Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353292 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Laci76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6750 Dátum: 2011.01.13 11:42:04 »
Hát ha nem a felni vagy gumi, akkor még érdemes megnézni hogy a szervokormány jó-e. Mert ha esetleg laza a szíj a szervópumpán előfordulhat hasonló hiba. Esetleg ott is érdemes megnézni a dolgokat.
Vagy cserélj ékszíjat a szervón. Az nem kerül sokba, és magad is meg tudod csinálni.


Áthozat a Belépés... topicból:

Üdv Mindenkinek, 2000-es évjáratú Corolla Sedan gk-nál finom kormánymozdulatnál löködő kormányra lettem figyelmes. Gumira gyanakodtam, vagy fékre de egyik sem.

Vkinek vmi tipp?

Köszi.

RM

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6751 Dátum: 2011.01.15 22:19:17 »
Olyan problémám van hogy az ajtó nyitva jelző ikon a műszerfalon menet közben pislákol, hol élénkebben hol halványabban és főleg az után hogy rázkódós útszakaszra érek.(este látni ugye csak jobban)
Néztem a négy ajtónál az érzékelőket kivettem le wd-40-tem megtisztítottam de ugyanez van. Arra gondolok hogy a csomagtartónál nem lesz oké akkor valami, ötlete van valakinek hogy mi lehet a hiba oka és hogy kéne megoldani? Köszönöm a segítségeket! :tc:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6752 Dátum: 2011.01.15 23:20:28 »
Igen, lehet az ötödik (csomagtér) ajtónál lévő érzékelő. Rosszabb esetben pedig valami fals kontakt is valahol... A Camrym évek óta ezt csinálja, és minden keresgélés ellenére képtelenek voltunk megtalálni az okát. De a te fiatal autód esetében előbb gondolnék valamelyik ajtókapcsoló hibájára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6753 Dátum: 2011.01.16 00:20:52 »
Igen, lehet az ötödik (csomagtér) ajtónál lévő érzékelő. Rosszabb esetben pedig valami fals kontakt is valahol... A Camrym évek óta ezt csinálja, és minden keresgélés ellenére képtelenek voltunk megtalálni az okát. De a te fiatal autód esetében előbb gondolnék valamelyik ajtókapcsoló hibájára.

Holnap megnézem a csomagtér ajtónál az érzékelőket.... ja egyszer mondtam ezt tavaly a szervízben és a gyerek fújt akkor mind az 5 helyre cuccot de nemtudom mit és egy ideig jó volt.... de remélem nem megoldhatatlan dolog lesz....
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6754 Dátum: 2011.01.16 10:26:33 »
Olyan problémám van hogy az ajtó nyitva jelző ikon a műszerfalon menet közben pislákol, hol élénkebben hol halványabban és főleg az után hogy rázkódós útszakaszra érek.(este látni ugye csak jobban)
Néztem a négy ajtónál az érzékelőket kivettem le wd-40-tem megtisztítottam de ugyanez van. Arra gondolok hogy a csomagtartónál nem lesz oké akkor valami, ötlete van valakinek hogy mi lehet a hiba oka és hogy kéne megoldani? Köszönöm a segítségeket! :tc:

Csúkd be az ajtókat, és vagy segitségül hivsz valakit, vagy felkapcsolod a belső villanyt úgy, hogy ajtónyitásra kapcsoljon fel.
Majd a becsukott ajtókat nyomkodd/húzkodd meg jól, (akár leengedett ablakkal, hogy legyen fogása), igy kiderülhet az ajtókapcsoló kontakthibája.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6755 Dátum: 2011.01.16 17:25:46 »
Köszi az ötletet!
Ma szétkaptam a csomagteret, levettem minden burkolatot és megtaláltam a csatlakozó fejet, de a testet nem, így arra a következtetésre jutottunk, ahogy szemléltük, hogy bent van egy kapcsoló a zárban (oda futott be a kábel), de az meg szegecselve van nem tudtuk szétszedni. Jól be WD40-eztem, majd kiderül mi lesz...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.16 17:28:34 írta kleingy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6756 Dátum: 2011.01.16 20:20:58 »
Ja, a kapcsoló a zárban van. De egyáltalán nem biztos, hogy tényleg az 5. ajtó kapcsolója okozza a gebact. Éppenséggel az oldalajtóké gyakrabban szokott meghibásodni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6757 Dátum: 2011.01.16 22:23:25 »
Visszatérve drica problémájához. Sok minden lehet, de én a befecskendezőre gondolnék. Sajnos a rossz üzemanyag kinyírja a d4d-ket is. Ezért a javaslatom minden 40-50 liter gázolajhoz 1 deci teljesen szintetikus 2T olaj. Higgyétek többet nem lesz a befecskendezőkkel gond. A víz ellen meg a legjobb a denaturált szesz. De szigorúan csak 2T olajjal együtt.
hasonló trükköt nem ismersz benzines befecskendezők tisztítására, tisztán tartására?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6758 Dátum: 2011.01.16 22:28:16 »
Injektor-tisztító adalék  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6759 Dátum: 2011.01.16 23:04:20 »
aszittem annál van valami spécibb adalék :D

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6760 Dátum: 2011.01.16 23:20:06 »
Ja, a kapcsoló a zárban van. De egyáltalán nem biztos, hogy tényleg az 5. ajtó kapcsolója okozza a gebact. Éppenséggel az oldalajtóké gyakrabban szokott meghibásodni.

Meglátjuk Palaczk....
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Laci76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6761 Dátum: 2011.01.17 10:28:36 »
E85 felesbe benzinnel ha elmegy vele. Bár szerintem már minden kúton raknak a benzinbe pár százalékot. De ha a motor nem bírja az e85-t akkor csak pár litert nyomjál egy tankhoz. Az is segít rajt. Csak az a baj vele hogy mindenhonnan kimossa a koszt. Azaz a benzinpumpa bizonyos alkatrészeiből is. Amit még hallottam hogy a "spuri" jó cucc. Bár nekem nem volt rá szükségem. Egy tankhoz kell egy ilyen 1200 forintos adagot önteni. Van belőle oktánszámnövelő verzió is avval csak óvatosan. A sima bőven megfelel a tisztításra. Meg néha meg kell vele forgatni a motort amúgy rendesen.


Visszatérve drica problémájához. Sok minden lehet, de én a befecskendezőre gondolnék. Sajnos a rossz üzemanyag kinyírja a d4d-ket is. Ezért a javaslatom minden 40-50 liter gázolajhoz 1 deci teljesen szintetikus 2T olaj. Higgyétek többet nem lesz a befecskendezőkkel gond. A víz ellen meg a legjobb a denaturált szesz. De szigorúan csak 2T olajjal együtt.
hasonló trükköt nem ismersz benzines befecskendezők tisztítására, tisztán tartására?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6762 Dátum: 2011.01.17 10:30:53 »
Az injektortisztítókat általában úgy illik használni, hogy teli tankhoz öntöd és utána mész jó hosszan vele, lehetőleg autópályatempóban, tehát városi mód nem játszik, úgy nincs értelme a tisztítónak. Nekem vagy 4-5 hónapja áll a polcon egy STP tisztító, mert az osztrák út előtt otthon felejtettem. Majd a tavaszi tali előtt öntöm bele.  :otlet:
         

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6763 Dátum: 2011.01.17 11:24:54 »
Az injektortisztítókat általában úgy illik használni, hogy teli tankhoz öntöd és utána mész jó hosszan vele, lehetőleg autópályatempóban, tehát városi mód nem játszik, úgy nincs értelme a tisztítónak. Nekem vagy 4-5 hónapja áll a polcon egy STP tisztító, mert az osztrák út előtt otthon felejtettem. Majd a tavaszi tali előtt öntöm bele.  :otlet:

Ha nincs pénzem csak háromnegyed tankra mért nem jó úgy? (gyűjtünk full tankra? :D)

OFF: Tavaszi tali hol lesz? Nyáron ismét Kakucs? ::)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6764 Dátum: 2011.01.17 11:28:11 »
Ne kötekeggyé'! :devil: Ha nincs pénzed full tankra, csak háromnegyedre, akkor az 1800 forintos injektortiszítóra se lesz. :tt2:
Tavaszi taliról még nem volt szó, hogy hol lesz, nyári meg pláne passz, de Kakucs valószínű.