Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 588098 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1500 Dátum: 2014.01.07 10:30:25 »
Ha játszani is akarsz vele komolyabb gamékkal akkor igen!

Netezni sem tudsz 1 magon 512rammal rendesen. Volt ilyen telefonom, arról váltottam 4mag 1gb-ra, a különbség egy pentium2 vs core i7 szintű volt, erről váltottam winphone-ra, 2mag 512ram és semmi lassulás nincs a 4 magos droidhoz képest. Bárki bármit mondhat, droidnak minimum 1gb memória, minimum 2 mag kell ahhoz, hogy legalább élvezetesen lehessen netezni rajta.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #1501 Dátum: 2014.01.07 11:34:44 »
OK, de ettől még nem kéne általánosítani az egész márkát, melyik gyártó nem ad ki gyengébb típust? Ez a Tipo ráadásul a legolcsóbb okostelójuk volt sokat nem lehet tőle várni, persze telefonálni azért lehessen már vele, ez igaz. Mi volt a gond egyébként? Mi nem működött rajta?

Ezzel a kijelentéssel még mindig nem értek egyet. Maradjunk a Toyotánál: Eszerint egy Yaris fele annyi idő alatt menne tönkre, mint egy Avensis pl. Tudjuk, hogy ez nem így van. Vagy ha veszel egy Tv-t 50e-ért, akkor az fele annyit bír mint a 100e Ft-os?  :flowers:

A gond az volt, hogy gari lejárta után 1 héttel meghalt a hangszórója, benyeltem, megcsináltatom (5e), 2 hétre rá meghalt a Jack aljzat, úgy érzékelte, hogy van benne füles, szóval megint nem szólt a hangszórója. Ezt is megcsináltattam (3e-csak javítás), 1 hétre rá teljesen meghalt az aljzat...
Ahova hordtam szerviz, mondták, hogy napi szinten javítanak tipo-kat, és egyéb sony-ból is több van, mint a többi márkából. (Persze ez lehet véletlen is, vagy nagy számok törvénye)

Ezek mellé jött még, hogy ha beléptem a névjegyzékbe, akkor 3-4mp gondolkodás volt, mire megjelent. Ha hívtak, volt hogy nem írta ki a nevet, csak a számot. Egyszerűen bosszantóan lassú volt...

Nem telepítettem rá 50 alkalmazást, nem törtem fel a rom-ot, gyárilag ezt tudja... :no:
Nagyon örülök, hogy mertem váltani Wp-re, ég és föld.  :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1502 Dátum: 2014.01.07 11:47:05 »
Androidhoz sztem 2x1Ghz proci és 1Gb RAM a minimális követelmény ahhoz, hogy használható legyen hosszabb távon is...  :whistling:
:yes: :yes: :yes: Ettől rosszabbat NE! Mert fos lesz és a FB-ot se bírja el.
         

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1503 Dátum: 2014.01.07 13:04:42 »
Akkor S Advance mehet a lecsóba? :surrender:  (768MB ram)
Pedig kezdtem megszeretni, annak ellenére, hogy kopik és "gagyi" képeket csinál a kamerája.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Telefonok
« Válasz #1504 Dátum: 2014.01.07 13:18:24 »

Akkor S Advance mehet a lecsóba? :surrender:  (768MB ram)
Pedig kezdtem megszeretni, annak ellenére, hogy kopik és "gagyi" képeket csinál a kamerája.
Valoszinű, nem terhelés annyira az appokkal, de a tied is be fog lassulni, csak kicsit később.
A tied azért már inkább átmenet az elégséges felé, az S Advence azért nem rossz telefon.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1505 Dátum: 2014.01.07 13:44:42 »
Nemrég itt pedig ajánlották :wacko:
Persze öcsém HTC ONE S-jéhez képest érzem a különbséget, az kegyetlenül hasít...
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.07 13:46:50 írta TZoli »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #1506 Dátum: 2014.01.07 13:55:51 »
Kezdetben én is elvoltam a Galaxy GIO-val.  :surrender: Csak aztán, 4-5 havonta egy teljes resetet kellett csinálnom, hogy rendesen működjön tovább.
Ha csak telefonálásra használod, és emaileket olvasol rajta, akkor sokáig elég lesz. A google és a facebook iszonyú adatmennyiséggel működik, amit automatikusan frissít, ezzel csökkentve a rendelkezésedre álló RAMot. Ha utóbbiból 512Mb van, abból 180Mb a valóságban rendelkezésedre álló mennyiség, a többit fogja az Android rendszer (ezért kellett ROOT-olni, hogy az utólag telepített file-okat, appokat ne a rendszer memóriába, hanem az SD-kártyára mentse a telefon). Ilyen értelemben a Galaxy S Advence előnyben van valamelyest, de a 768Mb-ból jó, ha 450-500Mb a szabadon használható mennyiség. Ha 1Gb RAM lenne benne, akkor már kb 700Mb a szabad. Utóbbival már el lehet lenni, mert a böngészőben megnyitott lapok (index, origo, stb) is foglalnak ugyan értékes helyeket, mégis a több RAM miatt ez kevésbé befolyásolja a telefon működési sebességét. Ha ész nélkül netezik az ember fia, ez is be tud telni a vártnál hamarabb.

Én ezért használtam Trotter jóvoltából a Ram tisztító app-ot, amivel gyorsan és 1-2 gombnyomásra kitöröltem a cache-t, a böngészési előzményeket, felesleges file-okat.

Az én telefonom ott tartott, hogy egyetlen hívás indítása (2db katt!!!) kb 40-45 mp-be telt...  :eek: :censored: És ekkor jött az iPhone 4.  :) Egészen más világ, pedig ez is "csak" 1Ghz-es, meg nem is túl sok RAM-os, mégis stabil és mindig az.  :yes: (persze, bluetooth-on nem lehet Nokiára, Androidra egyetlen fényképet, zenét sem átküldeni, a laptoppal történő szinkronizálása is fura, de mégis jó használni, miután megszokja az ember)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1507 Dátum: 2014.01.07 14:57:19 »
Nemcsak akkor. Gondolj bele: rárakod az iGo-t, hogy legyen egy jó navid és mellette futna pl a Torque Pro, netán a Traffi-hunter és közben mobilnet is megy. Egy alap Androidot úgy megfőzi ez a 2-3 app, hogy csak na. Nem beszélve a google, Facebook, stb alkalmazások automatikus frissítése.

Androidhoz kell a power, prociban és memóriában egyaránt!  :yes:
Huh, nem gondoltam, hogy az Android ekkora gáz lett. :(
Mondjuk tipikus használat az egyszerre egy alakalmazás volna - GPS, Torque Pro, meg játékok a gyereknek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1508 Dátum: 2014.01.07 15:06:10 »
:yes: :yes: :yes: Ettől rosszabbat NE! Mert fos lesz és a FB-ot se bírja el.
Facebookról már rég leiratkoztam, az biztos nem fogja enni az erőforrásokat. :)
Mi ez a Google? Ez az ahonnan az app-okat lehet letölteni? Le lehet tiltani? Nekem maximum a Google keresőre van szükségem, és netes előfizetést se akarok, elég a WiFi - menet közben meg legfeljebb telefonálásra használom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1509 Dátum: 2014.01.07 15:09:57 »
Én ezért használtam Trotter jóvoltából a Ram tisztító app-ot, amivel gyorsan és 1-2 gombnyomásra kitöröltem a cache-t, a böngészési előzményeket, felesleges file-okat.
Az Android a RAM-ot használja cache-nek? Lehet mégse lesz ilyen telefonom. :(
Amúgy a RAM-ot hol lehet biztosan megtudniegyes készülékekről. A legtöbb helyen csak az flash-t láttam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Telefonok
« Válasz #1510 Dátum: 2014.01.07 15:27:11 »
Szerintem nagyon frankó telefon az S Advance.
Az igaz, hogy gyári kivitelben elég idegesítő tud lenni. De ha vki szán rá időt és elvégzi az alábbiakat, akkor elégedett lesz vele.  :yes:
http://logout.hu/blog/acef/index.html

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #1511 Dátum: 2014.01.07 16:02:25 »
Huh, nem gondoltam, hogy az Android ekkora gáz lett. :(
Mondjuk tipikus használat az egyszerre egy alakalmazás volna - GPS, Torque Pro, meg játékok a gyereknek.
Nem szar az Android, csak kell hozzá hardver, hogy folyamatosan működjön JÓL. Az alap hardver a telefonáláson kívül másra nem elég.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Telefonok
« Válasz #1512 Dátum: 2014.01.07 16:10:46 »
Akkor ilyen erovel a Vista sem volt xar  :flowers:  ;) Anno megvettem bika hardware-rel es 4 evig ment ujratelepites nelkul minden problema nelkul!!! Sose volt olyan stabil op rendszerem. Illetve de, a Mac de az meg csak fel eve hibatlan.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Telefonok
« Válasz #1513 Dátum: 2014.01.07 16:34:21 »

Akkor ilyen erovel a Vista sem volt xar  :flowers:  ;) Anno megvettem bika hardware-rel es 4 evig ment ujratelepites nelkul minden problema nelkul!!! Sose volt olyan stabil op rendszerem. Illetve de, a Mac de az meg csak fel eve hibatlan.
A Vista a hozzáértők szerint a Windows nagy baklövése volt.
Az Android jó, de nem az alap hardverrel.

A Vista nekem is megvolt, de 2gb RAM mellett 2 hetet élt. Visszaraktam inkább az XP-t. Az 10 évig bevált nekem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1514 Dátum: 2014.01.07 16:45:26 »
Nem szar az Android, csak kell hozzá hardver, hogy folyamatosan működjön JÓL. Az alap hardver a telefonáláson kívül másra nem elég.
Hát itt inkább LabLac-cal értek egyett. Ha jól tudom Linux alapú.
Nekem egy P III 550MHz-es gépen az fut rendesen 384MB RAM-mal, amíg letiltom a flash - YouTube azért működik. Na ezt sikerült úgy lebutítaniuk, hogy kelljen neki minimum 1G RAM - ugye a képernyő mérete még mindig jóval kisebb mint az asztali gépé.
Amúgy az MAC IOS is Linux alapú, csak az érdekes módon működik. Nem tudom az Apple telefonokon mi fut.
Attila 31
  - Avensis
- Prius