Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191706 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #180 Dátum: 2007.08.10 12:20:04 »
A fenykepezos topicban emlegetett dolgokra reagalnek: tegnap este elallt az eso, elmentem futni egyet a hazigazdankkal es biza lattunk olyan patakot ami nagyon durvan meg volt duzzadva es omlott le a hegyrol. Ez a patak allitolag az ev nagyreszeben ki van szaradva. Durva lehet Nemetorszag is, de bizony ahogy latom itt is eleg jo mennyiseg leesett.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #181 Dátum: 2007.08.10 12:50:02 »
Ez a kep fogadott ma de. az ablakunkbol amikor felkeltem: http://picasaweb.google.co.uk/hazi.zsolt/SvJc/photo#5097023142405065682

Egypar kepet meg igyexem feltolni a mappamba.

rezol

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #182 Dátum: 2007.08.10 13:49:38 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ez a kep fogadott ma de. az ablakunkbol amikor felkeltem: http://picasaweb.google.co.uk/hazi.zsolt/SvJc/photo#5097023142405065682

Egypar kepet meg igyexem feltolni a mappamba.
Szép a többi képed is! :10:
Ps: G E N F I tó, nem gnefi... :kacsint:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #183 Dátum: 2007.08.11 11:11:37 »
Koszi...
Jovanna, kicsit benazok neha a betukkel  :pofa:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #184 Dátum: 2007.08.12 14:00:07 »
Tennénk egy villámlátogatást az augusztus 20-i hétvégén Horvátországba. Valahol a Kvarner-öböl környéke, Opatija-Lovran lenne a célpont. :szemez:
Valakinek van friss tapasztalata innen? Közlekedési viszonyok, parkolási lehetõség, kedvenc helyek stb. :hmm:

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #185 Dátum: 2007.08.12 17:07:07 »
Nos tegnap este hazaértünk Görögországból (Sarti).

Akit érdekel írok egy rövid beszámolót. Igazán semmi vészes nem volt, minden simán ment. Egyedül Röszkénél vártunk visszafelé 3 órát a magyar határõrök miatt. Aki teheti kerülje el Tiszasziget vagy Tompa felé garantáltan megéri még ha plusz 10-20km-is a kerülõ.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

rezol

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #186 Dátum: 2007.08.12 17:35:03 »
Idézetet írta: "Random_"
Nos tegnap este hazaértünk Görögországból (Sarti).

Akit érdekel írok egy rövid beszámolót. Igazán semmi vészes nem volt, minden simán ment. Egyedül Röszkénél vártunk visszafelé 3 órát a magyar határõrök miatt. Aki teheti kerülje el Tiszasziget vagy Tompa felé garantáltan megéri még ha plusz 10-20km-is a kerülõ.
Lécci írjál!

(Ha már vannak lusta cartársak is.)  :kacsint:

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #187 Dátum: 2007.08.12 17:36:28 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Random_"
Nos tegnap este hazaértünk Görögországból (Sarti).

Akit érdekel írok egy rövid beszámolót. Igazán semmi vészes nem volt, minden simán ment. Egyedül Röszkénél vártunk visszafelé 3 órát a magyar határõrök miatt. Aki teheti kerülje el Tiszasziget vagy Tompa felé garantáltan megéri még ha plusz 10-20km-is a kerülõ.
Lécci írjál!

(Ha már vannak lusta cartársak is.)  :kacsint:


Ma már nem írok mert fáradt vagyok, de holnap este összedobok valamit.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #188 Dátum: 2007.08.12 17:49:20 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Random_"
Nos tegnap este hazaértünk Görögországból (Sarti).

Akit érdekel írok egy rövid beszámolót. Igazán semmi vészes nem volt, minden simán ment. Egyedül Röszkénél vártunk visszafelé 3 órát a magyar határõrök miatt. Aki teheti kerülje el Tiszasziget vagy Tompa felé garantáltan megéri még ha plusz 10-20km-is a kerülõ.
Lécci írjál!

(Ha már vannak lusta cartársak is.)  :kacsint:


Ma már nem írok mert fáradt vagyok, de holnap este összedobok valamit.


Majdnem holnap van már... Lécci,lécci, mi is megyünk nemsokára arrafele... (Sarti fölé megyeünk úgy 30 km-el..) mit nézzünk meg, hol együnt, óccsó abc-k.... pls info.. thx
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #189 Dátum: 2007.08.12 18:50:20 »
Idézetet írta: "Random_"
Nos tegnap este hazaértünk Görögországból (Sarti).

Akit érdekel írok egy rövid beszámolót. Igazán semmi vészes nem volt, minden simán ment. Egyedül Röszkénél vártunk visszafelé 3 órát a magyar határõrök miatt. Aki teheti kerülje el Tiszasziget vagy Tompa felé garantáltan megéri még ha plusz 10-20km-is a kerülõ.


Várjuk a beszámolót!
Ne hagyd ki belõle azt sem, hogy hol tankoltál, hol váltottál pénzt (itthon vagy kint)!
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #190 Dátum: 2007.08.13 19:22:18 »
Szeged-Sarti beszámoló következik! :)

Lehet, hogy nem leszek következetes vagy minden aprósárga kiterjedõ, ha valakinek akarna plusz kérdése majd úgyis felteszi.

Este 20:15-kor indultunk Szegedrõl 2 autóval az elsõben volt GPS én voltam a hátvéd. Azonnal pár jótanács: ha lehet ne egy ilyen
hosszú út legyen az elsõ amin használjuk a GPS-t mert mi kétszer is eltévedtünk csak mert tesómék még nem ismrték a kütyüt
és rosszul értették az utasításokat. Egymás után haladtunk mert ragaszkodott a családi tanács ehhez ha lemaradtam bevártak ez
azért hasznos volt mert mindenhová egyszerre érkeztünk viszont át kellett vennem nõvérem pasijának a vezetési stílusát ami
számomra elég idegesítõ. Vettünk egy pár Morotorola CB-t és azon beszéltünk egész út alatt így nem kellett roamingolni és még
gyorsabb is mint telefonszámot pötyögni és várni mire kicsörög. A kis CB kibírt 30 órát lazán a kijelzõ szerint még bõven volt benne
tartalék szóval nyugodtan bekapcsolva lehet hagyni egész úton csak arra kell figyelni, hogy volt amikor másokkal egy sávon voltunk
akkor váltani kellett, hogy ne zavarjuk a másikat.

Ajánlott 5000 dínárt váltani legkésõbb a határon az elegendõ kényelmesen oda-vissza a Szerb fizetõkapukra. 4 helyen kell fizetni.
Elsõ 2 helyen 400-400 dínár. Novi Sad és Belgrád elõtt. Azután Belgrád után lesz egy kapu, de ott csak bilétát osztanak és sokkal
késõbb kell a biléta leadásával fizetni 1050 dínárt azután még lesz egy kapu ott asszem 270 dínárt kellett fizetni. Visszafelé ugyanez
megy bár mi elköltöttök a dínárunkat és vissza 3 helyen euróval fizettünk. Az 1050 dínáros kapunál 15 eurót kértek. A 270 dínáros kapunál
3 eurót kértek a 400 dínáros kapunál meg asszem 5,5 eurót kellett fizetni. A Macedóniában 2 fizetõkapu van az ország elején és a vége felé.
Van féltávon is egy kapu, de ott egy lélek se volt nem kell fizetni. Ott minden kapunál 3 eurót csengettünk. Macedón dínárt nem váltottunk
ezért fizettünk euróval.
Pénzt váltani mi Szegedne váltottunk a Tescoban és a Plázában is van pénzváltó. Kértünk aprót is, de ha nincs csak ezres az se gond mert adnak
vissza a kapuknál nem nyúlják le a zsét. Amúgy érdemes elõre megváltani ha lehet mert nagyon kényelmes volt, hogy a határon nem kell
a sorból kiállni váltóhoz rohanni és vissza menni hanem már a dínár megvolt és mehettünk kifelé.

Határokon nem kellett várni bár a Macedónok kicsit lassabban haladtak mert minden útlevelet scanelnek ha jól tudom és nem csak pecsételnek.
A görögök már a rendszám alapján integettek át max 2 méterrõl megnézték az útlevelet, de el se vették. Ahol van nyitva EU-s sáv a határon akkor
álljunk oda mert idõt nyerünk vele. Az úton várakozni a igazán visszafelé kellett a Belgrád elõtt fizetõkapunál ott 6-7 sávon ment a fizetés, de így is
fél órát tököltünk. Röszkénél 3 órát vártunk mire a magyarok átengedtek. A szerbek ott se kekeckedtek. A sebességre figyelni kell, de azért jeleznek
is ha mérnek. Azért mi 120-nál 130-al mentünk és többel nem ezt még elnézik ha beleszaladunk esetleg egy mérésbe.

Novi Sad-ig nagyrészt csak félautópálya van de van széles leállósáv így lehet haladni. Ha valaki mögé odaesünk általában lehúzódik és elõzhetünk
ha jönnek szembe mert 3 autó elfér kényelmesen egymás mellett. Ha nem nyomjuk neki érdemes nekünk is azért félig a leállóban menni mert
egyrészt aki jobban siet könnyebben megelõz másrészt szembõl is bártabban elõz valaki ha látja, hogy nem az út közepén megyünk. Ez érvényes
Macedón és Görög szakaszokon is ott is azért van olyan rész ahol a leállót érdemes használni. Sõt a Görögöknél ha autópálya van akkor is
gyakran lehúzódnak a leállóba és elengednek szóval maximálisan jófejek. Ha eltévedünk a görögöknél nyugodtan integessünk le egy helyit mert
nagyon készségesek és szívesen segítenek. Mi is egyszer igénybe vettük és nagyon hasznos volt.

Szerbeknél odafelé még Belgrád után is van Mol kút asszem odafelé és vissza is 3-3 Mol kút volt. Kb ennyi OMW is akadt. Belgrádtól lefelé menet 100 és 180 km-re van OMW kút. Én a 100km-re lévõnél tankoltam mert Macedóniában nincs normális nem is érdemes megállni mert elég lepukkant hely
és éjszaka nem is mertünk. Azután gögögországba lépve Thesaloniki közelében van 2 Shell kút plusz egy már miután letértünk a pályáról és rengeteg Görög kicsi és nagy is. Mi egy kicsiben
tankoltunk kiscsávó belenyomta nekem a benyát kicsit féltem, de nem volt szar megette az autó ment rendesen. Visszafelé más a helyzet csak egy
Shell kutat láttam Sarti és autópálya között még azt is a szembe oldalon (fent említettem pár sorral). Azután nyomtam neki és úgy jött ki, hogy a benya
Belgrád elõtt 100km-el fogyott volna el. Gondoltam gond egy szál se mert hát egymással szemben vannak a kutak így ha odafele volt akkor vissza is lesz
legkorábban Belgrád elõtt 180km-el. Na volt is OMW kút csak még építik!!! Nem lehet lehajtani bár a kút már elég végleges formályában volt akár az is
lehet, hogy pár hét múlva meglesz. Azután leálltunk az elsõ nagy szerb kútnál valami SB??? Nagy tömeg volt mert sokan ki voltak tikkadva de tankoltunk
és euróval fizettünk. Rendesen váltották jófejek voltak a kocsihoz nem kellett nyúlnom szóval nyugodtan lehet benzint euróval fizetni. Azután persze nemsokra láttunk még egy Mol kutat és egy másik OMW-t meg egy szebb SB kutat, de már nem kellett tankolni hazáig.

Rendõrrel nem nagyon találkoztunk egész úton. Hazafelé hoztam piát rendesen 5 liter Metaxát, 6 liter bort és még Ouzo-t meg 4 karton cigit, de senkit se érdekelt a magyar határon egy vámos csaj kérdezte, hogy van-e elvámolni való cigi vagy pia azt mondtam nincs és kicsit éreztem, hogy fontolóra veszi
megnézi-e a csomagokat, de aztán ráhagyta. A többiek még ennyire se törõdtek velünk.

Görögöknél nem kell fizetni autópályán bár van kapu, de elég lepusztultak.

Nem tudom mit mondhatnék még...
határon kérdezték

Odafelé 14 óra volt az út úgy, hogy a görög határ után még aludtunk egy órát. Visszafelé 17 óra volt az út ebbõl 3 óra volt Röszke!!! Aki teheti kerülje el
ha van ismerõs esetleg visszaérkezés elõtt derítse ki mennyit kell várni mert hasznos lehet.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #191 Dátum: 2007.08.16 22:16:57 »
Megjöttem Gyuláról.
Tapasztalatok vegyesek.
+:
Nagyon szép város. Látszik, hogy a turizmusból élnek, mert nagyon szépek a parkok, bicajutak, fõterek, nagyon sok szökõkút, sok szép étterem, finom kaják, szép a vár, szép a fürdõ, sok a medence, nem drága a kaja és pia, sok az üzlet.
-:
Piszok sok 1irányú utca, el lehet tévedni simán.
Kicsi a belváros, kb 50 perc alatt végig lehet sétálni oda-vissza.
Zsúfolt a fürdõ még hétköznap is, a hullámmedencében kicsi a hullám, a csúszda már elavult, lassú, foglaltsága kritikán aluli, gyakorlatilag a felvezetõ lépcsõ felsõ harmada az várakozósor volt. Ráadásul nincs fent ember, aki elindítsa a népeket, szal balesetveszélyes.
Gyógymedencében bérelt helyek vannak. Vannak ilyen dögönyözõk. 2x30 perc alatt, amennyit egészséges bent lenni, kb 5 percet tudtam élvezni a dögönyözõt, mert mindig elfogalták elõlem, meg sorban álltak, és nem mentek folyamatosan. Ehhez képest sok volt a belépõjegy.
Drága belépõ a várba, személyzet nuku, aki útbaigazítana, hogy mondjuk hova nem lehet bemenni...

Jó szállásunk volt, a vártól 100 méterre légkondival olcsón. Legközelebb 70éves koromban megyek oda, addigra talán az az 50 perc gyaloglás kifáraszt, és a gyógyvíz is élménnyel tölt el.
De jót kajáltunk, és visszafelé bementünk kajálni Békéscsabára is.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #192 Dátum: 2007.08.17 14:19:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Megjöttem Gyuláról.

Télen érdemes oda menni, mert a nyár nem sokat tesz hozzá. A várat akkor is meg lehet nézni, a fürdés meg sokkal nagyonn öröm januárban egy ilyen helyen, mint augusztusban.

Más.

Aki a Velencén innen lévõ olasz tengerpartra vágyik egy olcsó, de nem tré tengerparti szállóba, és mindegy, hogy melyik városkában van, annak merem ajánlani a jesoloi Hotel Bostont. Nem nagy szálló, 27 szobája van, családi vállalkozásban mûxik, nagyon kedvesek. Ami még nagy elõny, hogy neten keresztül lehet foglalni - nincs rajta egy utazási iroda haszna; minden autónak jut belsõ parkolóban hely, és nemcsak szombattól szombatig lehet ott lenni!
music     

rezol

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #193 Dátum: 2007.08.17 16:52:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Megjöttem Gyuláról.

Télen érdemes oda menni, mert a nyár nem sokat tesz hozzá. A várat akkor is meg lehet nézni, a fürdés meg sokkal nagyonn öröm januárban egy ilyen helyen, mint augusztusban.

Más.

Aki a Velencén innen lévõ olasz tengerpartra vágyik egy olcsó, de nem tré tengerparti szállóba, és mindegy, hogy melyik városkában van, annak merem ajánlani a jesoloi Hotel Bostont. Nem nagy szálló, 27 szobája van, családi vállalkozásban mûxik, nagyon kedvesek. Ami még nagy elõny, hogy neten keresztül lehet foglalni - nincs rajta egy utazási iroda haszna; minden autónak jut belsõ parkolóban hely, és nemcsak szombattól szombatig lehet ott lenni!
Szép hely.
Te voltál ott?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #194 Dátum: 2007.08.17 16:57:19 »
Na, tegnap este mi is szerencsésen hazaértünk Svájcból. 2 hét alatt kapott a kocsi bõ 3200 km-et, és szerencsére nem vette zokon. A pontos átlagfogyit még nem számoltam ki, de asszem 6,8 alatt lesz :)