Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306402 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6195 Dátum: 2012.01.15 18:35:42 »
@mondi

Azért a biztonsàg kedvéért meg fogom nézetni majd a fütömotrot. Neked mennyibe került a javitàs?
Ez a motor az, ami idönként "kattog", mikor be van kapcsolva a klima (és csak akkor), vagy nem az?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6196 Dátum: 2012.01.15 18:41:17 »
Ez az a motor, ami nyomja a levegőt az utastérbe. Lehet, hogy a kompresszor kattog, ezt nem tudom.
A fűtőmotor új ára olyan 70 ezer körül van, de nekem márkaszervízben (Mayer) felajánlották, hogí 20 ezerért fel tudják újíttatni. Ezt választottam, és nem is kellett várnom, mert volt náluk egy felújított, azt cserélték ott helyben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6197 Dátum: 2012.01.15 18:46:24 »
Igy van, a kompresszor kattog természetesen...

Akkor a fütömotor az ami fùjja be a levegöt függetlenül attol, hogy be van kapcsolva a klima vagy sem, ugye?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6198 Dátum: 2012.01.15 18:49:22 »
Akkor a fütömotor az ami fùjja be a levegöt függetlenül attol, hogy be van kapcsolva a klima vagy sem, ugye?

 :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Szerviz
« Válasz #6199 Dátum: 2012.01.16 10:06:25 »
Tényleg!! Azon átsiklottam, bocsi,

A1 Autó Toyota Szalon és Márkaszerviz (A Meszlényi Csoport Tagja) - Békéscsaba, Almás kerti ipari park
Én 3 éve ide hordom, nagyon korrektek, privátban kapcsolatot is tudok ajánlani, hogy konkrétan kit keress espero1!  ;)
Csak a lényeges dolgokon... :whistling:  :flowers:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Szerviz
« Válasz #6200 Dátum: 2012.01.16 10:14:07 »
Espero:

klíma: a levegőt fújta mikor klíma nélkül maradtál? Vagy az sem jött? Ha nem, akkor motor, ha levegő jött, csak hideg nem, akkor klímatöltés kellett. Arra már nekem is szükség volt. Természetes, hogy a klímagázból szökik el folyamatosan valamennyi. Nekem a gyári 450 gramm helyett csak asszem 300 volt mikor letöltés előtt lefejtették. És bizony ilyenkor ha erősebben akartam hűteni, biztonsági okokból lekapcsolt a rendszer.

Hangszigetelő burkolat a motortérben (alias posztó :D) ha egy kicsit lóg ne aggódj rajta! Egészen addig, míg mozgó alkatrészekhez hozzá nem ér, de sztem azért az nem fog megtörténni. Amúgy ha zavar, akkor rögzítsd valamilyen ragadós anyaggal a motorháztetőhöz.

Márkaszerviz: bepi ugye javasolta a csabaiakat, de én pl anno Hmvhelyre hordtam az előző Corollámat, most pedig Kiskőrösre. Ez utóbbiba elég sokan járnak messzebbről is.

Egyébként pedig gratula az autóhoz!
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6201 Dátum: 2012.01.16 10:47:14 »
Csak a lényeges dolgokon... :whistling:  :flowers:
Jóvammá'! Megakadtam azon, hogy 110 vvt-i...  :innocent: Aztán veszett fejsze volt a szövegértésem...  :D

(2 hete a kiskölököm többet alszik nappal, mint éjszaka, lehet ez is bejátszik...? :yawn: )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6202 Dátum: 2012.01.16 20:21:20 »
Köszönöm szépen @Kgabe a részletes vàlaszod.

A klimàmra visszatérve, az valoban fùjta a levegöt, de nem a klimatizàltat. A rendszer ugyanis üres volt és azért kellett feltölteni.
Ami bosszant az csak az, hogy néhany honappal az eset elött töltötték fel a szervizben (àllitolag, mert nekem azt mondtàk - hazudtàk), tehàt ilyen kevés idö alatt eltünt belöle az egész gàz...
Most ha ràkapcsolom a klimàt, egyelöre müködik, tehàt nem tudom, hogy azota veszitett-e valami gàzt vagy sem.

A motortér hangszigetelő burkolatàval kapcsolatban: lehet nem jol magyaràztam, de nem a motorhàztetö belsö burkolo "posztojàra" gondoltam, hanem az elsö ablak alatti karosszériarészhez teljes szélességben van rögzitve egy màsik darab ilyen anyagu burkolat (valami vékony csövek alatt van). Ahogy kinyitod a motorhàzat szembe van veled ez a burkolat.

Nem tudom hasonlo autoval rendelkezö forumtag észlelte-e véletlenül, hogy a Corolla hàtso kerekei mintha egy kicsit (egy gondolattal) befele dölnének...
Ma vettem észre ezt, olyan 10-15m tàvolsagbol az auto alà nézve, de közvetlen közelröl nem tünik fel (lehet az is, hogy rossz a szemem es rémeket làtok)...
Vajon baj ez, vagy természetes? Lehet esetleg allitani, szerelni ezt a dolgot?

 

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.16 20:38:24 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6203 Dátum: 2012.01.16 21:59:56 »
A motortér hangszigetelő burkolatàval kapcsolatban: lehet nem jol magyaràztam, de nem a motorhàztetö belsö burkolo "posztojàra" gondoltam, hanem az elsö ablak alatti karosszériarészhez teljes szélességben van rögzitve egy màsik darab ilyen anyagu burkolat (valami vékony csövek alatt van). Ahogy kinyitod a motorhàzat szembe van veled ez a burkolat.

Nem tudom hasonlo autoval rendelkezö forumtag észlelte-e véletlenül, hogy a Corolla hàtso kerekei mintha egy kicsit (egy gondolattal) befele dölnének...
Ma vettem észre ezt, olyan 10-15m tàvolsagbol az auto alà nézve, de közvetlen közelröl nem tünik fel (lehet az is, hogy rossz a szemem es rémeket làtok)...
Vajon baj ez, vagy természetes? Lehet esetleg allitani, szerelni ezt a dolgot?

Hangszigetelés, az enyém is olyan, meg eddig minden Corollán ilyen volt, amit láttam, szóval no para.
Keréldőlés, az rendben van úgy, jobban fekszik a kanyarban. De nincs benne sok, az teljesen jól van úgy!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6204 Dátum: 2012.01.16 22:04:13 »
Espero, ha Budapesti vagy környéki vagy gyere ki mikrotalira valamelyik pénteken és megszemlézzük az autót, illetve összehasonlításképpen megnézheted az enyémet is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Szerviz
« Válasz #6205 Dátum: 2012.01.16 22:26:37 »
Sziasztok!

1.4-es 2002-es E12-es Corollám van.
Nemrég vettem,de feltűnt,hogy néha a váltója akadozva jár!
Váltóolaj csere segít ezen?Egyáltalán milyen sűrűn illik cserélni?(Én még egyik autómban sem cseréltem bevallom.)
Ha igen,könnyen lehet cserélni,nem akarom emiatt szervízbe vinni,ha egyszerű művelet.
Köszi!

Balázs

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6206 Dátum: 2012.01.16 22:31:17 »
Kezdj váltóolajcserével, de inkább szervízben. Ha jól tudom 60 ezrenként cserélik. Remélhetőleg megoldja a problémát, ha nem akkor térj vissza és mesélek  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6207 Dátum: 2012.01.16 23:02:30 »
Köszi @mondi, hogy megnyugtattàl a kerékdöléssel kapcsolatban.

Sajnos nem vagyok se budapesti, se környéki, de ha egyszer valamikor arra jàrok értesitelek; jo lenne megnézegetni az autoinkat.
A helyzet az, hogy a Corollàt ùgy vettem meg, hogy màsikat nem is probàltam, igy nincs is összehasonlitàsi alapom se a motorhang
se a kinézet, se a nyöszörgések, szoval semmivel kapcsolatban...

Amùgy a vàltoban ildomos olajat cserélni vajon nàlam is? Nem tudtam, hogy 60 ezrenként kell, én mar 77 ezer felett jàrok...
De az is igaz, hogy egyelöre normàlisan müködik a vàlto (bàr nincs összehasonlitàsi alapom, amint màr emlitettem volt).
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Szerviz
« Válasz #6208 Dátum: 2012.01.17 08:10:18 »
Kezdj váltóolajcserével, de inkább szervízben. Ha jól tudom 60 ezrenként cserélik. Remélhetőleg megoldja a problémát, ha nem akkor térj vissza és mesélek  :whistling: .
Ok.Köszi!
Mesélhetnél már most is!Megköszönném!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6209 Dátum: 2012.01.17 09:47:11 »
Amùgy a vàltoban ildomos olajat cserélni vajon nàlam is? Nem tudtam, hogy 60 ezrenként kell, én mar 77 ezer felett jàrok...
De az is igaz, hogy egyelöre normàlisan müködik a vàlto (bàr nincs összehasonlitàsi alapom, amint màr emlitettem volt).
Elvileg csak ellenőrizni kell (ld. itt).
Én lecseréltettem 110 ezer körül, mert nem ismertem az autó előéletét, de van, aki szerint jobb nem piszkálni, amíg nem muszáj.