Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191743 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #225 Dátum: 2007.09.08 12:55:33 »
Idézetet írta: "murray"
hûlyék!  :kacag:  :kacag:

gratula Trotter. nem semmi majd 4e km egy rönónak vagy toyotának tökmindegy szép


Tényleg szép teljesítmény. Egy ismerõsöm AVE combijába 3 hét alatt 8800 km-t kergetett bele, családi nyaralás ürügyén.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #226 Dátum: 2007.09.08 23:54:47 »
No megjöttünk mi is, kb 1800km, kb 150l dizelolaj, autópályán ~130-140 máshol, amit a forgalom engedett. képek késõbb, - holnap az idõközben keletkezett csõtörést próbálom orvosolni. :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #227 Dátum: 2007.09.09 19:01:41 »
Mi is hazaértünk kb fél órája, odaút megtételéhez (Horvátország, Pula, Punta Verudela) kellett kb 8 óra, hazafelé már nagyon jók voltunk, ~6 óra alatt meglett a ~700 km.

Fotók hamarosan, ha érdekel valakit  :vag2:
Ja, és nemtom merre mi volt, csak a hazai 7cfok stimmel, ott is kifogtunk négy nap rossz idõt, abból egyet megúsztunk, egésznapos Velencével.  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #228 Dátum: 2007.09.11 21:17:52 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Naszóval, visszaértünk. Röviden nagyon szép és jó volt, bebizonyosodott, hogy GR felé a klasszkius Belgrád-Skopje útvonal túlhaladottá vált. Belõlem nem gazdagodtak meg a szerb "autópályakezelõk". :nagymosoly:

Az általam választott útvonal ugyan 70-100 km-el hosszabb, de jóval kevesebbõl ki lehet jönni, gyakorlatilag a román (2 EUR) és a bulgár (6 EUR) útdíj és egy (2 EUR) fertõtlenítési díjon kívül nem kellett más útsarcot leróni. (A fertõtlenítés a SCG-BG határnál van, mivel SGC nem EU-s)

Jövõre mindenképen ajánlható az útvonal, mert mi belecsúsztunk a Duna-mentén haladó román lázas útépítésbe, ami 1-2 órás csúszást okozott, kalandnak beillõ és útnak nem nevezhetõ földsáncon, és zúzottkövön. (egyszámjegyû tranzit-fõút!!!!)  Nyilván ez évben megépítik, jövõre meg bizton autózható.

Románoknál, bulgároknál illik betartani a korlátozásokat, románban minden faluban van kihelyezett rendõr, igaz csak elvétve lehet a Loganokban, illetve a Solanzákban látni õket, ellentétben a derék bulgárokkal, akik Szófia felé minden 25 km.-ben radaroznak bõszen, akár hajnali 3 órakor is.


Romániában az utóbbi idõben tényleg iszonyat mennyiségû sebességmérõt állítottak szolgálatba, ezt tanúsíthatom. Persze nem kell minden, út szélén parkoló rendõrautótól megijedni, mert ahogy te is írod, ez náluk a szabályos közlekedés elõsegítésének egyik bevett módszere, hogy a falusi zsaru direkt kiparkolja a kocsiját az út szélére :wink: ... Egyébként a dolog mûködik, mert az utóbbi években érezhetõen nagyot javult a közlekedési morál, épeszûbben vezetnek a népek.

A leírt, horror jellegû útjavítás sajnos szintén bevett dolog náluk, és abszolút nem számít, hogy az egy elsõrendû fõút (tegyük hozzá, máshol nem is nagyon javítják az utakat, a legtöbb mellékút nagyon elhanyagolt). Rengeteg ilyenhez volt szerencsém, ezen a "remek" módszeren évtizedek óta nem változtatnak. Fõleg esõs, vagy pláne havas idõben tud roppant vicces lenni. De az is tény, hogy a fõútjaikat szorgalmasan újítják fel.

Az üzemanyaguk tényleg jó, nekem még sosem volt semmi bajom vele. Mondjuk, idõközben már csak a gázolaj olcsóbb, mint itthon; a benzin már egy ideje kvázi ugyanannyi. Viszont a nálunk megszokottnál nagyobb árkülönbségeket találni kút és kút között, simán lehet 10 %-os nagyságrendû is, és ehhez nem muszáj gagyi noname kútra menni. A Lukoil tuti tipp, ott jellemzõen jóval olcsóbb a nafta, mint a többi nagy kútláncnál, és rengeteg kútjuk van. Én az utóbbi években mindig ott tankolok.

(Ja, és nem Solanza, hanem Solenza :wink: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #229 Dátum: 2007.09.21 11:37:24 »
Megjöttem Sziciliából. Nagyon jó volt. Az idõ ideális volt, nappal 28-30 fok, ragyogó napsütés, este 24-25 fok. Repcsivel mentünk, a reptéren béreltünk autót, stilusosan egy Grande Puntót. Az is frankó kis kocsi volt, majd irok róla. Egyik nap járkálás, másik nap pihi a tengerparton. Szállást az interneten találtuk, egy kis faluban voltunk a tengerparton, amolyan helyi nyaralótelep-szerûség volt. Külföldi ember még nem járt ott, néztek is ránk érdekesen (de barátságosan) a helyiek.
Kicsit féltünk Sziciliától, maffia, meg közbiztonság, de teljesen alaptalan volt a félelem. Semmi gond a közbiztonsággal. Szemét se vészes, kb mint nálunk. Az autóikra viszont baromira nem vigyáznak, mindegyik meghúzva, megtörve. Viszont legalább tiszták voltak, nem ugy mint nálunk. Ott lennt a közlekedés is másabb mint fentebb, még olaszosabb. Szinte semmilyen szabályt nem tartanak be. Padlógázzal mennek mindenhol, elsõbbsége annak van aki hamarabb és gyorsabban ér a keresztezõdésbe. Ha villantanak vagy dudálnak az azt jelenti, hogy "vigyázz jövök" :)
Indexet nem használnak, csak néha láttam autót indexelni, de szerintem a söfõrnek véletlenül beleakadt a keze a karba, aztán nem is foglalkozott vele, szerintem azt se tudta mi villog. A nálunk tapasztalható egresszivitás egyáltalán nem volt tapasztalható az utakon, nem bunkóztak egymással.
Nyugis népek, semmi izgalom, semmi türelmetlenkedés. Az idõrõl egész másak a fogalmaik. Megbeszéltük a szállásadónkal hogy egyik reggel elvisz a hajóján kirándulni egyet. Aztán részérõl ezzel meg is volt beszélve, próbáltuk vele megbeszélni hogy akkor konkrétan mi is az a reggel, de nem értette miért fontos az nekünk hogy óra-perc pontossággal megbeszéljük. Végül arra jutottunk, hogy 9-10 körül :)
Nyitvatartás mint olyan sehol nem létezik. Volt egy nagyon tuti étterem ahova többszöt mentünk vissza, kérdezem tõluk mikor nyitnak ki, a válasz az volt, hogy este és reggel, konkrétebban nem sikerült kiszedni belõluk. Ja és volt egy hely ahova jártunk reggelizni. Egyik reggel zárva volt, próbáltuk megtudakolni mi történt, de valami olyasmi derült ki hogy elment pecázni a tulaj, és ezért nem nyitott ki :)
Ezek után csak remélni tudtuk hogy a repcsi idõben elindul haza.
Baromi barátságosak voltak velünk mindenhol az olaszok, vagyis sziciliaiak. Tök finomakat ettünk, sok szépet láttunk. Az Etna se tört ránk :)
Ja kaja. Elõszõr is nagyon finom minden, másodsorban olcsó. Egy pizza 3-4 E étteremben, de akkorát sütnek, hogy a párom sose birta megenni. Egy fagyi 1E, ami nálunk kb 3-4 gombocnak felel meg, és nagyon finom. Borok nagyon szórnak, de 3-4E/ palack áron van a legtöbb bor, van mindenféle, mindenki talál kedvére valót. Reggelizni is eljártunk, 2-3 Euró volt egy reggeli, ez általában péksüti, amit fagyiszerûséggel eszenk, és egy capuccino. A kaja az amire nagyon igényesek, mindenhol nagyon jókat ettünk. Miota elsõször ettem az olaszoknál pizzát azóta tudom, hogy semmi köze a nálunk árult pizzáknak az ottanihoz. Még az is éreni lehetett, ahogyan szivüket-lelküket is belesütik abba pizzába!

Saját toplistám elsõ helyére lépett Szicilia, mindenkinek csak ajánlani tudom.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #230 Dátum: 2007.09.22 14:31:38 »
Idézetet írta: "Peter"
Megjöttem Sziciliából...


Üdv újra itthon!
Nagyon szuper lehetett! Képeket megnéznénk!  :nagymosoly:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #231 Dátum: 2007.09.25 08:35:50 »
Peter: Királyságos lehetett!  Egy szicíliai pizzaszeletet most szívesen megkóstolnék  :nagymosoly:

A Csaszi

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #232 Dátum: 2007.09.25 09:00:35 »
Idézetet írta: "squiddy"
Peter: Királyságos lehetett!  Egy szicíliai pizzaszeletet most szívesen megkóstolnék  :nagymosoly:
Ugyan nem szicíliai, de San Marinó-i:
kiskép:

Nagyban jobb.  :kacsint:
Jóétvágyat mindenkinek!  :nagymosoly:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #233 Dátum: 2007.09.25 20:06:51 »
Röhögni fogtok, de életem legjobb pizzáját, amiben az egész család is egyetértett (ilyen sose volt még) Gyulán ettük a Venezia pizzériában  :nagymosoly: Olaszban se volt ilyen jó.
Laco 73 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #234 Dátum: 2007.09.28 07:46:59 »
A Csaszi:
Ugyan a fehér egyensúly eléggé el van tolódva, de ezt leszámítva guszta a pizza  [smilie=sm38.gif]

A Csaszi

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #235 Dátum: 2007.09.28 08:43:00 »
Idézetet írta: "squiddy"
A Csaszi:
Ugyan a fehér egyensúly eléggé el van tolódva, de ezt leszámítva guszta a pizza  [smilie=sm38.gif]
Ugyehogyugye? Lefotóztam az összes pizzát amit ott ettünk, most van 26 kép, amiket megnézvén, mindig majd éhenhalok! :nagymosoly:  
Amúgy eccerû ember lévén, én kérem csak az ótómata funkcióval lõdözök.  :nagymosoly:
Juteszembe, ezen Pana TZ-1en nem igazán van mit állítani manuále :(

Klaco-tól pedig kérnék egy termékmintát, tisztelettel .. egy jó pizzát bármikor bevállalnék  :kacsint:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #236 Dátum: 2007.10.01 10:11:38 »
Akit érdekel:
Raktam fel képeket Sziciliáról. Van pizzás kép is  :kacsint:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #237 Dátum: 2007.10.01 10:12:12 »
Lemaradt, ide raktam:
http://zez.kulcsnet.hu/

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #238 Dátum: 2007.10.02 08:28:45 »
Szép helyen jártatok! Hát az a szerencsétlen róka meg mit keresett arra? :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #239 Dátum: 2007.10.02 09:20:06 »
Idézetet írta: "Peter"
Lemaradt, ide raktam:
http://zez.kulcsnet.hu/
:10:
Gabe 254.