Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369245 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10185 Dátum: 2014.03.04 08:57:55 »
Jó reggelt.! :)

Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10186 Dátum: 2014.03.04 09:08:15 »
Latom "lila kodben"vagy! Egeszsegedre!
Üdv!

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10187 Dátum: 2014.03.04 12:31:31 »
Sziasztok!

Ti hány km-t tudtok még megtenni (vagy tettetek meg anélkül, hogy baj lett volna) miután elkezd villogni az utolsó jel a benzinszintjelző a P2-n?

Üdv

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10188 Dátum: 2014.03.04 12:39:02 »
Ti hány km-t tudtok még megtenni (vagy tettetek meg anélkül, hogy baj lett volna) miután elkezd villogni az utolsó jel a benzinszintjelző a P2-n?
Én még sosem próbáltam ki, de volt már,  42 litert tankoltam. :) De azt tudod, h mikor egy kockára vált, még nem villog egyből, ott is jópár km után kezd csak sípolni egyet és villogni!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10189 Dátum: 2014.03.04 12:40:35 »
Kényelmes ülések, jó zene, tempomat, LED lámpa baromi jól világít, tökre dinamikus ha odalépek rendesen, nincs semmilyen váltás meg ilyesmi, de ezt ugye itt nem kell ecsetelnem. :) A tolatókamerát már lassan megszokot, hogy nem is nézek hátra, csak azt. Ritkán cserélek autót (az előző 6+ évig megvolt), de maradéktalanul elégedett vagyok mindennel.
Ma bejöttem melóba, simán semmire nem figyeltem és mikor megálltam, 3.6L volt a beút átlaga. Semmilyen dízel sem tud ilyet és mellé ez ugye tudjuk milyen csendes finom vas.
Pénteken megyek a Mayerbe szervizre, hibridgari hosszabbításra.
Annyit pontosítanék, hogy az első lámpa csak 2012-től LED-es, a tiédben is "csak" xenon. Illetve, hogy szerintem érdemes (én legalábbis megvettem) teljeskörű gari hosszabbítást venni, a +2 év nekem 130.000 Ft-ba fájt.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10190 Dátum: 2014.03.04 13:27:48 »
Annyit pontosítanék, hogy az első lámpa csak 2012-től LED-es, a tiédben is "csak" xenon. Illetve, hogy szerintem érdemes (én legalábbis megvettem) teljeskörű gari hosszabbítást venni, a +2 év nekem 130.000 Ft-ba fájt.

Ez tévedés, már 2009től LED lámpa van a Priusban, nem xenon. Xenont nem raknak már elég rég Hibridbe, nézd meg GS LS IS CT vagy Prius.

Nézd meg, már a 2009es tesztben is írják, hogy LED fényszórós:

http://totalcar.hu/tesztek/prius3/

Próba: Toyota Prius (2009)
Teknős és napocska helyett HUD és LED

Gariból én csak a hibridgarit fogom megvenni, 10 éves korig hosszabbítgatva.
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10191 Dátum: 2014.03.04 13:28:52 »
Én még sosem próbáltam ki, de volt már,  42 litert tankoltam. :) De azt tudod, h mikor egy kockára vált, még nem villog egyből, ott is jópár km után kezd csak sípolni egyet és villogni!

A Yarisom ezek után elkezdett villogni, majd elkezdett GYORSABBAN villogni. Itt már ilyet nem csinál?
Félig van még a tankom 490km után :)
Prius 1.8 HSD

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10192 Dátum: 2014.03.04 13:31:56 »
Sziasztok!

Ti hány km-t tudtok még megtenni (vagy tettetek meg anélkül, hogy baj lett volna) miután elkezd villogni az utolsó jel a benzinszintjelző a P2-n?
Üdv
Változó lehet, attól függ mennyit tankolsz bele, nem lehet egyformán megtankolni, kút fejtől is függ, hogy old le, én többször jártam úgy, hogy vmiért már az elején leold a fej és alig birok normálisan tankolni. Ilyenkor mindig kijjebb húzom és úgy folytatom.
Vki járt már így, hogy nehezen akar töltődni, mert feszt leáll a fej?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10193 Dátum: 2014.03.04 13:53:10 »
Hammer, nkem folyamatosan azt csinálja. Amikor faterom tankolja, akkor meg soha. Szerintem "túltoljuk" a töltőfejet vagy csak szögben tartjuk?
Egyszer elballagtam 30km-t villogva+villanyozva. Szerintem nem érdemes erőltetni a villogást, tényleg van amikor 40 liter belemegy villogáskor, de előfordul, hogy csak 35.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10194 Dátum: 2014.03.04 13:53:31 »
Sziasztok!

Ti hány km-t tudtok még megtenni (vagy tettetek meg anélkül, hogy baj lett volna) miután elkezd villogni az utolsó jel a benzinszintjelző a P2-n?

Üdv
Max kb. 100-ig merészkedtem. De gondolkodtam már rajta hogy egyszer egy kanna benzinnel a csomagtartóban kipróbálom :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10195 Dátum: 2014.03.04 13:59:24 »
Nekem a legtöbb eddig 45.7l volt,csodálkoztam is rendesen.
Többet nem is tankolt ám annál a kútnál...

Jack007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10196 Dátum: 2014.03.04 14:08:34 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumba.
Toyota vásárlásán gondolkodom mert nekem fontos a megbízhatóság, kényelem, csöndesség (nektek Toyota tulajnak ez gondolom nem kell bemutatni), de nem tudom eldönteni melyik típus legyen. Mindegyik mellett szól valamilyen indokom.
Azért ide írom, mert jelenleg ez a Prius lenne a legmegfelelőbb szerintem.
A problémám:
-   Kellene egy családi autó két gyerek plusz mi a feleségemmel kirándulásokra nyaralásra teljesen megpakolva most a Megane 510-literes csomagtartója is tele szokott lenni általában.
-   Kellene egy autó mindennapi munkába járásra, ami takarékos napi 100 km oda-vissza közúton Szeged környékéről nem sok városi araszolgatással. Kb évi 20000 km-ert megyünk.
-   Jelenleg az autóm 7 liter körül fogyaszt (1.6 benzin), ilyen körülmények között mennyit eszik egy Prius III?

Az Avensis  (diesel, vagy benzines )és a Prius között vacillálok Auris kizárva a kis csomagtartó miatt.
Vagy esetleg még egy RAV 4 mert néha terepre és rossz mellék utakra is elmegyünk.

Szerintetek melyik lenne a megfelelőbb.
Találtam egy Priust ami számomra szimpatikus mind felszereltségben mind a képek alapján állapotban. Ti mit szoltok ehhez?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsdautomata_xenon.bor.navi.head-up.kamera-7691975

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10197 Dátum: 2014.03.04 14:32:10 »
Üdv a fórumon!
A leírt körülmények között a Prius-szal 4,5-5 közötti fogyasztással számolhatsz.
Ha az 510l éppen elég vagy szűkös, akkor a Prius még inkább az lesz. De ha csak évi néhány alkalomról van szó akkor ez egy tetőbox-szal megoldható.
A dízel Ave kombi sok esetben konkurencia, neked kell eldönteni melyik - ha úgy tetszik - életérzés áll közelebb hozzád.


Jack007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10198 Dátum: 2014.03.04 14:57:28 »
Üdv a fórumon!
A leírt körülmények között a Prius-szal 4,5-5 közötti fogyasztással számolhatsz.
Ha az 510l éppen elég vagy szűkös, akkor a Prius még inkább az lesz. De ha csak évi néhány alkalomról van szó akkor ez egy tetőbox-szal megoldható.
A dízel Ave kombi sok esetben konkurencia, neked kell eldönteni melyik - ha úgy tetszik - életérzés áll közelebb hozzád.

Köszönöm a gyos választ.
Igazából a kombi autók nem tetszenek. Meg úgy vagyok vele, hogy feleslegesen ne cipeljem a nagy puttonyt a mindennapokban.
Viszont hybrid autót nem vezettem sőtt még autómata váltóst sem és a baráti körömben sincs, így egy kicsit odszkodom tölle, hogy a vazetési élmény más lesz.
Néztem a környékbe nincs eladó és kipróbálni sem tudom sehol a Priust. Pedig jó lenne kipróbálni, hogy tényleg ez az én autóm. Talán a helyi Toyota kereskedésben az új Auris HSD de szerintem nem lehet összehasonlítani a két autót.
Az Avensist már ismerem, mert a kollégámnak az van és már egy párszor utaztam vele kényelmes és ami fontos nekem nagy tempónál is csendes.
Ezért kérdezném, hogy 120-130-as tempónál mennyire zavaró a szél a motorzaj és hasonló (kiránduláskor általában autópályázunk)? A mostani autómban már igen csak hallani a zajokat.
Ilyen tempóig, hogy gyorsul? Mennyire dinamikus?

Vdanii látom neked is olyana autód van mint amit én kinéztem és úgy érzem a hozzászólásaidból, hogy nagyon szrelmes lettél az autódba, amit nem csonálok (a te feltöltött képeid tereltek eddig legjobban a Prius felé :) ). Meg lehet kérdezni milyen autóból ültél át a Priusba?

A felinket hirdetéshez mit szoltok?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10199 Dátum: 2014.03.04 15:04:32 »
Találtam egy Priust ami számomra szimpatikus mind felszereltségben mind a képek alapján állapotban. Ti mit szoltok ehhez?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsdautomata_xenon.bor.navi.head-up.kamera-7691975
1-2 hete az index fórumon felbukkant ez az autó.
Egyrészt gyanús hogy a motorháztető tartó bak körül miért rozsdásodik (ez az én véleményem) de voltak akik meg is nézték.
"az elso lokost es az egyik lampat sztem csereltek, illetve az allapota olyan, h a mutatott km-eket nem tul kimeletes korulmenyek kozt kapta. Ja, a harmadik meg h felemas a gumizasa, ami megintcsak jelent vmit."