Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3379912 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9705 Dátum: 2014.01.12 09:39:29 »

Ha nem dohanyzol, felesleges a szenes. Talan 1300 forint egy szuro barmelyik autosboltban. Nem egyedi meret.
Bocs, de mi köze a dohányzásnak a szűrőhöz? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9706 Dátum: 2014.01.12 10:10:30 »
Bocs, de mi köze a dohányzásnak a szűrőhöz? :)
Az aktiv szeneshez gondoltam. Ameddig szivtam, kiserleteztem veluk.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9707 Dátum: 2014.01.12 10:43:36 »
Most csereltem nemreg. Mire vagy kivancsi? Otthon elvegezheto meg ugyis, h nem rendelkezem tul nagy kezugyesseggel  ;) annyi, h nem mind1 milyet veszel.
En azt vettem amire az amcsi tulajok eskusznek: http://www.optimabatteries.com/en-us/shop/yellowtop/optima-batteries-ds46b24r-yellowtop-prius-auxiliary-battery/

Ha "normal" akksit szeretnel akkor kicsit trukkozni kell... Itt talalsz leirast rola: http://www.priuswiki.de/index.php?title=12V-Batterie





Gyertyat cserelt mar v.ki? Most tervezem, h berendelem a tavaszi nagy atviszgalas/szervizre de nemtudom, h milyen a gyari pontosan... NGK IFR5T11 vagy esetleg BKR5EIX-11???




Én tavaly cseréltem gyertyát a priusba,az ebayröl meg volt 50$ alatt a 4db.magyarorszàgon meg 7eft/db.

Arról az oldalról rendelted az akksit?
Mert én tudok gyári akksit kb43 eft ért.
De ez is annyi.de ha ez jobb,akkor ez lesz...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9708 Dátum: 2014.01.12 11:44:09 »
A gyertyat azert rendelem enis amcsibol mert ott lenyegesen olcsobb. Meg szallitassal egyutt is epp 50USD itt a hollandoknak meg 24,95EUR/db  :wacko:

Az aksi meg innen van: http://www.ebay.de/itm/Optima-YellowTop-YT-S-2-7-JP-38Ah-/181165937887?pt=DE_Autoteile&hash=item2a2e54d4df

Lehet otthon is beszerezheto... a kerdes csak, h mennyiert. Ez a technologia vegett teljesen mas, mint a normal akksik es az elettartamuk is lenyegesen jobb.


kowee:

En ugy tudom, h a szenes azert kell mert ezen a szuron keresztul magy at az osszes levego ami a kocsiba bekerul. Tudom rossz aa pelda, de ha egy szakadt IFA mogott totymorogsz akkor ez a szuro v.mit kiszur belole + meg a szagokat is.
De lehet rosszul tudom... mindjart egkerdezem Gugli baratomat  :)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9709 Dátum: 2014.01.12 12:38:13 »
Én is azt olvastam, hogy az aktív szenes kiszűri a szagokat. Tanúsíthatom, hogy Opel Astra H-nál ez nem működik. :D Priusba meg simát vettem nyáron kemény 1300ft-ért Toyotától.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9710 Dátum: 2014.01.12 13:15:29 »
A gyertyat azert rendelem enis amcsibol mert ott lenyegesen olcsobb. Meg szallitassal egyutt is epp 50USD itt a hollandoknak meg 24,95EUR/db  :wacko:

Az aksi meg innen van: http://www.ebay.de/itm/Optima-YellowTop-YT-S-2-7-JP-38Ah-/181165937887?pt=DE_Autoteile&hash=item2a2e54d4df

Lehet otthon is beszerezheto... a kerdes csak, h mennyiert. Ez a technologia vegett teljesen mas, mint a normal akksik es az elettartamuk jobb



Hát itthon nem lehet kapni...
Néztem ebay,amazon, de nem szállítanak Magyarországra... :censored:
Nem tudom igy mi lesz...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9711 Dátum: 2014.01.12 13:23:07 »
Most nezem van ez otthon is es annyi, mint amennyiert en vettem: http://www.akku-fer.hu/optima-spiralcellas-akkumulator/139-optima-yellow-top-akkumulator-12v-38ah-yt-s-27-j.html

de ha nem akarsz ra ennyit szanni akkor olvasd el a linkelt nemet oldalt. Ott kitargyaljak eleg jol a lehetosegeket.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9712 Dátum: 2014.01.12 14:35:48 »
Most nezem van ez otthon is es annyi, mint amennyiert en vettem: http://www.akku-fer.hu/optima-spiralcellas-akkumulator/139-optima-yellow-top-akkumulator-12v-38ah-yt-s-27-j.html

de ha nem akarsz ra ennyit szanni akkor olvasd el a linkelt nemet oldalt. Ott kitargyaljak eleg jol a lehetosegeket.


Isten vagy....

Én nem találtam itthon :clap:
Varta akksit akartam,de lebeszéltek róla...

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9713 Dátum: 2014.01.12 18:03:08 »

Cserélt már valaki kis akksit a kocsiban?
Nekem már kezd gyengülni szerintem,s nem akarok meglepve lenni az egyik reggelen,hogy nem indul....
Amúgy mérések alapján gondolkodsz a cseréről vagy "csak úgy érzésre" mondod, hogy gyengül a kis akksi?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9714 Dátum: 2014.01.12 18:09:11 »

En ugy tudom, h a szenes azert kell mert ezen a szuron keresztul magy at az osszes levego ami a kocsiba bekerul. Tudom rossz aa pelda, de ha egy szakadt IFA mogott totymorogsz akkor ez a szuro v.mit kiszur belole + meg a szagokat is.
Ha lebontod a műszerfal jobb tetejét akkor látod hogy a polleinszűrő felett van egy csapóajtó ami azserint áll pozícióba hogy belső vagy külső levelgőt szív. Ergo a polleinszűrő a belső keringetett levegőt is szűri. Persze a kinti szagokat is szűrheti, bár egy BKV után csorogva talán praktikusabb benyomni a belső levegő keringetést :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9715 Dátum: 2014.01.12 18:20:49 »
Amúgy mérések alapján gondolkodsz a cseréről vagy "csak úgy érzésre" mondod, hogy gyengül a kis akksi?


Nem indult tegnap 36óra állás után.olyan gyenge volt az akksi,hogy nem tudtam belépni a szerviz menübe....
Szal muszály cserélni.
Optima battery lesz az utód.
Ma töltöttem,hogy míg meg nem lesz az új lehessen vele menni...

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9716 Dátum: 2014.01.12 18:27:36 »


Nem indult tegnap 36óra állás után.olyan gyenge volt az akksi,hogy nem tudtam belépni a szerviz menübe....
Szal muszály cserélni.
Optima battery lesz az utód.
Ma töltöttem,hogy míg meg nem lesz az új lehessen vele menni...
Auu... Mennyi idős és mennyi km-t futott, hogy muszáJ(!) cserélni? ;)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9717 Dátum: 2014.01.12 18:50:55 »
Auu... Mennyi idős és mennyi km-t futott, hogy muszáJ(!) cserélni? ;)
Csak viszonyításképp. Nekem az eredeti akksi lett cserélve nyáron 165.000 kilométer és 9 év után. :)

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9718 Dátum: 2014.01.12 19:21:16 »
Olvasgatom itt az eszmecserét és nem értem miért kell ilyen csúcs szuper és méregdrága akkumulátor.
Ennél az autónál még olyan igénybevételek sincsenek, mint egy átlagos benzines vagy főként disel autónál. Nem kell motort indítani, nincsenek
nagy terhelő áramok. Csak a rendszert kell fesz. alá helyezni addig amíg hybrid rendszer "ready"nem lesz. Utána az inverter azonnal tölti a kis akksit. Ha meg álló helyzetben rádiózol (w/o ready), akkor oda kell figyelni, hogy ne tartson túl sokáig. Szerintem ez tökéletes: http://www.akkumax.hu/bosch-s4-asia-12v-40ah-330a-akkumulator-bal-vekony
 Nálam 6-8 évet minden Bosch akksi kibír.
Ha, valamit mégis rosszul tudnék, osszátok meg velem.

Mazda 323F
Toyota Prius

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9719 Dátum: 2014.01.12 19:30:22 »
Auu... Mennyi idős és mennyi km-t futott, hogy muszáJ(!) cserélni? ;)

2007évj. 75ekm.
Ez van.most nem izgat annyira,mert majdnem 7éves az akksi,folyamatos kulcsfigyelél rövid táv,kis hideg meghozza a cseréhez a"kedvet"