Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306029 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Szerviz
« Válasz #3720 Dátum: 2010.07.04 19:23:13 »
Üdv!
100ezres szervizre milyen olajat javasoltok?
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #3721 Dátum: 2010.07.04 19:27:05 »
Gondolom 105 ezres, és azt, ami eddig is bevált. Amúgy jófajta 5w-30as olaj. Mobil1 ESP Formula, Eneos, Statoil, stb...
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3722 Dátum: 2010.07.04 20:03:05 »
Sziasztok!
Ismét gondom támadt kicsi kocsimmal.   :helpsmilie:

Kérdésem, hogy tapasztalt-e bármelyikőtök bármi hasonlót, vagy hallottatok-e ilyen problémáról? Mi okozhatja?!  :eek:  :surrender:  :hmmmm:
- Típus: 2000-es,  Toyota Corolla 1.4 vvti /Liftback
- Probléma: kb. 1 hete tapasztalom, hogy nem indul elsőre a kocsi. Ráadnám a gyújtást, indítanám, de semmi. Se kép, se hang. Néha még a műszerfal visszajelző lámpái sem villannak fel. Csak többszöri próbálkozásra indul a motor.   :censored: :cry:
Nem minden indulásnál csinálja ezt. Aksi rendben van, azt megnézték ill. a generátort, gyertyák is-elvileg.

Én még annyit figyeltem meg, hogy minden esetben amikor ezt csinálja, vagyis nem csinál semmit, előtte állt a kocsi (min. 2-3 órát), és mindig meleg volt, sütötte a nap. Lehet ezzel bármilyen összefüggésben ? Illetve még annyi, hogy nem hallom az önindítót berregni... csend és semmi. Hiába forgatom a kulcsot.


Nagyon köszönöm előre is ha tudtok bármi okosat! ::)




Cellazárlatos akkumulátor vagy laza saru. Az elsőben 90%-ban biztos vagyok.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Szerviz
« Válasz #3723 Dátum: 2010.07.04 22:50:28 »
Ha az utastérlámpa sem működik, akkor akkusaru, ha minden máshol van áram, akkor gyújtáskapcsoló, ha indítózáskor van villanyleo, akor cellazárlat - esetleg akkusaru.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Szerviz
« Válasz #3724 Dátum: 2010.07.05 07:50:05 »
Köszi,  megnéztem a gépkönyvet és azt a biztositékot amire a szivargyujtó volt irva, de az jó. Más fogyasztó meg ugy látszik, hogy nincs érintve... Marad egyelőre az elosztó, illetve majd szerviz, az évessel együtt... :hmmmm:
Nekem is tönkrement a szivargyújtó-aljzat egyszer. Utána kicsivel később egy elosztó. Mindkettő indításkor. Azóta, ha a GPS-nél erősebb fogyasztó van rákötve a szivargyújtóra, akkor indítózás előtt annak a kábelét kihúzom, és csak járó motornál dugom vissza.
A szivar gyújtó csatlakozásra kötött áram felvevők (pl.:telefon töltők...stb) leírásában szerepel (már amelyikben), hogy indítózáskor ne legyen rákötve fogyasztó illetve húzzák ki előtte.
Fery

grotto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Szerviz
« Válasz #3725 Dátum: 2010.07.05 09:14:01 »
Nagyon köszi srácok! :) Megnézem mit tehetünk, megnézetem, aztán jelzek, hogy mi volt a gond és mi segített! :)
Meseautó.... Toyota Corolla [2000] 1,4 Liftback :) :clap: :wub:

76vintage

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3726 Dátum: 2010.07.05 10:43:05 »
Sziasztok!
Ismét gondom támadt kicsi kocsimmal.   :helpsmilie:

Kérdésem, hogy tapasztalt-e bármelyikőtök bármi hasonlót, vagy hallottatok-e ilyen problémáról? Mi okozhatja?!  :eek:  :surrender:  :hmmmm:
- Típus: 2000-es,  Toyota Corolla 1.4 vvti /Liftback
- Probléma: kb. 1 hete tapasztalom, hogy nem indul elsőre a kocsi. Ráadnám a gyújtást, indítanám, de semmi. Se kép, se hang. Néha még a műszerfal visszajelző lámpái sem villannak fel. Csak többszöri próbálkozásra indul a motor.   :censored: :cry:
Nem minden indulásnál csinálja ezt. Aksi rendben van, azt megnézték ill. a generátort, gyertyák is-elvileg.

Én még annyit figyeltem meg, hogy minden esetben amikor ezt csinálja, vagyis nem csinál semmit, előtte állt a kocsi (min. 2-3 órát), és mindig meleg volt, sütötte a nap. Lehet ezzel bármilyen összefüggésben ? Illetve még annyi, hogy nem hallom az önindítót berregni... csend és semmi. Hiába forgatom a kulcsot.


Nagyon köszönöm előre is ha tudtok bármi okosat! ::)




Cellazárlatos akkumulátor vagy laza saru. Az elsőben 90%-ban biztos vagyok.


Szia,

nekem volt hasonló (nem Toyotán), laza saru volt a hibás.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3727 Dátum: 2010.07.05 11:08:09 »
csinálnak egy szoftverfrissítést is, ha esetleg volt frissítés akkor bocs :flowers:
ECU frissitesre gondolsz? Nemtom az enyemben volt-e (szinte biztos hogy nem) de sok helyen olvastam, hogy sokat nott tole a fogyasztas. Szoval inkabb akkor maradjon ami most van.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.05 11:29:49 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3728 Dátum: 2010.07.05 11:13:10 »
váltó olaj csere :hmmmm: nekem azt mondták felesleges még lecserélni pedig 85000km van az autóba ha nem titok milyet kapott :helpsmilie:ja és változott e valami a váltónál ja és a mocinak tetszik-e LM olaj
Hidegen (ez ~15 fokot jelent) az 1,2 es a 6-ik fokozat nehezkesebben megy. Ha mar bemelegedett, akkor minden a regi. Remelem telig megszokjak egymast, mert igy ez gazos lesz  :hmmmm:
Olajat ma nezem meg fogyott-e 2300km utan. Volt benne eleg zuzos resz is  :tank:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #3729 Dátum: 2010.07.05 13:59:30 »
A gumiabroncsom szériahibás most már biztos!
A Szalvanonál azt mondták haladéktalan csere, ilyet még nem láttak, Toyotánál is azt mondták csere.

A dolog árny oldala, kifutott a mintázat, a gumi ment volna még 30-at. Most felkerült a pótkerék, aztán ha defektem van, akkor két gumit vehetek rögtön, mivel nem beszerezhető a mintázat.
2006 44. heti volt.

Na kíváncsi vagyok mi lesz a vége a Michelinél illetve a THM-nél.

Számomra a tanulság sose veszek többet Michelint!



Energy XV vagy XH?  XH-m van egy vadonatúj, pár éve a polcon figyel.

Megnézem ma mindenképp!


XV-s van fennt a Corollán!
Konrád

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3730 Dátum: 2010.07.05 14:42:05 »
XV-s van fennt a Corollán!
Elég gyakori gumi az XV, szerintem tudsz találni használtban 1db-ot. Csak figyelj a sebességindex egyezésére is.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #3731 Dátum: 2010.07.05 18:09:16 »
váltó olaj csere :hmmmm: nekem azt mondták felesleges még lecserélni pedig 85000km van az autóba ha nem titok milyet kapott :helpsmilie:ja és változott e valami a váltónál ja és a mocidnak tetszik-e LM olaj
Hidegen (ez ~15 fokot jelent) az 1,2 és a 6-ík fokozat nehézkesebben megy. Ha mar bemelegedett, akkor minden a régi. Remélem télig megszokjak egymást, mert így ez gazos lesz  :hmmmm:
Olajat ma nézem meg fogyott-e 2300km után. Volt benne elég zúzós rész is  :tank:
akkor még nem cseréltetem pedig nemsokára megint lesz olajcsere és akkor akartam cserélni de még várok.  :hmmmm: Ja elfelejtettem mondani 1 hete voltam feléd "Tiene"csak későn tudtam meg ezért nem szóltam  :cool2:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3732 Dátum: 2010.07.05 18:22:54 »
OFF
Akkor epp Nyiregyhazan voltam  :) Legkozelebb mindenkepp szolj :yes:
ON
Mivel "kicsit" hasonlit az autonk meg a falhasznalasanak jellege is, ezert egy kerdes: neked is tiszta "lyuk" a motorhazteto a kavicsoktol vagy csak en vagyok ilyen peches?  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #3733 Dátum: 2010.07.05 18:42:08 »
OFF
Akkor epp Nyiregyhazan voltam  :) Legkozelebb mindenkepp szolj :yes:
ON
Mivel "kicsit" hasonlit az autonk meg a falhasznalasanak jellege is, ezert egy kerdes: neked is tiszta "lyuk" a motorhazteto a kavicsoktol vagy csak en vagyok ilyen peches?  :wacko:
még az alapozó megvan / nincs átlukadva ::)/ csak a festék hiányzik főleg a lökösröl de fóliáztam az elejét "foliás topikban van kép" amúgy a festék hiányt a KO-TO Kaposváron minden tavasszal akciósan csinálja lehet majd ráugrok mert már elég csúnya. Bocs ha van OFF :online2long:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3734 Dátum: 2010.07.06 09:06:07 »
Olajat ma nezem meg fogyott-e 2300km utan.
Nem fogyott meg belole semmi. Bar ekkor meg a M1 ESP se fogyott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX