Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558189 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4545 Dátum: 2015.12.13 00:00:10 »
Eddig mi az Urammal a következőkre gondoltunk:
1. Hibás az új aksi (ennek ellent mond, hogy már a csere előtt is vacakolt).
2. Önindító.
3. Befecskendezés.
4. Gyertya (az Uram esküszik rá, hogy ez nem az, mert akkor nyekegne, de ez most még csak nem is nyekeg)

Tudjátok, olyan érzésem van, hogy ha indításkor egy kicsit rálépnék a gázra, indulna...

Minden ötletet, tanácsot, tippet szívesen veszünk és köszönünk!

Ja, + hab a tortán: kattanó hang indulás után pár másodperccel. Tolatáskor nem. Csak ha előre megyünk. Váltani sem kell hozzá. Mintha csak bizonyos sebesség elérése után jönne elő, de tuti, hogy nem a váltó.
Hozzátartozik, hogy dízelhez nem értek, sosem volt dízelem.
1. Ez nem kizárható az előzmények ellenére sem. Le kell méretni, egy akksisnál, akkor kiderül, de azért nem ez a valószínű.
2. Ha önindító lenne, akkor másképp nem indulna, nem az lenne a tünet, hogy hidegen és elsőre nem, amúgy igen, idővel leginkább az történne, hogy semmi sem, nem is indítózna.
3. Nekem ez az első számú tippem, mert úgy szól a leírás, mintha nem jutna az üzemanyag az égéstérben hosszabb állás után.
4. Ez sem annyira sanszos, de ezt is könnyű kizárni.

Hab a tortán: ha ez elindulás után kis sebességnél jelentkező egyszeri kattanó hang, akkor az ABS önellenőrzése, és teljesen normális. Nekem amúgy hátrafelé is csinálja, de kell hozzá egy minimum sebesség, talán 10 km/h, vagy ilyesmi.
music     

jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #4546 Dátum: 2015.12.13 15:21:40 »
Igen, mi is a 3. verziótól tartunk a legjobban. Tekintve, hogy az a legdrágább is... :(

Meg amúgy is, igazából az bosszant, hogy az elődje egy 1.2-es, benzines B Corsa volt, és vízpumpa, gyertya, akksi cserén kívül 160.000 megtett km alatt (nem mi voltunk az első tulajok) semmihez sem kellett hozzápiszkálni. Ez meg fél éve van nálunk, végre hiper-szuper, tágas, kényelmes, ha a gyerkőcök elalszanak tudok olvasni a hátsó lámpánál, elférek két gyerekülés között, millió apró rekesze van, mindennek könnyen találok helyet, egyszerűen élvezem, szeretem, babusgatjuk, aztán tessék... És nem szeretnék arra gondolni, mit tettem volna vele, ha netán autópályán télen, éjjel, mikor a gyerekek édesdeden alszanak egyszer csak megáll! Lehet, mérgemben rögtön fel is gyújtom..., de tuti, hogy legalább belerúgok. A bizalmamat vesztem el benne, hogy képes elvinni A-ből B-be... (lehet, hogy ezt bután gondolom, nem értek a kocsikhoz)

Amúgy ez a befecskendezős probléma gyakori a D4D-nél?

Hab a tortán: annak legalább örülök, hogy a kattanás, csak az ABS! :clap: Igen, én is úgy vettem észre, hogy 10 km/h körül csinálja, és egyetlen egyszer. Nem túl hangos, és alulról hallom.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4547 Dátum: 2015.12.13 17:31:22 »
Az az a rekesz, ami gyári hibás mindegyik autón...
Nekem mindig kinyílt egy-egy nagyobb úthibán, aztán végül már le sem lehetett csukni, leragasztottam a "szupererős" szürke ragasztószalaggal, aztán egyszer eltört valami benne, azóta nem áll csálén, viszont nem marad nyitva, vissza akar esni.
Szóval szerintem, ha ki is lehet valahogy pattintani, félő, hogy az már a végleges megoldás...
Nekem még szépen müködik,csálén is csak picit áll,de szeretnék bele rakni egy tolatókamera monitort ami magától nyílik és záródik.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4548 Dátum: 2015.12.14 07:40:30 »
Hab a tortán: ha ez elindulás után kis sebességnél jelentkező egyszeri kattanó hang, akkor az ABS önellenőrzése, és teljesen normális. Nekem amúgy hátrafelé is csinálja, de kell hozzá egy minimum sebesség, talán 10 km/h, vagy ilyesmi.

...és ha én nem hallok ilyet, akkor rossz az ABS-em?  :eek:
(az ellenőrzőlámpája a többihez hasonlóan indításkor felvillan, aztán pár másodperc múlva elalszik)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #4549 Dátum: 2015.12.14 16:51:59 »
Fékezz egy erőset, és kiderül.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4550 Dátum: 2015.12.14 18:05:59 »
Ha az ABS-szel van probléma, akkor az ABS sárga ikon folyamatosan világít.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4551 Dátum: 2015.12.17 23:46:31 »
...és ha én nem hallok ilyet, akkor rossz az ABS-em?  :eek: (az ellenőrzőlámpája a többihez hasonlóan indításkor felvillan, aztán pár másodperc múlva elalszik)
Nem hinném, hogy rossz lenne. Inkább csak nem hallod, vagy nem tudsz róla, hogy hallod, mert nem túl hangos.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4552 Dátum: 2015.12.18 08:40:55 »
na, asszem' meglesz az első javításramenet... reggel 10 percig teszi a dolgát, ahogy szokta - aztán egy lámpa után nehezen gyorsul és nem túl sűrű, de látható szürke füstölés. Fura hang vagy visszajelzés a műszerfalon semmi... mennyit bontsak fel a lekötött betétből?  :hmmmm:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4553 Dátum: 2015.12.18 13:10:09 »
na, asszem' meglesz az első javításramenet... reggel 10 percig teszi a dolgát, ahogy szokta - aztán egy lámpa után nehezen gyorsul és nem túl sűrű, de látható szürke füstölés. Fura hang vagy visszajelzés a műszerfalon semmi... mennyit bontsak fel a lekötött betétből?  :hmmmm:
...elgurultam a szervizbe, elvileg EGR vagy részecskeszűrő koszolódás - én az előbbire tippelek, mivel szoktam autópályázni. Ápdét' 28-án  :sleeping:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #4554 Dátum: 2015.12.19 18:15:39 »
EGR lesz szerintem...  :yes:

Sachs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4555 Dátum: 2015.12.23 20:38:47 »
Segítséget kérnék akinek van még tippje.
Toyota Corolla Verso 1.8 MMT 2004-ből.Kigyulladt a TRC és a VSC lámpa kikapcsolva a menetstabilizálót és a kipörgésgátlót.Kiolvasva P0171-es kód:Túl szegény keverék.Alapjárat ingadozó,alacsony.
Utánaolvastam külföldi fórumokon.Több hibát is jelenthet.Alacsony üzemanyagnyomás,első lambda szonda,légtömegmérő........
Elkezdtem kicserélni sorban:üzemanyag pumpa,üzemanyag szűrő,lambda szonda,légtömegmérő,gyertya,központi injektor cső.
Hiba továbbra is megmaradt.Olyan mintha falsot szívna.Csöveket átnéztem,szervóféknél lekötöttem,vakuum szelepet kicseréltem.
Gyújtótekercsre gondolva egyet folyamatosan végigraktam hengerenként.Hiba továbbra is fenn áll.Kitörlés után max 1 napig hibamentes,utána visszajön.
Tippeket várnék!  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.23 20:43:52 írta Sachs »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4556 Dátum: 2015.12.23 23:24:55 »
Azon túl, hogy ég a lámpa, van más tünet is?
(Pl. írtad, hogy ingadozó és alacsony az alapjárat, ez azóta is fennáll?)
music     

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:Corolla Verso
« Válasz #4557 Dátum: 2015.12.26 23:04:33 »
Sziasztok!

Ha tud valaki eladó 1.8-as benzines manuál váltós, ráncfelvarrott Corolla Versót 2004-től, akkor legyen szíves írjon privátban. Köszi!

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4558 Dátum: 2015.12.27 12:43:17 »
Sziasztok, találkozott már valaki hasonlóvan hogy nem aludt el a légzsák lámpája?
Ma csinálta elöször hogy indutás után nem aludt el... (mi lehet a gondja?) Tudtok valakit aki meg tudja nézni két ünnep között cegléd kecskemét esetleg pest körül?
Vagy én mit tudnék ellenörizni?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4559 Dátum: 2015.12.27 14:30:07 »
obd2vel ir ki vmi hibát?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки