Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030533 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

amargo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10695 Dátum: 2007.12.06 12:08:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kapcsolót tudsz venni bármelyik autóvillamossági szervízben, de szvsz sima autósboltban is. Univerzális kapcsoló, van többféle, van amelyik világít is, többféle színben, többféle alakban, van kerek, szögletes stb... És totál minimál összegért, ilyen párszáz forint.

De hogy hogyan kösd be, annak a megválaszolására én abszolút nem vagyok alkalmas, nem értek ehhez :szemforgat: ... Nekem pont ma van az autóm villanyász szerelõnél, többek közt pont ködfényszóró bekötés miatt. Pár ezerért megcsinálják.

És még egyszer: én nem kötném egybe a ködzárófénnyel, nagyon sokan mérgesek lesznek rád, ha mindig menni fog a hátsó ködlámpád is, amikor használod a ködfényszórót :? !


Már csak ilyen autó villamossági kellene nekem :)
Persze én sem akarom 1re kötni a kettõt, pont a hátsók miatt, megnézem majd mennyire nehéz beszerelni egy ilyet, vagy szerelõ :)

Esetleg budapesten autó villamossági bolt? én egyáltalán nem ismerek..
Köszönöm!

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10696 Dátum: 2007.12.07 22:23:23 »
Sziasztok!
Látom a legutóbbi téma autóvillamossági...nos én is szeretnék ködlámpát beköttetni elõre. Valaki esetleg a mi autónkhoz nem tudna egy jót (max 5 és 8k között) ajánlani? Kis kerek alakúak kellenének (olyanok a helyei), holnap le is mérem, hogy milyen méret pontosan. Ha már úgy is vinni akarom autóvillamosságihoz, lehet nem ártana külön kapcsolóra, de annyira azért nem gáz nekem, ha a hátsóval együtt mûködik, vagy mégis?  :)
 :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10697 Dátum: 2007.12.08 01:17:05 »
Idézetet írta: "Boxer"
Sziasztok!
Látom a legutóbbi téma autóvillamossági...nos én is szeretnék ködlámpát beköttetni elõre. Valaki esetleg a mi autónkhoz nem tudna egy jót (max 5 és 8k között) ajánlani? Kis kerek alakúak kellenének (olyanok a helyei), holnap le is mérem, hogy milyen méret pontosan. Ha már úgy is vinni akarom autóvillamosságihoz, lehet nem ártana külön kapcsolóra, de annyira azért nem gáz nekem, ha a hátsóval együtt mûködik, vagy mégis?  :)
 :toy:


Ha a hátsóval együtt mûködik, az egyrészt szabálytalan, másrészt a mögötted jövõknek adott esetben rendkívül zavaró. Rengeteg olyan szitu van, amikor a ködfényszóró használata indokolt lehet, de a ködzárófényé nem. Gyárilag sem véletlenül kötik mindig külön a kettõt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10698 Dátum: 2007.12.08 09:39:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha a hátsóval együtt mûködik, az egyrészt szabálytalan, másrészt a mögötted jövõknek adott esetben rendkívül zavaró. Rengeteg olyan szitu van, amikor a ködfényszóró használata indokolt lehet, de a ködzárófényé nem. Gyárilag sem véletlenül kötik mindig külön a kettõt.


Hi!
Így már mindjárt más. Akkor kénytelen leszek egy újabb gombot belerakatni és arra köttetni.  :?
 :toy:

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
xenon
« Válasz #10699 Dátum: 2007.12.14 09:52:40 »
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy 2002-es évjáratú 1.6-os vvt-i corollának a világítása can bus rendszerû?
Szeretnék építeni bele hid xenont de addíg nem merek venni amíg ezt a dolgot nem tudom! :kormom:  Elõre is köszi!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Peti

  • Vendég
Re: xenon
« Válasz #10700 Dátum: 2007.12.14 10:33:49 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy 2002-es évjáratú 1.6-os vvt-i corollának a világítása can bus rendszerû?
Szeretnék építeni bele hid xenont de addíg nem merek venni amíg ezt a dolgot nem tudom! :kormom:  Elõre is köszi!


Külön tuning/világítós topik van, ott levan vésve minden ami érdekelhet.

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: xenon
« Válasz #10701 Dátum: 2007.12.14 10:40:45 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy 2002-es évjáratú 1.6-os vvt-i corollának a világítása can bus rendszerû?
Szeretnék építeni bele hid xenont de addíg nem merek venni amíg ezt a dolgot nem tudom! :kormom:  Elõre is köszi!


