Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6035103 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10800 Dátum: 2007.12.28 16:48:14 »
Idézetet írta: "Misi"
Szerintem az is csak automata ablaknál van, mert csak abbahagyod a "tekerést" ha érzed, hogy fáj a beszorult karod, vagy hallod, hogy ordít valaki.
Azért erre ne vegyél mérget, mert pl. a Hyundai i30 csak vezetõoldali lefelé automata ablakos változatában is mind a 4 ablakon van becsípõdésgátló.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Re: audio
« Válasz #10801 Dátum: 2007.12.28 19:26:54 »
Idézetet írta: "kontár"
2004 es corollám van és az lenne a kérdésem hogy van e hozzá gyári dvd lejátszo ...
Nekem úgy rémlik van hozzá gyári DVD+navigációs rendszer :hmm:  a TS kompresszoros Corollákba szerelték ezeket, de mivel utóbbi nálunk nem kapható, így nemigazán fogsz találni, de ha lenne is gondolom horroráron, akkor jobban jársz egy duplaDIN-es másfajta készülékkel...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: audio
« Válasz #10802 Dátum: 2007.12.29 09:12:46 »
Pl. hogy az unalmas autópályás utazást feldobjuk egy kis filmmel, és a figyelemelterelõdésbõl adodó vészhelyzetek adrenalinnövelõ hatásval. :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: audio
« Válasz #10803 Dátum: 2007.12.29 11:32:26 »
1életképes szituációt tudok elképzelni, mondjuk akinek az autója a munkahelye, és sokat kell várnia, van ismerõs aki személyszállítással foglalkozik, egy rövid Tranyóval, õ pl. rengeteget áll, van is dvd+tv a kocsijába, vagy hogy mást ne mondjak a taxisok...

Viszont az hogy még a hirdetésekbe is büszkén beírják, hogy a TV képe menetközbe is megy :?  hát csak gratulálni tudok, meg annak is aki kiszedi a tiltást... :szemforgat:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10804 Dátum: 2007.12.29 12:09:08 »
Érdekes állatfaj az ember.  :pofa:
Én meg a telefonomat is úgy kotrom elõ a táskából (anyósülés), hogy az utat figyelem... (már amikor elfelejtem kirakni a táskából)
         

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10805 Dátum: 2007.12.29 12:14:25 »
Én ezért szoktam minden indulás elõtt szépen kikészíteni, ha látom nem lesz egyszerû a hívás :sunyi: akkor Bond-szett bedug és mehet a :telefon1:

(mert persze mindig a legrosszabb szituációban csörög :turelmetlen: )

Amúgy is utálom a mobilt :x  a szabadságról szól, de leláncolja az embert, mindenhol eltudnak érni, de ha nem tudnak elérni, lemerültél vagy ne adj' kimerted kapcsolni magad akkor jön a vallatás...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10806 Dátum: 2007.12.29 12:25:38 »
Hajajj, látom valaki rövid láncon van.  :pofa: Nem jó dolog...
Én csak akkor rakom be a headsetet, ha elõreláthatóan lesz hívásom, amúgy nem. Inkább félreállok és úgy mobilozok (már amikor tudok persze). 90%-ban nem szoktam elfelejteni kirakni a telómat. Örülnék egy mobiltartónak, de nem fúratom szét a mûszerfalat, az fix.
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10807 Dátum: 2007.12.29 16:31:45 »
Én meg ha indulok: egyik telefonba headset, másik kihangosít (mire jó a navi :) ) Aztán meg k%&@# anyázok, mikor csörög a kettõ egyszerre, vagy vacakol a füles, és le kell róla szedjem a telefont.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10808 Dátum: 2007.12.29 17:08:58 »
Idézetet írta: "Misi"
A kereklámpásban csak a vezetõoldali ablak volt automata.


És az is csak lefelé. Vagy nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10809 Dátum: 2007.12.29 17:11:14 »
Idézetet írta: "Boxer"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval én a következõket tenném. Vennék egy Liqui Moly Injection Reiniger nevû adalékot...
Hi!
Ez a meghajtás téma eszembe volt, csak ennyire nem tudtam volna "szakmailag", de most már kiokosítottál.  :vag2: Elég sok rövidutas városi szaladgálás volt mostanság, az tény.
Most elsõsorban ettõl az olajfogyasztás témától félek, a napokban megpróbálok beszélni a szerelõvel, aztán az lesz az elsõ, hogy hozzá átvisszük, vizsgálja át teljesen, úgy is jön mindjárt a mûszaki, aztán nagyon remélem "megússzuk" szelepzár szimmering kórral...meg persze gondolom fékbetétek cseréje, bár remélem más nem nagyon lesz, franc se akar egy vagyont költeni, ez is sok már...majd olajcsere is lesz, meg akkor szerválok ilyen Liqui Moly adalékot is. Rimetet is próbáljam? :toy:


Rimetet szvsz akkor próbáld, ha vmiért nem lesz egy darabig javítva a motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10810 Dátum: 2007.12.29 17:14:51 »
Idézetet írta: "targonya"
Sziasztok!

Egy '98-as kereklámpás Corollát vettem nem rég. Kérdésem az, hogy a mûszerfalát ki lehet-e cserélni (most fordulatszámmérõ nélküli van és én fordulatszámmérõset szeretnék) és ha igen akkor hol és kb mennyiért, na meg hogy hol tudnék egyáltalán szerezni hozzá?

Köszi a válaszokat


Technikailag nyilván megoldható a dolog, és bontókban valszeg kapsz is fsz-mérõs mûszerblokkot. De a beszerelése valszeg nem a legegyszerûbb autóvillamossági feladat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: audio
« Válasz #10811 Dátum: 2007.12.30 11:05:34 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "kontár"
2004 es corollám van és az lenne a kérdésem hogy van e hozzá gyári dvd lejátszo ...
Nekem úgy rémlik van hozzá gyári DVD+navigációs rendszer :hmm:  a TS kompresszoros Corollákba szerelték ezeket, de mivel utóbbi nálunk nem kapható, így nemigazán fogsz találni, de ha lenne is gondolom horroráron, akkor jobban jársz egy duplaDIN-es másfajta készülékkel...

Semmi koze a DVD-nek a TS compressorhoz. Nemeteknel barmelyikhez lehetett rendelni DVD-s navit. Viszont ez nem jatszik le video DVDket... csak a terkep van DVD-n.
De ettol fuggetlenul letezik gyari DVD lejatszo, kesztyutartoba megy a lejatszo, es a fejtamlakba a ket 5"-os monitor.

 Peldaul

Peti

  • Vendég
Re: audio
« Válasz #10812 Dátum: 2007.12.30 15:25:33 »
Idézetet írta: "szazketto"

Semmi koze a DVD-nek a TS compressorhoz. Nemeteknel barmelyikhez lehetett rendelni DVD-s navit. Viszont ez nem jatszik le video DVDket... csak a terkep van DVD-n.
De ettol fuggetlenul letezik gyari DVD lejatszo, kesztyutartoba megy a lejatszo, es a fejtamlakba a ket 5"-os monitor.
 


Jah, okés...

Csak azért írtam, mert a külföldi tesztekbe azokba mindig az volt, még a mezei Corollába általában csak a a'la natúr cd-rádió cucc volt...

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10813 Dátum: 2007.12.30 16:33:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Rimetet szvsz akkor próbáld, ha vmiért nem lesz egy darabig javítva a motor.


Oks.
Hát ha gyûrûs gondok lesznek, akkor nem csináltatom meg, nem tudok, és nem is akarok 100k-t kiadni.  :elkeseredett: Így is egy valag pénz el fog menni, amit félre tehetnénk a kiútra...jön a mûszaki, és az erre való felkészítés, rendberakás, akkor most ez az olajfogyasztásos gond, fényezés is lesz (20k-s mûvelet), szóval ez is nagy tétel, már most felmegy az agyvizem, ahogy írom.  :banging:
Remélem a következõ év sikeresebb lesz, mint ez. Az autónk meg remélhetõleg rendberakás után néhány évig szolgálni fogja apumékat, vagy ha más gazdája lesz, akkor azt.
Boldog Új Évet minden Toyotásnak! (meg akinek más van, annak is)  :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10814 Dátum: 2007.12.30 18:19:22 »
Idézetet írta: "Boxer"
Hát ha gyûrûs gondok lesznek, akkor nem csináltatom meg, nem tudok, és nem is akarok 100k-t kiadni.
Szolgálhatja apudékat is. Pláne, ha nem fognak nagyon sok km-t menni vele. Nézd, attól hogy eszi az olajat, attól hogy kopottak a gyûrûk, még nem fog szétesni, nem fog megállni. Sokáig el fog még menni, pláne ha a használat során tekintettel lesztek a kopott mivoltára (nem pörgetitek ész nélkül stb.). Ha beleteszitek a Rimetet (a megfelelõ mennyiséget, én egy flakon Rimet M és egy flakon Rimet 100 kombinációjára voksolnék), és nem a legdrágább olajat választjátok, akkor ésszerû költségekkel évekig használhatjátok még a kocsit. 5-6 ezerért lehet kapni egy négyliteres kanna normális minõségû 10 W 40-es olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )