Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 712724 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #75 Dátum: 2005.06.16 00:57:25 »
Ejha, azért egy számmal nagyobb autókat is lehet kapni... Pedig nagyon tetszik, pöpec kis gép. 8)

Én azt mondanám, hogy 5 kilóért már meg is vettem. Annyiért viszont sajnos nem fogják ideadni... Tök jó lenne városba szaladgálni, ütni-vágni. Tegnap meghúztam kicsit a Corollát, és annyira sajnáltam, hogy mikor megláttam ezt a kis Starletet, egyből beugrott, hogy meg kellene venni. Ha viszont ilyen drága, akkor lehet, hogy inkább egy ~20 éves Civicet veszek 200-ért, az is aranyos kis kocsi :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Starlet
« Válasz #76 Dátum: 2005.06.16 01:19:17 »
Idézetet írta: "Satriani"
Ejha, azért egy számmal nagyobb autókat is lehet kapni... Pedig nagyon tetszik, pöpec kis gép. 8)

Egy bizonyos kor után (és ár alatt) nem számít a méret és megfordul az ár: a kisebb többet ér :idea:
music     

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #77 Dátum: 2005.06.16 02:32:12 »
Idézetet írta: "music"
Egy bizonyos kor után (és ár alatt) nem számít a méret és megfordul az ár: a kisebb többet ér :idea:

Konkrétan Coltra, Civicre vagy Corollára gondoltam, mint egy számmal nagyobb autóra...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Starlet
« Válasz #78 Dátum: 2005.06.16 10:48:11 »
Jó állapotú 94-es Corollát kapsz 750-ért?? Ne idegelj!
De ha kapsz is, csak erősíti az iménti tételt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #79 Dátum: 2005.06.16 13:00:19 »
Idézetet írta: "Satriani"
Ejha, azért egy számmal nagyobb autókat is lehet kapni... Pedig nagyon tetszik, pöpec kis gép. 8)

Én azt mondanám, hogy 5 kilóért már meg is vettem. Annyiért viszont sajnos nem fogják ideadni... Tök jó lenne városba szaladgálni, ütni-vágni. Tegnap meghúztam kicsit a Corollát, és annyira sajnáltam, hogy mikor megláttam ezt a kis Starletet, egyből beugrott, hogy meg kellene venni. Ha viszont ilyen drága, akkor lehet, hogy inkább egy ~20 éves Civicet veszek 200-ért, az is aranyos kis kocsi :)


Kapsz 500-ért Starletet , csak nem 94-est .

Egyébként 200-ért remek autókat lehet találni - de azért megfontolandó , hogy ezek (az említett kategóriában) gyakorlatilag biztosan karburátorosak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #80 Dátum: 2005.06.16 16:39:34 »
Idézetet írta: "music"
Jó állapotú 94-es Corollát kapsz 750-ért?? Ne idegelj!

Ne idegeljelek?  :shock: :lol:

A Corolla árakat nem vágom, de egy pöpec Coltot bármikor tudnék 800 körül venni.

PS1: egy szót nem írtam évjáratról, állapotról...
PS2: a hasznaltauto.hu-n egész konkrétan 11 db Corolla van 800e alatt, '93-'94 évjárat között. Remélem, egyik sem jó állapotú, mert még a végén ideges leszel :lol:

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #81 Dátum: 2005.06.16 16:49:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kapsz 500-ért Starletet , csak nem 94-est .

Igen, megnéztem én is a kínálatot, pár évet várni kell, mire ez a kis dízel ennyibe fog kerülni.

Különben a tegnap említett kis kocsi egy ismerősöm kereskedésében van. Tegnap zárás után a srác ott hagyta a kulcsokat, hogy szolgáljuk ki magunkat nyugodtan. Miután kipróbáltuk a kocsit, belematattunk az iratai közé, és az autó dossziéjában találtunk a bizományi szerződés és a törzskönyv mellett egy apró feliratot: "min. ár: 800.000". Azt hittük, hogy az egy olyan autóra vonatkozhat, aminek a papírjai előzőleg voltak abban a dossziéban. Azért is kérdeztem meg a véleményeteket, mert azt elég magasnak tartottuk; de ezek szerint valóban az lehet az ára...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Starlet
« Válasz #82 Dátum: 2005.06.17 00:28:48 »
Idézetet írta: "Satriani"
A Corolla árakat nem vágom, de egy pöpec Coltot bármikor tudnék 800 körül venni.
PS1: egy szót nem írtam évjáratról, állapotról...
PS2: a hasznaltauto.hu-n egész konkrétan 11 db Corolla van 800e alatt, '93-'94 évjárat között. Remélem, egyik sem jó állapotú, mert még a végén ideges leszel :lol:

A Colt sztem nem egy kategória a Corollával, hanem annál kisebb.
Ha nem írtál évjáratot, akkor ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy ennyiért S Mercedest lehet kapni...
A hasznaltautón egészen pontosan 17 db 94-es Corolla van most - e hsz írásakor. Ebből egy 740e - 200e km-rel a háta mögött, egy 790e, a többi 800e vagy afeletti árú, a teteje 7 számjegyű.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Starlet
« Válasz #83 Dátum: 2005.06.17 00:32:22 »
Idézetet írta: "Satriani"
Különben a tegnap említett kis kocsi egy ismerősöm kereskedésében van. Tegnap zárás után a srác ott hagyta a kulcsokat, hogy szolgáljuk ki magunkat nyugodtan. Miután kipróbáltuk a kocsit, belematattunk az iratai közé, és az autó dossziéjában találtunk a bizományi szerződés és a törzskönyv mellett egy apró feliratot: "min. ár: 800.000". Azt hittük, hogy az egy olyan autóra vonatkozhat, aminek a papírjai előzőleg voltak abban a dossziéban. Azért is kérdeztem meg a véleményeteket, mert azt elég magasnak tartottuk; de ezek szerint valóban az lehet az ára...

Aha, szóval Te láttad is a kocsit, akkor biztosan sok a 800.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #84 Dátum: 2005.06.17 01:38:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Kapsz 500-ért Starletet , csak nem 94-est .

Igen, megnéztem én is a kínálatot, pár évet várni kell, mire ez a kis dízel ennyibe fog kerülni.

Különben a tegnap említett kis kocsi egy ismerősöm kereskedésében van. Tegnap zárás után a srác ott hagyta a kulcsokat, hogy szolgáljuk ki magunkat nyugodtan. Miután kipróbáltuk a kocsit, belematattunk az iratai közé, és az autó dossziéjában találtunk a bizományi szerződés és a törzskönyv mellett egy apró feliratot: "min. ár: 800.000". Azt hittük, hogy az egy olyan autóra vonatkozhat, aminek a papírjai előzőleg voltak abban a dossziéban. Azért is kérdeztem meg a véleményeteket, mert azt elég magasnak tartottuk; de ezek szerint valóban az lehet az ára...


Reális a 800 . Ez egy kis köbcentis dízelmotoros Toyota kisautó . Meglehetősen kelendő kombináció . Ha az állapot OK , akkor ez az ár rendben van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #85 Dátum: 2005.06.17 07:49:50 »
Idézetet írta: "music"
Aha, szóval Te láttad is a kocsit, akkor biztosan sok a 800.


Idézetet írta: "Palaczk"
Reális a 800 . Ez egy kis köbcentis dízelmotoros Toyota kisautó . Meglehetősen kelendő kombináció . Ha az állapot OK , akkor ez az ár rendben van .


Persze, sőt, mentünk is vele. Műszakilag majdnem hibátlan. A kinyomócsapágynak érdekes hangja van, és a fékjei nem biztos, hogy teljesen rendben vannak, de a váltója még mindig remek, a futóműből nem jön semmiféle érdekes hang, nem húz(na, ha fel lenne fújva a bal első :D), pöccre indul 2 hónap állás után is. Mikor felnyitottuk a motorháztetőt, röhögtünk egy nagyot: poros volt, mint egy 2 éves kocsié, és ennyi. Minden a helyén, tökéletes rendben, sehol egy olajfolt vagy egy elszabadult kábel (ugyanakkor látszott rajta, hogy annyira poros, hogy évek óta nem lehetett lemosva). Esztétikailag viszont nem a legjobb: rengeteg helyen karcos a festés (majd' minden elemen vannak lemezig "érő" karcok, viszont mindenhol egy réteg mélyen van megkarcolva; nem mértük körbe, de 99%, hogy nem volt a kasztni törve, javítva), a jobb első index ketté van repedve, a kárpitok minden ülésen (még hátul is!) szakadtak, iszonyúan zörög az utastér, stb. Ezeket simán ki lehet javítani, de nincs ingyen egyik javítás sem. Nekem is első a műszaki állapot, az alapján simán adnék érte 800-at. De szegényke eléggé lehasznált benyomást kelt. Max. 600-at adnék érte. Annyit viszont nem szánnék egy ilyen gépre, úgyhogy nem fogom megvenni.

Viszont ha valakit érdekel, Gyöngyösön, a város Pest felőli szélén megnézheti.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #86 Dátum: 2005.06.17 20:11:40 »
A használtautó-kereskedőnk magánautója egy ugyanilyen, 94-es 1.5D Starlet. Kb 1 éve ajánlottak érte 1 milliót, de ő nem adta el...
Szóval a 800 tök reális lehet érte, ha tényleg tip-top.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #87 Dátum: 2005.06.17 23:01:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Aha, szóval Te láttad is a kocsit, akkor biztosan sok a 800.


Idézetet írta: "Palaczk"
Reális a 800 . Ez egy kis köbcentis dízelmotoros Toyota kisautó . Meglehetősen kelendő kombináció . Ha az állapot OK , akkor ez az ár rendben van .


Persze, sőt, mentünk is vele. Műszakilag majdnem hibátlan. A kinyomócsapágynak érdekes hangja van, és a fékjei nem biztos, hogy teljesen rendben vannak, de a váltója még mindig remek, a futóműből nem jön semmiféle érdekes hang, nem húz(na, ha fel lenne fújva a bal első :D), pöccre indul 2 hónap állás után is. Mikor felnyitottuk a motorháztetőt, röhögtünk egy nagyot: poros volt, mint egy 2 éves kocsié, és ennyi. Minden a helyén, tökéletes rendben, sehol egy olajfolt vagy egy elszabadult kábel (ugyanakkor látszott rajta, hogy annyira poros, hogy évek óta nem lehetett lemosva). Esztétikailag viszont nem a legjobb: rengeteg helyen karcos a festés (majd' minden elemen vannak lemezig "érő" karcok, viszont mindenhol egy réteg mélyen van megkarcolva; nem mértük körbe, de 99%, hogy nem volt a kasztni törve, javítva), a jobb első index ketté van repedve, a kárpitok minden ülésen (még hátul is!) szakadtak, iszonyúan zörög az utastér, stb. Ezeket simán ki lehet javítani, de nincs ingyen egyik javítás sem. Nekem is első a műszaki állapot, az alapján simán adnék érte 800-at. De szegényke eléggé lehasznált benyomást kelt. Max. 600-at adnék érte. Annyit viszont nem szánnék egy ilyen gépre, úgyhogy nem fogom megvenni.

Viszont ha valakit érdekel, Gyöngyösön, a város Pest felőli szélén megnézheti.


Huh , a leírtak alapján lehet km rendesen ebben az autóban , szerintem is felejtős  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Starletfan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Starlet
« Válasz #88 Dátum: 2005.07.04 15:57:35 »
Sziasztok

segítséget szeretnék kérni. Elég égető a probléma.

van egy kis 20 éves starletem. Fantasztikus jól bírja magát, ebből kifolyólag eddig nem kellett szervízelnem, azonban jön a vizsga és szeretném jó alaposan átnézetni. Tudtok valahol Budapest, dél-Pesten esetleg megbízható szervízest, akire rábízhatom eme kincsem?

Ami miatt égető, hogy váratlanul tudtunk csereautót szerezni, amíg a kicsike szervízben van, viszont mivel nem számítottunk még rá nem keresgéltem szervízt, most itt a cserekocsi, hogy legyen mivel járni, de nem maradhat 2 hétnél tovább, ebbe bele kell férni a karosszériásnak (sajnos összetörte egy elvetemült csirke a jobb ajtóm), fényezésnek, zöldkártyának, vizsgának, mindennek.

nagyon köszi előre is.

Starletfan

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #89 Dátum: 2005.07.04 16:02:03 »
Idézetet írta: "Starletfan"
Sziasztok

segítséget szeretnék kérni. Elég égető a probléma.

van egy kis 20 éves starletem. Fantasztikus jól bírja magát, ebből kifolyólag eddig nem kellett szervízelnem, azonban jön a vizsga és szeretném jó alaposan átnézetni. Tudtok valahol Budapest, dél-Pesten esetleg megbízható szervízest, akire rábízhatom eme kincsem?

Ami miatt égető, hogy váratlanul tudtunk csereautót szerezni, amíg a kicsike szervízben van, viszont mivel nem számítottunk még rá nem keresgéltem szervízt, most itt a cserekocsi, hogy legyen mivel járni, de nem maradhat 2 hétnél tovább, ebbe bele kell férni a karosszériásnak (sajnos összetörte egy elvetemült csirke a jobb ajtóm), fényezésnek, zöldkártyának, vizsgának, mindennek.

nagyon köszi előre is.

Starletfan


Szia!

Én a Supratrendet javasolnám Ürömön.
Tudom, hogy nem pest, de szerintem megéri kimenni.