Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2308836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #285 Dátum: 2005.09.20 12:01:16 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Sziasztok!

Az én kis E10-em a napokban kezdte el játszani, hogy időnként hiába indítok. Kattan egyet szépen, és nem mozdul.


Szerintem önindító lehet, nem húz be a bendix rendesen.
Az akksid jó állapotú?


Akksi elvileg rendben, mert ha viszont tekeri az indítót, akkor van benne kakaó rendesen...
Akkor valszeg mégis az önindító nem vitézkedik eléggé. Ezt lehet javítetni, nem? Nem kell azonnal egyben cserélni?


Tudtommal lehet javítani a dolgot.

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Szerviz
« Válasz #286 Dátum: 2005.09.20 12:03:05 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Sziasztok!

Az én kis E10-em a napokban kezdte el játszani, hogy időnként hiába indítok. Kattan egyet szépen, és nem mozdul.


Szerintem önindító lehet, nem húz be a bendix rendesen.
Az akksid jó állapotú?


Akkor valszeg mégis az önindító nem vitézkedik eléggé. Ezt lehet javítatni, nem? Nem kell azonnal egyben cserélni?


Tudtommal lehet javítani a dolgot.


Na, köszönöm, akkor ráhaladok a kérdésre!  :)
pacedolphin

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #287 Dátum: 2005.09.20 12:03:28 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Akkor valszeg mégis az önindító nem vitézkedik eléggé. Ezt lehet javítetni, nem? Nem kell azonnal egyben cserélni?

Az önindító is csak egy villanymotor, lehet felújítani.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #288 Dátum: 2005.09.20 12:17:18 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Akkor valszeg mégis az önindító nem vitézkedik eléggé. Ezt lehet javítetni, nem? Nem kell azonnal egyben cserélni?

Az önindító is csak egy villanymotor, lehet felújítani.


Nem a villanymotor, hanem a behúzómágnes, vagy annak az érintkezője, ami a motornak adja az áramot, az unta meg az életét, könnyen javítható, csak macerás szétszedni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: hütöviz
« Válasz #289 Dátum: 2005.09.20 12:51:08 »
Idézetet írta: "robi"
Nem biztos, ki tudja.
A termosztátot a nedvesség nem támadhatja, rézféléből kell legyen, tehát a desztvíz nem árthat neki. A munkapontja túl alacsonyan van, korán nyít, és a langyos víz már át is van engedve a hűtőbe, ezért melegszik fel olyan lassan. Én nem láttam még Toyota termosztátot, de lehet, hogy javítható, azaz be lehet állítani a munkapontját egy kis mehanikai erővel... mert ez csak egy hőfüggő csap.

Vagy lehet nincs is benne termosztát, ergo teljesen kiműtötték? :oops:

Aha.. aha. Ez a munkapontos megközelités elégé logikusnak tünik. Nem hinném, hogy kivették a termosztátot... az kicsit dulva lenne nem?  :shock:
De az már biztos, hogy meg kell nézetni. Remélem egyszerü promléma lesz.

Mit javasoltok? Megvárjam az olajcserét 1-1,5 hónap, vagy inkább most vigyem el? Árt ez a motornak?

Ja.. a ventilátor jól müködik. Csak akkor kapcsol be, ha a höfokmutató középre ér. Ellenöriztem.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: hütöviz
« Válasz #290 Dátum: 2005.09.20 13:02:02 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "robi"
Nem biztos, ki tudja.
A termosztátot a nedvesség nem támadhatja, rézféléből kell legyen, tehát a desztvíz nem árthat neki. A munkapontja túl alacsonyan van, korán nyít, és a langyos víz már át is van engedve a hűtőbe, ezért melegszik fel olyan lassan. Én nem láttam még Toyota termosztátot, de lehet, hogy javítható, azaz be lehet állítani a munkapontját egy kis mehanikai erővel... mert ez csak egy hőfüggő csap.

Vagy lehet nincs is benne termosztát, ergo teljesen kiműtötték? :oops:

Aha.. aha. Ez a munkapontos megközelités elégé logikusnak tünik. Nem hinném, hogy kivették a termosztátot... az kicsit dulva lenne nem?  :shock:
De az már biztos, hogy meg kell nézetni. Remélem egyszerü promléma lesz.

Mit javasoltok? Megvárjam az olajcserét 1-1,5 hónap, vagy inkább most vigyem el? Árt ez a motornak?

Ja.. a ventilátor jól müködik. Csak akkor kapcsol be, ha a höfokmutató középre ér. Ellenöriztem.


A termosztát valóban rézből van, de a belső részén van egy gumitömítés.
Az bizony el szokott öregedni és olyankor átereszt, vagyis folyamatosan
nyitva van.
Nekem is kellett már cserélni emiatt. (Mazdában, Toyotában)

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Szerviz
« Válasz #291 Dátum: 2005.09.20 13:19:34 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Akkor valszeg mégis az önindító nem vitézkedik eléggé. Ezt lehet javítetni, nem? Nem kell azonnal egyben cserélni?

Az önindító is csak egy villanymotor, lehet felújítani.


Nem a villanymotor, hanem a behúzómágnes, vagy annak az érintkezője, ami a motornak adja az áramot, az unta meg az életét, könnyen javítható, csak macerás szétszedni.


Szóval nem bonyolult, de költséges!  :)  :)
Nahh, majd keresek valami aranykezű szakit, aki megoldja a gondomat. Nincs kedvem télen, vagy akár az őszi hidegben belefagyni reggel a kocsiba, hogy éppen idul-e, vagy sem...  :cry:
pacedolphin

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: hütöviz
« Válasz #292 Dátum: 2005.09.20 13:46:44 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "robi"
Nem biztos, ki tudja.
A termosztátot a nedvesség nem támadhatja, rézféléből kell legyen, tehát a desztvíz nem árthat neki. A munkapontja túl alacsonyan van, korán nyít, és a langyos víz már át is van engedve a hűtőbe, ezért melegszik fel olyan lassan. Én nem láttam még Toyota termosztátot, de lehet, hogy javítható, azaz be lehet állítani a munkapontját egy kis mehanikai erővel... mert ez csak egy hőfüggő csap.

Vagy lehet nincs is benne termosztát, ergo teljesen kiműtötték? :oops:

Aha.. aha. Ez a munkapontos megközelités elégé logikusnak tünik. Nem hinném, hogy kivették a termosztátot... az kicsit dulva lenne nem?  :shock:
De az már biztos, hogy meg kell nézetni. Remélem egyszerü promléma lesz.

Mit javasoltok? Megvárjam az olajcserét 1-1,5 hónap, vagy inkább most vigyem el? Árt ez a motornak?

Ja.. a ventilátor jól müködik. Csak akkor kapcsol be, ha a höfokmutató középre ér. Ellenöriztem.


A termosztát valóban rézből van, de a belső részén van egy gumitömítés.
Az bizony el szokott öregedni és olyankor átereszt, vagyis folyamatosan
nyitva van.
Nekem is kellett már cserélni emiatt. (Mazdában, Toyotában)


Eh... igen. Csakhogy nekem állitólag idén tavasszal kicsrélte a márkaszerviz a termosztátot!  És én 60 ezer forintot fizettem is érte!!! :evil:  :roll:
Meg fogom lincselni öket, ha kiderül, hogy hozzá se nyultak, vagy valamit el*asztak.  :rambo:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #293 Dátum: 2005.09.20 13:47:59 »
60ezer HUF egy termosztátért?
Ejha.
Nekem 15 körül cserélte anno az Emil Frey.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Szerviz
« Válasz #294 Dátum: 2005.09.20 15:44:25 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Sziasztok!

Az én kis E10-em a napokban kezdte el játszani, hogy időnként hiába indítok. Kattan egyet szépen, és nem mozdul. Aztán újra és újra tekerve a kulcsot, egyszer csak elkapja, és megforgatja az indítót, és ilyenkor általában be is indul. Mondjuk a múltkor erre 10 percet kellett rászánnom, máskor harmadik kulcsfordításra indul, megint máskor meg első pöccintésre duruzsolni kezd.
Nem találtam olyasmit, hogy csak hidegen, vagy melegen csinálná, de fogalmam sincs mitől lehet...   :huh:
Talán haldoklik az önindítóm?   :(

Ha van ötlet, akkor boldog lennék, ha megosztanátok velem.


Apam Daihatsu-ja is hasonlokat produkalt ugy 1-2 eve az akksi rendben volt. Inditasnal kat es kesz, de teljesen rendszertelenul elindult. Elvitte 1 ismeros elektromoshoz aki kicserelt vmi elkopott lemezeket az oninditoban, konkretan nem tudom mit, de 1-2 eft volt a javitasa. Azota hibatlan. Most 13 eves a jargany szoval nem csoda a sok inditastol. Ha nem felejtem el megkerdezem apamat mi is az hatha o tudja.

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Szerviz
« Válasz #295 Dátum: 2005.09.20 15:51:42 »
Idézetet írta: "Hammer"
Ha nem felejtem el megkerdezem apamat mi is az hatha o tudja.


Azt nagyjából sejtem, hogy mi lehet a csereérett alkatrész, inkább egy megbízható és olcsó (muhhahahahah) szerelő szakit ajánljon valaki, ha lehet...  :lol:
És ha lehet, akkor valahol Bp-en, és nem a legszélén...
Én 9. és 1. kerületben mozgok, illetve Budaörsön!  :)
pacedolphin

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Szerviz
« Válasz #296 Dátum: 2005.09.20 16:03:40 »
Idézetet írta: "Misi"
60ezer HUF egy termosztátért?
Ejha.
Nekem 15 körül cserélte anno az Emil Frey.

Na ja... kisavazták a hütöt is, meg kicserélték a hütöfolyadékot... meg hü de sokat dolgoztunk rajta... elméletileg. Bár én már semmit nem hiszek el ezek után!
Mostmár annyira kiváncsi lettem, hogy jövöhéten elviszem a kocsit szervizbe. Persze oda, ahol a multkor a motort frankón megcsinálták... aztán meglátjuk mit mondanak. Ha valóban 15-be megáll a csere, akkor azt még fogszoritva kinyögöm, de bizom benne, hogy csak a munkapontján kell állitani.
Jjjja... hol van a termosztát a motortérbe? Sajnos a kézikönyvet már visszaadtam.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #297 Dátum: 2005.09.21 08:50:38 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Sziasztok!

Az én kis E10-em a napokban kezdte el játszani, hogy időnként hiába indítok. Kattan egyet szépen, és nem mozdul. Aztán újra és újra tekerve a kulcsot, egyszer csak elkapja, és megforgatja az indítót, és ilyenkor általában be is indul. Mondjuk a múltkor erre 10 percet kellett rászánnom, máskor harmadik kulcsfordításra indul, megint máskor meg első pöccintésre duruzsolni kezd.
Nem találtam olyasmit, hogy csak hidegen, vagy melegen csinálná, de fogalmam sincs mitől lehet...   :huh:
Talán haldoklik az önindítóm?   :(

Ha van ötlet, akkor boldog lennék, ha megosztanátok velem.


hajszálra ugyanez volt a gondom az E90 corollával.
a problémádra a megoldás az öninditó behúzómágnese csere vagy javitás! nekem tavaly összel 13e be került azóta kutya baja!
tudok ajánlani észak budán egy nem olcsó de korrekt srácot aki szépen megcsinálja
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #298 Dátum: 2005.09.21 08:52:48 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "Hammer"
Ha nem felejtem el megkerdezem apamat mi is az hatha o tudja.


Azt nagyjából sejtem, hogy mi lehet a csereérett alkatrész, inkább egy megbízható és olcsó (muhhahahahah) szerelő szakit ajánljon valaki, ha lehet...  :lol:
És ha lehet, akkor valahol Bp-en, és nem a legszélén...
Én 9. és 1. kerületben mozgok, illetve Budaörsön!  :)


ja most látom szervizt keresel ahova én vittem , a srác csillaghegyen lakik, 15 rúgóból meguszod kb
ha kell megadom a számát
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #299 Dátum: 2005.09.21 08:54:32 »
Idézetet írta: "Misi"
60ezer HUF egy termosztátért?
Ejha.
Nekem 15 körül cserélte anno az Emil Frey.


milyen 60 ezres termosztátcseréröl beszéltek?
szerelöm ingyen megcsinálja ha megkérem,
ez vicc.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002