Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6042189 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10920 Dátum: 2008.01.22 22:57:06 »
Hát hun dolgozom én?
Lexus szalon.
 :szemez:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10921 Dátum: 2008.01.22 23:04:15 »
:oops:
Viszont várjunk csak :nana:  most ugrott be hogy egyik ismerõsöm gyakorlatilag 2percre lakik tõletek :otlet: lehet megkérem õt!

Az járható út? Vagy csak nekem adnád oda  :szemez:  :roll:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10922 Dátum: 2008.01.22 23:52:42 »
Valld be, hogy nyuszi vagy összenyálazni az LS600h-t! :wink:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10923 Dátum: 2008.01.23 01:11:44 »
Idézetet írta: "kleingy"
Kicsit off, de tankoltam ma reggel és 6.92 jött ki! Az eddigi legjobb fogyasztásom.  
Bódog vagyok. :nagymosoly:


Ez nagyon derék :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10924 Dátum: 2008.01.23 09:09:59 »
Idézetet írta: "Peti"
Viszont várjunk csak :nana:  most ugrott be hogy egyik ismerõsöm gyakorlatilag 2percre lakik tõletek :otlet: lehet megkérem õt! Az járható út? Vagy csak nekem adnád oda  :szemez:  :roll:
Minden megoldható.
 :kacsint:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10925 Dátum: 2008.01.23 10:45:51 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Valld be, hogy nyuszi vagy összenyálazni az LS600h-t! :wink:
Ááá, nem lustaság v. nyusziság, egyszerûen lehet hogy szombaton is dolgoznom kell, még szerencse hogy csak 7napból áll egy hét... :cry:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10926 Dátum: 2008.01.23 10:48:32 »
Idézetet írta: "Misi"
Minden megoldható. :kacsint:
Igen, ezt tudom. :wink:

Akkor felhívom barátomat, aztán lehet õ beugrik holnap v. holnapután, de még az is lehet, hogy én szombaton! :D  
Köszi még1x!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10927 Dátum: 2008.01.23 12:29:28 »
Idézetet írta: "kleingy"
Kicsit off, de tankoltam ma reggel és 6.92 jött ki! Az eddigi legjobb fogyasztásom.  
Bódog vagyok. :nagymosoly:
Ez tényleg jó, de fog még lejjebb is menni. Egyrészt összeszoktok, másrészt majd jönnek a jobb idõk. Amúgy van egy fogyis topic is... :wink:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10928 Dátum: 2008.01.23 16:37:39 »
Igenis, értettem, oda írom legközelebb.  :nyelv:
Azért tegnap elkentem a száját (Érd-Keleti-Érd, öt személy), így biztos kicsit több lesz most.  :oops: Már megindult lefele a mutató, holott ennyinél még nem szokott. Na majd ott folytatom, nem offolgatok.  :oops:
         

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
motorcsere
« Válasz #10929 Dátum: 2008.01.24 08:50:44 »
Sziasztok!

Meglepõ dolog történt a minap velem. Édesanyám Corolláját vittem szakszervízbe, olajcserére stb. Mondtam nekik, nézzék meg a váltót is, mert kicsit nehezen veszi a 3.-at. Az autó 1.4-es, 2002 májusi. Mikor végeztek a szervízzel, hihetetlen dologgal álltak elém. Azt mondták, hogy KICSERÉLIK A MOTORT! INGYEN!!! Már persze ha akarom. Mert hogy túl sok olajat eszik, és a Toyota cég ad egy gyárilag felújított motort, csak ne terjedjen el róla, hogy 82000 kmnél sok olajat zabál az autó. Lehetséges, hogy tényleg így van, vagy csak valami atom nagy átverés van ebben? Mármint, a mostani motorral nincs semmi gondunk, vagy legalábbis nem vette észre édesanyám. Az olajat nem néztük, mennyit eszik, ezért nem is tudom, hogy tényleg kevés volt e benne mikor odavittem. Mi a véleményetek errõl, és a Toyota Kovács (Monor) szervízérõl?
alage

VG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: motorcsere
« Válasz #10930 Dátum: 2008.01.24 09:01:01 »
Bizony lehetséges, bár magától nem szokta a szerviz felajánlani. Én is ebben a cipõben járok.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: motorcsere
« Válasz #10931 Dátum: 2008.01.24 09:03:03 »
Épp most esett szó errõl az Alkatrészek, technikai kérdések topicban.
A Monori szerviz meg teljesen korrekt. Bõvebben a Márkakereskedõk szekcióban, van külön topicjuk!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Re: motorcsere
« Válasz #10932 Dátum: 2008.01.24 11:31:43 »
Monoron nekem a váltót cserélték ki 9x.000km-nél garanciában, mert nehezen vette visszakapcsoláskor a 2-t :nana:
és még kérdezgették,h van-e vmi egyéb baj a kocsival, mert 1 hónapon belül lejár a 3éves gari :10:

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Toyota Corolla (Sol 1.6 automata)
« Válasz #10933 Dátum: 2008.01.24 11:33:08 »
Halihó!

Úgy néz ki, hogy a jövõ héten egy Toyota Corolla boldog tulajdonosa leszek (Corolla, 2005/11, 1.6 VVTi, Sol felszereltség, automata váltó, 17.5e km). Néhány érdekes kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, talán tudtok válaszolni.

Az autót kereskedõtõl veszem, ahol van ismerõsöm, tehát magában az autóban megbízom, de ettõl függetlenül szeretném valahol megnézetni a közeljövõben, hogy minden rendben van-e a kocsival kapcsolatban... :)

A kocsit 2005 novemberében franciaországban hozták forgalomba, a szervizkönyv francia pecséttel van ellátva, 2006 novemberében 4500 km volt az autóban. A magyarországi forgalomba helyezés 2006 végén történt, a kocsiban jelenleg 17500 km van, és viszont nincs magyar pecsét a könyvben. Öt évig egy Skoda Fabia-t használam, ahol a szervizperiódus 15000 km vagy egy év. Toyota esetén fixen 15e kilométer a periódus, és akkor ~20e km környékén vigyem szervizbe, vagy megvolt az egy éves szerviz (2007 november), csak nincs bejegyezve a könyvbe?

Olvastam olyat, hogy a Toyota 3 év vagy 100e km garanciát ad (amelyik elõbb bekövetkezik), de mivel az autó külföldön volt elõször forgalomba helyezve, ezért kérdezném, hogy ennek hol tudnék utánajárni (mert az autó még csak 2 év 2 hónapos, és alig 17e km van benne).

Mire ügyeljek, mire figyeljek, hova vigyem szervizbe? :)
Auth Gábor

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10726
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10934 Dátum: 2008.01.24 12:46:40 »
Gratulálok az autóhoz.  :kacsint:

Szerintem ha szervizelve volt az autó, akkor a márkakereskedés biztosan belepecsételt volna a szervizkönyvbe.  :hmm:

Remélhetõleg az autó rendszámtábla-tartó keretén magyar Toyota márkakereskedés szerepel, ebben az esetben õket kellene felhívni, és a rendszámot bediktálva érdeklõdni az autó eddigi szervizelésérõl.

Ha pedig nem történt meg a szervizelés, akkor értelemszerûen minél elõbb fel kellene keresni egyet. Ahogy írtad is, a következõ esedékes szerviznek legkésõbb 2007 novemberében meg kellett volna történnie.

A garancia pedig érvényes itthon is az autóra, mivel Franciaországban vették, õk pedig ugyanúgy szerepelnek az Eurocare programban.

Szervizzel kapcsolatban mindenkinek megvannak a jól bejáratott kis kereskedései, én általában azt vallom, hogy Bp-rõl távolodva egyre barátságosabb és ügyfélcentrikusabbak, nekem eddig Bp-en nem voltak kellemes tapasztalataim ilyen téren.
Szóval én Kiskõrösre hordom az autót (több Bp-i tulaj is így cselekszik, kb 130 km-re van a kereskedés).

De van egy külön Márkakereskedéses fórumunk is, ha van idõd, ott elolvashatod a tulajok által tapasztaltakat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61