Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304732 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #7380 Dátum: 2012.10.08 13:28:31 »
Akkor már miért nem 5e km-ként? Az még igényesebb lenne :whistling:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7381 Dátum: 2012.10.08 14:49:44 »
Vagy miért nem 1000 km, még igényesebb lenne... Szóval azért óvatosan ezzel. Én hiszek a gyári mérnököknek...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7382 Dátum: 2012.10.08 18:03:07 »
Vagy miért nem 1000 km, még igényesebb lenne... Szóval azért óvatosan ezzel. Én hiszek a gyári mérnököknek...
Van akinek meg van oldva, hogy benya mellett mindig kell olajat után tölteni. Az az igazi :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #7383 Dátum: 2012.10.16 18:57:54 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2006/11. évjáratú Toyota Corollát. Az autóban 145,000km van. Melyek azok a dolgok amelyekre rá kell kérdeznem feltétlenül márka/típus specifikusan? Válaszaitokat előre is köszönöm!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7384 Dátum: 2012.10.16 20:58:42 »
Menj vele egy kört, váltsál sokat, különöse na 3-asra figyelj oda visszaváltáskor! Nekem ezzel volt gondom (nem olcsó) és azt mondták, hogy a 2006 második felében gyártott Corolláknál elég gyakoriak ezek a gondok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #7385 Dátum: 2012.10.16 21:18:11 »
Szombaton vagy vasárnap autónapot tartok/tartunk apuval. Kiglancolom a Corit normálisan, mert koszos, átnézzük, mert 3 hónapja gyakorlatilag csak használom és ez nem jellemző rám/családra. Semmi extra, olajszint, guminyomás, téli ablakmosó feltöltés, stb. apróságok.
Ami érdekes lesz az az, hogy xarul fűt nagyon. Szóval lesz némi szétszedés is, mert ki akarjuk szedni a fűtőradiátort és kitakarítani/vízkőteleníteni (remélem rájövünk, hogy kell kiszedni), valamint lecsúszhatott valami izé a valamilyen cső végéről, mert anyós oldalon lábnál csak jeges levegőt hajlandó fújni a drágám, azt viszont nagyon. :devil: Ha minden rendben lesz, akkor termosztát csere. Meg akkor már megpróbáljuk megkeresni, honnan folyat a klíma a két oldalon lábra.
Másrészt kimérjük, hogy kap-e áramot a hátsó szélvédő fűtőszála, ott is takarítunk, hátha csak a fóliázásnál vizet kapott és oxidálódott vagy esetleg nem lett rendesen rárakva a csatlakozó.
Szóval végre megszeretgetem rendesen hűséges paripámat.  :wub:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7386 Dátum: 2012.10.16 21:24:36 »
Szombaton vagy vasárnap autónapot tartok/tartunk apuval. Kiglancolom a Corit normálisan, mert koszos, átnézzük, mert 3 hónapja gyakorlatilag csak használom és ez nem jellemző rám/családra. Semmi extra, olajszint, guminyomás, téli ablakmosó feltöltés, stb. apróságok.
Ami érdekes lesz az az, hogy xarul fűt nagyon. Szóval lesz némi szétszedés is, mert ki akarjuk szedni a fűtőradiátort és kitakarítani/vízkőteleníteni (remélem rájövünk, hogy kell kiszedni), valamint lecsúszhatott valami izé a valamilyen cső végéről, mert anyós oldalon lábnál csak jeges levegőt hajlandó fújni a drágám, azt viszont nagyon. :devil: Ha minden rendben lesz, akkor termosztát csere. Meg akkor már megpróbáljuk megkeresni, honnan folyat a klíma a két oldalon lábra.
Másrészt kimérjük, hogy kap-e áramot a hátsó szélvédő fűtőszála, ott is takarítunk, hátha csak a fóliázásnál vizet kapott és oxidálódott vagy esetleg nem lett rendesen rárakva a csatlakozó.
Szóval végre megszeretgetem rendesen hűséges paripámat.  :wub:
Nah, neked is kezd az atomjaira hullani :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7387 Dátum: 2012.10.16 21:31:19 »
Nah, neked is kezd az atomjaira hullani :D
Ne reménykedj! :-D
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7388 Dátum: 2012.10.16 21:37:20 »
Ne reménykedj! :-D
Hát én már baltával csaptam volna szét, még csak nem is olyan könnyen behatárolható, mint pl egy elszakadt szíj vagy tömítés, hanem ez a szánjuk rá a napot és szedjük szét, majd lesz valami :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7389 Dátum: 2012.10.16 21:37:26 »
Szombaton vagy vasárnap autónapot tartok/tartunk apuval. Kiglancolom a Corit normálisan, mert koszos, átnézzük, mert 3 hónapja gyakorlatilag csak használom és ez nem jellemző rám/családra. Semmi extra, olajszint, guminyomás, téli ablakmosó feltöltés, stb. apróságok.
Ami érdekes lesz az az, hogy xarul fűt nagyon. Szóval lesz némi szétszedés is, mert ki akarjuk szedni a fűtőradiátort és kitakarítani/vízkőteleníteni (remélem rájövünk, hogy kell kiszedni), valamint lecsúszhatott valami izé a valamilyen cső végéről, mert anyós oldalon lábnál csak jeges levegőt hajlandó fújni a drágám, azt viszont nagyon. :devil: Ha minden rendben lesz, akkor termosztát csere. Meg akkor már megpróbáljuk megkeresni, honnan folyat a klíma a két oldalon lábra.
Másrészt kimérjük, hogy kap-e áramot a hátsó szélvédő fűtőszála, ott is takarítunk, hátha csak a fóliázásnál vizet kapott és oxidálódott vagy esetleg nem lett rendesen rárakva a csatlakozó.
Szóval végre megszeretgetem rendesen hűséges paripámat.  :wub:

