Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559062 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2ozz

  • Vendég
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #3705 Dátum: 2013.12.05 15:53:20 »
Ha úgy alakúl hogy kikandikál, még a főtengelyt is megnézheted :D
Mert ugye van itthon hipi-szupi ecoboost motorunk, ami csupán 1000ccm+turbó...azért ahogy egy két nő itt vezet a belvárosban...megnézném azokat a motorokat 10 éves korukban, amikor van bennük úgy 120-150ezer km.  [rohog]

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corolla Verso
« Válasz #3706 Dátum: 2013.12.05 16:12:36 »
Amihez után töltenek, az már nem egy olaj.-)
Ideális körülmények között elmegy fokozott károsodás okozása nélkül, a hangsúly az ideálison van.

A fáradt olaj is környezet szennyező, nem véletlenül fejlesztik a változó csereperiódusú rendszereket.
Ja nem egy, de 3 deci olaj utántöltése, majd annak elkeveredése a blokkban nem hiszem, hogy kimutatható javulást mutatna az olaj viszkozitásában.

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3707 Dátum: 2013.12.05 16:22:12 »
Ja nem egy, de 3 deci olaj utántöltése, majd annak elkeveredése a blokkban nem hiszem, hogy kimutatható javulást mutatna az olaj viszkozitásában.
Ha elfogy 3 deci 10ezer km alatt egy új motorból, akkor már nem a viszkozitás a legnagyobb baj...
Nem tudom mennyi a tiéd töltő mennyisége, de az enyémbe elvileg 3,6 liter kell, abból elfogy 3 deci két olajcsere között (10-15ezer km), akkor sokat mondtam. Egyszer fogyott el belőle annyi, h a nívó pálcán a minimum szintnél volt, akkor kb 20ezret mentem egy olajjal, mert nem volt időm lecserélni benne. Nem tudom mennyi a különbség a két jelzés között, de nincs 1 liter, az biztos.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3708 Dátum: 2013.12.05 16:25:47 »
De, kb 1 lityi a min-max között.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #3709 Dátum: 2013.12.05 16:35:33 »
Mert ugye van itthon hipi-szupi ecoboost motorunk, ami csupán 1000ccm+turbó...azért ahogy egy két nő itt vezet a belvárosban...megnézném azokat a motorokat 10 éves korukban, amikor van bennük úgy 120-150ezer km.  [rohog]
TC fiesta tesztben említette csóka hogy állítólag a vezérműszíj a motor élettartamára lett tervezve, ami 250e km
Ez azért is lesz érdekes mert a Mondeókba is bele akarják majd tenni, amik azért fognak futni a menedzserek alatt elég sokat
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3710 Dátum: 2013.12.05 16:36:29 »
De, kb 1 lityi a min-max között.
Erre céloztam, 20ezer km alatt, és az én motoromban van 160ezer többségében Bp-i km...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corolla Verso
« Válasz #3711 Dátum: 2013.12.05 16:41:55 »
Ha elfogy 3 deci 10ezer km alatt egy új motorból, akkor már nem a viszkozitás a legnagyobb baj...
Nem tudom mennyi a tiéd töltő mennyisége, de az enyémbe elvileg 3,6 liter kell, abból elfogy 3 deci két olajcsere között (10-15ezer km), akkor sokat mondtam. Egyszer fogyott el belőle annyi, h a nívó pálcán a minimum szintnél volt, akkor kb 20ezret mentem egy olajjal, mert nem volt időm lecserélni benne. Nem tudom mennyi a különbség a két jelzés között, de nincs 1 liter, az biztos.
A kocsim 3 éve van nálam ebből 2 alkalommal 10.000 km nél 1 alkalommal 12.000 km nél cseréltem le ( én nem húzom ki 15.000 km ig akkor se ha még nem telt el az egy év) de nekem egy deci olajat nem evett meg. ( kopp kopp kopp )   :clap: :clap:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corolla Verso
« Válasz #3712 Dátum: 2013.12.05 17:19:50 »
De, kb 1 lityi a min-max között.

1.3

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #3713 Dátum: 2013.12.05 19:40:03 »
Ideális körülmények között elmegy
belvárosi közlekedését napi szinten használva túléli 30.000km-en keresztül,
Nem tudom, mik az ideális használat peremfeltételei, de feltételezem, hogy a városi rövid utak, leállások, és a hideg indítások nem tartoznak közéjük.
Ezt azonban a kedves vásárlóval nem közlik, a marketing erősebb.

A németeknél láttam hosszított csereperiódussal üzemelő autókat, 300e km körüli bontatlan motorral. Csak pislogtam, mert a csomagtartóban mindig több flakon olajat tartottak, és láthatóan használták is. Nekik ez teljesen magától érthetődő volt. :cry:
Én inkább még bejáratáskor is olajat cserélek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Corolla Verso
« Válasz #3714 Dátum: 2013.12.05 19:53:23 »

Ha elfogy 3 deci 10ezer km alatt egy új motorból, akkor már nem a viszkozitás a legnagyobb baj...
Nem tudom mennyi a tiéd töltő mennyisége, de az enyémbe elvileg 3,6 liter kell, abból elfogy 3 deci két olajcsere között (10-15ezer km), akkor sokat mondtam. Egyszer fogyott el belőle annyi, h a nívó pálcán a minimum szintnél volt, akkor kb 20ezret mentem egy olajjal, mert nem volt időm lecserélni benne. Nem tudom mennyi a különbség a két jelzés között, de nincs 1 liter, az biztos.
10000km/3deci olajfogyas az semmi, 0!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3715 Dátum: 2013.12.05 20:44:14 »
Nem tudom milyen motor van a kocsitokba, de nekem a harmadik 2.2 d4d-s motor van a cv-mbe 4é év alatt, és mind a három motorba bele kellett 10e km után 1 liter olajat öntenem mert nm birta vna ki olajcseréig. 1 liter olaj uj kora ota mindig kell h legyen a kocsiba.
Már már arra is gondoltam hogy nem is a motorral volt valami, potyára cserélték ki garanciába, legalábbis az első motort csak az olajfogyás miatt dobták ki belőle.
A második motor az más tészta, 30e km után hengerfejes lett.
Ez miatt én kifejezetten várom a bmw diesel motorjait, legalábbis előbb diesel toyotát biztos nem veszek mégha pénembe nm is került eddig a javitás de ezek után vh mindig bennem van h na meddig birja a harmadik motor??
Mindenesetre rájöttem h az legyen legnagyobb baja ha 1 liter olajat bele kell öntenem

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3716 Dátum: 2013.12.05 21:45:48 »
Nem tudom milyen motor van a kocsitokba, de nekem a harmadik 2.2 d4d-s motor van a cv-mbe 4é év alatt, és mind a három motorba bele kellett 10e km után 1 liter olajat öntenem mert nm birta vna ki olajcseréig. 1 liter olaj uj kora ota mindig kell h legyen a kocsiba.
Már már arra is gondoltam hogy nem is a motorral volt valami, potyára cserélték ki garanciába, legalábbis az első motort csak az olajfogyás miatt dobták ki belőle.
A második motor az más tészta, 30e km után hengerfejes lett.
Ez miatt én kifejezetten várom a bmw diesel motorjait, legalábbis előbb diesel toyotát biztos nem veszek mégha pénembe nm is került eddig a javitás de ezek után vh mindig bennem van h na meddig birja a harmadik motor??
Mindenesetre rájöttem h az legyen legnagyobb baja ha 1 liter olajat bele kell öntenem
Ilyeneket te le mersz írni ebbe a fórumba? Instant HeadShot  :devil:
Menjél inkább egy WV fórumba, ott örülni fognak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3717 Dátum: 2013.12.06 07:47:22 »
Lehet csak nekem van /(remelem h. csak) volt pechem ezzel a motorral, de ezek után már nem tudok nem gyanakvo lenni. Ahogy a szervizessel beszéltem nem egyedi eset volt a hengerfej probélma sem. Mindenesetre ha eljön a csere ideje még nem tudom mit választok, de ami biztos h nm VW lesz.
Egyszer abbol is elég volt. Lehet csak az a baj hogy tul kimélve van a kocsi. Reggel felmegyek vele a pályára, végig 100as korlát, dugo sosincs, azt amint lent vagyok a pályárol meg is érkezek, ennél kiméltebb kocsi nincs a világon ehhez képest... na mindegy, a lényeg h az eddig 15e km simán lement ezzel a motorral is  :clap:
Pedig kár érte mert tényleg jo auto, ha kapni lehetne ujonnan még egy ugyanilyenre be is cserélném a mostanit de egy ilyen használtba, garancia nélkül bele nem mernék szállni

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3718 Dátum: 2013.12.06 07:53:38 »
Lehet csak nekem van /(remelem h. csak) volt pechem ezzel a motorral, de ezek után már nem tudok nem gyanakvo lenni. Ahogy a szervizessel beszéltem nem egyedi eset volt a hengerfej probélma sem. Mindenesetre ha eljön a csere ideje még nem tudom mit választok, de ami biztos h nm VW lesz.
Egyszer abbol is elég volt. Lehet csak az a baj hogy tul kimélve van a kocsi. Reggel felmegyek vele a pályára, végig 100as korlát, dugo sosincs, azt amint lent vagyok a pályárol meg is érkezek, ennél kiméltebb kocsi nincs a világon ehhez képest... na mindegy, a lényeg h az eddig 15e km simán lement ezzel a motorral is  :clap:
Pedig kár érte mert tényleg jo auto, ha kapni lehetne ujonnan még egy ugyanilyenre be is cserélném a mostanit de egy ilyen használtba, garancia nélkül bele nem mernék szállni
Igen, sajnos a Toyota dízel motorjai mostanság nem muzsikálnak vmi fényesen, egyébként benzines autóink vannak.  ;)
Másfelől most szeretnék tájékoztatni minden dízel autó tulajdonost, hogy az összes dízel autó (igen kevés kivétellel) eszi az olajat, és enni is fogja, egy dízelnél 10-15ezer km alatt 1 liter olajfogyás az semmi, még az agyon fejlesztett 1,9 tdi (első generációja a 80as Audiban mutatkozott be) motorok is eszik annyira az olajat... pedig azok bizony nem 5-6 éve vannak a piacon. 

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corolla Verso
« Válasz #3719 Dátum: 2013.12.06 09:06:15 »
nekem egyik dízel mazdám sem evett semennyi olajat. az egyik új volt, a másik hét éves. vagy ha ették is, némi üzemanyagot kevertek be érte cserébe :D mindenesetre soha nem kellett utántölteni, csak leszívni belőle (magasabb volt a szint az egyik olajcsere után és engem zavart, bár állítólag nem káros).