Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556919 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3345 Dátum: 2013.05.06 15:00:01 »
Elfelejthettem mondani hogy kár a benzinesről győzködni, dízel párti vagyok, eddig a céges autóim azok voltak, igen volt Toyota is, de az akkor vadonatúj volt. A sajátunk benzines, és még egyszer abba kell hagynom egy előzést Svájcban nyaralás közben (5 fő+ kockára kirakott csomagtér) az emelkedőn, akkor szerintem agyvérzést kapok...ja és benzinkút sincs az udvarban  ::) szóval értitek ugye?

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #3346 Dátum: 2013.05.06 15:22:09 »
Elfelejthettem mondani hogy kár a benzinesről győzködni, dízel párti vagyok, eddig a céges autóim azok voltak, igen volt Toyota is, de az akkor vadonatúj volt. A sajátunk benzines, és még egyszer abba kell hagynom egy előzést Svájcban nyaralás közben (5 fő+ kockára kirakott csomagtér) az emelkedőn, akkor szerintem agyvérzést kapok...ja és benzinkút sincs az udvarban  ::) szóval értitek ugye?

Oké, akkor nem fogunk (az összehasonlításodhoz azért egy másik példa: én a céges 1.4-es autómmal sokszor imádkoztam előzés közben, a Versoban még sosem :))

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3347 Dátum: 2013.05.06 16:19:55 »
tartlev! Én 1,4 vvt-i-vel megjártam közép-európa nagyrészét, sokat nem imádkoztam, türelmes voltam, csak elfogyott a türelem...főleg emelkedőn, amikor a motortérben van a lábam és lassulok.  [rohog]

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3348 Dátum: 2013.05.08 20:45:00 »
Sziasztok.

Én is autovásárlás elött állok, picassomat cserélném egy 2002 es versora, ( bocs tabletről írok nehezn megy az ékezet ) ,  M0-on járnék 80-90 km/h tempoval. Mit fogyasztana nekem egy 1,8 as vesro? Válaszaitokat előre is köszi.

Tomi

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Corolla Verso
« Válasz #3349 Dátum: 2013.05.08 20:58:23 »
tartlev! Én 1,4 vvt-i-vel megjártam közép-európa nagyrészét, sokat nem imádkoztam, türelmes voltam, csak elfogyott a türelem...főleg emelkedőn, amikor a motortérben van a lábam és lassulok.  [rohog]
hány %-os volt az az emelkedő 40? :)
'03 Corolla E12 4zz-fe

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3350 Dátum: 2013.05.08 22:44:03 »
Elfelejthettem mondani hogy kár a benzinesről győzködni, dízel párti vagyok, eddig a céges autóim azok voltak, igen volt Toyota is, de az akkor vadonatúj volt. A sajátunk benzines, és még egyszer abba kell hagynom egy előzést Svájcban nyaralás közben (5 fő+ kockára kirakott csomagtér) az emelkedőn, akkor szerintem agyvérzést kapok...ja és benzinkút sincs az udvarban  ::) szóval értitek ugye?
Hidd el, nem véletlenül próbálunk arrafelé terelni  ;)
music     

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3351 Dátum: 2013.05.09 17:12:42 »
Sziasztok.

Én is autovásárlás elött állok, picassomat cserélném egy 2002 es versora, ( bocs tabletről írok nehezn megy az ékezet ) ,  M0-on járnék 80-90 km/h tempoval. Mit fogyasztana nekem egy 1,8 as vesro? Válaszaitokat előre is köszi.

Tomi
Szia!
Nekem 120-nál, egy személlyel volt 6,6 L/100 km az átlagfogyasztásom, Zalaegerszegről Budapestre. Én olyan max. 6-6,5 lityire saccolnám 80-90 km/h körüli tempónál...  :yes:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3352 Dátum: 2013.05.09 17:14:33 »
Srácok, a "hűtőrács" és a hűtő között van két csatlakozóvég, amik passzolnának egymásba, de mégis szét vannak húzva és úgy vannak ideiglenesen rögzítve a kasztnira. Mi célt szolgálhatnak?  :eek: (Összedugni nem merem őket.  :D)

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3353 Dátum: 2013.05.10 08:16:59 »
Szia!
Nekem 120-nál, egy személlyel volt 6,6 L/100 km az átlagfogyasztásom, Zalaegerszegről Budapestre. Én olyan max. 6-6,5 lityire saccolnám 80-90 km/h körüli tempónál...  :yes:

Köszi szépen a válaszodat!! Jól hangzik nagyapósan vezetek.

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3354 Dátum: 2013.05.10 08:31:26 »
Hú még egy kérdésem lenne, nem sok pénzem van és a kapható autókban elég sok kilóméter van (200 000 km), 1,8 vvti mennyire bírja még ezután ? Az én Xsara Picassóm 325 000 km-nél még teljesen jó motorral szaladgál és még csak kerékcsapágyat sem kellett cserélni ezidáig.

Válaszokat előre is köszönöm (nagyon szeretnék egy Versot :-))

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3355 Dátum: 2013.05.10 08:36:45 »
Ennyi idős korban és futásteljesítménynél abszolút az a lényeg, hogy milyen gazdája volt (és hogy nem volt-e ronggyá törve). Ha jól tudom, az 1.8 nem volt olajevős, de a többiek megszakértik majd, most hirtelen elbizonytalanodtam.  :?:
         

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3356 Dátum: 2013.05.10 08:55:52 »
Ennyi idős korban és futásteljesítménynél abszolút az a lényeg, hogy milyen gazdája volt (és hogy nem volt-e ronggyá törve). Ha jól tudom, az 1.8 nem volt olajevős, de a többiek megszakértik majd, most hirtelen elbizonytalanodtam.  :?:

Köszi a gyors választ, nagycitrom azt mondta ehhez te értesz. :-)

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3357 Dátum: 2013.05.10 09:34:19 »
Hú még egy kérdésem lenne, nem sok pénzem van és a kapható autókban elég sok kilóméter van (200 000 km), 1,8 vvti mennyire bírja még ezután ? Az én Xsara Picassóm 325 000 km-nél még teljesen jó motorral szaladgál és még csak kerékcsapágyat sem kellett cserélni ezidáig.

Válaszokat előre is köszönöm (nagyon szeretnék egy Versot :-))

Én is 200.000 km-rel vettem 3 hónappal ezelőtt. Toyotáéknál is azt mondták, hogy nem kell ezzel foglalkozni, a lényeg valóban az előélete, hogy mennyire volt gondos gazdája korábban. Persze az nem mindegy, hogy ennyi km-t városban vagy országúton tettek bele (kuplung, sebességváltó)...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3358 Dátum: 2013.05.10 09:48:07 »
Hát akkor a jó vvt-i ismérvei a lehetőleg 5W30-as olaj használata, minden cucc időben történő cseréje nyilván, valamint nézd meg a nívópálcát. Egyrészt, hogy van-e a kinézett autóban olaj, keress matricát, hogy milyen. A fenti lenne a legjobb. Ha két pötty van a nívón, akkor már cserélt a blokk, azzal nem lesz semmi gond. Az olajevős blokkokat 180 ezer km-ig és/vagy 7 évig ingyen és bérmentve cserélték Toyotáék. Valaki azért megerősíthetne, hogy erre is vonatkozik-e ez a gond vagy sem... :surrender:
         

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3359 Dátum: 2013.05.10 10:09:57 »
Hát akkor a jó vvt-i ismérvei a lehetőleg 5W30-as olaj használata, minden cucc időben történő cseréje nyilván, valamint nézd meg a nívópálcát. Egyrészt, hogy van-e a kinézett autóban olaj, keress matricát, hogy milyen. A fenti lenne a legjobb. Ha két pötty van a nívón, akkor már cserélt a blokk, azzal nem lesz semmi gond. Az olajevős blokkokat 180 ezer km-ig és/vagy 7 évig ingyen és bérmentve cserélték Toyotáék. Valaki azért megerősíthetne, hogy erre is vonatkozik-e ez a gond vagy sem... :surrender:
Hát, ettől én is tartottam vásárlás előtt. Állítólag jó minőségű olaj esetén nem jön elő ez a hiba.
Olvastam olyat is, hogy 2005 szeptemberétől már az újabb blokkokat építették be.
Máshol meg az volt, hogy 2002-es évjárat után már nem igazán jellemző ez a probléma.
Tehát fogalmam sincs.  :D
Én kb. 2000 km-t mentem az új (Eneos) olajjal, főként városban, ezalatt talán ha 1 mm-t csökkent az olajszint, de láthatóan nem.