Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2342512 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #240 Dátum: 2004.05.07 16:30:45 »
Ilyen nekem is szokott lenni, de milvel sokat megyek foldúton (~km/nap) így a sár/kavics szokta okozni (gondolom). Ilyenkor egy erősebb fékezés kipucolja a pofákat.

Érdekes, hogy másnak is ugyanez előfordul, és az is Verso  :)

(Illetve főleg akkor hallani amikor 40-50-ről szép lassan fékezel, mintha fém-a-fémen surlódna és tényleg rossz hallani.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #241 Dátum: 2004.05.08 00:50:16 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Ilyen nekem is szokott lenni, de milvel sokat megyek foldúton (~km/nap) így a sár/kavics szokta okozni (gondolom). Ilyenkor egy erősebb fékezés kipucolja a pofákat.

Érdekes, hogy másnak is ugyanez előfordul, és az is Verso  :)

(Illetve főleg akkor hallani amikor 40-50-ről szép lassan fékezel, mintha fém-a-fémen surlódna és tényleg rossz hallani.)


Igen , az efféle daráló-súrlódó hangokat a betét és a tárcsa közé szoruló idegen anyagok okozzák . A mi autóinkkal is gyakran előfordult , amíg az utcánk nem volt leaszfaltozva - szerencsére ez pár éve már a múlté  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #242 Dátum: 2004.05.10 12:49:20 »
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban  :?  . Ami viszont nagyon jó hír , hogy maga a hiba voltaképpen egyáltalán nem komoly  :D  : egy db seeger-gyűrű és két db szinkron-rugó törött el (valszeg a gyűrű kezdte , amiatt törtek el a rugók) , emiatt vált használhatatlanná az 5. fokozat és ebből eredtek a rémisztő zörejek . Ez a három mütyür gyári újban kőkemény 3000 pénzbe kóstál  :D  :D  :D  ... Úgyhogy voltaképpen a legnagyobb tétel a szükséges 2.5 liter új , szintetikus váltóolaj lesz (a szerelő ezt javasolja az előírt ATF helyett , a váltó kora miatt) - ezzel és a munkadíjjal együtt cirka 20 ezer körül meg is áll a művelet , ami a félig-meddig már biztosnak hitt 40-50 ezres kiadás helyett igencsak kedvező  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BPeti

  • Vendég
váltóolaj
« Válasz #243 Dátum: 2004.05.10 13:37:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban

Na, ez nagyon kedvező fordulat! :) Hiába, mégis csak Toyota  :lol:

Amúgy mennyi időnként/kilóméterenként kellene váltóolajat cserélni/szintet-állagot ellenőriz(tet)ni :?: Félek, hogy az enyémre is ráférne. Sok mindent írt a srác, hogy miket cserélt, de ezt már (jó)pár éve nem cserélte.

Az elfolyás okát azért gondolom, kiderítik a haverodnál :) Bár, ahogy olvastam, szinte minden szétszedésnél minden szimeringet cserélni szokás (legalább is ajánlat szerint)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: váltóolaj
« Válasz #244 Dátum: 2004.05.10 13:41:14 »
Idézetet írta: "BPeti"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban

Na, ez nagyon kedvező fordulat! :) Hiába, mégis csak Toyota  :lol:

Amúgy mennyi időnként/kilóméterenként kellene váltóolajat cserélni/szintet-állagot ellenőriz(tet)ni :?: Félek, hogy az enyémre is ráférne. Sok mindent írt a srác, hogy miket cserélt, de ezt már (jó)pár éve nem cserélte.

Az elfolyás okát azért gondolom, kiderítik a haverodnál :) Bár, ahogy olvastam, szinte minden szétszedésnél minden szimeringet cserélni szokás (legalább is ajánlat szerint)


Modjuk ez speciel engem is érdekelne! :D
Bár váltó olajat most cseréltem! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #245 Dátum: 2004.05.10 14:37:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban  :?  . Ami viszont nagyon jó hír , hogy maga a hiba voltaképpen egyáltalán nem komoly  :D  : egy db seeger-gyűrű és két db szinkron-rugó törött el (valszeg a gyűrű kezdte , amiatt törtek el a rugók) , emiatt vált használhatatlanná az 5. fokozat és ebből eredtek a rémisztő zörejek . Ez a három mütyür gyári újban kőkemény 3000 pénzbe kóstál  :D  :D  :D  ... Úgyhogy voltaképpen a legnagyobb tétel a szükséges 2.5 liter új , szintetikus váltóolaj lesz (a szerelő ezt javasolja az előírt ATF helyett , a váltó kora miatt) - ezzel és a munkadíjjal együtt cirka 20 ezer körül meg is áll a művelet , ami a félig-meddig már biztosnak hitt 40-50 ezres kiadás helyett igencsak kedvező  :)


Asszem említettem, hogy a mercinknek si ez volt egyszer a baja. Talán pont neked mondtam Palaczk? Az is bedarálta ezt a seeger-gyűrűt
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #246 Dátum: 2004.05.10 15:08:17 »
Váltóolaj : jóminőségű , szintetikus olajat elég 100 ezrenként cserélni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #247 Dátum: 2004.05.10 23:37:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban  :?  . Ami viszont nagyon jó hír , hogy maga a hiba voltaképpen egyáltalán nem komoly  :D  : egy db seeger-gy?r? és két db szinkron-rugó törött el (valszeg a gy?r? kezdte , amiatt törtek el a rugók)

No, ez több ok miatt is jó hír. Nem rontja a Toyota-váltók renoméját; kevesebbe kerül megcsinálni, és nem azért van, mert az 1. tulaj széthajtotta a kocsit újonnan.
Már csak 1 kérdésem van: miért tört el a Seeger-gyürü?
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #248 Dátum: 2004.05.11 10:31:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Váltóolaj : jóminőségű , szintetikus olajat elég 100 ezrenként cserélni .

Akkor nekem lassan aktuális lenne. Honnan lehet tudni, volt-e már cserélve? Én magam ki tudom cserélni, vagy szerviz kell hozzá?

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #249 Dátum: 2004.05.11 11:04:03 »
Avensisben 90-nél cserélik.
acimedve

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #250 Dátum: 2004.05.11 12:46:43 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , fény derült haverom Camryjének váltó-meghibásodására . Pontosabban annak okára  :)  ... A dolog ott indul , hogy a szükséges 2.5 liter helyett csak 1.0 liter olaj volt a váltóban  :?  . Ami viszont nagyon jó hír , hogy maga a hiba voltaképpen egyáltalán nem komoly  :D  : egy db seeger-gy?r? és két db szinkron-rugó törött el (valszeg a gy?r? kezdte , amiatt törtek el a rugók)

No, ez több ok miatt is jó hír. Nem rontja a Toyota-váltók renoméját; kevesebbe kerül megcsinálni, és nem azért van, mert az 1. tulaj széthajtotta a kocsit újonnan.
Már csak 1 kérdésem van: miért tört el a Seeger-gyürü?


De , nagyon is lehet amiatt , hogy vki a korábbi tulajok közül durván kezelte , erőltette a váltót . Mondjuk nem nyomta ki teljesen a kuplungot váltás közben , meg ilyenek  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #251 Dátum: 2004.05.11 12:50:19 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Váltóolaj : jóminőségű , szintetikus olajat elég 100 ezrenként cserélni .

Akkor nekem lassan aktuális lenne. Honnan lehet tudni, volt-e már cserélve? Én magam ki tudom cserélni, vagy szerviz kell hozzá?


Honnan tudni ? Leginkább sehonnan  :?  ... Bár ha nagyon friss , az azért látszik , de ezt erősen kétlem . Talán tényleg nem ártana kicserélni a tiédben . Valami jóféle szintetikusra , természetesen (olyan 3500 körül van literje) . Nem tudom , otthon megoldható-e ... Valószínűleg igen , de szervízben sem tart sokáig .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #252 Dátum: 2004.05.11 13:19:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Honnan tudni ? Leginkább sehonnan  :?  ... Bár ha nagyon friss , az azért látszik , de ezt erősen kétlem . Talán tényleg nem ártana kicserélni a tiédben . Valami jóféle szintetikusra , természetesen (olyan 3500 körül van literje) . Nem tudom , otthon megoldható-e ... Valószínűleg igen , de szervízben sem tart sokáig .

Már csak az otthoni cserének a "Hogyan?"-jára vagyok kíváncsi. Valaki cserélt már maga váltóolajat?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #253 Dátum: 2004.05.11 13:39:19 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

Honnan tudni ? Leginkább sehonnan  :?  ... Bár ha nagyon friss , az azért látszik , de ezt erősen kétlem . Talán tényleg nem ártana kicserélni a tiédben . Valami jóféle szintetikusra , természetesen (olyan 3500 körül van literje) . Nem tudom , otthon megoldható-e ... Valószínűleg igen , de szervízben sem tart sokáig .

Már csak az otthoni cserének a "Hogyan?"-jára vagyok kíváncsi. Valaki cserélt már maga váltóolajat?


Annyira bonyolult nem lehet , mert a váltó alján kell lennie egy leeresztő csavarnak , az oldalán vagy a tetején meg egy beöntőnek ... Ami pőtyögős lehet , az a betöltés , mert cső (ha az oldalán van) vagy tölcsér (ha a tetején van) vagy mindkettő minden bizonnyal kell hozzá . Én ilyen kis szarságokkal nem szoktam otthon vacakolni , akna is kell hozzá , meg minden ... 1-2 ezerért bármelyik (nem márka-) szervíz megcsinálja secc-perc alatt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #254 Dátum: 2004.05.11 14:29:35 »
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor nekem lassan aktuális lenne. Honnan lehet tudni, volt-e már cserélve? Én magam ki tudom cserélni, vagy szerviz kell hozzá?
Ha nincs túl messze (idöben), az esedékes következö szerviznél megcsinálják.
music