Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369748 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16170 Dátum: 2016.08.18 10:36:18 »
Mikor lesz a következő minitali?mert lehet,hogy felmennék azért Pestre,hamár az első ilyen jól sikerült.

Még nem kezdtem el szervezni.
36. vagy 37. hét (Szeptember 9, vagy 10, 16 vagy 17(Szavazás dönti majd el))
Ha meglesz a dátum és az időpont, jelezni fogom én, vagy Trotter, legalább 1 héttel előtte.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16171 Dátum: 2016.08.18 11:06:39 »
Sziasztok, segítséget kérnék a Prius guruktól.

Egy ismerősöm venne egy Prius-t, de nagyon nem ért hozzá (és én sem). Budapesten (KÖKI) valaki esetleg tudna neki segíteni, megnézné a kocsit vele? A következő két hétben, rugalmasak.
Értelem szerűen valahogyan honorálná ezt a szívességet.
köszi!

Közben kaptam adatokat: 2010/4 évjárat, 188e km, gáz LPG ( :eek:), head up és mindez 2,5M
Egyértelműen kereskedésből van. Nekem ez túl olcsó, na és az LPG ....  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.18 11:39:02 írta Nagycitrom »

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16172 Dátum: 2016.08.18 11:29:27 »
Sziasztok, segítséget kérnék a Prius guruktól.

Egy ismerősöm venne egy Prius-t, de nagyon nem ért hozzá (és én sem). Budapesten (KÖKI) valaki esetleg tudna neki segíteni, megnézné a kocsit vele? A következő két hétben, rugalmasak.
Értelem szerűen valahogyan honorálná ezt a szívességet.
köszi!

Remélem nem valamelyik Üllői úti kereskedésben nézte ki a kocsit. Ha igen, az nem biztos, hogy csalódásmentes lesz. (Az egyikben láttunk már sajnos, órában kevés kilométeres, valószínűleg tekert Corolla Versot. Fényképeken gondosan ügyeltek rá, hogy a könyöklő fel legyen hajtva, ugyanis szanaszét volt kopva). Ezen a helyen, most pont van egy P2... Szóval csak óvatosan!

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16173 Dátum: 2016.08.18 11:55:48 »

Közben kaptam adatokat: 2010/4 évjárat, 188e km, gáz LPG ( :eek:), head up és mindez 2,5M
Egyértelműen kereskedésből van. Nekem ez túl olcsó, na és az LPG ....  :whistling:

Jézus Mária! 90%, hogy taxi volt. Tökre felejtő szerintem.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16174 Dátum: 2016.08.18 15:47:08 »
Ne vonj le következtetéseket! Nem biztos. Győződj meg róla, utána mondhatod.
Egyik komám épp most vett hasonló évjáratú autót 2.4 volt az ára és nem volt se taxi, se pedig tekert.
De biztosan adócsalók voltak, mert szlovák cég állított ki számlát róla.

Jézus Mária! 90%, hogy taxi volt. Tökre felejtő szerintem.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16175 Dátum: 2016.08.18 19:08:01 »
Ne vonj le következtetéseket! Nem biztos. Győződj meg róla, utána mondhatod.
Egyik komám épp most vett hasonló évjáratú autót 2.4 volt az ára és nem volt se taxi, se pedig tekert.
De biztosan adócsalók voltak, mert szlovák cég állított ki számlát róla.

LPG-t magánszemély nem rakat a priusába, pláne nem egy P3-ba, normál használat esetén sose hozza be az árát.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16176 Dátum: 2016.08.19 12:24:10 »
Én ismerem azt az autót. Egy visszatekert igazi lerúgott kotla, ami elöl-hátul törött volt. Ha jól emlékszem olasz taxi volt, de ez lehet nem pontos.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16177 Dátum: 2016.08.19 15:30:22 »
Én ismerem azt az autót. Egy visszatekert igazi lerúgott kotla, ami elöl-hátul törött volt. Ha jól emlékszem olasz taxi volt, de ez lehet nem pontos.

Ez az még, amit közösen néztünk kb. egy éve?  Mert ha igen, akkor egy évvel ezelőtt is borzasztó volt....  :(
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.19 15:32:02 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16178 Dátum: 2016.08.19 20:51:09 »
Elmentem ma ezt megnézni. Közben összefutottam egy kartárssal. Együttes megállapitásunk: Az autó hátsó lökháritót már ránézésre is fényezték. Teljes körbemérés után az egész jobb oldala fényezve volt, főleg a jobb hátsó sárvédő. A bal hátsó üléstámlán egy cigaretta égette lyuk van. Mindkét első ülés, de főleg a jobb elég gyürött, a balnál már válik el a függőleges varrás is. A bal első sárvédőnél a küszöb fel van gyűrve, valószinüleg rosszul emelték. A motor pasztázást megállapitani nem tudtam mert alúlról lemez védi a motort és teljesen beboritja az alsó részt. A benzinmotor végig ment, picit rázta a karosszszériát, beinditás után folyamatosan müködött, egyszer sem állt le és a motorhiba jelzés világitott. A motortér szép rendezett, tiszta, látszik hogy nem mosástól olyan. Nagyjából ennyi, szerintem egy jó kétszáz ezerrel túl van árazva, ráadásul a kereskedő közölte, hogy erre az árra még rájön 70 ezer forint, a magyarországi forgalomba helyezés ára.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-10494707
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

bneheni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16179 Dátum: 2016.08.20 03:44:14 »
Sziasztok, segítséget kérnék a Prius guruktól.

Egy ismerősöm venne egy Prius-t, de nagyon nem ért hozzá (és én sem). Budapesten (KÖKI) valaki esetleg tudna neki segíteni, megnézné a kocsit vele? A következő két hétben, rugalmasak.
Értelem szerűen valahogyan honorálná ezt a szívességet.
köszi!

Közben kaptam adatokat: 2010/4 évjárat, 188e km, gáz LPG ( :eek:), head up és mindez 2,5M
Egyértelműen kereskedésből van. Nekem ez túl olcsó, na és az LPG ....  :whistling:

Nagy nehezen ide találtam  :clap:

Sziasztok!

Először is köszönöm Nagycitrom, Max-R-Zoli, és a többiek segítségét, én lennék az az ismerős :)
Jó itt ismerős neveket látni, Sompetike pl, és még biztos vannak többen is a régi Picassos csapatból :)

Nos néhány szóban a lényeg: nagyon megbízható Toyota Previánk volt, álom autó, 3,5 éve volt a családunk szerves része... imádtuk, és ki is használtuk. Sajnos másfél hónapja egy idióta nem állt meg a stop táblánál, és a Previánkból gazdasági totálkár lett, jövő héten viszik el a roncsot.... Így muszáj másik autó után néznünk, és a Priusra esett a választásunk több okból is, de nincs egy ismerősünk sem, akinek lenne, aki ismerné. Ezért vagyok tanácstalan...
Azt hiszem, innen kaptam egy tanácsot, miszerint a Ponterno Kft-nél érdemes körülnézni, mert megbízhatóak, így ezt figyelembe véve egyenlőre ez lenne a befutó:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_xenonnavigarkm-10335287

Erről így látatlanban mi a véleményetek? A másik, amiről azt mondtátok, hogy taxi lehetett, és törött, az valóban úgy van, a kereskedőt felhívva simán hülyének nézett, és hebegett-habogott össze-vissza a keresztkérdéseimre...

Még mindig keresek - hátha tudtok valakit, aki ért a toyotákhoz, priusokhoz, és át tudná nekem nézni a kiszemelt áldozatot előre megbeszélt időpontban (az hab a tortán, ha gépre is tudja tenni), nyilván fizetném a költségeit, napját az illetőnek...

Köszi a segítségeket: Heni





Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16180 Dátum: 2016.08.20 08:01:38 »
Nagy nehezen ide találtam  :clap:

Sziasztok!

Először is köszönöm Nagycitrom, Max-R-Zoli, és a többiek segítségét, én lennék az az ismerős :)
Jó itt ismerős neveket látni, Sompetike pl, és még biztos vannak többen is a régi Picassos csapatból :)

Nos néhány szóban a lényeg: nagyon megbízható Toyota Previánk volt, álom autó, 3,5 éve volt a családunk szerves része... imádtuk, és ki is használtuk. Sajnos másfél hónapja egy idióta nem állt meg a stop táblánál, és a Previánkból gazdasági totálkár lett, jövő héten viszik el a roncsot.... Így muszáj másik autó után néznünk, és a Priusra esett a választásunk több okból is, de nincs egy ismerősünk sem, akinek lenne, aki ismerné. Ezért vagyok tanácstalan...
Azt hiszem, innen kaptam egy tanácsot, miszerint a Ponterno Kft-nél érdemes körülnézni, mert megbízhatóak, így ezt figyelembe véve egyenlőre ez lenne a befutó:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_xenonnavigarkm-10335287

Erről így látatlanban mi a véleményetek? A másik, amiről azt mondtátok, hogy taxi lehetett, és törött, az valóban úgy van, a kereskedőt felhívva simán hülyének nézett, és hebegett-habogott össze-vissza a keresztkérdéseimre...

Még mindig keresek - hátha tudtok valakit, aki ért a toyotákhoz, priusokhoz, és át tudná nekem nézni a kiszemelt áldozatot előre megbeszélt időpontban (az hab a tortán, ha gépre is tudja tenni), nyilván fizetném a költségeit, napját az illetőnek...

Köszi a segítségeket: Heni

Szia, én voltam az egyik, aki letaxizta a kiszemeltet. :)  De, ha egyszer ordított róla....  :)

A Ponternos portéka vonatkozásában mindenképpen azt javasolom, hogy meg kell nézni. Mezei Zsoltiéknál én személy szerint olyan autót nem láttam, melynek nagy baja lett volna, persze alaposan át kell nézni.  Közülünk szokott Zsoltiékhoz járni pár kolléga, aki esetleg rá tudna nézni a kiszemelt egyedre, a nevükben én nem ajánlkoznék, sajnos én a jövő héttől dolgozom, nem tudom megnézni.  Én személy szerint nem vizsgáltattam be a Zsoltiéknál vásárolt P3-unkat, átnéztem, mondtam mik a hibák, megalkudtunk és ennyi, de ha a vevőjelölt igényli Zsoltiék nem állnak ellen a bevizsgálásnak, az alvázszámot is megadják.

A kiszemelt kocsi a képek alapján jónak tűnik, megnézésre érdemes. Amennyiben elmentek megnézni hivatkozzatok a Toyota, illetve a Prius Clubra. ;)

Ja a "vonóhorog"-hoz jár egy kerékpártartó is, tudnotok kell, hogy a Prius nem vontatmányképes, a "vonóhoroggal" nem lehet utánfutózni!

Amennyiben a 17"-os kerekeket túl nagynak (éi: unkomfortosnak) érzitek, akkor vétel esetén kérjetek rá 15"-ost. (én így tettem, aztán lecseréltem 16"-ra)
A P3 gyári mérete 17", vagy 15".  A 15"-ost könnyen el lehet adni a taxisok szeretik, ezzel még kevesebbet fogyaszt a kocsi pár decivel.

Jó vásárlást kívánok és örülnék, ha visszajelzés érkezne, hogyan is alakult a mustra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16181 Dátum: 2016.08.20 08:52:08 »
Jól néz ki az az ezüst Prius, de ennyiért inkább már 2012-es FL-t néznék. Később jobban fogja tartani az árát, és úgy emlékszem sokmindent változtattak már rajta.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16182 Dátum: 2016.08.20 08:53:38 »
Elmentem ma ezt megnézni. Közben összefutottam egy kartárssal. Együttes megállapitásunk: Az autó hátsó lökháritót már ránézésre is fényezték. Teljes körbemérés után az egész jobb oldala fényezve volt, főleg a jobb hátsó sárvédő. A bal hátsó üléstámlán egy cigaretta égette lyuk van. Mindkét első ülés, de főleg a jobb elég gyürött, a balnál már válik el a függőleges varrás is. A bal első sárvédőnél a küszöb fel van gyűrve, valószinüleg rosszul emelték. A motor pasztázást megállapitani nem tudtam mert alúlról lemez védi a motort és teljesen beboritja az alsó részt. A benzinmotor végig ment, picit rázta a karosszszériát, beinditás után folyamatosan müködött, egyszer sem állt le és a motorhiba jelzés világitott. A motortér szép rendezett, tiszta, látszik hogy nem mosástól olyan. Nagyjából ennyi, szerintem egy jó kétszáz ezerrel túl van árazva, ráadásul a kereskedő közölte, hogy erre az árra még rájön 70 ezer forint, a magyarországi forgalomba helyezés ára.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-10494707

Igazából majd a legolcsóbb kettes prius az országban, nincs min csodálkozni. Aki ilyen priust akar, az majd megfogja venni, azt majd lassacskán rendbe teszi. Kis pénz, kis foci.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

bneheni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16183 Dátum: 2016.08.20 13:01:16 »

Ja a "vonóhorog"-hoz jár egy kerékpártartó is, tudnotok kell, hogy a Prius nem vontatmányképes, a "vonóhoroggal" nem lehet utánfutózni!


Köszi a választ! Ez mit jelent??? Ugyanis van évek óta egy Thule kerékpárszállítónk, vonóhorogra szerelhető, és használjuk is, 3 bicikli fér rá... pont ezért szeretnénk vonóhorgos kocsit, ez fontos szempont nekünk. Az eddigi kocsijainknál nem volt gond, a picassoval, és a previával is simán használtuk.

vincze02

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16184 Dátum: 2016.08.20 14:05:27 »
Hali! Esetleg itt próbálkozz:
http://racing-bazar.hu/felni_es_gumiabroncs/egyeb/toyota_prius_audi_tt_16_17_18_19_mankokerek_potkerek_gyari_uj_emelo_vonoszem

Köszönöm, felhívtam és azóta már meg is vásároltam az illetőtől, csak először e-maillel próbálkoztam és arra nem reagált.