Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030475 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Peti1982

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10740 Dátum: 2007.12.22 19:49:33 »
Üdvözlök mindenkit!
Segítségeteket szeretném kérni: Pollenszûrõt akarok cserélni, de eléggé bonyolultnak tûnik a dolog.
Nekem egy Toyota Corolla 1999 Sedan Linea Terrám van. Valaki azt mondta, hogy a kesztyûtartót ki kell bontanom ahhoz, hogy ki tudjam venni az elhasználódott szûrõt. Igaz ez?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10741 Dátum: 2007.12.22 20:14:09 »
Kivenni nem kell, de a kesztyûtartó alá kell mászni teljesen. Elég cumi meló, bár megvan 5 perc alatt.
         

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10742 Dátum: 2007.12.22 21:41:00 »
Valóban be kell feküdni az elsõ üléshez. Kipattintod azt a 4 fehér pöcköt ami tartja a takaróját, majd amikor húzod ki akkor balra el tudod hajtogatni a 3 tagot, mivel nincs annyi hely hogy egybe kihúzd, de arra hajlik(a pollenszûrõ a kesztyûtartóra merõleges).
AE111 Station Wagon 1,6 16i

Peti1982

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10743 Dátum: 2007.12.22 22:14:31 »
Köszönöm a segítséget, akkor azt hiszem, hogy a hétvégén megpróbálkozok vele. Ha nem sikerül, max. elviszem egy szakemberhez.

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10744 Dátum: 2007.12.23 00:56:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
570, fél éve? Nem vészes.


Akkor jó, ha nem olyan vészes.
Remélem majd az átnézetés után megnyugtató(bb) infókat kapok, és egy jól sikerült szervíz után meggyógyul a kicsike, aztán tavasszal nyugodt szívvel adhatom át apuméknak.  :pofa:
Apropó...mi a helyzet a különféle kutak benyáival "tisztaság" terén? (lehet hülyeségeket kérdezek, nézzétek el, kezdõ vagyok még autós berkekben) Mi általában itt az Auchan kútjánál szoktunk tankolni. Bár itt van az OMW is elég közel, ott is tankoltam már, biztos jobb cucc.
 :toy:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10745 Dátum: 2007.12.23 10:20:53 »
Auchan, Tecsó benyák állítólag nagyon-nagyon gázosak, én MOL-nál tankolok, nem vagyok tõle elragadtatva, amikor OMW-t tankoltam, repült az autó. Jet-es benya anno apóspajtás Golfját két vállra fektette.
Ennyi a személyes tapasztalat.
         

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10746 Dátum: 2007.12.23 13:17:39 »
Idézetet írta: "kleingy"
Auchan, Tecsó benyák állítólag nagyon-nagyon gázosak, én MOL-nál tankolok, nem vagyok tõle elragadtatva, amikor OMW-t tankoltam, repült az autó. Jet-es benya anno apóspajtás Golfját két vállra fektette.
Ennyi a személyes tapasztalat.
Én eddig életemben összesen 2 Jetkútnál tankoltam, és mindkettõ megbízható. Az egyiknél a dízel az gázos, azt biztos nem tankolnék, de az én kocsiba 99%ig a hozzánk legközelebbi Jetnél tankolok. Semmi gond nem volt vele. Ismerõsök kocsijai nem mennek tõle, de a Toyotáknak jó, és nem is fogyaszt rosszul a kocsi tõle  :kacsint: Nem mellesleg olcsóbb is. Persze, ha holnap a szomszédban nyitnának akármilyen kutat, ahol olcsó és jó benya lenne, tuti ott tankolnék. Legközelebb Auchan kút lesz majd az M0-ás mellett. Ja és a Jetkút elõnye, hogy nem tukmálnak, és hagynak tankolni  :kacsint:
Most nézem, dízelt tankolsz a kocsidba?  :nagymosoly: Akkor azért fogyaszt olyan sokat, és azért nem tudod legyorsulni apukádat  :kacsint:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10747 Dátum: 2007.12.23 15:31:14 »
Idézetet írta: "Peti1982"
Üdvözlök mindenkit!
Segítségeteket szeretném kérni: Pollenszûrõt akarok cserélni, de eléggé bonyolultnak tûnik a dolog.
Nekem egy Toyota Corolla 1999 Sedan Linea Terrám van. Valaki azt mondta, hogy a kesztyûtartót ki kell bontanom ahhoz, hogy ki tudjam venni az elhasználódott szûrõt. Igaz ez?


Ha ki is kell venni max 1csavar tartja, (legalábbis az e12nél) azért az nem olyan bonyolult :wink:

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10748 Dátum: 2007.12.23 15:42:02 »
Idézetet írta: "kleingy"
Auchan, Tecsó benyák állítólag nagyon-nagyon gázosak, én MOL-nál tankolok, nem vagyok tõle elragadtatva, amikor OMW-t tankoltam, repült az autó. Jet-es benya anno apóspajtás Golfját két vállra fektette. Ennyi a személyes tapasztalat.
Hi!
Az mit jelent, hogy gázosak? Bõvebben? Lehet inkább áttérek az OMW-re...úgy se megyünk mostanság olyan sokat.
Tegnap és ma is volt olyan, hogy a fordulatszám leesett kb 500-ra, és már picit rázkódott az autó. Eddig ilyen még nem volt.  :hmm:
 :toy:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10749 Dátum: 2007.12.23 19:55:40 »
Gázos alatt annyit értek csak, hogy szted mitõl olcsók? Nyilván nem arab import...  :kacag:
Anno Kadettem se szerette, pedig az még étolajjal is megy!  :rohog:
Én is csak a céges benzinkártya miatt tankolok MOL-nál...  :oops:

Nálam 650-nél is rázkódik a kocsi. Illetve ott még pont nem, alatta hajszálnyival már igen.

Diesel, mert a lentiek közül te mit választanál 95-ösnek?  :nagymosoly:
Angoloknál a diesel a benzin, a gasoline a gázolaj.  :nyelv:

         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10750 Dátum: 2007.12.23 20:08:34 »
A Dízel az Diesel (Rudolf Diesel után).
A benzin a Gasoline.
 :kacsint:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10751 Dátum: 2007.12.23 21:06:42 »
Afene, összekevertem.  :nagymosoly:
De a felsoroltaknál nálam nincs más választási lehetõség mint amit láttok.  :turelmetlen:
         

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10752 Dátum: 2007.12.23 21:08:11 »
Idézetet írta: "kleingy"
Gázos alatt annyit értek csak, hogy szted mitõl olcsók? Nyilván nem arab import...  :kacag:
Azt gondoltam, hogy nem arab import.  :nagymosoly:
Akkor konkrétabb leszek picit, egy idézet következik (kaptam egy ilyen infót):
nem az a gond , hogy kopott a gyûrû, hanem az üzemanyag miatt a gyûrühornyok telemennek kosszal
Ezek és az itt leírtak alapján akkor amint lemegy az utolsó kb 15 liter a tankból, OMW-re váltok.  :kacsint: Igazából érezhetõen nem tapasztaltam semmi negatívat ettõl a benzintõl, de ez attól is lehet, hogy még tapasztalatlan vagyok, majd kiokosít az élet, meg Ti.  :pofa:  
Lehet, hogy már 600 körül volt nálam is a fordulat, kb-re írtam csak. Ez mitõl van?
 :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10753 Dátum: 2007.12.25 13:02:52 »
Akármitõl. A korábbi gondatlan bánásmódtól. A korábbi sok városi rövid utas használattól. Vagy még ezer egyéb dologtól, alkalmasint több dologtól együtt. Ha nem állandósul/elmúlik, ne aggódj miatta.

És ne misztifikáld túl az üzemanyag-kérdést. Én majd' 200 ezer km-t tettem eddig a Camrybe (elektronikusan vezérelt injektorja van már ennek is, mint a tiédnek), százféle kútnál tankoltam a noname romániai rettenetestõl a csillivilli német autópályás Aral-palotáig, és sosem éreztem különbséget a kocsi menetteljesítményében, fogyasztásában. Szerencsém volt az összes alkalommal? Lehet. Vagy csak a kocsim érzéketlen rá? Lehet. De az is lehet, hogy a népek túlragozzák ezt a kérdést. Persze, nem azt mondom, hogy mindegy hogy hol tankolsz, mert gazemberek vannak mindenhol, és ki lehet fogni a xart. És a noname kúton nyilván nagyobb rá az esély. De ha annyit megteszel, hogy ragaszkodsz az ismertebb márkájú kutakhoz (MOL, Shell, OMV, Agip, Jet stb.), akkor nagyon kis esélyed lesz csak rá, hogy kifogj valami kakit.

A dízel, az más téma egy kicsit... De mi most benzinrõl beszélünk, ugye.

Szóval én a következõket tenném. Vennék egy Liqui Moly Injection Reiniger nevû adalékot (kb. 2000 Ft, szvsz bármilyen nagyobb autósboltban van). Kiautóznám a benzint ami most a tankban van, amennyire csak lehet (persze nem töküresre, az gyakran nem tesz jót). Utána beletöltenék kb. 10 ezerért naftát, és hozzá az adalékot. Aztán kimennék valahová országútra, sõt lehetõleg autópályára, és megkergetném az autót. Értsd: legalább 120-130, ha lehet közben néha 140-150 is, akár tartósan is, hadd szóljon. Váltásokkor sem sajnálnám, menjen a fsz-mérõ legalább 3500-4000-ig. És így beletekernék legalább 150-200 km-t, de az sem lenne baj, ha még többet. Na, ide a rozsdás bökõt, hogy ezek után a motor járása simább lenne, az alapjárat egyenletesebb, sõt jó eséllyel kicsit jobban is menne utána, és kevesebbet fogyasztana. :otlet: ... Ugyanis ki kell idõnként pucolni a motor belsejébõl, a befecskendezõrendszerbõl (ehhez kell az adalék), a szelepekrõl stb. a különféle ráragadt-ráégett szennyezõdéseket.

Na persze :nana: : a túra elõtt olajszintet checkolni, és utána nem meglepõdni, ha hirtelen lejjebb megy valamivel. Bár nemrég cserélt olaj esetében ez kevésbé szokott elõfordulni, de azért nem árt az óvatosság.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10754 Dátum: 2007.12.25 15:43:32 »
Tavasszal én pont ugyanezt tervezem az én Corimmal.  :pofa:
És egy kis örömködés: megkaptam karácsonyra a két elsõ légterelõmet!!
Holnap fel is rakjuk. Jeee....  :nagymosoly:

Na most párom szétszedte a hátsó ablaktörlõmet, mert nem ment napok óta.
Alig-alig vonszolta magát a lapát 2 hete, 3 napja meg végleg nulla.
Nem véletlen... Beázik...  :elkeseredett: Egy liter víz volt benne, most bent kiolvadt, de az a gond, hogy
beázik ott is, ahol az ablaktörlõ lapát karja van.  :szomoru:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu