Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6014035 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1035 Dátum: 2004.07.24 16:04:45 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Gábor"
Üdv!

Mi 50 meg mi 61 ? :) Milyen számokról van szó? Miért nem működik a kereső? Beírtam, hogy liftback és kiadott topicokat... Ezzel semmire sem megyek. Egyébként azt szeretném megtudni, hogy mi a különbség a liftback és hatchback között? Köszi!


a'98-'2001 -es tipusnal a Hatchback a 3 ajtos , a Liftback az 5 ajtos. a 4 ajtos sedan ill, van meg kombi is.
Aztan az ujjaknal mar kevertek mert a 3 es az 5 ajtos is Hatcback, viszont nincs liftback :), termeszetesen ez csak a corollakra igaz.
Egyebkent a hatchback "meredek " csapott hatu autokat jeloli.


Az E11-esen belül 97-00 között ment a "békalámpás" , és 00-02 között a duplalámpás . És volt Liftback az utóbbiból is :



Liftback csak az E12-esből nincs már . Sajnos ... Az volt a kedvenc karosszéria-verzióm a Corolláknál  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: LE
« Válasz #1036 Dátum: 2004.07.24 16:14:17 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Tegnap megcsináltattam egy kőfelverődéses repedést, és érdekes dolgot mesélt a fickó, miszerint érdemes a szélvédőt a végletekig foltozgatni, mert egy öregebb autóba tett új szélvédő hamar megpattan a kasztni csavarodásától, mivel nem együtt "öregedtek" és emiatt az üveg jobban feszül. Emellett az ablaktömítőgumikat sokszor még a márkaszervízben is visszateszik, és így a megnyúlt gumi között picit "lötyög" az üveg, ami szintén nem túl jó. Emellett így csak 3500 volt a repedés megáálítása míg a csere vagy 50-be lett volna, szóval örülök, hogy ezt megúsztam.


Szerintem ez rizsa . Mi az , hogy "nem együtt öregedtek"  :D  ? Egy üveg alkatrész nem "öregszik" , nem deformálódik . Ha egy karosszéria már annyira csavarodik , hogy eltöri a szélvédőt (mellesleg ez csak extrém szétrohadt és/vagy karambolos kocsiknál fordulhat elő alapesetben , bár vannak ilyen szempontból gyári hibás modellek) , akkor az eltöri a régi szélvédőt ugyanúgy , mint az újat  :idea:  ... Ja , és ablaktömítő gumikról a modern kocsik szélvédői esetében már jó ideje nem lehet beszélni . Már a '83-as Camrymnek is ragasztott a szélvédője , nem gumitömítéses !

Ezzel együtt persze az efféle javítás jó dolog , a mi kocsijainkon is alkalmazva lett már  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1037 Dátum: 2004.07.24 16:19:13 »
Idézetet írta: "Gábor"
most szeretnék venni egy Toyota Corolla Sedan-t, 98 körülit (4E-FE), elektromos ablak, klíma... de teljesen változó árakat látok és nem értem mi indokolja az árkülönbségeket? pl. láttam a fenti paraméterekkel hatchback-et 1.7M-ért, de egy picit nagyobb extrákkal sedan-t 1.6M-ért is, ráadásul kereskedőtől. Hogy legyen okos az ember?


Az , hogy vannak optimista emberek , akik abban a hitben ringatják magukat , hogy a kocsijukat el tudják majd adni a piaci ár fölött is , az egy dolog  :wink:  ... Ha venni akarsz , nézz meg jó sokat az adott típusból , állapítsd meg , hogy mi az átlagos ár , amit kérnek érte - majd kábé ezen az áron próbálj találni egy jó állapotú példányt . Ha ez sikerül , elmondhatod , hogy ügyesen végrehajtottad a használtautó-vásárlás kissé bonyolult műveletét  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1038 Dátum: 2004.07.24 16:23:52 »
Idézetet írta: "music"
Mindenesetre figyeld huzamosabban az autókereskedéseket! Ha valamelyik autót hosszabb ideig nem adják el, abból azért lehet engedményt kicsikarni.


De arra azért figyelni kell , hogy ha egy kocsi (pláne egy amúgy keresett típusból) , aminek az ára sem túl magas , sokáig áll a kereskedésben , akkor annak jó eséllyel valami vaj van a fején , amit a korábbi érdeklődők már észrevettek , és ezért nem vették meg  :idea:  ... Hacsak nem nagyon gyors/szerencsés az ember , akkor egy használtautó-kereskedésben általában mindig az a kocsi a legjobb vétel , ami már nincs is ott  :roll:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1039 Dátum: 2004.07.24 16:31:34 »
Idézetet írta: "Pilóta"
Üdv.!

Azt tudjátok mit jelent a Corolla? corolla=(virág)sziromlevél  :) Csak úgy érdekességnek gondoltam, hogy beírom.  :) Lehet, hogy még van más jelentése is, de ez biztos!


Nahát , ez új  :o  ... És azt nem tudod véletlenül , hogy a "Camry" mit jelent (ha jelent egyáltalán valamit) ?

Akkor most már megvan a jelentése a Starletnek , Corollának , Carinának , Celicának , Crownnak , Centurynak , na és persze a LandCruisernek is  :)  ... Ja meg a Picnic is érthető  :D  ... A Yaris , Paseo , Avensis , Previa tutira műszó ... Kérdés , hogy a Cressida jelent-e valamit ... Na és persze a Camryban sem vagyok biztos , hogy műszó , vagy van valódi jelentése  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1040 Dátum: 2004.07.24 16:38:59 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Azt viszont nem értem, hogy a kombi miért csak 1.4-es benzin ill. diesel motorral rendelhető, holott pont ezt lehet a legjobban megpakolni. :crazy:


Ezt tutira megint csak a magyar piacon csinálják  :shock:  ... Mondjuk , részben felelős érte az az idióta vásárlói szokás is , hogy nálunk minden kocsitípust kilencvenakárhány százalékban a legkisebb motorral vesznek meg a népek  :x  ... 1.4-es 60 lovas Ventók , 1.2-es Astrák , 1.6-os A4-es Audik - röhej  :disgusted:  ... De épp azt is meg lehet nézni , hogy hány (újonnan Magyarországon eladott) 1.6 Carina jut nálunk egy kétliteresre  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1041 Dátum: 2004.07.24 16:41:42 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "dió"
Tudja valaki, hogy az új Corollában van már hátsó lábtérfűtés vagy még mindig kispórolják azt a kis műanyag elemet az első ülés alól?


Hátsó lábfűtés?
Ugyan már én még az elsőt se használom!


Nem ? És akkor hogyan fűtesz télen  :shock:  ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1042 Dátum: 2004.07.24 16:47:39 »
Idézetet írta: "semmiho"
Valaki esetleg infókat a Corolla TS-sel kapcsolatban? ;(
(Fogyasztás, tapasztalatok, megbízhatóság, stb.) Mennyire képes korrigálni a vezető esetleges hibáit?
Bevallom, a Seat Leon 1.8T FR is tetszik (az ára is viszonylag nyomott a többi sportos autóhoz képest), de tartok is egy kicsit a VW-technikától, ami a családban már okozott csalódást... Viszont Corolla is volt már a családban (majd' 9 évig) és imádtuk! (1.3XLi kombi, '94-es)

Egy fontos kérdés: a most ráncfelvarrott Corollákról nincs hír, hogy esetleg a közeljövőben teljesen új típussal cserélnék le őket? Tudom, talán furcsa ilyet olvasni, de ha vásárolnék, sok évig szeretném használni és egy korai modellváltás erősen ronthatja az autó piaci értékét.

Minden információt előre is köszönök!


Fogyasztás : el lehet mászkálni egészen civil értékekkel is . De ha nyomod , akkor sem ugrik az égbe a fogyi , mert viszonylag kis hengerűrtartalmú , és nem feltöltött motorról van szó . Az Alfa GTA motorja hatalmas , a Leoné pedig turbós , tehát ezeknek jobban megugrik a fogyasztása , ha kihasználod a teljesítményüket .

Megbízhatóság : a TS is Toyota ;) ...

Modellváltás : pontos infó nincs , de 2006-ban , legkésőbb 2007-ben biztos jön az utód . A Toyota eléggé szokott ragaszkodni a 4-5 éves modellciklushoz . Mindazonáltal a tapasztalat azt mutatja , hogy a modellváltás nincs olyan durva hatással a használt Toyoták áraira , mint némelyik más márka esetében  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1043 Dátum: 2004.07.24 16:48:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De arra azért figyelni kell , hogy ha egy kocsi (pláne egy amúgy keresett típusból) , aminek az ára sem túl magas , sokáig áll a kereskedésben , akkor annak jó eséllyel valami vaj van a fején , amit a korábbi érdeklődők már észrevettek , és ezért nem vették meg

Igen, ezért nehéz a dolog. Manapság viszont már az is "hiba" lehet, ha nincs benne légkondi.
De emlékszem, tavaly volt egy gyönyörű fehér Liftback, ami árban jóval jobb vétel lett volna ennél a zöldnél, hiszen -70e, és -1 év, magasabb felszereltség. Csakhogy bikázással kellett beindítani, mert az akksijáról nem tudta. Ez eleve azt jelenti, hogy jóideje ott állhatott. Aztán, amikor beindult, a híresen finom járású 1332-es motortól alapjáraton annyira berezonált a kasztni, hogy a nyitott ajtónak centiméteres(!) vibrációja volt, és találtam még egy gyanús körömhegynyi rozsdafoltot a motortérnyitónál (=karambolos volt).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1044 Dátum: 2004.07.24 16:50:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kérdés , hogy a Cressida jelent-e valamit ...

Rémlik valami, hogy a római történelemben volt ilyen nevű egyén.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1045 Dátum: 2004.07.24 16:52:25 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!

A kereklámpás Corolla Liftbackről lenne egy olyan kérdésem, hogy vajon a fordulatszámmérő a felszereltségéhez tartozik-e. Vagy ez függ attól is, hogy Harmony, Terra vagy Luna modellről van szó? Ha igen, akkor melyikben van? Előre is köszi.  [smilie=sm47.gif]


A Liftbackből szerintem nem volt olyan spórolós felszereltség , amivel együtt járt volna a fsz-mérő hiánya ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1046 Dátum: 2004.07.24 16:56:46 »
Idézetet írta: "music"
Hasonló esetekre van egy receptem, pl. jól alkalmazható, ha lelépsz a zebrára, és az autós nem akarván megállni rád ordít; ilyenkor nyugodtan, halkan és mosolyogva közölni kell vele: "azt hittem, hogy Ön egy kulturált, udvarias ember, de úgy látszik, tévedtem. Bocsánat!"
Erre többnyire nem tudnak mit mondani...


Mondani lehet , hogy nem tudnak semmit , de esetleg adnak egy maflást  [smilie=sm17.gif]  ... Sajnos a finom stílus ritkán jön be , ez itt nem Anglia , iszonyat , hogy mekkora Balkán van az útjainkon  :oops:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1047 Dátum: 2004.07.24 17:03:22 »
Idézetet írta: "whis"
Ez tuti nem állt meg, még akkor sem, amikor már én álltam, szépen elgurult mellettem. Egy fél autónyi lakatolást-fényezést meg nem ér meg nekem, hogy kipróbáljam megállna-e. Ha nem szólt volna semmit, nem is lettem volna dühös, végülis egy idős fazon volt 4mp-es reakcióidővel, hadd menjen békével. Ha így közlekedik, előbb-utóbb egy Kamaz vagy egy Ikarus levasalja... :x


Az akció utáni diadalittas dumája nagyon is jól mutatja , hogy végig tudta , mit csinál  :x  ... Tutira engedett volna , ha nem húzódsz félre .

--------------------

Más kérdés (ne vedd magadra) , hogy néha engem is olyan düh fog el attól a következetességtől , ahogy ilyen esetekben a többi autós ignorálni szokta a sávváltási szándékomat , hogy pontosan ugyanezt játszom el én is - ráhúzok a másikra erőszakosan - érdekes , ilyenkor aztán általában be is engednek . És volt már velem is , hogy valami olyasmit átkiabáltam utána , hogy "Na ugye!" , vagy "Óóó , köszi!" , vagy valami hasonlót  :?  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1048 Dátum: 2004.07.24 17:11:01 »
Idézetet írta: "music"
A 75 lovasról nincs adatom, tavalyig nem is tudtam, hogy létezett ilyen. Az, hogy kisebb a max. teljesítmény, de nagyobb a max. nyomaték simán lehetséges: pl. az automata váltós modelleknél is áthangolják a motort ilyesformán. Nem tudom, miért vettek vissza a teljesítményből, valszeg a (Ny-E.-i) környezetvédelmi előírások miatt.


Erről az automata-dologról már beszéltünk - mondj már néhány típust , amiben mások az automata váltós kivitel motor-adatai , mint a manuálisé ;) ... Hidd el , legfeljebb elvétve , nagyon kivételesen fordulhatott elő ilyen . Nem ez a jellemző .

A 88-ról 75 lóra való váltásra viszont ez esetben tényleg magyarázat lehet , hogy akkoriban volt az átállás Németo.ban az Euro 2-re . Lehet , hogy ezt hamarjában tényleg csak így tudták megoldani  :roll:  ... Aztán az E11-es modellnél már eljutottak oda , hogy a teljesítmény (86 LE) majdnem elérte az eredeti szintet . De , mondom , gyakran csak marketing-okokból is csinálnak ilyesmit - lásd Carina .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1049 Dátum: 2004.07.24 17:30:43 »
Na , most aztán jól kipötyögtem magam - 21 hozzászólás  :shock:  ... Hja , így jár az , aki három hétig nem néz be egy topikba  :wink:  .

És a Yarisos topikokat még mindig meg sem tudtam egyáltalán nézni  :?  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )