Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6035051 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10395 Dátum: 2007.09.08 18:40:37 »
Na, tegnap délelõtt voltam a Corollával a kaposvári Kotonál, kürthiba diagnózis céljából (elõzõleg megállapítottam, hogy a biztosíték jó, a kapcsoló és a relé jó). Cserélni kell a kürtöt :| ... Persze emiatt vissza kell menni még egyszer (még 120 km autózás), lévén most csak megrendelni tudták. Klassz :? ...

Jóbarátném már mondogat ilyeneket, hogy OK-OK szereti õ nagyon az autót, de azért kicsit bosszantó, hogy egy és háromnegyed éven belül a második dolog romlik el rajta - és én erre nem is nagyon tudok mit mondani azon kívül, hogy ha PUG 307-est vett volna, akkor valszeg rosszabb lenne a helyzet, dehát ez mit sem szépít a tényen, hogy az új Corolla másodszor romlott el :szomoru: !

A Kotonál pedig volt némi nézeteltérésem a munkafelvevõ úrral. Nem tetszett neki ugyanis, hogy ott akarok lenni a kocsi mellett a mûhelyben. Hogyaszondja munkavédelmi elõírások, meg ISO, meg mit tudom én. Mondtam hogy én ennek roppantul nem örülök, ez az én autóm, nem vagyok hajlandó felügyelet nélkül hagyni, látni akarom hogy mit csinálnak vele :!: Innentõl pár fokot hûlt a hõmérséklet, majd a szerelõ eljátszotta velem azt a poént, hogy beült az autóba, elindult vele a mûhely felé, én gyalog követtem, de mielõtt be tudtam volna menni az autó után a mûhelybe, az orrom elõtt leeresztették a kaput :shock:  :x !!! Visszamentem a szalonba reklamálni, de nem jutottam odáig, mert pár perc múlva már azzal került elõ a munkafelvevõ, hogy kimérték a kürtöt és cserés. A szerelõ is jött és közölte, hogy jajj boccs, a kollégája nem látta hogy jövök, azért eresztette le elõttem a kaput :szemforgat: ...

Összességében nem túl jó szájízzel jöttem el onnan. OK, jövõ héten õk csinálják a kürtcserét, de az autót ezelõtt is Pécsre hordtam, és ezután is ide fogom. Itt érdekes módon nem probléma, ha ott akarok lenni a kocsi mellett míg javítják. Szerintem ez full alap dolog, és magasról lexarom, hogy egyes szervízek ebbe miért nem akarnak belemenni! Majd megyek máshova, ahol megengedik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10396 Dátum: 2007.09.08 19:04:36 »
1 rokon tõlük vett AVE II-t D-CAT full extra, aztán nem voltak hajlandók foglalkozni azzal, hogy a klíma nem jól mûxik. Aztán valahogy mégis sikerült megoldani a dolgot, és mostmár elégedetten használja.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10397 Dátum: 2007.09.08 19:06:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Sosem értettem azokat az embereket, akik az autójukat koszosan, ápolatlanul próbálják eladni. Ez olyan, mintha az ember mosdatlanul, zsíros hajjal menne az elsõ randira.)


Anno mikor az Ajudit árultam (latyakos, havas-esõs idõ) minden nap lemostam a kocsit, nem mintha amúgy csak félévente mostam volna... :kacsint:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10398 Dátum: 2007.09.08 19:13:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Jóbarátném már mondogat ilyeneket, hogy OK-OK szereti õ nagyon az autót, de azért kicsit bosszantó, hogy egy és háromnegyed éven belül a második dolog romlik el rajta - és én erre nem is nagyon tudok mit mondani azon kívül, hogy ha PUG 307-est vett volna, akkor valszeg rosszabb lenne a helyzet, dehát ez mit sem szépít a tényen, hogy az új Corolla másodszor romlott el :szomoru: !


 
Ráadásul a kürt nem-mûködése elég balesetveszélyes... :|

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10399 Dátum: 2007.09.08 19:14:15 »
Palaczk, közelebb nincs szervíz?
A garanciális javítást bárhol meg lehet csinálni.

Tom Taylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10400 Dátum: 2007.09.08 19:24:51 »
Sziasztok!

Sajnos ma megsérült a bõrkormány.   :robbanfej:  . Érdeklõdnék, hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogyan lehet ezt javítani? Elõre is nagyon köszönöm a segítséget. Tom Taylor

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10401 Dátum: 2007.09.08 19:40:51 »
Idézetet írta: "Misi"
Palaczk, közelebb nincs szervíz?
A garanciális javítást bárhol meg lehet csinálni.


Tudom hogy bárhol meg lehet csinálni :) , de ez az õ lakhelyéhez legközelebbi szervíz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10402 Dátum: 2007.09.08 19:45:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ráadásul a kürt nem-mûködése elég balesetveszélyes... :|
Már aki használja. Apu kb 2 év alatt vagy 100szor. Én visszafogottabb vagyok, kb 3szor-4szer használtam az elmúlt 1,2 évben.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10403 Dátum: 2007.09.08 19:48:41 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Peti500"
Ráadásul a kürt nem-mûködése elég balesetveszélyes... :|
Már aki használja. Apu kb 2 év alatt vagy 100szor. Én visszafogottabb vagyok, kb 3szor-4szer használtam az elmúlt 1,2 évben.


