Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243612 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3060 Dátum: 2008.06.18 20:50:50 »
Mellesleg a kormany is kicsit ferde volt, azt is kertem, igazitsak meg, es most nem tunik olyan ferdenek.

Besz*rás ez a kormánymizéria... Nem te vagy az első. Még szerencse, hogy nekem ilyen nem volt... Első ülések nem "kottyannak"? :eek:
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3061 Dátum: 2008.06.18 21:33:07 »
Na akkor valami más.
Gyári beépített Bluetooth, össze vissza működik. Egyszer autómatikusan kapcsolódik, máskor nem, csak kézi "vezérléssel".
Aztán, ha kapcsólódik 10-20 másodperc múlva a telefonon látom - kapcsplat bontva a Toyota egységgel -
Mindent újra konfiguráltam és amikor már kezdtem örülni, hogy működik rendesen kis idő múlva megint ugyan az.   :devil:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3062 Dátum: 2008.06.19 06:02:20 »
Na akkor valami más.
Gyári beépített Bluetooth, össze vissza működik. Egyszer autómatikusan kapcsolódik, máskor nem, csak kézi "vezérléssel".
Aztán, ha kapcsólódik 10-20 másodperc múlva a telefonon látom - kapcsplat bontva a Toyota egységgel -
Mindent újra konfiguráltam és amikor már kezdtem örülni, hogy működik rendesen kis idő múlva megint ugyan az.   :devil:

A következő szervizlátogatás alkalmával megoldják a problémát. Ők is reistallálják a beépített egységet.
hazard

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3063 Dátum: 2008.06.19 13:43:08 »
Mellesleg a kormany is kicsit ferde volt, azt is kertem, igazitsak meg, es most nem tunik olyan ferdenek.

Besz*rás ez a kormánymizéria... Nem te vagy az első. Még szerencse, hogy nekem ilyen nem volt... Első ülések nem "kottyannak"? :eek:

Azt még nem tapasztaltam.
szerintem eleg jol egyben van eddig ugy kulonben.
Avezetoules felöli szőnyegrögzitő kampó az egy vicc, mármint az anyaga. Nekünk, már eleve törött volt amikor átadták, ugyhogy kértem tartalék kampót, szerencsére adtak, rendesvolt az értékesítő.
Hátul a csomagtartóban ki hogy oldja meg a rögzítés kérdést? Összecsukható oldalú ládát láttam pár embernél, ami laposra csukható. Olyat hol lehet venni? Vagy más ötlet?
 Ma egy off saab 93 mellett álltam meg, és megdöbbentő, hogy mennyivel magasabb, és még szélesebb is az Auris. Hm.
üdv,

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3064 Dátum: 2008.06.19 13:58:27 »
Olyan színes, legoszerű láda bármelyik tecsóban, stb kapható kemény 1-2 ezer HUF-ért cserébe. :) Műanyagcikkek felé keresd.
Én a tapadós, kifejezetten autócsomagtartóba való szövetládára esküszöm. Alja-teteje tépőzárszerű, akármilyen kanyart veszek be, nem borul fel. :)
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3065 Dátum: 2008.06.19 15:38:57 »
A következő szervizlátogatás alkalmával megoldják a problémát. Ők is reistallálják a beépített egységet.
Az lesz, szervíz!
Mert egyébként nagyon is jó dolog a "kéz" nélküli telefonálás

Helyreraktam az idézetet. Gyöngyi
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.19 15:41:26 írta kleingy »
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3066 Dátum: 2008.06.19 19:27:37 »
Hátul a csomagtartóban ki hogy oldja meg a rögzítés kérdést? Összecsukható oldalú ládát láttam pár embernél, ami laposra csukható. Olyat hol lehet venni? Vagy más ötlet?

Nekem 1 db összecsukható műa. "láda" van bent, és mellette egy "csomatérháló", ami a hátsóülések kétszélső rögíztési pontjai, illetve a két belső csomagrögzítő szem közé van "kifeszítve". "Rajta van" az ülések hátulján, ebbe pakolom a szatyrokat, a "darabos szállítmány" a műa. kosárba kerül.
kleingy megoldása is tetszik, csak nehezen tudom elképzelni... pontosabbn nem tudom, mennyire lehet az strapabíró.
hazard

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3067 Dátum: 2008.06.19 19:47:50 »
kleingy megoldása is tetszik, csak nehezen tudom elképzelni... pontosabbn nem tudom, mennyire lehet az strapabíró.
Nagyon az! Nekem is olyan van kettő. :) Az egyetlen probléma az űrtartalmával van....  sajna elég kicsi.  :dots:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3068 Dátum: 2008.06.19 20:15:17 »
kleingy megoldása is tetszik, csak nehezen tudom elképzelni... pontosabbn nem tudom, mennyire lehet az strapabíró.
Nagyon az! Nekem is olyan van kettő. :) Az egyetlen probléma az űrtartalmával van....  sajna elég kicsi.  :dots:
És ez is beszerezhető  a csíkos, a madaras, vagy egyéb nagyáruházakban?
hazard

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3069 Dátum: 2008.06.19 20:21:15 »
Nos nekem négy darab ilyen  összecsukható műanyagrekeszem van, igaz én egymásra teszek kettőt, akár pakoltan is, rulez bevásárlás. Simán összeakadnak és stabilan állnak egymáson.