Külön tuning/világítós topik van, ott levan vésve minden ami érdekelhet.


Kösz szépen! Megkeresem! :wink:
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: xenon
« Válasz #10702 Dátum: 2007.12.14 20:12:21 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy 2002-es évjáratú 1.6-os vvt-i corollának a világítása can bus rendszerû?
Szeretnék építeni bele hid xenont de addíg nem merek venni amíg ezt a dolgot nem tudom! :kormom:  Elõre is köszi!


Külön tuning/világítós topik van, ott levan vésve minden ami érdekelhet.


Kösz szépen! Megkeresem! :wink:


Nagyon valószínûtlennek tartom, hogy can bus rendszerû lenne az E12 világítása. Még az Ave II-esé sem az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
alapjárat
« Válasz #10703 Dátum: 2007.12.16 12:32:09 »
Sziasztok! Egy olyan probléma merült fel a kocsimnál,hogy már bemelegedett motornál leesik a fordulatszám és berezonál a kasztni!
Ez egy 2002-es évjáratú 1.6 vvt-i Corolla. Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával? Mi lehet a megoldás?
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Peti

  • Vendég
Re: alapjárat
« Válasz #10704 Dátum: 2007.12.16 15:46:59 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Egy olyan probléma merült fel a kocsimnál,hogy már bemelegedett motornál leesik a fordulatszám és berezonál a kasztni!
Ez egy 2002-es évjáratú 1.6 vvt-i Corolla. Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával? Mi lehet a megoldás?


Mennyire esik le???
Mer' a ford. üzem-meleg  motornál elég alacsony, van akinek már-már zavaróan...

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10705 Dátum: 2007.12.16 17:02:12 »
Sziasztok!
Ki milyen motorolajat használ/ajánlana? Min. 15w 40...Castrol GTX 3?
Valami relatív olcsóbb de jó kellene, bár ilyen meg nem nagyon van gondolom, de ha tudtok, segítsetek.  :roll:
 :toy:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10706 Dátum: 2007.12.16 17:39:46 »
Castrol Magnatec 10w-40 4 liter 5.990,-Ft Innen. Ár/érték arányban ez a legjobb, 15W-40 meg menjen a trabiba  :kacsint:
Laco 73 :D

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10707 Dátum: 2007.12.16 21:06:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Castrol Magnatec 10w-40 4 liter 5.990,-Ft Innen. Ár/érték arányban ez a legjobb, 15W-40 meg menjen a trabiba  :kacsint:


Hi!
Nem lesz kevés a 10w 40?  :hmm: Eléggé eszegeti a mostani 15w 40-et is...igaz az szerintem nem igazán ebbe való, Agip, és dízelekhez is jó...remélem itt a gond, ezért zabálja be...   :szemforgat:  (az igazság az, hogy "ingyen" olaj, apumnak volt otthon bõven, ezért estem bûnbe, hogy ezt adom szegénynek)
Apropó...ködlámpa, neked milyen van? Egyezik a 2 autó lököse, így a ködlámpák helye is.  :vag2: Januárban szeretnék én is belerakatni.
:vezetes:  :toy:

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: alapjárat
« Válasz #10708 Dátum: 2007.12.17 10:36:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Egy olyan probléma merült fel a kocsimnál,hogy már bemelegedett motornál leesik a fordulatszám és berezonál a kasztni!
Ez egy 2002-es évjáratú 1.6 vvt-i Corolla. Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával? Mi lehet a megoldás?


Mennyire esik le???
Mer' a ford. üzem-meleg  motornál elég alacsony, van akinek már-már zavaróan...


Olyan 520-ra esik vissza! Engem nem is zavarna mert le nem áll,de ez a remegés idegesítõ!
Tipp?
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: alapjárat
« Válasz #10709 Dátum: 2007.12.17 13:31:40 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Egy olyan probléma merült fel a kocsimnál,hogy már bemelegedett motornál leesik a fordulatszám és berezonál a kasztni!
Ez egy 2002-es évjáratú 1.6 vvt-i Corolla. Találkozott esetleg valaki ezzel a problémával? Mi lehet a megoldás?


Mennyire esik le???
Mer' a ford. üzem-meleg  motornál elég alacsony, van akinek már-már zavaróan...


Olyan 520-ra esik vissza! Engem nem is zavarna mert le nem áll,de ez a remegés idegesítõ!
Tipp?


Hát 520 az igen kevés :szemforgat: ... És miután visszaesett, ott is marad? Nem emeli föl újra? Mihez köthetõ ez a visszaesés?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )