométer után lennie kellene egy autónak: látszik, hogy nem új, de a korához képes jól van tartva.

Idézetet írta: "Xtrem"
Ha a kereskedés a közelben van, akkor mindenképp nézz vissza, és nézd meg a rendszámtábla-keretet.

Ahogy belegondolok, a kereskedésnek a logója és elérhetõségei vannak a rendszámtartó kereten. Namindegy... jövõ héten kiderül... :)

Ps.: Mentem vele próbaképp 2-3 kilométert, a Fabia és a Corolla ég és föld, bár az automata váltót még szokni kell, az elsõ keresztezõdés utolsó pár méterén bal lábbal tövig nyomtam a féket, mert kuplungot akartam nyomni... :)
Auth Gábor

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10943 Dátum: 2008.01.24 20:03:58 »
Idézetet írta: "Misi"
1 oldallal odébb írtam, hogy a most kifutott Corollához van angol és magyar nyelvû kézikönyvem. :kacsint:
Ebbõl az Angol még feltétel nélkül szabad, a Magyart pedig akkor viheti el valaki, ha vállalja, hogy 1 héten belül beszkenneli, hogy más is hozzájuthasson.
Lehet választani....


Szkennelni nem tudok, de ha valakinek sikerül, érdekelni fog egy másolat... :)
Auth Gábor

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10944 Dátum: 2008.01.24 21:27:17 »
Ne ragaszkodj a scannerhez, egy kis digitfenykepezovel meg jobb minosegben tudod digitalizalni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10945 Dátum: 2008.01.24 21:32:16 »
Olyan formátum kell, amit kis méretben tudunk közzétenni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10946 Dátum: 2008.01.24 21:38:46 »
Idézetet írta: "auth.gabor"
...a kocsi nem jelez, hogy szerviz lenne szükséges (a Fabia jelez 15000 km vagy egy év után)
A Corlloa nem fog jelezni, nincs benne ilyen funkció.
Gabe 254.

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10947 Dátum: 2008.01.24 21:59:45 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "auth.gabor"
...a kocsi nem jelez, hogy szerviz lenne szükséges (a Fabia jelez 15000 km vagy egy év után)
A Corlloa nem fog jelezni, nincs benne ilyen funkció.


Értem... én ennyit tudok:
2005 novemberben vette meg egy francia, elsõ tulajként
2006 novemberben francia Toyota szerviz pecsétet tett a szervizfüzetbe négyezer valamennyi kilométer után (egy év telt el)
2006 decemberben került magyar tulajdonoshoz
2007 novemberében nem került a szervizfüzetbe pecsét
Azt nem tudom hirtelen, hogy mikor vette meg a kereskedés az autót.

Ami ebbõl kijön, az annyi, hogy elmaradt a második éves márkaszervizes olajcsere, tehát egy olajcsere mindenképpen kell. Amit nem tudok, az a 30e kilométeres szerviz szükségessége. Ez utóbbi 30e kilométer önmagában, vagy 30e kilométer vagy két év (amelyik elõbb bekövetkezik)? Végülis mindegy, azt látom, hogy el kell vinnem valamelyik márkaszervizbe, ahol meg tudják nézni, hogy volt-e valahol szervizben és talán át is tudják nézni a kocsit.
Auth Gábor

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10948 Dátum: 2008.01.24 22:48:45 »
Az autó szervízciklusa 15.000 km vagy 1 év, amelyik hamarabb eljön. 15.000 km-enként normál olajcsere van, 30.000 km-nél nagyobb szervíz (pl. fékbetét, ha szükséges).
A lényeg, hogy évente egyszer mindenképpen el kell menni az autóval szervízbe, még akkor is ha egy métert nem mentél vele. Ellenkezõ esetben ugrik a garancia.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10949 Dátum: 2008.01.24 23:09:31 »
Van még néhány jel amibõl megtudod ítélni mennyi km lehet a kocsidban! Elsõ szerelés gumi van rajta, milyen állapotban van a fék, vállas e a tárcsa, kárpitok, kapcsolóknak elég zsír állapotba kell lenniük ilyen kevés km után!

Kicsit furi egy történet :hmm:  kint miért adták el 4000km-rel, itthon meg beleraktak 10ezret és megint eladják/leadják ráadásul kereskedõnek, egy ilyen keveset futott autót :?: