Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1627355 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5655 Dátum: 2010.01.22 23:22:20 »
Szerintem van egy csomó olyan autó, ahová tényleg márkaszerviz kell, ha cserélni kell.:D
Ehhez képest a Yaris II-ben elég egyszerű cserélni.:)
Több mint egy hónapja áll a csomagtartómban (2009-es Yaris II) egy pár Osram NB izzó. Már kétszer nekikezdtem a cserének, de a nehézségek láttán mindkét alkalommal meghátráltam.
Szerintem az egészben ügyességet a biztosítórugó ki-be akasztása jelent. Először nekem se akart sikerülni, mert nem látni. Fogtam egy tükröt, azzal egyből látszott hogy van beakasztva és így viszonylag gyorsan sikerült is megoldani. Jó, abban lehet szerencsém van, hogy nem lapátkezem van, kicsit szűkös ott a hely, de még épp elfért.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5656 Dátum: 2010.01.23 00:19:27 »
Szerintem van egy csomó olyan autó, ahová tényleg márkaszerviz kell, ha cserélni kell.:D
Ehhez képest a Yaris II-ben elég egyszerű cserélni.:)
Több mint egy hónapja áll a csomagtartómban (2009-es Yaris II) egy pár Osram NB izzó. Már kétszer nekikezdtem a cserének, de a nehézségek láttán mindkét alkalommal meghátráltam.

Ha Szombathelyen jársz gyere be a márkaszervízbe és kicseréljük Neked  ;)
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5657 Dátum: 2010.01.23 00:25:11 »
Szerintem az egészben ügyességet a biztosítórugó ki-be akasztása jelent. Először nekem se akart sikerülni, mert nem látni. Fogtam egy tükröt, azzal egyből látszott hogy van beakasztva és így viszonylag gyorsan sikerült is megoldani. Jó, abban lehet szerencsém van, hogy nem lapátkezem van, kicsit szűkös ott a hely, de még épp elfért.
A csatlakozót hogyan sikerült lehúzni? (Mert én már ott elakadtam.)
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5658 Dátum: 2010.01.23 00:43:29 »
Több mint egy hónapja áll a csomagtartómban (2009-es Yaris II) egy pár Osram NB izzó. Már kétszer nekikezdtem a cserének, de a nehézségek láttán mindkét alkalommal meghátráltam.

Ha Szombathelyen jársz gyere be a márkaszervízbe és kicseréljük Neked  ;)
Köszönöm, igazán nagyvonalú az ajánlat, de sajnos kicsit messze van :(
Persze egy közelebbi márkakereskedésben is meg tudnám csináltatni, de mivel a +90%-os izzónak rövid az élettartama, nem merem kockáztatni, hogy egy meghibásodás esetén én magam ne tudjam mindentől távol, az országút szélén kicserélni.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5659 Dátum: 2010.01.23 08:24:07 »
Szerintem az egészben ügyességet a biztosítórugó ki-be akasztása jelent. Először nekem se akart sikerülni, mert nem látni. Fogtam egy tükröt, azzal egyből látszott hogy van beakasztva és így viszonylag gyorsan sikerült is megoldani. Jó, abban lehet szerencsém van, hogy nem lapátkezem van, kicsit szűkös ott a hely, de még épp elfért.
A csatlakozót hogyan sikerült lehúzni? (Mert én már ott elakadtam.)
Igaz hogy elég szorosan van rajta, de sikerült megfogni és lehúzni. Nálad ezek szerint az a gond hogy meg sem tudod rendesen fogni?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5660 Dátum: 2010.01.23 09:23:11 »
Az a csatlakozó brutálisan rá tud szorulni. Általában segít ha nem csak le akarod húzni, hanem kicsit próbálod ide-oda mozgatni! Ha nem megy rá lehet segíteni csavarhúzóval, de csak ovatosan, nehogy eltörjön!
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5661 Dátum: 2010.01.23 09:42:18 »
A csatlakozót hogyan sikerült lehúzni? (Mert én már ott elakadtam.)
Igaz hogy elég szorosan van rajta, de sikerült megfogni és lehúzni. Nálad ezek szerint az a gond hogy meg sem tudod rendesen fogni?
Pontosan. Rövid hozzá az ujjam, szinte csak a hegyével tudom megérinteni a csatlakozót, de olyan mélyen már alig tudok erőt kifejteni.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5662 Dátum: 2010.01.23 09:58:28 »
Pontosan. Rövid hozzá az ujjam, szinte csak a hegyével tudom megérinteni a csatlakozót, de olyan mélyen már alig tudok erőt kifejteni.
A Xanyi által módszer jó lenne neked is, de tényleg figyelni kell, hová van betámasztva a csavarhúzó.
Van egy durvább módszer, hogy magát a vezetékeknél fogva próbálod meg lehúzni, de ezt nem javaslom, nehogy kiszakadjon a csatlakozóból.
Nincs olyan ismerős, akinek kisebb a keze és jobban meg tudná fogni a csatlakozót?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5663 Dátum: 2010.01.23 10:07:14 »
Az a csatlakozó brutálisan rá tud szorulni. Általában segít ha nem csak le akarod húzni, hanem kicsit próbálod ide-oda mozgatni! Ha nem megy rá lehet segíteni csavarhúzóval, de csak ovatosan, nehogy eltörjön!
A mozgatással már próbálkoztam, egy pillanatig csavarhúzóra is gondoltam, de nem merem használni, mert tartok tőle, hogy valamiben kárt teszek. Ha kicsit melegebb lesz, még egyszer megkísérlem, de ha nem muszáj akkor fagypont alatt nem nyúlok hozzá.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5664 Dátum: 2010.01.23 10:25:03 »
A Xanyi által módszer jó lenne neked is, de tényleg figyelni kell, hová van betámasztva a csavarhúzó.
Van egy durvább módszer, hogy magát a vezetékeknél fogva próbálod meg lehúzni, de ezt nem javaslom, nehogy kiszakadjon a csatlakozóból.
Nincs olyan ismerős, akinek kisebb a keze és jobban meg tudná fogni a csatlakozót?
Szerintem aki a vezetéknél fogva húzza le a csatlakozót, az egyéb aljasságra is képes. Van egy vízvezeték-szerelő haverom, de félek, hogy ő svédfogóval kezdene hozzá :)
Ha majd kicsit melegebb lesz, megpróbálkozom egy csavarhúzóval.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5665 Dátum: 2010.01.23 10:40:31 »
Szerintem aki a vezetéknél fogva húzza le a csatlakozót, az egyéb aljasságra is képes. Van egy vízvezeték-szerelő haverom, de félek, hogy ő svédfogóval kezdene hozzá :)
Ha majd kicsit melegebb lesz, megpróbálkozom egy csavarhúzóval.
A svédfogó nem is rossz ötlet, csak nehogy az egész foglalat kijöjjön.:)
Meleghez elég lesz egy hajszárító, kicsit megpuhul és máris lejön.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5666 Dátum: 2010.01.23 11:38:02 »
Meleghez elég lesz egy hajszárító, kicsit megpuhul és máris lejön.:)

Az a tenyérnyi méretű, szigetelő gumiharang amit a hajszárító megpuhítana, még ilyen hidegben is meglepően lágy. Könnyen lejönne, csak az elektromos csatlakozóval nem boldogulok :(
No de majd jön a csavarhúzó, csak félek, hogy ha valamit sikerül szerencsétlenül elbaltázni, akkor a javítási számla végösszege öt számjegy alatt nem áll meg.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5667 Dátum: 2010.01.23 12:05:11 »
Az a tenyérnyi méretű, szigetelő gumiharang amit a hajszárító megpuhítana, még ilyen hidegben is meglepően lágy. Könnyen lejönne, csak az elektromos csatlakozóval nem boldogulok :(
No de majd jön a csavarhúzó, csak félek, hogy ha valamit sikerül szerencsétlenül elbaltázni, akkor a javítási számla végösszege öt számjegy alatt nem áll meg.
Egyik oldalon sem boldogulsz? Jobb oldalon több a férőhely, ha jól rémlik.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5668 Dátum: 2010.01.23 12:16:56 »
Az a csatlakozó brutálisan rá tud szorulni. Általában segít ha nem csak le akarod húzni, hanem kicsit próbálod ide-oda mozgatni! Ha nem megy rá lehet segíteni csavarhúzóval, de csak ovatosan, nehogy eltörjön!
A mozgatással már próbálkoztam, egy pillanatig csavarhúzóra is gondoltam, de nem merem használni, mert tartok tőle, hogy valamiben kárt teszek. Ha kicsit melegebb lesz, még egyszer megkísérlem, de ha nem muszáj akkor fagypont alatt nem nyúlok hozzá.

Arra is kell figyelni, hogy az egyik lábon állandó pozitív van, a test kapcsolt. Tehát ha rossz helyre támasztasz be, akkor a biztosíték is kimehet.
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5669 Dátum: 2010.01.23 12:29:12 »
Egyik oldalon sem boldogulsz? Jobb oldalon több a férőhely, ha jól rémlik.
Ott néhány vastag kábelköteg van útban.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.