Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 83842 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #120 Dátum: 2006.01.29 01:13:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tény , hogy pl. Románia , Bulgária csatlakozását , meg pláne Törökország csatlakozásának egyáltalán a fölvetődését én is elég furának tartom (előbbit megérti az , aki kicsit is ismeri Romániát - bár tény , hogy az odaáti magyaroknak hasznára válhat a csatlakozás , úgyhogy adott esetben én is emellett szavaznék) . Ezzel együtt , nekem az EU-ról alapvetően pozitív a véleményem .

Ami engem zavar benne, hogy az EU szinte csak a gazdasággal és külkapcsolatokkal foglalkozik. Kultúráról megint egy (érdemi) szó sem esik.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #121 Dátum: 2006.01.29 01:18:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tény , hogy pl. Románia , Bulgária csatlakozását , meg pláne Törökország csatlakozásának egyáltalán a fölvetődését én is elég furának tartom (előbbit megérti az , aki kicsit is ismeri Romániát - bár tény , hogy az odaáti magyaroknak hasznára válhat a csatlakozás , úgyhogy adott esetben én is emellett szavaznék) . Ezzel együtt , nekem az EU-ról alapvetően pozitív a véleményem .

Ami engem zavar benne, hogy az EU szinte csak a gazdasággal és külkapcsolatokkal foglalkozik. Kultúráról megint egy (érdemi) szó sem esik.


Ne felejtsd el , hogy az EU 92-ig EGK , azaz Európai Gazdasági Közösség volt , és addig hivatalosan sem nagyon volt köze a gazdaságon kívül máshoz . Eredetileg erre a célra hozták létre . A Közös Kül- és Biztonságpolitika 92 óta része a rendszernek , úgyhogy nyilván ez az egyik fő terület . Emellett szintén 92 óta hivatalosan létezik az együttműködés bűnüldözési és igazságügyi kérdésekben is . A többi még csak körvonalazódik , ez egy lassú folyamat , lévén borzasztó heterogén kérdéseket kell összeegyeztetni , és még egy csomó dologban egyhangúság van megkövetelve a döntéshozatalban , ami nagyon sok esetben lehetetlenné teszi az előrelépést . Szerencsére terjedőben van a minősített , sőt egyszerű többséggel való döntéshozatal .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #122 Dátum: 2006.01.29 01:59:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne felejtsd el, hogy az EU 92-ig EGK, azaz Európai Gazdasági Közösség volt, és addig hivatalosan sem nagyon volt köze a gazdaságon kívül máshoz. Eredetileg erre a célra hozták létre.

Nahát ez az. Amikor a huszas (!) években először komolyan felvetődött a terv, akkor még nem erről volt szó.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #123 Dátum: 2006.01.29 13:41:43 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne felejtsd el, hogy az EU 92-ig EGK, azaz Európai Gazdasági Közösség volt, és addig hivatalosan sem nagyon volt köze a gazdaságon kívül máshoz. Eredetileg erre a célra hozták létre.

Nahát ez az. Amikor a huszas (!) években először komolyan felvetődött a terv, akkor még nem erről volt szó.


Igen , az egy eltérő elképzelés volt , de jelenleg már ebbe az irányba halad az EU .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #124 Dátum: 2006.01.29 14:10:15 »
Kicsit OFF

Talan illene megemlekeznunk a Challenger 1986 januar
28-i tragediajarol nehany pillanatig. ami pont 20-éve történt -számomra mintha tegnapelőtt lett volna!

  http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/january/28/newsid_2506000/2506161.stm

2003 Februar elsejen, 3 éve a Columbia égett el a légkörben

  http://edition.cnn.com/SPECIALS/2003/shuttle/

-A szomorú az egészben az, hogy mindkét esetben jókora része volt a szerencsétlenségben az időjárásnak!

-20 éve a hideg időben a tömítőgyűrű veszített túl sokat a rugalmasságából az éjszakai hidegekmiatt, 3 éve pedig a jegesedés volt jóval nagyobb mint általában.


mindezek ellenére bármikor vállalnék egy utat, ha aztmondják mehetek (persze igyekeznék egy tavasz végi időpontot találni :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #125 Dátum: 2006.01.29 14:28:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Kicsit OFF

Talan illene megemlekeznunk a Challenger 1986 januar
28-i tragediajarol nehany pillanatig. ami pont 20-éve történt -számomra mintha tegnapelőtt lett volna!

  http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/january/28/newsid_2506000/2506161.stm

2003 Februar elsejen, 3 éve a Columbia égett el a légkörben

  http://edition.cnn.com/SPECIALS/2003/shuttle/

-A szomorú az egészben az, hogy mindkét esetben jókora része volt a szerencsétlenségben az időjárásnak!

-20 éve a hideg időben a tömítőgyűrű veszített túl sokat a rugalmasságából az éjszakai hidegekmiatt, 3 éve pedig a jegesedés volt jóval nagyobb mint általában.


mindezek ellenére bármikor vállalnék egy utat, ha aztmondják mehetek (persze igyekeznék egy tavasz végi időpontot találni :)


A Columbiára jól emlékszem , azt annak idején már részletesen figyelemmel követtem a neten . Annak idején eléggé szíven ütött , napokig rányomta a bélyegét a hangulatomra . Szerencsétlenek  :(

A Challengerről inkább csak utólag szereztem infókat (jóval később) , viszont ezek között eléggé megrázó , hogy ott a robbanás után a személyzet tagjainak egy része még egészen biztosan életben volt , és csak a tengerbe csapódás végzett velük , egyszóval volt még három percük kábé , amikor már tudták , hogy mindennek vége  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #126 Dátum: 2006.01.29 17:06:57 »
Idézetet írta: "Tamás69"
-20 éve a hideg időben a tömítőgyűrű veszített túl sokat a rugalmasságából az éjszakai hidegekmiatt,

Erről láttam egy filmet vmelyik csatornán. Állítólag a mérnökök TUDTAK a hibáról, mert már egy előző kísérletnél is voltak ilyen gondok. A kilövést el is halasztották már, és egyre nagyobb volt a fentről jövő "nyomás", hogy lőjék már ki. Végül a probléma tudatában is kilőtték... Megérte... :(

SZERK: és az utasok sem haltak meg azonnal, mert maga az űrsikló nagyjából sértetlen maradt. Ők is zuhantak 50.000 láb magasból és állítólag 200 mph sebességgel csapódtak az óceánba :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #127 Dátum: 2006.01.29 17:46:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen, az egy eltérő elképzelés volt, de jelenleg már ebbe az irányba halad az EU.

Már most melyikbe?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #128 Dátum: 2006.01.29 17:50:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Talan illene megemlekeznunk a Challenger 1986 januar 28-i tragediajarol nehany pillanatig. ami pont 20-éve történt -számomra mintha tegnapelőtt lett volna!

Még épp általános iskolás voltam, aznap sok osztályfőnöki óránk volt, mert szinte mindegyiken erről beszéltünk.
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #129 Dátum: 2006.01.29 20:14:35 »
Idézetet írta: "music"

Ebben van igazság, de ez nagyon leegyszerűsítő, és talán lealacsonyító is. Kétségtelenül a létfenntartás a legerősebb ösztönünk, de nem az egyetlen.


Lehet viszont ha egy rendszer talpon akar maradni akkor a többséget kell elégedettségre bírni.(Ha jól tudom ebböl az irányból közelítettük a dolgot) Márpedig a többséget a kenyeret és cirkusz elv hajtja. Ezzel a többség elvan az a kevés aki meg nem az önmagában nem sok vizet zavar.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #130 Dátum: 2006.01.29 20:17:18 »
Idézetet írta: "Szeke"

Erről láttam egy filmet vmelyik csatornán. Állítólag a mérnökök TUDTAK a hibáról, mert már egy előző kísérletnél is voltak ilyen gondok. A kilövést el is halasztották már, és egyre nagyobb volt a fentről jövő "nyomás", hogy lőjék már ki. Végül a probléma tudatában is kilőtték... Megérte... :(


Igen amikor szakmai mellett egyébb indokok is vannak a listán és már azok a fontosabbak szinte borítékolni lehet egy katasztrófát.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #131 Dátum: 2006.01.29 21:51:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen, az egy eltérő elképzelés volt, de jelenleg már ebbe az irányba halad az EU.

Már most melyikbe?


A politikai és kulturális integráció irányába .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #132 Dátum: 2006.01.30 01:28:34 »
Idézetet írta: "ATIS"
Lehet viszont ha egy rendszer talpon akar maradni akkor a többséget kell elégedettségre bírni. (Ha jól tudom ebböl az irányból közelítettük a dolgot) Márpedig a többséget a kenyeret és cirkusz elv hajtja. Ezzel a többség elvan az a kevés aki meg nem az önmagában nem sok vizet zavar.

Elvan sajnos, és a mai világ affelé tendál, hogy ne is legyen kisebbség. :hmm:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #133 Dátum: 2006.01.30 01:31:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Már most melyikbe?
A politikai és kulturális integráció irányába .

Ja, így már értem. (a magyar nyelv hiányosságai I. fejezet...)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #134 Dátum: 2006.01.30 11:35:04 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Tamás69"
-20 éve a hideg időben a tömítőgyűrű veszített túl sokat a rugalmasságából az éjszakai hidegekmiatt,

Erről láttam egy filmet vmelyik csatornán. Állítólag a mérnökök TUDTAK a hibáról, mert már egy előző kísérletnél is voltak ilyen gondok. A kilövést el is halasztották már, és egyre nagyobb volt a fentről jövő "nyomás", hogy lőjék már ki. Végül a probléma tudatában is kilőtték... Megérte... :(

SZERK: és az utasok sem haltak meg azonnal, mert maga az űrsikló nagyjából sértetlen maradt. Ők is zuhantak 50.000 láb magasból és állítólag 200 mph sebességgel csapódtak az óceánba :(


És a mostaninál is tudtak a hibáról, mert látták a leszakadó darabot, csak az eddigiek kisebb darabok voltak, és nem szakították át a szány burkolatát,  ez meg igen -az ürséta meg nem fért bele, hogy megnézzék rendesen, mi is a baj :(, és még akkor sem gyanakodtak, amikor a futóműházban sorba mentek tönkre az érzékelők, pedig akkor még átstartolhattak volna!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!