Helyes,ideje sok hét után!

Én meg azt észleltem ma,h sokkal hamarabb bekapcsol a hűtőventi,m régen. És jóval sürübben. Még ebben az időben is.
Lehet az az ok,h már ~3év(kb.50ezer km) van a hütöfolyadékban? Lehet megfáradt a nyál a hűtőrendszerben?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7390 Dátum: 2012.10.16 21:49:47 »
Helyes,ideje sok hét után!

Én meg azt észleltem ma,h sokkal hamarabb bekapcsol a hűtőventi,m régen. És jóval sürübben. Még ebben az időben is.
Lehet az az ok,h már ~3év(kb.50ezer km) van a hütöfolyadékban? Lehet megfáradt a nyál a hűtőrendszerben?
Látom ahogy három E11-es áll a Duna partján egymás mellett, könnyes szemű gazdáikkal  [rohog]
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Szerviz
« Válasz #7391 Dátum: 2012.10.16 23:01:44 »
Szombaton vagy vasárnap autónapot tartok/tartunk...

üdv Gyöngyi!
A fűtőradiátort így látatlanban sem egyszerű kivenni, szerintem műszerfalmegbontós / kiszedős téma...

Azt kellene megnézni, jó-e a termosztát, jól nyit/zár (legmegbizhatóbb a kifőzés, nő létedre ez nem okozhat gondot  ;)), hideg motorról indulva vízcsőtapizós módszerrel.
Ha ez rendben van, akkor meleg motornál megpróbálnék benyúlni / kitapogatni a fűtőradiátort, teljes felületen meleg/forró-e.
Ha nem meggyőző, akár a helyén is meg lehet oldani a belső takaritását slaggos módszerrel, persze ha van rá mód.

Viszont a koszos pollenszűrő rengeteget visszafog, illetve ha lerakódásos, faleveles a fűtőradiátor!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.16 23:30:57 írta kamikaze »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #7392 Dátum: 2012.10.16 23:21:26 »
Látom ahogy három E11-es áll a Duna partján egymás mellett, könnyes szemű gazdáikkal  [rohog]

Nem parázok! De xerintem azért indul be a venti sűrün,m elöregedett a hűtőnyál!
Vagy faxságot dumálok most?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7393 Dátum: 2012.10.16 23:29:55 »
Helyes,ideje sok hét után!

Én meg azt észleltem ma,h sokkal hamarabb bekapcsol a hűtőventi,m régen. És jóval sürübben. Még ebben az időben is.
Lehet az az ok,h már ~3év(kb.50ezer km) van a hütöfolyadékban? Lehet megfáradt a nyál a hűtőrendszerben?

üdv!

Fáradás? Nem hinném, bár lassan esedékes, 4-5 évente.
Inkább lerakódástól romlik a hatásfoka, ami lehet belső és külső (!) is, rovarok/levelek formájában!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #7394 Dátum: 2012.10.16 23:34:58 »
üdv!

Fáradás? Nem hinném, bár lassan esedékes, 4-5 évente.
Inkább lerakódástól romlik a hatásfoka, ami lehet belső és külső (!) is, rovarok/levelek formájában!
Majd kislagozom még a tél előtt a hűtőt!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки