Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6035217 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10785 Dátum: 2007.12.26 22:14:34 »
Jah, nem, dehogy, csak nem emlékeztem hogy bevettem e az esti cavintonom... :P

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10786 Dátum: 2007.12.26 22:42:03 »
Idézetet írta: "kleingy"
Ha a hölgyike a J1-en ült, akkor bizony lehet, mert ott nincs becsípõdésgátló. Ellenben a B1-en van.  :pofa:
Legalábbis az én verdámban.


Ebben azért, ha belegondolsz, nem sok logika van, hogy a B1-en legyen becsípõdésgátló, a többin meg nem. Elsõsorban utasok szokták odacsípni magukat, nem a sofõr. Amelyik autóban van ilyen kütyü, abban mindegyik ablaknál van. Amelyikben nincs, abban egyiknél sincs. Ha mégis úgy tûnik hogy egyiknél van másiknál nincs, akkor a másik nyilván nem mûxik valamiért.

Egyébként elég bátor vagy, hogy oda merted dugni az ujjadat és ráengedni az ablakot. Elég brutális erõvel mennek föl ezek az ablakok (egy almát pl. kettévág mint a sicc, de megjegyzem, állatok, sõt emberek -gyerekek- is haltak már meg így), simán megsérülhettél volna, ha nincs a becsípõdésgátló (és nem tudhattad, hogy van-e - én a te autód esetében tutira arra tippeltem volna, hogy nincs).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10787 Dátum: 2007.12.26 23:06:56 »
Legegyszerûbb tesztelni, ha lehúzott ablaknál elkezded lenyomni, és közben elindítod a felhúzast, ha bizonyos erõnél megáll, és picit visszahúz, akkor van, ha fölemel, akkor nincs- viszont van idõd kivenni a kezed :d
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10788 Dátum: 2007.12.27 09:15:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha mégis úgy tûnik hogy egyiknél van másiknál nincs, akkor a másik nyilván nem mûxik valamiért.
Nincs kizárva, hogy rossz a J1-nél, de ezért én szét nem kapom most az ajtót meg a szerkezetet.  :pofa:
Ööö, az jelent valamit, hogy jobb oldalt az automata felhúzás sincs (tehát egy hosszú gombnyomás és magától felmegy az ablak)?
Amúgy a verda B1 ajtaja cserélve volt, lehet, ezért van benne kétféle el. ablak.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10789 Dátum: 2007.12.27 09:17:50 »
A kereklámpásban csak a vezetõoldali ablak volt automata.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10790 Dátum: 2007.12.27 09:22:51 »
Köszönöm az infot.  :pofa: És a becsípõdésgátló?
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10791 Dátum: 2007.12.27 09:34:54 »
Szerintem az is csak automata ablaknál van, mert csak abbahagyod a "tekerést" ha érzed, hogy fáj a beszorult karod, vagy hallod, hogy ordít valaki.
Igazából azt sem értem, hogy leszilaci, hogy tudta odacsukni magát a Yarissal, mert ha ráfekszik a gombra, akkor lefelé megy az ablak, felfelé húzni kell a kapcsolót.
 :hmm:  :szemez:

leszilaci

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10792 Dátum: 2007.12.27 11:21:33 »
Nem ráfeküdtem, hanem elkezdtem felfelé huzogatni, miközben a másik kezem mutatóujjával helyére akartam pöccinteni a terelõt...ez ment is volna, HA nem olyan széles az autó beltere :nagymosoly: , vagy az én kezeim lennének hosszabbak (vagy az ujjaim  :arrow: ET) :mrgreen: és mivel nyújtózkodtam, ezért kicsit nyakatekert mozdulattal tudam elérni, kibillentem az egyensúlyból, belekapaszkodtam a kapcsolóba... :saw:
no mindegy. azóta inkább kiszállok, átsétálok a másik oldalra, megigazítom a terelõt kívülrõl, és felhúzom az ablakot :pofa:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10793 Dátum: 2007.12.27 12:07:25 »
Vizuális típus vagyok, szal nekem is fáj mostmár az újjam  :kacsint:
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10794 Dátum: 2007.12.27 12:09:43 »
Én meg asszittem, hogy ráfeküdtél a kapcsolóra.
Ha esetleg legközelebb le is filmeznéd az ilyen mókás hétköznapi dolgaidat, annak nagyon örülnénk.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10795 Dátum: 2007.12.27 14:41:36 »
Idézetet írta: "Misi"
A kereklámpásban csak a vezetõoldali ablak volt automata.


Ahogy az I. generációs Avensis esetében is, és itt is csak a vezetõoldali ablaknak volt becsípõdésgátló funkciója.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

targonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10796 Dátum: 2007.12.27 16:43:07 »
Sziasztok!

Egy '98-as kereklámpás Corollát vettem nem rég. Kérdésem az, hogy a mûszerfalát ki lehet-e cserélni (most fordulatszámmérõ nélküli van és én fordulatszámmérõset szeretnék) és ha igen akkor hol és kb mennyiért, na meg hogy hol tudnék egyáltalán szerezni hozzá?

Köszi a válaszokat

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10797 Dátum: 2007.12.27 18:26:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval én a következõket tenném. Vennék egy Liqui Moly Injection Reiniger nevû adalékot...
Hi!
Ez a meghajtás téma eszembe volt, csak ennyire nem tudtam volna "szakmailag", de most már kiokosítottál.  :vag2: Elég sok rövidutas városi szaladgálás volt mostanság, az tény.
Most elsõsorban ettõl az olajfogyasztás témától félek, a napokban megpróbálok beszélni a szerelõvel, aztán az lesz az elsõ, hogy hozzá átvisszük, vizsgálja át teljesen, úgy is jön mindjárt a mûszaki, aztán nagyon remélem "megússzuk" szelepzár szimmering kórral...meg persze gondolom fékbetétek cseréje, bár remélem más nem nagyon lesz, franc se akar egy vagyont költeni, ez is sok már...majd olajcsere is lesz, meg akkor szerválok ilyen Liqui Moly adalékot is. Rimetet is próbáljam? :toy:

kontár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
audio
« Válasz #10798 Dátum: 2007.12.28 12:41:54 »
sziasztok!
egy 2004 es corollám van és az lenne a kérdésem hogy van e hozzá gyári dvd lejátszo mert nézegettem a kereskedéseked de nem igazán találtam ott semmit vagy ha valaki tud vagy valakinek van már lejátszoja lécci irjom mert én is szeretnék egyet vagy hogy hol és miet érdemes keresni...köszönöm elöre is

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: audio
« Válasz #10799 Dátum: 2007.12.28 13:18:02 »
Idézetet írta: "kontár"
sziasztok!
egy 2004 es corollám van és az lenne a kérdésem hogy van e hozzá gyári dvd lejátszo mert nézegettem a kereskedéseked de nem igazán találtam ott semmit vagy ha valaki tud vagy valakinek van már lejátszoja lécci irjom mert én is szeretnék egyet vagy hogy hol és miet érdemes keresni...köszönöm elöre is


Ahoz csak CD-s egység van.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!