Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557045 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3930 Dátum: 2014.05.17 17:58:12 »
Sziasztok,

hát elment a Verso... :(
Hűen szolgált 5 éves korától 9 éves koráig. Semmi nem romlott el rajta, most a végén az önindító vacakolt kicsit, meg a klímával valamit kellett volna kezdeni mert nem hűtött annyira, de egyébként, kifogástanul egy zokszó nélkül tette a dolgát, szinte hihetetlen hogy ennyire megbízható lehet egy kocsi.
Most a párom újszerű 99-es eredeti japán Yaris I-esével megyek, hát kutyaól. Hiába a jót könnyű volt megszokni. Ezt nehezebb lesz. Igaz ez is egy kis műszer, nem azért, technikailag kifogástalan, milyen is lenne 75.000 km-rel, dehát a Verso azért egy teljesen más dimenzió.
Egyrészt rendkívül sajnáltam eladni, dehát pénz beszél, kutya ugat. Mivel hosszú távon megyek nap mint nap, és főleg egyedül, egy kisebb kocsiban kell gondolkodnom. Hosszas töprengés után ezért esett a választásom egy IQ-ra, vagy egy Yaris III D-4D-re, de abból mégsem lesz semmi egyelőre. Úgyhogy egyelőre marad ez, bár ez is megeszik majdnem annyit mint a Verso evett, de ez viszont van és nem kell megvenni. A két kocsi is meg valahol hatalmas luxus manapság. Ezt eladni meg nagy hülyeség lenne, sokkal többet ér mint amennyit kapnánk érte. Na mindegy a lényeg hogy a Verso előtt leborulok és még vissza fogom sírni párszor. Ennyire jó kocsit!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3931 Dátum: 2014.05.18 12:34:00 »
Csak az erősebb. A 129-es csak a facelifttel jött a COV-ba.
Pontosítanék. 135 lovas volt ennek a Versonak az 1,8-asa, 129 pacis pedig ennek.
Ez két külön típus, ráncfelvarrás a másodiknál következett be, többek közt a hátsó lámpákról lehet megkülönbeztetni,
az elsőnél ilyen,
a ráncfelvarrotnál pedig ilyen.
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3932 Dátum: 2014.05.30 21:52:31 »
Üdvözlök mindenkit ezen a fórumon!
Új vagyok ,mert szeretnék közelebbi barátságot kötni egy Corolla Versóval.
Használtan vennék .
Sokat jártam utána sok márkának és tipusnak is.
Megtetszett a Verso. És talán az 1.8 -as benzinesben jobban bizom .
Nem akarok vétel után kis időre sokat költeni a dizel javitásokra.
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy valaki meg tudja mondani nekem a Corolla Verso csomagterének befoglaló méreteit, kapacitását?
Illetve létezik olyan változata aminek gombnyomásra behajthatók a külső tükrei?
Milyen széles a kocsi kihajtott külső visszapillantókkal együtt?
Köszönettel a válaszokért!
K.Imre

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3933 Dátum: 2014.05.30 22:27:58 »
Légy üdvözölve minálunk!

Centiméteres adatokat kapásból nem tudok mondani, csak litereket. A szögletes COV-nak, amilyen nekem is van a következők:
7 felhajtott üléssel: 63 liter;
5 üléssel csomagtér rolóig 397 liter
5 üléssel tetőig 667 liter,
2 üléssel övvonalig 779, tetőig 1563 liter.

A méretadatok nem tűnnek soknak, de a formája miatt több, mint amit a számok mutatnak. Én Avensis II liftbackből ültem át, ami a katalógus szerint 510 literes puttonnyal bír, tehát jóval nagyobbal, de nem annyival kisebb a COV, mert a belső magasság nagy. Pldául a nagy bőröndünk állítva is elfér benne, és ha ügyesen pakolsz, akkor eléggé ki lehet használni a roló fölötti részt is, de kell is. Nálunk 3 csemete van, így nyaranta tetőbox is előkerül, de évközben el vagyunk nélküle is.
A behajtható tükör ha jól emlékszem, a Sol felszereltség része, de erre nem vennék mérget.
Az autó szélessége 1770 mm, de nem tudom, hogy tükrökkel-e, gyanúm, hogy nem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.30 22:36:36 írta music »
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3934 Dátum: 2014.05.30 22:42:49 »
Szervusz "music" !

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat.
A hiányzó méreteket valamikor meg tudod mérni nekem és leirni?
Vagy nagyon nyűgös lenne?
Az 1.8-as benzines fogyasztása városban ill. ereje harapóssága azért megfelelő?
Persze nem a 177 lovas D4D-vel összahasonlitva gondoltam :).
A 7 ülésesből a 3. üléssor kiszerelhető könnyen ha nem kell, igy bővithetném a csomagteret?
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.30 22:44:46 írta koii »

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3935 Dátum: 2014.05.31 13:56:07 »
Szervusz "music" !

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat.
A hiányzó méreteket valamikor meg tudod mérni nekem és leirni?
Vagy nagyon nyűgös lenne?
Az 1.8-as benzines fogyasztása városban ill. ereje harapóssága azért megfelelő?
Persze nem a 177 lovas D4D-vel összahasonlitva gondoltam :).
A 7 ülésesből a 3. üléssor kiszerelhető könnyen ha nem kell, igy bővithetném a csomagteret?
Ha csak varosban hasznalom en kicsit 8liter korul elpofogok vele. Es itt a pofogesen van a hangsuly.Nem vagyok egy versenyzo tipus,nem lovok ki a pirostol.Szepen,a sebesseghatarok betartasval kozlekedem.
Vegyesen 7.3-5kozott megallok.
Az ereje eleg a forgalom ritmusat siman lehet tartani.Nem egy erogep,de eleg.Nem kell 177le-os osszehasonlitas,foleg nem egy diesellel.Egy oregebb hasonlo loeros(de akar 30%-kal gyengebb is)diesel barmikor lenyomja.
A 3. ulessort nem kell kivenned.A csomagter szintjebe sullyed.Potkerek az auto alatt.

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3936 Dátum: 2014.05.31 19:10:32 »
Tisztelt "lupus" !

Értem és köszönöm.
Nem vagyok versenyző tipus én sem.
Most egy 1.4-es 75 lovas Xsarám van.
Használtan a dizeltől félek. Nem szeretnék a vétel után sok-sok százezret rákölteni kis idő elteltével lendkerék ,turbó, injektorcsúcs vagy mifenékre.
Nem is hosszú utakon használnám max. 13 km a munkahely.  Évi kb. 10 ezer km futással.
Tudom ,hogy besüllyeszthető a 3. üléssor, de ha ki lehetne venni nagyobb lenne a térfogata a raktérnek nem?

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3937 Dátum: 2014.05.31 19:32:01 »
Tisztelt "lupus" !

Értem és köszönöm.
Nem vagyok versenyző tipus én sem.
Most egy 1.4-es 75 lovas Xsarám van.
Használtan a dizeltől félek. Nem szeretnék a vétel után sok-sok százezret rákölteni kis idő elteltével lendkerék ,turbó, injektorcsúcs vagy mifenékre.
Nem is hosszú utakon használnám max. 13 km a munkahely.  Évi kb. 10 ezer km futással.
Tudom ,hogy besüllyeszthető a 3. üléssor, de ha ki lehetne venni nagyobb lenne a térfogata a raktérnek nem?
A hasznaltauto mindenkeppen lutri. Diesel,benzin tokmindegy. Persze,egy 4hengeres szivo benzones(foleg ezek a "regi" vagasuak valamivel egyszerubb szerkezetek. Lambdaszonda,amibol szerencsere van 3is. Katalizator. Ezek is tudnak fajni,ha leterdelnek.
Es ott van az mitosz miszerint a toyota elnyuhetetlen es mindent kibir. Ezert mondjuk,ha cserelnek is olajat max valami olcso lottyot toltenek helyette.
Szoval,en nem azt neznem,hogy milyen uzemanyagot fogyaszt. Hanem,hogy milyen allapotban van. Lehet egy tobbet futott diesel sokkal jobb vetel,mint egy naponta,par kilometerre beinditott benzines.
Nagyobb lenne a csomagter,de minek? Raadasul nem is lehetne igazan jol kihasznalni a keletkezett lyukakat. Ha nagyon cuccolni kell tetobox. Vagy tepjesen elore kell huzni a hatso uleseket. Vegso megoldasnak meg venni kell egy kis furgont.:)

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3938 Dátum: 2014.05.31 20:12:28 »
A diesel félelmemet azért is irtam ,mert nem tudnám én sem hosszabb úton használni, és nem jó ha be sem melegszik főleg télen.
A másik részről a magyar diesel üzemanyagokról sok rosszat irtak, hogy hamarabb tönkremegy a  tőlük motor.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3939 Dátum: 2014.05.31 21:14:00 »
Szervusz "music" !

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat.
A hiányzó méreteket valamikor meg tudod mérni nekem és leirni?
Vagy nagyon nyűgös lenne?
Az 1.8-as benzines fogyasztása városban ill. ereje harapóssága azért megfelelő?
Persze nem a 177 lovas D4D-vel összahasonlitva gondoltam :).
A 7 ülésesből a 3. üléssor kiszerelhető könnyen ha nem kell, igy bővithetném a csomagteret?
Holnap megpróbálom lemérni.
Az 1,8-as városban - ez ugye azért elég tág fogalom, én igyekszem kerülni a dugókat, többnyire sikerül is, így -  8-9 liter körül van évszaktól és úthossz függvényében. A gyári városi adat 10,6l/100km. Városon kívül nem fogyaszt nagyon keveset, ez sajnos a nagy homlokfelület miatt van. Én még 6 liter alá nem tudtam "benézni". Összehasonlításképpen: a 2,0 literes benzines Avensisszel 100 alatti tempót menve tudtam 6 liter alá menni.
Mielőtt mindenképpen ki akarod szerelni a 3. üléssort, nézz meg egy COV-ot élőben, és akkor meg fogod érteni, hogy miért akarunk erről lebeszélni.  ;) Egyrészt nem tudom, egyáltalán lehet-e maradandó károsodás okozása nélkül, másrészt nem nagy nyereség, olyan kis helyet vesz el, harmadrészt, ha kiszereled, oda a sík padló, ami pedig aranyat ér...
Ha 10.000 km körüli az éves futás, akkor semmiképp nem ajánlom a dízelt.
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3940 Dátum: 2014.05.31 22:58:02 »
Holnap megpróbálom lemérni.
Az 1,8-as városban - ez ugye azért elég tág fogalom, én igyekszem kerülni a dugókat, többnyire sikerül is, így -  8-9 liter körül van évszaktól és úthossz függvényében. A gyári városi adat 10,6l/100km. Városon kívül nem fogyaszt nagyon keveset, ez sajnos a nagy homlokfelület miatt van. Én még 6 liter alá nem tudtam "benézni". Összehasonlításképpen: a 2,0 literes benzines Avensisszel 100 alatti tempót menve tudtam 6 liter alá menni.
Mielőtt mindenképpen ki akarod szerelni a 3. üléssort, nézz meg egy COV-ot élőben, és akkor meg fogod érteni, hogy miért akarunk erről lebeszélni.  ;) Egyrészt nem tudom, egyáltalán lehet-e maradandó károsodás okozása nélkül, másrészt nem nagy nyereség, olyan kis helyet vesz el, harmadrészt, ha kiszereled, oda a sík padló, ami pedig aranyat ér...
Ha 10.000 km körüli az éves futás, akkor semmiképp nem ajánlom a dízelt.

Nem ragaszkodom az üléssor kiszereléséhez. :) Csak érdeklődtem.
Mégegyszer köszönöm szépen, ha meg tudod adni a kért adatokat a részemre!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3941 Dátum: 2014.06.01 07:58:23 »
most érdekelnének a csomagtartó centi adatai is?
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3942 Dátum: 2014.06.01 09:54:47 »
Nem, nem sürgős . :)
Nem akarok problémát és gondot okozni.
Jó nekem bármikor, ha van rá időd megirod.

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3943 Dátum: 2014.06.01 11:35:10 »
A diesel félelmemet azért is irtam ,mert nem tudnám én sem hosszabb úton használni, és nem jó ha be sem melegszik főleg télen.
A másik részről a magyar diesel üzemanyagokról sok rosszat irtak, hogy hamarabb tönkremegy a  tőlük motor.
En ebben a "magyar uzemanyag rossabb,bezzeg kulfoldon" nem hiszek.Sajat tapasztalat alapjan.

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3944 Dátum: 2014.06.01 15:59:38 »
En ebben a "magyar uzemanyag rossabb,bezzeg kulfoldon" nem hiszek.Sajat tapasztalat alapjan.

Nem volt még diesel autóm. Nem tudom saját tapasztalatból. Csak érdeklődöm másoktól és ezt is hallottam jópárszor.
Nem tesz jót a diesel motornak ,ha nem melegszik be (és télen lassan melegszik), ha rövidtávon használják és újrainditgatják, ha nem ég ki (le) bizonyos
helyeken a lerakódás stb.