Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1567869 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2265 Dátum: 2009.12.08 22:13:12 »
Akkor nem is kérdés:
Az MMT váltót mindenképpen nézesd meg (a közelmúltban volt rá 2 kampány is, kérdezz rá, hogy a tiéden nem kell-e cserélni valamit ennek keretében).
Ha a motor nem eszi az olajat, akkor azzal kapcsolatban nincs mit nézetni. Viszont ha akár kicsit is, akkor jelezd (úgy, hogy nyoma is maradjon). Ha minimális, akkor nem fognak vele foglalkozni (helyesen), de mivel ritkán előfordulhat ennél a motornál túlzott olajfogyasztás, később még jól jöhet, hogy már jelezted a dolgot.
Amúgy ha rám hallgatsz, a jövőben is elhordod majd márkaszervizbe, legalább az olajcserékre. Az olajfogyasztásos gondokat 6 év/160.000 km-ig méltányosságból javítják, ha vezetve van a szervizkönyv.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2266 Dátum: 2009.12.08 22:21:29 »
Akkor nem is kérdés:
Az MMT váltót mindenképpen nézesd meg (a közelmúltban volt rá 2 kampány is, kérdezz rá, hogy a tiéden nem kell-e cserélni valamit ennek keretében).
Uhhh, ezt hirtelen el is felejtettem, pedig hát a nyáron, ugye  :wacko: ...

Szóval, igen, ezt mindenképpen meg kéne nézetni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2267 Dátum: 2009.12.08 22:48:32 »
Köszi. Az MMT egy része szeptemberben volt cserélve egy kampányban, de azt nem tudtam, hogy több is volt :( Ezt hol tudnám megnézni?
Az olajat csekkolom, bár szeptemberben az is volt cserélve egy rossz tömítés okozta olajszivárgás miatt.
Amúgy nincs különösebb problémám vele, sőt, még csak 4000 km körül mentünk vele, de az egész család odavan érte :)
Meg persze vettem rá extracare-t, de azért a 3 év gyári gari mégiscsak erősebb, ezért is viszem el most.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2268 Dátum: 2009.12.08 22:53:46 »
Ha már megvolt a kampányos MMT-javítás, akkor nem nagyon van több tennivaló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2269 Dátum: 2009.12.30 13:28:12 »
Jobb oldali ködlámpát keresek a cov-omhoz. Egy autóbontó weboldalán (kép nélkül) találtam egyet egész jó áron, de 2004es versobol való. A ráncfelvarrás előtti versonak a ködlámpa belső-oldalso része fekete?? Képeken próbálok ráközeliteni a kocsira de nem látom biztosan, az enyémen meg ezüst szinű ez a burkolat - vajon szétszedhető, cserélhető nem tudjátok??

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Corolla Verso
« Válasz #2270 Dátum: 2010.01.05 19:01:08 »
2007-es verson, hogy lehet állítani a kéziféken?  A kéziféknél a boksz alatt? Sajnos a kétéves szervizen nem fért bele a szerviznek, hogy utána állítson! :surrender:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2271 Dátum: 2010.01.06 11:32:00 »
Idézetet írta: tau ba
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy Corolla Verso-ba (2004-2008-ig) rakatott-e már be valaki a hátsó középső ülésbe Isofix pontot? Gyárilag a 2 szélső üléshez van, és a Toyota hivatalosan nem tud arról, hogy be lehetne szerelni középre is. Más márkáknál tudom, hogy lehet kapni utólag szerelhető Isofix-es kit-et.

válaszokat előre is köszi

Üdv,tau ba
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2272 Dátum: 2010.01.06 13:12:00 »
Gyárilag nem kínálnak utólagos ISoFixet a Toyotánál. Van cég, aki bármilyen autóba beépíti utólag, de én nem bíznám rá a gyerek életét egy ilyenre. Övvel is remekül be lehet kötni szerintem.

eber

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Corolla Verso
« Válasz #2273 Dátum: 2010.01.16 12:57:16 »
Gyárilag nem kínálnak utólagos ISoFixet a Toyotánál. Van cég, aki bármilyen autóba beépíti utólag, de én nem bíznám rá a gyerek életét egy ilyenre. Övvel is remekül be lehet kötni szerintem.


Koszi szepen. Tudnál esetleg olyan céget javasolni (Bp-en és környékén), aki vállal ilyet (jöhet privátban is a pan.tau.ba kukac gmail.com-ra) ? Az ülésünk olyan, hogy az isofix ellenére az autó biztonsági öve tartja, az Isofix csak egy plusz tartást ad.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2274 Dátum: 2010.01.16 13:15:36 »
Az IsoFixnél nem kell öv, pont ez a lényege, hiszen azzal eleve a kasztnihoz rögzíti az ülést... Szerintem az olyan ülés, hogy övvel vagy IsoFixel is rögzíthető, nem pedig egyszerre a kettőt. Sok értelme nem lenne. A miénk is ilyen.
Céget fejből nem tudok, egy korábbi Veterán Autó-Motor újságban olvastam, hogy van cég, aki utólag beszereli az IsoFix rögzítési pontokat, akár veterán autóba is. Próbáld meg Google-lal.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Corolla Verso
« Válasz #2275 Dátum: 2010.01.16 13:19:14 »
Odáig kéne itt is eljutni, mint Amerikában!

A tesóm Camryaba a tűzoltók ingyen és bérmentve berakták a gyermekülést! :sorcerer:

És kapott róla igazolást stb...

Konrád

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2276 Dátum: 2010.01.16 13:25:32 »
Neked most nagyon bejon amerika  ;)
Nem latom, miert kellene egy egesz egyseg tuzoltosag egy gyermekules beszerelesehez  :hmmmm: Meg igazolas rola... latom ha benne van  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

eber

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Corolla Verso
« Válasz #2277 Dátum: 2010.01.16 13:47:15 »
Ha kisebb gyerekülésről van szó (aminek a saját övével rögzíted a gyereket az ülésbe) akkor tényleg az van, hogy az Isofix-el rögzíted az ülést az autóhoz. A nagyobb üléseknél (a mienk egy Römer Kidfix) mindenképpen az autó övével rögzíted a gyereket (és az ülést is). Ha van Isofix, akkor stabilabb az ülés, meg nem lifeg akkor, ha a gyerek nincsen benne. Rákeresek akkor guglival.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2278 Dátum: 2010.01.16 14:05:33 »
A kidfix már egész nagyoknak van, azt hittem kisebb gyerekeknek való ülésről beszélünk, ahol van saját öv.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2279 Dátum: 2010.01.31 20:32:57 »
Sok Toyot hivnak most vissza gázpedál miatt, nem tudjátok, a visszáhivásokba benne van a CoV II is??