Ez kb. olyan okfejtés, mint hogy az ABS-t meg az ESP-t is ritkán kell használni ;) ... Adódhat szitu, amikor a kürt használata balesetet elõzhet meg. Errõl van szó, nem arról, hogy amúgy szereted-e használni avagy sem. Néha KELL használni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10404 Dátum: 2007.09.08 19:57:13 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Peti500"
Ráadásul a kürt nem-mûködése elég balesetveszélyes... :|
Már aki használja. Apu kb 2 év alatt vagy 100szor. Én visszafogottabb vagyok, kb 3szor-4szer használtam az elmúlt 1,2 évben.


Ezt nem értem :mivan:  
Nem agresszió kérdése, (én pl. sose használom erre a célra, béna hangja van :rolleyes: ) de mikor húzza rád a kormányt egy 7,5t-és, lehet jól jöhet. :faradt:
Vagy hogy mást ne mondjak: egy suicide gyalogos...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10405 Dátum: 2007.09.08 20:36:21 »
Tisztán láttam a kocsit elõször, most csak kipróbáltuk. Ha ez a legnagyobb bajod a képekkel, akkor minden okés!  :nagymosoly:  :nyelv:
         

hgabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10406 Dátum: 2007.09.08 20:48:26 »
Olvastam Palaczk elõzõ írását, hogy már 2 dolog is elromlott nem túl régi corollájukon....én már elõrébb tartok:)...nekem 1,5 éves a corollám (1,4 benzin), most lett benne 30 ezer km.....eddig már 4szer vittem garanciális javításra vissza....talán mire lejár a gari, és kicserélik a fél autót, már rendben lesz....szóval 5 ezernél volt komplett elsõ féktárcsa, fékbetét cserélve mindkét oldalon, a fékbetét gyári hibás volt, belemart szép mélyeket a tárcsákba, mindkét oldalon.....pár hónapja elkezdett világítani a motorellenõrzõ lámpa...kicseréltek egy érzékelõt a VVTi egységnél.....egy darabig jó volt, aztán megint hol világított a narancs lámpa, hol nem...újabb csere, most a VVTi vezérlõ mechanikus egységet (fogaskerék rendszert) cserélték.....elvittem 2 hete 30 ezres átvizsgálásra...kiderült hogy gázadára nyikorog valami a motorból, nyitott motortérnél volt hallható csak.....komplett ékszíj plusz feszítõgörgõk cseréje....hát röviden ennyi eddig a kis sztorim az autóval...ennek ellenére szeretem az autót, kényelmes, csandes, kategóriájában fürge....csak azt hittem megbízhatóbb lesz, nem igazán ezt vártam...bele sem merek gondolni, ezek menniybe kerültek volna, ha nem garis a gép...de szerencsére nem hagyott ott sehol, remélem nem is fog, ezekkel a hibákkal azért a javításig tudtam használni a kocsit....de akkor is, talán egy toyotától nem ezt vártam volna....

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10407 Dátum: 2007.09.08 21:30:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez kb. olyan okfejtés, mint hogy az ABS-t meg az ESP-t is ritkán kell használni ;) ... Adódhat szitu, amikor a kürt használata balesetet elõzhet meg. Errõl van szó, nem arról, hogy amúgy szereted-e használni avagy sem. Néha KELL használni.
Persze, biztos van olyan szitu, mikor kell, de én az ilyen szitukban általában a fék, kormány, illetve körültekintéssel vagyok elfoglalva, nem a dudálással. Lehet, hogy ti ellenkormányzás, fékezés, és közben azt sasolni, hogy hova húzod félre mozdulatok közben még a dudába is bele tudtok tenyerelni, de nem tom.
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10408 Dátum: 2007.09.08 23:24:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez kb. olyan okfejtés, mint hogy az ABS-t meg az ESP-t is ritkán kell használni ;) ... Adódhat szitu, amikor a kürt használata balesetet elõzhet meg. Errõl van szó, nem arról, hogy amúgy szereted-e használni avagy sem. Néha KELL használni.
Persze, biztos van olyan szitu, mikor kell, de én az ilyen szitukban általában a fék, kormány, illetve körültekintéssel vagyok elfoglalva, nem a dudálással. Lehet, hogy ti ellenkormányzás, fékezés, és közben azt sasolni, hogy hova húzod félre mozdulatok közben még a dudába is bele tudtok tenyerelni, de nem tom.


Ha pl. autópályán elõzöl egy kamiont az meg elkezd átjönni a sávodba, akkor ugye kormányozni nem sokat tudsz hisz ott a korlát, max fékezni. Azt meg hiába, csak annyit érsz el vele, hogy nem a kamion eleje zúz porrá, hanem a hátulja. Viszont ha dudálsz egy keményet akkor megúszhatod...
És még legalább 10 szituáció van, amikor sokat segít a duda. Én sem használom szinte soha, de amikor kellett, akkor nagyon!

Palaczk!
Nem volt mostanában esküvõn a Cori gazdája???  :kacsint:  :nagymosoly:
Komolyra fordítva azért ez a duda hiba legyen a legnagyobb hibája az autónak. A váltóhiba sokkal aggasztóbb...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10409 Dátum: 2007.09.09 01:29:11 »
Idézetet írta: "kleingy"
Tisztán láttam a kocsit elõször, most csak kipróbáltuk. Ha ez a legnagyobb bajod a képekkel, akkor minden okés!  :nagymosoly:  :nyelv:


Ha lett volna velük más bajom, leírtam volna :wink:  :nyelv: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )