Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369741 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13290 Dátum: 2015.06.24 10:21:37 »
Kedves Priusosok!

Megfejtenétek nekem mi a kormány bal oldalán, a körben elosztott fekete színű gombok alatt lévő 3 szürke gomb?
A felső a hangutasítás (megnyomod majd elmondod az utasítást)
telefon lerakás
telefon felvétel

(az utolsó kettő talán felcserélve)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13291 Dátum: 2015.06.24 10:41:41 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, és még nem volt időm rendesen átnézni az összes topicot, ezért lehet, hogy "máshol nyitott kapukat döngetek"..
Kérdésem, hogy hybridhez utólagos védelem beszerelésre valami hasznos tippet, helyet, elérhetőséget hol tudok szerezni?

Itt a fórumon, visszanézed ezt a témát. :)

Én a pestimrei trükkmesterhez :) vittem, meg vagyok elégedve vele. De valaki említett egy monori szervizt is, ha jól rémlik.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13292 Dátum: 2015.06.24 10:44:12 »
Ezt elhiszem, de ez az egyetlen szín a Prius-nál, ami szerintem vállalhatatlan. Nem tudnék megbarátkozni vele.  :no:
Pedig 1988-ban egy piros bukólámpás Celica volt a nagy szerelem  :winkiss:
De ez már elmúlt és a piros és árnyalatai nálam tiltólistán vannak.

Sok-sok éve olvastam valami cikket arról (papírújságban!), hogy az autószínek pszichikai hatását vizsgálták. Állatólag a rendőrök hajlamosabbak piros kocsikat megállítani, mert az feltűnő, agresszív szín. A sötétkék meg az összes közül a legrosszabbul látszódik, mert az ember a kék tartományban lát a legrosszabbul.

Régen volt, fogalmam sincs, hogy igaz-e. :)

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13293 Dátum: 2015.06.24 17:51:48 »
Sok-sok éve olvastam valami cikket arról (papírújságban!), hogy az autószínek pszichikai hatását vizsgálták. Állatólag a rendőrök hajlamosabbak piros kocsikat megállítani, mert az feltűnő, agresszív szín. A sötétkék meg az összes közül a legrosszabbul látszódik, mert az ember a kék tartományban lát a legrosszabbul.

Régen volt, fogalmam sincs, hogy igaz-e. :)
Akkor még egy okkal több, hogy tartózkodjak ettől a színtől  :D
Csak óvatosan!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13294 Dátum: 2015.06.25 06:43:07 »
PErsze nyugodtan. Annyi volt a lényege hogy vagy kébellel és techstreammel, vagy bluetooth ELM diaggal és torque-al ki lehet kapcsolni. A kábelem úton van, így abban tudok segíteni.

3x megpróbáltam, eddig semmi változás... Szólj, ha megvan a cuccod, valahol össze szaladunk.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13295 Dátum: 2015.06.25 06:46:28 »
3x megpróbáltam, eddig semmi változás... Szólj, ha megvan a cuccod, valahol össze szaladunk.
Rendben. Szerintem 2-3 hét és ideér.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13296 Dátum: 2015.06.25 07:06:42 »
Rendben. Szerintem 2-3 hét és ideér.
Ok.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13297 Dátum: 2015.06.25 07:11:12 »
Hali!

Ugye tudjátok, hogy már a Prius3 is benne van a 4+ szervizprogramban? :)

Motorolaj és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj + 1ÉV INGYENES EUROPE ASSISTANCE* > 0W20 olajjal 30e
És ugye a hibridgari is fél áron van mellé, tehát 26.

Assistance nélkül ezt lehet pár ezerrel olcsóbban meg lehet oldani, de azért emlékezzünk, autóvásárlásnál milyen kincs volt mindenkinek egy végig márkaszervizes szervizkönyv. :)

http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.json

üdv.:
VD
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13298 Dátum: 2015.06.25 07:16:08 »
Sziasztok!

Prius vásárlásán töröm a fejem. 2009-2011 évjárat érdekel max 3,5 M Ft-ig.
Mire figyeljek nagyon az autó átnézése közben (a szokásos dolgokon kívül természetesen)?
Szeretnék minél több tanácsot kapni, jó lenne nem mellényúlni... :nonono:
Gyárilag hány kulccsal adták őket? Van aki 1 db-al adja, ami gyanura ad okot.  :eek:

Köszönöm a segítséget, mindenkinek, előre is  ::)

1 kulccsal nem szabad autót venni vagy ha mégis megveszed számolj zárcserékkel, indítórendszer és a meglévő kulcs cseréjével is, ez 2-300ból megvan.
Ha igazán jó vétel, lehet megéri, de ezt nem szabad elspórolni, mert aztán jöhetnek a furcsa parajelenségek mint az utcán kinyitott autó, stb... :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13299 Dátum: 2015.06.25 07:17:58 »
Írja a hirdetésben, hogy amerikai modell, szóval nem árul zsákbamacskát  Csak győzd átszámolni km/h-ba a sebességedet mérföldből egy 30-as táblánál  :lol:

A km óra át van állítva kilometer / órára.
Kérdés a lámpa is cserélt e, stb...
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13300 Dátum: 2015.06.25 07:23:35 »
Nekem sajnos ehhez nincs szemem, simán benyeltem volna, hogy ez gyári. És akkor ezt simán összehangolják a tolatókamerával? Mert az is van benne.

Ez egy fapados, még bluetooth sincs benne, nézd csak meg, a kormányon egy gomb sincs az ezüst részen.
Ebben head up display sincs, láthatod a gagyinavi mellett, hogy nincs ott a 4+pár gomb, csak 1db. (kmh/mph váltó)
plusz az első ajtó színe a hátsóével sem stimmel.
Tehát egy volt törött amerikai fapados prius ez egy gagyinavival.

Ja és az is fura, hogy ezen az oldalon (már adatok nélkül) ott van az alvázszáma:

http://www.ricogmbh.com/used-cars/lot-2010_TOYOTA_PRIUS_15288383/c-1/g-15288383/

Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13301 Dátum: 2015.06.25 07:24:24 »
Nekünk a Yarishoz is 3 van, meg a Priushoz is.

Kettő kulcsot kaptam a vadiúj Yarisomhoz és a Priushoz is, mindkettő keylessgo.
Prius 1.8 HSD

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13302 Dátum: 2015.06.25 07:43:41 »
Ez egy fapados, még bluetooth sincs benne, nézd csak meg, a kormányon egy gomb sincs az ezüst részen.
Ebben head up display sincs, láthatod a gagyinavi mellett, hogy nincs ott a 4+pár gomb, csak 1db. (kmh/mph váltó)
plusz az első ajtó színe a hátsóével sem stimmel.
Tehát egy volt törött amerikai fapados prius ez egy gagyinavival.

Ja és az is fura, hogy ezen az oldalon (már adatok nélkül) ott van az alvázszáma:

http://www.ricogmbh.com/used-cars/lot-2010_TOYOTA_PRIUS_15288383/c-1/g-15288383/
Ez tényleg ugyanaz az autó? Már nem tudom leellenőrizni, mert levették a hirdetést. Nagyon durva! Arra vagyok kiváncsi, ha kinyílik a lufi, azt pótolják-e újjal vagy csak kibelezik és kész? Lehet ezt ellenőrizni egyáltalán?
Kicsit el is ment a kedvem az autóvásárlástől, pedig tudom, hogy van ilyen. Tudom, hogy nálunk két fél autóból csinálnak egyet, de ezzel szembesülni... egészen szar érzés  :eek:
Csak óvatosan!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13303 Dátum: 2015.06.25 08:04:53 »
Ez tényleg ugyanaz az autó? Már nem tudom leellenőrizni, mert levették a hirdetést. Nagyon durva! Arra vagyok kiváncsi, ha kinyílik a lufi, azt pótolják-e újjal vagy csak kibelezik és kész? Lehet ezt ellenőrizni egyáltalán?
Kicsit el is ment a kedvem az autóvásárlástől, pedig tudom, hogy van ilyen. Tudom, hogy nálunk két fél autóból csinálnak egyet, de ezzel szembesülni... egészen szar érzés  :eek:

Nem látszanak ennél az alvázszámnál a fotók már, de ezen az oldalon mindig sérült autók vannak.
Amerikai import autóknál megéri rákeresni az alvázszámra, nagyon sokszor fent van a neten, hogy árvízkáros, totálkáros, stb... volt.
Ne menjen el a kedved, csak nézesd meg a kocsit.! :)

http://www.ricogmbh.com/used-cars/lot-JTDKN3DU6A0165903/

Amúgy itt már mikor onnan elhozták is az oldal szerint kb. 115ezer km volt benne. Persze lehet az oldal rossz :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.25 08:12:03 írta vdanii »
Prius 1.8 HSD

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13304 Dátum: 2015.06.25 08:57:42 »
Nem látszanak ennél az alvázszámnál a fotók már, de ezen az oldalon mindig sérült autók vannak.
Amerikai import autóknál megéri rákeresni az alvázszámra, nagyon sokszor fent van a neten, hogy árvízkáros, totálkáros, stb... volt.
Ne menjen el a kedved, csak nézesd meg a kocsit.! :)

http://www.ricogmbh.com/used-cars/lot-JTDKN3DU6A0165903/

Amúgy itt már mikor onnan elhozták is az oldal szerint kb. 115ezer km volt benne. Persze lehet az oldal rossz :)
Köszi az infót, ez nagyon hasznos oldal, bár még meg kell értenem, mert ha jól látom érdemi infót csak 9 dolcsiért kap az ember /ami persze megéri/, csak a tizedik autónál már kezd húzóssá válni. Vagy van valami ingyenes lehetőség is?

Jó lenne, ha lenne valami hasonló módszer az európai autóknál is, még ha fizetni kellene érte, akkor is megérné.
Az is egy megoldás lenne, ha le lehetne ellenőrizni, hogy volt-e kárkifizetés az autóra, ha igen akkor mekkora összeg volt? Magyarországi autónál elegendő lenne egy olyan biztosítós kolléga aki bele tud nézni ilyen adatokba.
Csak óvatosan!