Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1313806 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1155 Dátum: 2008.04.25 12:47:18 »
Az elsõ kérdésre a válasz: a legtöbb egyszámjegyû fõúton valóban ott figyel a <smk/lassújármû/munkagép>-el behajtani tilos, kétszámjegyû úton ez ritka. Így részben igazuk van és részben nincs. :-D A smk-nak lesz rendszáma hamarosan, így ez a vágy is teljesül. Egyébként teljesítmény-határ is van a KRESZ-ben, emlékeim szerint 4kW, de ez a mérték nem biztos. Fejbõl ennyire futja. ;-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1156 Dátum: 2008.04.25 18:58:30 »
Idézetet írta: "Wagnerur"
Az elsõ kérdésre a válasz: a legtöbb egyszámjegyû fõúton valóban ott figyel a <smk/lassújármû/munkagép>-el behajtani tilos, kétszámjegyû úton ez ritka. Így részben igazuk van és részben nincs. :-D A smk-nak lesz rendszáma hamarosan, így ez a vágy is teljesül. Egyébként teljesítmény-határ is van a KRESZ-ben, emlékeim szerint 4kW, de ez a mérték nem biztos. Fejbõl ennyire futja. ;-)


A teljes rendszámozást a smkp-kra 2011-ig kell végrehajtani. Ez elõzetes becslések szerint robogónként 15-20E HUF-ba fog az usereknek kerülni.
Azonban nem kötelezõ a rendszámosítás, csak ha nincsen rendszám, a közúton nem lehet vele közlekedni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1157 Dátum: 2008.04.28 16:13:05 »
Kék vagy zõd aki elsõ?
(szerintem rosszul van kint a tábla. elég veszélyes.)


[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1158 Dátum: 2008.04.28 17:01:08 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Kék vagy zõd aki elsõ?
(szerintem rosszul van kint a tábla. elég veszélyes.)


Kék. Egymással szemben egyenrangúak elvégre, így annak van elsõbbsége, aki egyenesen halad tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1159 Dátum: 2008.04.28 17:06:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Kék vagy zõd aki elsõ?
(szerintem rosszul van kint a tábla. elég veszélyes.)


Kék. Egymással szemben egyenrangúak elvégre, így annak van elsõbbsége, aki egyenesen halad tovább.


Igy gondolom én is, de aki úgy gondolkodik, hogy a STOP az erõsebb/kifejezõbb/keményebb elsõbbségadást jelez, az továbbgondolva a logikát és zõdként érkezve lazán elindul.
(minden nap arra járok, és nem egyszer csak az a szerencse hogy jó széles a keresztezõdés)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1160 Dátum: 2008.04.28 18:58:59 »
Idézetet írta: "Kgabe"
2., a következõ szituban balra készülök kanyarodni védett útra, nekem macisajt, de a szemközti oldalnak STOP. Mivel ez egy Z-alakban megtörõ fõút, ahol én jövök a Z középsõ szárából és fordulok balra, ezért itt a nagyobb a forgalom, gondolom ezért van neküem csak macisajt a szemköztinek STOP. Kérdem én, ha balra kanyarodok, õ pedig szembõl jönne egyenesen, akkor a neki kirakott STOP miatt nekem van-e vele szemben elsõbbségem? Ha valaki ismeri: ez Mélykúton van, ott halad így át az 55-ös fõút.
Ez utóbbi szituban a szembõl jövõk szinte mindig engednek menni, a kérdés, hogy kell-e nekik? :hmm:


Mickey! A fentri kép nem Mélykút egészen véletlenül, pont ilyen kérdésem volt nekem is? (csak te profibban tetted fel :D )
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1161 Dátum: 2008.04.28 20:29:26 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Kék vagy zõd aki elsõ?
(szerintem rosszul van kint a tábla. elég veszélyes.)


Kék. Egymással szemben egyenrangúak elvégre, így annak van elsõbbsége, aki egyenesen halad tovább.


Igy gondolom én is, de aki úgy gondolkodik, hogy a STOP az erõsebb/kifejezõbb/keményebb elsõbbségadást jelez, az továbbgondolva a logikát és zõdként érkezve lazán elindul.
(minden nap arra járok, és nem egyszer csak az a szerencse hogy jó széles a keresztezõdés)


Na ja. Elég széles az a tévhit, hogy akinek macisajtja van, az elsõbbséget élvez a stoptáblással szemben. Pedig nem. Szóval tévednek a népek, de ez neked nyilván nem vigasz, mikor beléd csattannak :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1162 Dátum: 2008.04.29 08:59:14 »
Na emberek!

Tegnap úljabb meghallgatáson voltam a rendörségen.Nyúlik mint a rétestészta. :( okt 22-óta nincs elõre lépés az ügyben.
Vittem rendörségi baleseti helyszinelõ által ill gépjármû szakoktató által közösen megírt szakvéleményt (bíróság esetén 3 év felfüggesztet a mögöttem jövõnek)(A csatolt forgalmi helyszínrajzból és a sérült jármûrõl készült fotók lapján az alábbi szabályokat nem vette figyelembe illetve sértette meg a I__-___  fsz rendszámú gépjármû vezetõje.
A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975.(II.5) KPM-BM rendelet ill a 28/2001. (II.15.) Korm rendelet alapján a 34 § 3 bekezdés és a 25 § 1 bekezedés a 27§1 bekezdésben foglaltakat.
Ezen 3 paragrafus megszegése miatt kimeríti a gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozása vétséget.)
,közlekedési helyszínrajzot,fotókat a területrõl ill a kárrol,javítási alaktrész listát és árkalkulációt.

Éééés jön a hab a tortán az ügyintézõ benyögi hogy mûszaki szakértõt akar bevonni az ügybe mivel nem tud dönteni. :robbanfej:
Mikor tudná megnézni a mûszaki szakértõ a roncsot? :crazy: Mondtam neki hogy ezt a kérdést januárba kellet volna feltenni nem 1/4-évvel a találkozásunk után.
Mikor lesz döntés az ügyben hááát ez még elhúzódhat vagy 1,5-hónapot. LEhet ilyet csinálni?

Természetesen az mögöttem jövõ a karambol után 3 nappal meg is csináltatta a kocsit.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1163 Dátum: 2008.04.29 12:52:23 »
Idézetet írta: "Profy"
Na emberek!
Tegnap úljabb meghallgatáson voltam a rendörségen.Nyúlik mint a rétestészta. :(.


ejj basszus.. mit nem lehet ezen eldönteni? nem tudom, az ilyen emberek minek vannak ilyen pozícióban..
ennyi ésszel meg egy vödör mésszel elmehetne meszelni a kedves úr. Vagy az egész banda  :mrgreen:
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1164 Dátum: 2008.04.29 17:18:22 »
Idézetet írta: "Profy"
Na emberek!

Tegnap úljabb meghallgatáson voltam a rendörségen.Nyúlik mint a rétestészta. :( okt 22-óta nincs elõre lépés az ügyben.
Vittem rendörségi baleseti helyszinelõ által ill gépjármû szakoktató által közösen megírt szakvéleményt (bíróság esetén 3 év felfüggesztet a mögöttem jövõnek)(A csatolt forgalmi helyszínrajzból és a sérült jármûrõl készült fotók lapján az alábbi szabályokat nem vette figyelembe illetve sértette meg a I__-___  fsz rendszámú gépjármû vezetõje.
A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975.(II.5) KPM-BM rendelet ill a 28/2001. (II.15.) Korm rendelet alapján a 34 § 3 bekezdés és a 25 § 1 bekezedés a 27§1 bekezdésben foglaltakat.
Ezen 3 paragrafus megszegése miatt kimeríti a gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozása vétséget.)
,közlekedési helyszínrajzot,fotókat a területrõl ill a kárrol,javítási alaktrész listát és árkalkulációt.

Éééés jön a hab a tortán az ügyintézõ benyögi hogy mûszaki szakértõt akar bevonni az ügybe mivel nem tud dönteni. :robbanfej:
Mikor tudná megnézni a mûszaki szakértõ a roncsot? :crazy: Mondtam neki hogy ezt a kérdést januárba kellet volna feltenni nem 1/4-évvel a találkozásunk után.
Mikor lesz döntés az ügyben hááát ez még elhúzódhat vagy 1,5-hónapot. LEhet ilyet csinálni?

Természetesen az mögöttem jövõ a karambol után 3 nappal meg is csináltatta a kocsit.

mi is volt pontosan, errõl lemaradtam :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1165 Dátum: 2008.04.29 18:01:51 »
Idézetet írta: "schillerasz"

mi is volt pontosan, errõl lemaradtam :rolleyes:


itt az elõzmény. :) jó kis olvamány http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?p=176162&highlight=#176162
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1166 Dátum: 2008.04.29 18:02:48 »
Idézetet írta: "Profy"
Na emberek!

Tegnap úljabb meghallgatáson voltam a rendörségen.Nyúlik mint a rétestészta. :( okt 22-óta nincs elõre lépés az ügyben.
Vittem rendörségi baleseti helyszinelõ által ill gépjármû szakoktató által közösen megírt szakvéleményt (bíróság esetén 3 év felfüggesztet a mögöttem jövõnek)(A csatolt forgalmi helyszínrajzból és a sérült jármûrõl készült fotók lapján az alábbi szabályokat nem vette figyelembe illetve sértette meg a I__-___  fsz rendszámú gépjármû vezetõje.
A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975.(II.5) KPM-BM rendelet ill a 28/2001. (II.15.) Korm rendelet alapján a 34 § 3 bekezdés és a 25 § 1 bekezedés a 27§1 bekezdésben foglaltakat.
Ezen 3 paragrafus megszegése miatt kimeríti a gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozása vétséget.)
,közlekedési helyszínrajzot,fotókat a területrõl ill a kárrol,javítási alaktrész listát és árkalkulációt.

Éééés jön a hab a tortán az ügyintézõ benyögi hogy mûszaki szakértõt akar bevonni az ügybe mivel nem tud dönteni. :robbanfej:
Mikor tudná megnézni a mûszaki szakértõ a roncsot? :crazy: Mondtam neki hogy ezt a kérdést januárba kellet volna feltenni nem 1/4-évvel a találkozásunk után.
Mikor lesz döntés az ügyben hááát ez még elhúzódhat vagy 1,5-hónapot. LEhet ilyet csinálni?

Természetesen az mögöttem jövõ a karambol után 3 nappal meg is csináltatta a kocsit.


Nekünk 10 hónapunkba tellett, míg végre a biztosító kipengette a kárt. Akkorra hozta meg a szabálysértési hatóság a jogerõs határozatot. :roll:
Nem is értem, hogy miért vagy ideges.... :nagymosoly:  :kacsint:

És 10 hónapot jártam az elöl-hátul rommátört autóval kényszerûségbõl...   :rolleyes:  

Mellesleg a mi ügyünkben is mûszaki szakértõ lett bevonva, na az kimondta amit kellett. Csak ehhez is idõ kell.  :szemforgat:  Szóval csak nyugi, vége lesz ennek az ügynek is! :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1167 Dátum: 2008.04.29 18:08:43 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Nekünk 10 hónapunkba tellett, míg végre a biztosító kipengette a kárt. Akkorra hozta meg a szabálysértési hatóság a jogerõs határozatot. :roll:
Nem is értem, hogy miért vagy ideges.... :nagymosoly:  :kacsint:

És 10 hónapot jártam az elöl-hátul rommátört autóval kényszerûségbõl...   :rolleyes:  

Mellesleg a mi ügyünkben is mûszaki szakértõ lett bevonva, na az kimondta amit kellett. Csak ehhez is idõ kell.  :szemforgat:  Szóval csak nyugi, vége lesz ennek az ügynek is! :kacsint:


Én nyugodt vagyok. :D Bár a pénz jól jönne most.  :nagymosoly:
Csak ezt a sok érdekes dolgot nem értem,nem találják az elérhetõségemet pedig ott van mindenüt,nincs meg az ügyiratszám,elcímezi az ügyintézõ az idézést 2x-is.

Mûszaki szakértõre én is kivi leszek. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1168 Dátum: 2008.04.29 18:48:53 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Profy"
Na emberek!

Tegnap úljabb meghallgatáson voltam a rendörségen.Nyúlik mint a rétestészta...


Nekünk 10 hónapunkba tellett, míg végre a biztosító kipengette a kárt. Akkorra hozta meg a szabálysértési hatóság a jogerõs határozatot. :roll:
Nem is értem, hogy miért vagy ideges.... :nagymosoly:  :kacsint:

És 10 hónapot jártam az elöl-hátul rommátört autóval kényszerûségbõl...   :rolleyes:  

Mellesleg a mi ügyünkben is mûszaki szakértõ lett bevonva, na az kimondta amit kellett. Csak ehhez is idõ kell.  :szemforgat:  Szóval csak nyugi, vége lesz ennek az ügynek is! :kacsint:


Ez így van sajnos, ezek a dolgok marha lassan tudnak menni :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1169 Dátum: 2008.04.29 21:56:37 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "schillerasz"

mi is volt pontosan, errõl lemaradtam :rolleyes:


itt az elõzmény. :) jó kis olvamány http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?p=176162&highlight=#176162

faxa, itthon semmi sem megy egyszerûen. Nekünk pl elírták a cég székhelyét, a mai napig nincs kijavítva a cégjegyzékben, kiváncsi vagyok mi lesz az autóhitellel így :evil:
de a lényeg, h mindenki egyben van, meg, h lett egy avéd :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)