Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557701 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2340 Dátum: 2010.04.27 17:09:33 »
Mi köze van annak, hogy mekkora utat teszel meg ahhoz, hogy mennyivel?  :1eye:
Ez akkora csalhatna, ha nem váltóméretű gumi lenne a kocsin.
         

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2341 Dátum: 2010.04.27 17:11:00 »
 :hmmmm:   :?:

Mi köze van annak, hogy mekkora utat teszel meg ahhoz, hogy mennyivel?  :1eye:
Ez akkora csalhatna, ha nem váltóméretű gumi lenne a kocsin.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2342 Dátum: 2010.04.27 17:12:34 »
Ha bovdenes lenne, lenne hozzá köze, de ezek a km órák már nem bovdenesek. A sebességmérő meg gyárilag, szándékosan csal minden autóban.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2343 Dátum: 2010.04.27 17:16:34 »
Szerintem átvertek a sebességmérőddel! Én visszavinném a hejedben és kicseréltetném amíg garis! Össze vissza mér valszeg! GO GO GO

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2344 Dátum: 2010.04.27 17:20:51 »
Minden sebességmérő csal, ahogy Misi is írja, csak változó mértékben. Nálam 100-ig úgy 5 km/h-t, felette persze többet. Kérdés, hogy a gumi a kocsin gyári, váltóméret, vagy sem és ha nem mondok nagy hülyeséget, maga a méret is befolyásolja a sebességmérést.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2345 Dátum: 2010.04.27 17:22:51 »
Azt nem tudom belevaló-e ez az olaj, de látod elmentem a kocsival 18ezret utántöltés nélkül. Mindenesetre eleinte győrbe hordtam márkaszervizbe, csak utoljára felhivtam őket is meg a tatabányaiakat is hogy mennyiért vállalják a szervizt és győrbe 15 ezerrel többet mondtak igy nem oda mentem. Na meg a másik, hogy most mondták a tbányai toyotások hogy nem rég elvették a győri toyotásoktol a hivatalos márkaszervizi jogot, igy már garos javitásokat sem végezhetnek, tehát vmi biztos volt a fülük mögött...
A konkurencia kicsit megvezetett a győri szervizzel kapcsolatban ( KATT ), így keletkezik a pletyka  ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2346 Dátum: 2010.04.27 17:25:08 »
Tudom csak vicceltem :)  :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corolla Verso
« Válasz #2347 Dátum: 2010.04.27 17:32:32 »
Mindenesetre azért sem foglalkozom annyira a preciz 15e.kmes szerviz intervallumrmmal mert több mint 10%-ot csal a km ora (140nnél kb 126ot ir a GPS gyári nyári gumikkal meg télivel is, 48e km után is, biztos az se 100%os de vmi igaza biztos van). Szoval 10% az 15e km alatt min. 1500km, ennyivel tullépve is legalább elvárnám hogy ne kelljen felnyitnom a motorháztetőt egy egy éves kocsinál. De bizom a következő olajban...
Azért a sebesség mérő csalása és a km számláló az nem ugyanaz. főleg, ha nincs eltérés a gyári kerékmérettől.
A 9500 km alatt elfogyott Toyota olaj milyen besorolású volt?
Az Esso termékei közül csak az ESSO ULTRON ESP FORMULA P 5W-30 illetve a ESSO ULTRA 913 5W-30  rendelkezik a Toyota dízelekhez megfelelő minősítéssel.  

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2348 Dátum: 2010.04.27 17:39:06 »
Amúgy pedig, ha eszi az olajat, akkor kell másik márkás 5W30-as olajat keresni, ami teljesíti a gyártóművi előírásokat. :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2349 Dátum: 2010.04.27 17:48:16 »
Mindenesetre azért sem foglalkozom annyira a preciz 15e.kmes szerviz intervallumrmmal mert több mint 10%-ot csal a km ora (140nnél kb 126ot ir a GPS gyári nyári gumikkal meg télivel is, 48e km után is, biztos az se 100%os de vmi igaza biztos van). Szoval 10% az 15e km alatt min. 1500km, ennyivel tullépve is legalább elvárnám hogy ne kelljen felnyitnom a motorháztetőt egy egy éves kocsinál. De bizom a következő olajban...
Minden autónál fel kell nyitni a motorháztetőt mondjuk legalább havonta, vagy ezer km-enként, és ellenőrizni a folyadékszinteket. Sem az autó kora, sem az értéke, sem semmi más nem jelent ez alól semmiféle kivételt.

A sebességmérő valóban csal (minden autóban) - viszont a kilométerszámláló nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2350 Dátum: 2010.04.27 17:50:30 »
Ha bovdenes lenne, lenne hozzá köze, de ezek a km órák már nem bovdenesek. A sebességmérő meg gyárilag, szándékosan csal minden autóban.
A bovdenesek sem kivételek: azoknak is csak a sebességmérője csal, a számlálója nem. (Föltéve persze, hogy a kerékátmérő megfelel a gyári méretnek.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2351 Dátum: 2010.04.27 17:51:05 »
Most December-január körül még kaptam is egy levelet a pesti Toyota központból hogy a Győr Toyota Twin már többé nem hivatalos márkaszerviz hanem valami más cég veszi át 'hamarosan' a győri képviseletet. Hogy azota mi volt nem tudom.

Na de akkor legalább a km számlálo nem csal.
Az Biztos minden kocsi km orája csal, csak nekem fura hogy ezé ennyit. uj kora ota ennyi az annyi, 100at mutat pont 90et megyek. Abbol jo lakott területen 70et mutatva végig kocsikázhatok akkor kb 60nal megyek, uj szabályozás szerint meg ugye ennyivel nem mérnek be. Eddig lagalábbis nem mértek be. Bár joformán mindig csak a navi oráját figyelem. Már megszoktam. Tulajdonképp más rossz szavam nekem nincs is erre a kocsira, tényleg csak ez a két "aproság".

A toyotás olaj dobozán annyit néztem csak hogy 5w30. Multkor beugrotta egy szervizbe tettem is be pár litert a kocsiba, nehogy amikor kell akkor kelljen futkosnom olajat venni... Végülis amenniyvel olcsobb ez az olaj annyival többet kell bele tölteni  :D
meg legalább folyton frissitve van a motorba, legalábbis ebből 2 litert simán ráönthetek 15e km alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.27 17:56:42 írta Steve OP »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2352 Dátum: 2010.04.27 17:55:49 »
Biztos minden kocsi km orája csal, csak nekem fura hogy ezé ennyit. uj kora ota ennyi az annyi, 100at mutat pont 90et megyek. Abbol jo lakott területen 70et mutatva végig kocsikázhatok akkor kb 60nal megyek, uj szabályozás szerint meg ugye ennyivel nem mérnek be. Eddig lagalábbis nem mértek be. Bár joformán mindig csak a navi oráját figyelem. Már megszoktam. Tulajdonképp más rossz szavam nekem nincs is erre a kocsira, tényleg csak ez a két "aproság".
10 kmh sebességmérő-csalás eléggé szokványos dolog. Ha van, tényleg érdemesebb a GPS-t figyelni.

Ami a bemérést illeti: a kritikus határ a közigazgatási bírsághoz hozzárendelt túllépés-mérték - erről lehet találni táblázatokat a neten, érdemes megnézni és észben tartani. 50-es limitnél pl. csak 65-ös tempó fölött jár hivatalosan a közig bírság (a gyakorlatban pedig 68 fölött, mert rá kell tegyenek 3 kmh mérési toleranciát is), tehát ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor nem is fognak ellened eljárást indítani, ha nem lépted át ezt a határt. Viszont a helyszínen ennél kisebb mértékű túllépésért is megállíthatnak és megbírságolhatnak! Ezt érdemes figyelembe venni és ennek megfelelően eljárni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2353 Dátum: 2010.04.27 18:01:44 »
Az amerikai off hondáknak volt ilyen jellegű hibájuk. Többek között az odyssey modelleknek csalt a kilóméter számlálójuk ezért lehetett választani, hogy vagy meghosszabítják a garanciát, vagy pedig kapnak alufelnit... Ott tényleg csalt a kilóméterszámláló... :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2354 Dátum: 2010.04.27 18:02:09 »
Azt nem tudom belevaló-e ez az olaj, de látod elmentem a kocsival 18ezret utántöltés nélkül. Mindenesetre eleinte győrbe hordtam márkaszervizbe, csak utoljára felhivtam őket is meg a tatabányaiakat is hogy mennyiért vállalják a szervizt és győrbe 15 ezerrel többet mondtak igy nem oda mentem. Na meg a másik, hogy most mondták a tbányai toyotások hogy nem rég elvették a győri toyotásoktol a hivatalos márkaszervizi jogot, igy már garos javitásokat sem végezhetnek, tehát vmi biztos volt a fülük mögött...

Az utóbbi nem igaz. Még 5 évig tuti hivatalos márkaszerviz lesz, így most Győrben konkrétan kettő is van. Hogy a kereskedést miért vették el azt sose fogjuk megtudni. Simán lehet, hogy a színfalak mögött az új "megegyezett" a TMH-val, hogy akkor most kéne a rönyó és a nissan mellé még más is...