Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030564 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10725 Dátum: 2007.12.18 16:57:13 »
216 ezer van már a kocsiban, meg aztán gondolom az elõzõ tulaj se vitte túlzásba az odafigyelést...
Ezt a máshogy füstöl a motor témát légyszi bõvebben...tehát szelepzár vagy gyûrûk esetén hogyan?
Igazság szerint mi párommal valószínûleg már áprilisban lépünk Angliába és apuméké lenne a kocsi, úgy beszéltük meg, neki meg nincsen pénze ilyen dolgokra...szóval lehet ebbõl az lesz, hogy akkor elpasszoljuk. (amit sajnálnék)

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10726 Dátum: 2007.12.18 22:17:15 »
Most egy "kicsit" elkeserített ez az olaj téma... :szomoru:
Februárban mûszakira megy, elõtte átnézetem itt egy szerelõvel, õ is mondja meg, hogy mi a helyzet, meg arra is kiváncsi vagyok, hogy ez a gyûrûzés mibe fájna nála. Azt nem tudom konkrétan, hogy ilyenkor maga a munkadíj a nagyon magas, vagy inkább a felhasznált anyagok...mert nem mindegy, hátha lehetne okosítani valamivel költségkímélõbben a dolgot, de nem tartom valószínûnek, hogy ilyesmire lesz pénzünk.  :szomoru: (pedig szeretném meggyógyítani szegényt)
Addig úgy gondoltam, hogy mostanság beszerzek ismét egy olajszûrõt (nem olyan régen cseréltük), veszek Castrol Magnatec 10w 40-et (eddig csak ez az egy ajánlat érkezett), aztán megnézzük mit mutat. Gondolom ne várjak semmit, sõt...de jobbat jelenleg nem tudok, csak itt vergõdök magamban a gondolataimmal.
Esetleg ezt a Rimet cuccot is ki lehetne próbálni, bár ez se segíthet, max enyhít ezek szerint...bár hogy olvasgattam itt róla egy picit, a tapasztalatok alapján nem rossz anyag.  Áh, tiszta elkeserítõ. Van elég gondom így év végén, aztán még ez is.
 :toy:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10727 Dátum: 2007.12.19 08:38:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
rengetegszer leírtuk sokan, baromira abszolút tökéletesen mindegy, hogy japán-e vagy sem. Ha NEM azért kérdezted, mert netán szívesebben vennél használtan egy japán gyártású Corollát, akkor elnézést kérek :pofa:
jövöre akarok egy E12 sedant 2002 körülit olyan másfél körül.  :szivecske:
de ha lehet akkor inkább japán legyen
én már csak ilyen régimódi vok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10728 Dátum: 2007.12.19 08:43:48 »
Idézetet írta: "Boxer"
Most egy "kicsit" elkeserített ez az olaj téma... :szomoru:
Februárban mûszakira megy, elõtte átnézetem itt egy szerelõvel...
sajnos azt kell mondanom h inkább add el áron alul. most belekezdesz egy szervizelésbe ott csinálnak jót is rosszat is , Te elmész az öreg meg itt fog szenvedni vele Te meg emiatt idegeskedni.
én én autom kb 4-5 deci olajat eszik 10000 km-en.
ha nem igy lenne kivágnám.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10729 Dátum: 2007.12.19 09:00:28 »
3 éve Kadettemen 5ezer HUF munkadíjjal 100 ropi felett volt a totál nagygenerál. Asszem valami 110-120-nál álltunk meg baráti áron. (felfúrás, gépmunka, gyûrûzés, sötöbö).
         

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10730 Dátum: 2007.12.19 09:45:05 »
Idézetet írta: "murray"
jövöre akarok egy E12 sedant 2002 körülit olyan másfél körül.  :szivecske:

A szedánt csak és kizárólag a törökök gyártottak, de reménykedek benne hogy tévedek :elkeseredett:  :faradt:  :ima:
(Elvégre 2évig a Toyota belsõ felmérésében a legjobbak voltak a török gyártósor végtermékei. :sebaj: )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: alapjárat
« Válasz #10731 Dátum: 2007.12.19 11:40:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát 520 az igen kevés :szemforgat: ... És miután visszaesett, ott is marad? Nem emeli föl újra? Mihez köthetõ ez a visszaesés?
Hát igen a fordulat ott is marad sajna! Nem egyszerre esik le hanem fokozatosan,lassan! Hát én nem tudom semmihez sem kötni sajnos! Mindegy nem olyan nagy gáz,csak szakmabeli lévén kíváncsi vagyok rá mi lehet! Toyota motorokkal még nem nagyon foglalkoztam! :nagymosoly:
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10732 Dátum: 2007.12.19 17:34:19 »
Idézetet írta: "murray"
sajnos azt kell mondanom h inkább add el áron alul. most belekezdesz egy szervizelésbe ott csinálnak jót is rosszat is , Te elmész az öreg meg itt fog szenvedni vele Te meg emiatt idegeskedni.
én én autom kb 4-5 deci olajat eszik 10000 km-en.
ha nem igy lenne kivágnám.


 :szomoru:

ataman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • http://attis.blog.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10733 Dátum: 2007.12.20 10:57:05 »
Üdvözlet minden Fórumtársnakak!

Örömmel értesítek mindenkit, hogy tegnap óta egy Corolla 1.4 HB Sport Ice 3-ajtós modell tulajdonosa lettem (2,5 éves). Ha esetleg a jövõben tudatlan kérdéseimmel zaklatnálak titeket, legyetek szívesek elnézõek lenni velem szemben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10734 Dátum: 2007.12.20 18:45:50 »
Én is úgy tudom, hogy a szedánt csak a törökök gyártották :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Akkor ilyet nem is fogsz venni? :szemez:  :szemez:  :szemez:  :kacsint:  :kacsint:  :kacsint:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10735 Dátum: 2007.12.20 18:53:28 »
Idézetet írta: "Boxer"
216 ezer van már a kocsiban...
216 ezer km? Vagy igaz vagy nem; ha igaz, akkor valaki korábban nagyon durván bánhatott ezzel a motorral. Hidegen pörgetés, ilyesmi. Normál esetben csak ennél sokkal magasabb futásteljesítmény mellett léphet föl ilyen magas olajfogyasztás, ez a motor nagyon tartós. Node most már tökmindegy, most már adott ez a helyzet.

Ha a szelepszár-szimeringek xarok, akkor a motor azt csinálja, hogy fõleg alapjáraton füstöl, ha pedig egy hosszabb (mondjuk, legalább 20-30 mp-es) alapjáraton járatás után hirtelen felpörgeted, akkor hirtelen egy nagyobb kék füstfelhõt bocsát ki a kipufogó. Ha viszont kopottak a gyûrûk, akkor a motor a fordulatszámmal arányosan füstöl, kvázi állandóan.

Egy kompresszió-mérés lehet, hogy közelebb vinne az igazsághoz.

Ha a motort gyûrûzni kell, akkor azt százas nagyságrend alatt nem nagyon lehet megúszni, és ez már eleve kedvezõ munkadíjat feltételez. Az anyag a drága, és ezt nem lehet megkerülni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10736 Dátum: 2007.12.20 21:10:10 »
Hmm...ez alapjáraton füstöl, az biztos...nem állandóan.
Elviszem én ezt átvizsgáltatni januárban, meg olajat is cserélünk, sõt szerintem ezt a Rimet-M cuccot is kipróbálom, ártani nem fog. Idegel a dolog nagyon.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10737 Dátum: 2007.12.20 21:17:11 »
Csak üzemmelegen füstöl alapjáraton, ha szelepszáras. Nézd, ha csak ez a baja, azt ilyen 20-30-as nagyságrendû összegbõl gyógyítani lehet. Lehet hogy mákod lesz, mert ezeket a motorokat tényleg elég nehéz tönkrevágni (persze nem lehetetlen, nyilván).

Amúgy meg... Legeslegeslegrosszabb esetben eladod. Most vetted valamikor, ugye? Megkérdezhetem, hogy mennyiért?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10738 Dátum: 2007.12.20 21:59:41 »
Nagyon remélem, hogy max szelepzáras lesz, minél elõbb átnézetem, nem akarok sokáig ezen rágódni.  :szemforgat: Fél éve vettük (júniusban, azóta 46xx km-t pakoltunk bele), bevallom hirtelen felindulásból, picit meg is bántam, mert szerintem olcsóbb is lehetett volna (570 e), igazából elsõ látásra belehabarodtunk...de hát legközelebb már okosabb leszek.
Tudom, legfeljebb tavasszal eladjuk...csak más volt a terv. Apuméknak szeretnénk átadni, meg is egyeztem már vele, azért is járna jól, mert nem kellene egy összegben fizetnie, illetve átíratnia sem, meg hát a szívünkhöz nõtt...õ eddig úgy tûnik szeretné még így is ezt az autót, csak az én lelkemnek rossz, hogy gyíkja van. Remélem jobb híreket kapok majd egy átvizsgálás után, szerencsére van itt egy idõsebb szerelõ emberke pár percre, jól felszerelt, eddig úgy tûnik, hogy korrekt is, ért is a szakmához, bizakodom, mást nem tehetek.  :elkeseredett:
 :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10739 Dátum: 2007.12.20 23:13:45 »
570, fél éve? Nem vészes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )