Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556947 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

furika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #3885 Dátum: 2014.04.22 19:49:09 »
Üdvözlöm a fórumozókat!
Múlt héten vettünk egy Corolla Versot.
2.2d-4d cat típus. a kérdésem az lenne mire kell odafigyelni . 1810000-km van benne.Az olajcserét jelzi e(?) és milyet javasoltok bele (bocsánat a tegezésért) . A generátor mellet lehet látni egy kis olajfolyást nagy gond e ill  a szervószivattyú -nál olajos egy kicsit. a hosszbordás szíjat érdemes e cserélni görgővel vagy nélkül? Egyébb hasznos ötleteket is szívesen fogadok. Köszönettel M
Köszönöm a tanácsokat és a helyreigazítást valóban csak 181000-km-van benne ::)
 Ha jól tudom vezérműlánc  van benne, avval van e teendő mire kell figyelni? A motorházburkolatot megrágták a nyestek ,ki lehet cserélni szivacsra (klímánál használt fekete öntapadós) vagy mindenféleképp ez a filces cucc a jó? Az első lökhárító kicsit mozog a kerékjárat (ahol találkozik a karosszériával)magasságában ,mintha hiányozna vmi patentos cucc vagy kiugrott mindkét oldalon (az előző tulaj kicsit  nekiment a padkának :flowers:)., ill a jobb oldali ködlámpában áll a víz ,hogy lehet cserélni ?Le kell mindent bontani vagy kilehet pattintatni? Köszönettel M

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3886 Dátum: 2014.04.22 21:53:39 »
Szerdan kapott egy uj termosztatot. Hacsak nem kehes az is.
Megosztom a tapasztalatokat,hatha a jovoben valakit hasonlo er. Ugy tunik a futes problemat egy legbuborek okozta. Legalabbis a szerelo szerint. Annyi igaza lehet,hogy mikor munka utan felvettem a kocsit a tok hideg motor nehany perc utan mar erezhetoen meleg levegot fujt. Es onnantol csak melegebb lett.
Kozben,mivel megkaparintotta az autot,radugta a szamitogepet es ment vele,hogy milyen adatokat produkal. Ugyebar a hibakodok meg mindig elojonnek. Azt mondja,a 3lambda szonda kozul 1 semmilyen jelet nem produkal. Valoszinuleg az lesz a bunos. De meg a heten vissza kell mennem,hogy a gazos ember is megnezze,illetve beallitsa a gazt. Mostmar remelem osszeall a kep.
Viszont,hogy a tempomat miert nem mukodik tovabbra is rejtely. Volt mar,hogy bekapcsoltam,hosszas probalkozas utan. De azota semmi eletjelet nem mutat.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3887 Dátum: 2014.04.23 09:46:12 »
Megosztom a tapasztalatokat,hatha a jovoben valakit hasonlo er. Ugy tunik a futes problemat egy legbuborek okozta. Legalabbis a szerelo szerint. Annyi igaza lehet,hogy mikor munka utan felvettem a kocsit a tok hideg motor nehany perc utan mar erezhetoen meleg levegot fujt. Es onnantol csak melegebb lett.
Kozben,mivel megkaparintotta az autot,radugta a szamitogepet es ment vele,hogy milyen adatokat produkal. Ugyebar a hibakodok meg mindig elojonnek. Azt mondja,a 3lambda szonda kozul 1 semmilyen jelet nem produkal. Valoszinuleg az lesz a bunos. De meg a heten vissza kell mennem,hogy a gazos ember is megnezze,illetve beallitsa a gazt. Mostmar remelem osszeall a kep.
Viszont,hogy a tempomat miert nem mukodik tovabbra is rejtely. Volt mar,hogy bekapcsoltam,hosszas probalkozas utan. De azota semmi eletjelet nem mutat.

Cruse felirat megjelenik, és utánna nem tudod beállitani a sebeséget? vagy a Cruse Sem jelenik meg?

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3888 Dátum: 2014.04.23 13:44:07 »
Cruse felirat megjelenik, és utánna nem tudod beállitani a sebeséget? vagy a Cruse Sem jelenik meg?
A felirat megjelenik es semmi nem tortenik.Tartok egy sebesseget,megnyomom a gombot.Felirat megjelenik.Leveszem a labam a gazrol es lassul az auto,motorfek van.
De kiprobaltam magam fele huzni a kis kart,cancel,de a kis felirat marad.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #3889 Dátum: 2014.04.23 14:20:08 »
Ha ez gyári, mint az enyém, akkor:
-gomb megnyomásával bekapcsolod a funkciót, a műszerfalon megjelenik a piktogram.
- lefelé húzva rögzíti az aktuális sebességet
- felfelé beáll az utoljára rögzített sebességre
- magad felé oldja a sebesség tartást (ugyanez fék vagy kuplung használat esetén)
- sebesség tartáskor lefelé csökkenti, felfelé növeli a tárolt sebesség értéket (mint egy kézi gázkar)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3890 Dátum: 2014.04.23 14:37:25 »
Sose fogom megjegyezni...  ::)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #3891 Dátum: 2014.04.23 14:49:33 »
Gyakorold  :tt2:

Egyébként a karra mindez rá van írva (kb)

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3892 Dátum: 2014.04.23 15:14:44 »
Gyakorold  :tt2:

Egyébként a karra mindez rá van írva (kb)
Probalgattam en is a nyilak alapjan.Huztam,toltam,nyomtam,de semmisem reagalt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #3893 Dátum: 2014.04.23 15:30:23 »
Probalgattam en is a nyilak alapjan.Huztam,toltam,nyomtam,de semmisem reagalt.
A "gyakorold" nem neked szólt, hanem kleingy-nek ;)

Tehát először bekapcsolod - piktogram világít - felgyorsítasz az kívánt sebességre - lefelé ütközésig tolod a kart - lelépsz a gázról

Csak így jegyzi meg a sebességet és tartja. Ha nem,akkor valami rossz. De innen távolból nehéz lesz ezt megjavítani, tehát szerelő.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3894 Dátum: 2014.04.23 15:31:45 »
Megjegyezném, próbálkozz, nekem se ment elsőre, nem nyomtam eléggé le, túl hosszan nyomtam (sebességcsökkentés/kézigáz funkció ON uygebár), stb.  :)
         

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3895 Dátum: 2014.04.23 16:21:40 »
Megjegyezném, próbálkozz, nekem se ment elsőre, nem nyomtam eléggé le, túl hosszan nyomtam (sebességcsökkentés/kézigáz funkció ON uygebár), stb.  :)
Na,haza fele probalkozom.Egy bo ora es vegzek.Eddig csak a gombot probalgattam hosszabb ideig nyomni,duplazni.
Az offosban csak megnyomtam es az eppen aktualis sebesseget tartotta.Aztan fel-le lehetett nyomogatni a kis gombokat.Ahany haz annyi szokas.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.23 16:23:14 írta lupus »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3896 Dátum: 2014.04.23 22:23:53 »
De elofordult,hogy utkozben a meleglevego megszunt es csak hideget volt hajlamdo adni.
Ez még akár hengerfej is lehet... :eek:

music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #3897 Dátum: 2014.04.23 22:51:52 »
Nekem ilyen jelenség, hogy útközben elfogy a fűtés, csak akkor fordult elő, amikor a termosztát hibás lett.
Kuzeh-et szerettem volna, mivel gyárilag is az volt benne és 16 évet bírt, de nem találtam hozzá. A legolcsóbb QH (?) egy év alatt behalt, aztán lett Wahler, az bírja hála Istennek, de a súlya is legalább duplája a QH-énak.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #3898 Dátum: 2014.04.23 23:12:35 »
Na,haza fele probalkozom.Egy bo ora es vegzek.Eddig csak a gombot probalgattam hosszabb ideig nyomni,duplazni.
Az offosban csak megnyomtam es az eppen aktualis sebesseget tartotta.Aztan fel-le lehetett nyomogatni a kis gombokat.Ahany haz annyi szokas.
Azt hiszem, csak 50 km/h sebesség fölött müködik a tempomat, tehàt ilyen sebességnél probàld ùgy, ahogy @Nagycitrom leirta.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3899 Dátum: 2014.04.24 10:33:32 »
Azt hiszem, csak 50 km/h sebesség fölött müködik a tempomat, tehàt ilyen sebességnél probàld ùgy, ahogy @Nagycitrom leirta.
Az van,hogy mukodik!
En voltam bena.Illetve nem eleg hosszan,vagy hatarozottan nyomtam eddig le a kart.De igy,az utba igazitassal mar mukodik a dolog.
A meleg is megoldodott.Legbuborek volt.Legalabbis 2 napja mar nincs problemam vele,igaza lett a szerelonek.
Mar csak a gazos emberre varok,hogy beallitsa a gazt es a lambda szonda ellenorzesre.
Aztan johet egy teljes kulso polir,nemi kozmetikaval.