Persze az én csomagtartóm nagy így a 2x2 megoldás nem kivitelezhetetlen. Ezek mellé még belefér 1-2-3 karton üdítő, ásványvíz, és alkalmanként 4-6 nagyzsák kutyatáp. Mondjuk akkor fullon  van a csomagtartó, és az első ülések is előre vannak húzva.

Szóval nekem a műanyag rekeszek váltak be.  Nemrégiben létezett olyan megoldás, ahol a normál rekeszeket kis tépőzáras hasábok közé szorították, amik beleakadtak a padlószőnyegbe, így gyakorlatilag akárhol le lehetett őket horgonyozni. Mostanáben eltűntek, de szerintem házilag is meg lehet csinálni ezeket.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3070 Dátum: 2008.06.19 20:38:46 »
És ez is beszerezhető  a csíkos, a madaras, vagy egyéb nagyáruházakban?
Nem tudom, én itt kinn vettem (német o.). :) De esetleg autósboltokban is körül lehet nézni...
Trotter megoldási javaslata is nagyon elgondolkodtató... Sőt, mitöbb ki fogom próbálni. Rekeszeim is vannak, csak a eddig pont a csúszkálásuk zavart. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3071 Dátum: 2008.06.19 23:00:10 »


Azt még nem tapasztaltam.
szerintem eleg jol egyben van eddig ugy kulonben.
Avezetoules felöli szőnyegrögzitő kampó az egy vicc, mármint az anyaga. Nekünk, már eleve törött volt amikor átadták, ugyhogy kértem tartalék kampót, szerencsére adtak, rendesvolt az értékesítő.
Hátul a csomagtartóban ki hogy oldja meg a rögzítés kérdést? Összecsukható oldalú ládát láttam pár embernél, ami laposra csukható. Olyat hol lehet venni? Vagy más ötlet?
 Ma egy off saab 93 mellett álltam meg, és megdöbbentő, hogy mennyivel magasabb, és még szélesebb is az Auris. Hm.
üdv,


Tesco Auchan, Metro Cora, mellik multit hagytam ki - Interspar OBI, Baumax Bricostore 5-800Pénz egy összecsukható rekesz - meg kell nézni, hogy az első pakoláskor ne essen szét.

-Keresni kell, de nem ritka  a feles méretű, kb 25x35 Cm kisrekesz, ha kevesebb a cucc, és van hely a gumipók beakasztásához, akkor ez is praktikus lehet.

-Mindenképp érdemes rögzíteni, mert az első vészfékezéskor, vagy lendületesebb kanyarban elég nagyot tud csattani a kocsi oldalán, vagy az ülés hátán a rekesz :D

Az Auris belméretein nem ismerem, de a Corollában nekem 2 pont elfért egymás mellett ( 48-50cm egy hossza) így elég jól lehetett pakolni az aprólékot, meg viszonylag gyorsan helyet lehetett csinálni, ha kellett a csomagtartó teljes terjedelmében.

Most azért egyszerűbba  helyzetem - van bennt 4 rekesz, egy szerszámosláda, meg ezernyi gumipók - és még mindig marad hely :D


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

SisiGabi77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3072 Dátum: 2008.06.19 23:16:11 »
Palaczk!!!

Már nem csak németbe van ez a törvény a xenonra már itt is csak azokba az autokban lehet amelyikben van lámpa mosó,és autómatikus lámpa állító,amugy kivetetik vizsgán vagy bukta.Igen ez a kék xenon utánozós majmolás egy guriga takny..t nem ér , sőőt sokan xenonba is 6000k 8000k nagyon kék és nem látsz vele  csak 4300k max 5000k fehéren világít és be kell állítani a fényszorót hogy ne vakítsa a szembe jövőt és akkor tuti .Nekem nagyon jo szolgálatot tesz

Necromancer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3073 Dátum: 2008.06.21 21:26:35 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL! Ekkora csalódást még nő sem okozott nekem... Csikorgó fékek, ferde kormány, gányolt motortér, nem minden ajtót záró központi zár, taknyos ablakmosó, zajos beltér.... Sajnálom ezt mondani és a szívem szakad belé, de ez a kocsi NEM TOYOTA!!! Hétfőn viszem vissza a Toyota SSuperhez, remélem egy-két dologban tudnak segíteni. Ha nem akkor elkezdem fikázni a cuccot mindenhol, ahol csak lehet.... Auris,meg arany, na ja...

Necromancer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3074 Dátum: 2008.06.21 21:56:38 »
Kívülről ***a, meg belülről is az Auris. De a 4 éves Corollám segbe b*ssza... Bocsi mindenkitől, de nagyon ki vagyok akadva 4.3 M forcsing kifizetése után....

[a csatolmányt egy admin törölte]