Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6042171 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10890 Dátum: 2008.01.20 13:49:55 »
Legalább 4 félével gondolom. Sosem 1 márkával dolgoznak.
Leggyakrabban talán Michelin Energy volt.

faka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10891 Dátum: 2008.01.21 12:55:41 »
Sziasztok!

Hónapok óta olvasom a fórumot, mivel tavaly õsszel vettünk egy Toyota Corollát (2000, 1.4 VVT-i, E11 facelift). A "milyen autót?" kérdés megválaszolásában komoly szerepet játszot a honlap, illetve a kitûnõ népitélet is. Másik esélyes a Skoda Fabia volt, mivel addig egy Favoritot használtunk, amit (akit?  :szivecske: ) szintén nagyon szerettünk.

Számos eladó Corolla után találtunk rá egy gyönyörû állapotú autóra, a keresztségben Irma nevet kapta. :pofa: Vétel után kapott 8 új gumiabroncsot (4 nyári Dunlop, 4 téli Dunlop), mivel még a gyári volt rajta (Michelin Energy), ami már repedezni kezdett. Azóta megtett 2300 km alatt minden tökéletesen mûködik akár egy óramû.  :toy:

Lenne pár kérdésem (amire nem jöttem rá):

1, Azt olvastam, hogy fûthetõ visszapillantótükör van benne, de hol kell bekapcsolni a fütést? (A visszapillantó elektromos állitású)

2, Hol van a ködlámpa kapcsolója? :mrgreen: Elsõ lökhárítón nincs ködlámpánk, de hátul egy pót piros lámpa gondolom azért akad valamelyik lámpatestben.

3, A fedcompon, a rádió hangerõ gombját be lehet nyomni. Ennek mi a gyakorlati funkciója?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10892 Dátum: 2008.01.21 14:05:19 »
Idézetet írta: "faka"

Lenne pár kérdésem (amire nem jöttem rá):

1, Azt olvastam, hogy fûthetõ visszapillantótükör van benne, de hol kell bekapcsolni a fütést? (A visszapillantó elektromos állitású)
Üdv a  :toy: között.
Ha tényleg van benne, akkor a hátsó ablak fûtõszálaival együtt kapcsolódik.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10893 Dátum: 2008.01.21 14:40:21 »
Gratula a kocsihoz!

A kérdéseidre:
1. ha bekapcsolod a hátsó ablak fûtését, egyúttal bekapcsolod a tükröt is, szóval külön kapcsoló nincsen.
2. Ha jól emlékszem az E11-en a mûszerfalon a kormány bal oldalán van a kapcsolója - ha nem akkor majd az E11 tulajok kijavítanak :)
3. szerintem semmi, kevésbe porosodik :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10894 Dátum: 2008.01.21 16:34:14 »
Lányok, asszonyok!

Van 2 db angol és 2 magyar kezelési könyvem E12 Corollához (MC).
Elsõ körben érvényes tagsággal rendelkezõ klubtagok jelentkezhetnek rá. Ha közülük nem kell senkinek, akkor más is elviheti.
Free of charge.
 :kacsint:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10895 Dátum: 2008.01.21 19:18:26 »
Ha senkinek nem kell én jelentkezek, ugyanis nem kaptam hozzá :?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10896 Dátum: 2008.01.21 19:39:19 »
Ha klubtag lennél, már vihetnéd is.
 :szemez:  :nyelv:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10897 Dátum: 2008.01.21 20:03:55 »
Ma sikeresen beletettem a 20ezredik közös kilómétert a kocsimba :D 2006 július 14óta nyúzom szegénykét, de jól bírja, és szeretem  :toy:  :vezetes:  :10:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10898 Dátum: 2008.01.21 20:08:51 »
Idézetet írta: "Misi"

Ha klubtag lennél, már vihetnéd is.
 :szemez:  :nyelv:


Azért írtam :arrow:  ha nem kell senkinek :nana:  2évig megvoltam nélküle, túléljük... :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10899 Dátum: 2008.01.21 21:00:33 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Xtrem"
Corolla vs Golf vs Focus használtautó összehasonlítás.


Hehe, nem merték kihozni a Corollát gyõztesnek (egyértelmûen az kéne ebbõl a trióból), biztos nehogy rájuk ugorjanak :)  3észrevétel: (amúgy nem rossz cikk)

1, A Corollából van a legkevesebb a h.piacon, vajon miért? :sunyi:  
2, "A féktárcsák és a betétek élettartama korlátozott" jah, más autóba nem? Ez a muszájból írjunk valamit kategória. :roll:
3, a végén írják hogy a Corolla 1.4-ese már nem jobb, mint a Focus 1.6-osa :o  hát azért az se rossz, amúgy az 1.4 partiban van menetteljesítményekben, fogyasztásban pedig lényegesen jobb, úgyhogy ha így veszük akkor biza jobb mint a Ford 1.6-osa... :D


Teljesen egyetértek a végkövetkeztetéssel. Mint konstrukció, a Focus jobb, és olcsóbb. A Corolla megbízhatóbb, de kevésbé jó menni vele (futómû, kormánymû), és drágább. Ennek alapján egált adni nekik fair döntés.

Ami a fékeket illeti, azt gyakorlatilag minden, a Corollával mint használt autóval foglalkozó írás említi. Ugyanis a Corolla fékje az átlagnál igenis gyorsabban kopik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10900 Dátum: 2008.01.21 22:32:48 »
A futómû tényleg sokkal jobb, a többibe nem megyek bele mert nem tudok objektív maradni, én biztos nem gondolkodnék melyikbe üljek be használtan, +a Focus belsõ formavilága se tetszik.

Ami pedig a fékeket illeti, nekem az elsõ gyári szerelésû betét 25ezret bírt, a másodikba már 35van és még közel sincs annyira megkopva mint az elsõ szett mikor cserélve volt(!) a tárcsa ránézésre olyan 100-120at fog elmenni, ennél persze van jobb, de rosszabb is :nana: hibának nem hoznám föl.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10901 Dátum: 2008.01.22 10:09:21 »
Nem hoznád föl hibának, hogy 25 ezret bír egy gyári betét :?: Hát ahogy gondolod :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10902 Dátum: 2008.01.22 10:40:09 »
Hat igen ez azert eleg durva elfogultsag Peti... 25ezer az nagyon keves. Az enyemet 45ezer kornyeken kellett cserelni es azt is keveselltem... De ennyi baj legyen, amugy en is egyertelmuen a Corollat valasztanam a 3 kozul.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10903 Dátum: 2008.01.22 13:49:27 »
Én is azt választanám, mert nekem a magasabb megbízhatóság többet nyom a latban, mint a kevésbé jó futómû (pedig még tetszik is a Focus I, kívül-belül). Ez tiszta sor. De azért ami gyengéje a típusnak, azt ismerjük már el (ez most nem neked szól, hanem Petinek, természetesen)... Amúgy sincs sok ezekbõl a gyengékbõl, hála az égnek :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10904 Dátum: 2008.01.22 14:39:57 »
Idézetet írta: "Peti"
Azért írtam :arrow:  ha nem kell senkinek :nana:  2évig megvoltam nélküle, túléljük... :roll:
Hétköznap 9-18 között bejöhetsz érte hozzám, ha kell.
 :kacsint: