Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306588 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #8895 Dátum: 2013.11.06 18:27:51 »
Az enyém sem indul pöccre, de nem is 4-5 sec. Egy trükköt próbálj ki: ráadod a gyújtást kicsit vársz, majd mégegyszer ráadod és úgy indíts. Lehet hogy elsőre nincs meg az üzemanyag nyomás.
Az ötlet jó. Én is gondoltam arra, hogy az üzemanyag nyomást engedi el a rendszer. Azért is kérdeztem, hogyha hidegen beindult és rövid leállítás után, továbbra is hideg motornál, ha könnyen újra lehet indítani, akkor esélyes, hogy ez a gond.

Viszont a gyújtás be ki be kapcsolgatás nem tudom segít e, amiket én láttam kocsikat, csak a "start" állásban kapcsolják be a benzinpumpát és utána már a gyújtáson is járatják, egészen addig, amíg le nem fullad, vagy le nem állítják a motort. Megpróbálni meg lehet, hátha E12-nél nem így van.

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Szerviz
« Válasz #8896 Dátum: 2013.11.06 19:17:44 »
Végül bementünk a legközelebbi márkaszervizbe, azt ígérték megvizsgálják a problémát. Nov. 21-re van előjegyezve a vas, utána jelentkezem. Akár sikerül megtalálni a ludast, akár nem. Privát szerelőm tanácsára egyébként kis gázadással próbáltam a hidegindítást, úgy egyszerűsödött a helyzet, gyorsabban "beröffent".

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8897 Dátum: 2013.11.06 20:22:17 »
Sziasztok,

Sajnos még mindig nyöszörög kuplungolàsnàl a motorhàzban a kuplung-villànàl...

Vajon ilyen fémalkatrészekre is ajànlott szilikon alapù kenöanyag spray formàtumba oda is alkalmazhato és érdemes lenne megprobàlni?

A mùltkor egy standard (lehet WD40?) spray-el fùjt be a szaki oda a kuplung-villàhoz, de akkor szinte azonnal meg is szünt az onnan jövö nyöszörgés, de csak egy pàr napig...
Aztàn egy teflonos alapù szàraz kenöanyagù (PTFE) spray-el probàlkoztunk, de a kuplung-villa még mindig nyöszörög, pedig szinte a spray egész tartalmàt odafùjta a szaki.
A gond az, hogy oda a villàhoz csak befùjni lehet, mert a zsirozàshoz nem lehet a gumivédö alà màsként odaférni...

Tudtok esetleg egy optimàlis összetételü kenöanyagrol spray formàtumban, amit meg lehetne probàlni befùjni a kuplung-villàhoz, és amivel meg lehetne szüntetni annak a nyöszörgését?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8898 Dátum: 2013.11.06 20:33:43 »
Motorkerékpár láncspry :yes:
Már megint nyiszorog nekem is :cry:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8899 Dátum: 2013.11.06 21:58:05 »
@OldPiet
Nàlad mennyi ideig szünik meg a nyiszorgàs miutàn befùjsz oda?

Ezt a motorkerékpàr làncsprayt hasznàlod te is? Ez vajon milyen alapù? Inkàbb ezt vegyem akkor, mint a szilikon-alapùt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Bazinga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #8900 Dátum: 2013.11.08 17:07:07 »
Az miért lehet vagy mitől, hogy ha indítani szeretném a kocsit, akkor olyan hangot ad ki, hogy trrrrrrrrrrrrr.
Olajat meg gyertyákat cseréltem és be is indult mind gyertya és olajcsere után is. Valami áram dologra gyanakszom, mert mikor bezártam az ablak is elég lomhán jött fel meg villogott a helyzetjelző is állítólag miközben betoltuk a garázsba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8901 Dátum: 2013.11.08 17:23:07 »
@OldPiet
Nàlad mennyi ideig szünik meg a nyiszorgàs miutàn befùjsz oda?

Ezt a motorkerékpàr làncsprayt hasznàlod te is? Ez vajon milyen alapù? Inkàbb ezt vegyem akkor, mint a szilikon-alapùt?
Talán évenként előjön.
Szerintem mindegy mivel, csak jó helyre is menjen.

 

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Szerviz
« Válasz #8902 Dátum: 2013.11.08 17:24:37 »
Az miért lehet vagy mitől, hogy ha indítani szeretném a kocsit, akkor olyan hangot ad ki, hogy trrrrrrrrrrrrr.
Olajat meg gyertyákat cseréltem és be is indult mind gyertya és olajcsere után is. Valami áram dologra gyanakszom, mert mikor bezártam az ablak is elég lomhán jött fel meg villogott a helyzetjelző is állítólag miközben betoltuk a garázsba.

Jól sejted, áram dolog van, illetve nincs, mármint elég feszültség az akkuban. Vagy csak lemerült, vagy zárlatos lett és kuka.

Bazinga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #8903 Dátum: 2013.11.09 12:49:42 »
Jól sejted, áram dolog van, illetve nincs, mármint elég feszültség az akkuban. Vagy csak lemerült, vagy zárlatos lett és kuka.

Zárlatos lett az a vacak...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Szerviz
« Válasz #8904 Dátum: 2013.11.11 09:38:44 »
@OldPiet
Nàlad mennyi ideig szünik meg a nyiszorgàs miutàn befùjsz oda?

Ezt a motorkerékpàr làncsprayt hasznàlod te is? Ez vajon milyen alapù? Inkàbb ezt vegyem akkor, mint a szilikon-alapùt?

Ez a probléma szerintem minden Toyotában elöjön elöbb-utóbb.  :no:
Yarisban is volt, most Aveban is ilyen.
Èn teflonos-zsírsprayt fújok be, az ideig-óráig segít, de nekem valamikor egy hosszabb út esetén is elmúlik a nyöszörgés.

Hosszútávú megoldásról eddig még nem hallottam, sajnos.  :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8905 Dátum: 2013.11.11 09:56:09 »
@Matthew90
Lehet a te javaslatodat olvasva probàltam én is ki a teflonos-zsirsprayt (PTFE), de nekem ez nem igen vàlt be, mert a nyöszörgés nem akart megszünni (de azért persze egy kicsit csökkent), azutàn sem, hogy szinte egy egész flakon bele lett fùjva (lehet nem oda ment, ahova igazàn kellett volna)...

Ezért keresek màs megoldàst is (làncspray vagy szilikonos spray), hàtha azok segitenének.

Vajon rosszat nem lehet csinàlni ott a villànàl ezekkel a különbözö összetételü zsirokkal? Nem kerülhetnek be olyan helyre, ahova nem kéne?

Mit kellenne ahhoz cserélni, hogy ez a nyöszörgés véglegesen megszünjön?

OFF: volt alkalmam nemrég vezetni egy történetesen francia autot, nos abban meg se mukkant a kuplungpedàl, bàrhogy is probàlkoztam... egy kicsit azért irigykedem, és ugyanakkor zavar is, hogy nàlam mindig van ez a cincogàs kuplungolàskor...


E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Szerviz
« Válasz #8906 Dátum: 2013.11.11 09:59:55 »
@Matthew90
Lehet a te javaslatodat olvasva probàltam én is ki a teflonos-zsirsprayt (PTFE), de nekem ez nem igen vàlt be, mert a nyöszörgés nem akart megszünni (de azért persze egy kicsit csökkent), azutàn sem, hogy szinte egy egész flakon bele lett fùjva (lehet nem oda ment, ahova igazàn kellett volna)...

Ezért keresek màs megoldàst is (làncspray vagy szilikonos spray), hàtha azok segitenének.

Vajon rosszat nem lehet csinàlni ott a villànàl ezekkel a különbözö összetételü zsirokkal? Nem kerülhetnek be olyan helyre, ahova nem kéne?

Mit kellenne ahhoz cserélni, hogy ez a nyöszörgés véglegesen megszünjön?

OFF: volt alkalmam nemrég vezetni egy történetesen francia autot, nos abban meg se mukkant a kuplungpedàl, bàrhogy is probàlkoztam... egy kicsit azért irigykedem, és ugyanakkor zavar is, hogy nàlam mindig van ez a cincogàs kuplungolàskor...


No erre én is hajlandó lennék áldozni, hogy valahogy megszünjön ez a nyöszörgés!  :surrender:
Valakinek ötlete esetleg?  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #8907 Dátum: 2013.11.11 19:12:46 »
Szerintem a váltó leszerelése után, jól ki kell pucolni és megzsírozni azt a pontot, ahol a kinyomó villa átfordul. Valami sűrű zsírral, ami bírja a terhelést is.
Gondolom kuplung cserénél érdemes megejteni.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8908 Dátum: 2013.11.11 20:02:11 »
Igen valoszinü igazad van. Mintha rémlik most, hogy egyszer egy szerelö azt mondta, hogy majd kuplung-cserénél kell jobban megnézni.

Csak azt nem tudom, hogy akkor majd cserélni is kell ezért ott valamit, hogy megszünjön a nyöszörgés, vagy elég lesz valoban rendesen megzsirozni.

Gondolom, hogy az nagy munka lenne, és nem nagyon éri meg, hogy csak ezért a zsirozàsért megbontani ott mindent, ha cserélni ùgysem fog kelleni semmit...?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #8909 Dátum: 2013.11.12 07:43:38 »
Nem éri meg csak emiatt leszedni a váltót. Bár ha nagyon zavar. De akkor is érdemes egybekötni egy előre hozott kuplung cserével.

Legrosszabb esetben a kinyomó villát is cserélni kell, mert azon van egy mélyedés, ami találkozik egy gömbölyű végű csavarral, ami körül átfordul, és ha nagyon meg van kopva azon a részen, akkor lehet, hogy érdemes cserélni ezt a két alkatrészt.