Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369273 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8655 Dátum: 2013.07.30 08:16:44 »
Én inkább egy androidos fedélzeti rendszert választanék, és azon is Waze-t használnék.

Házszám-szintű navira egy évben 2-3x van szükségem, egyébként nekem a mindennapokban Pesten dugókerülésre teljesen bevált a Waze.
Ja, én is nemrég raktam fel ismerős javaslatára. Csakhát ahoz meg ugye folyamatos netkapcsolat kell, ami még sokaknak nincs, de külföldön a roaming amúgy is húzós.

Nameg a telefonomhoz nincs se tartó, se töltő (bocs, töltő közben már van), a külön gpst meg nem fogom külön cipelni, cuppantgatni, kábelezni, felszerelni, leszerelni, elrejteni, tartót leszedni, feltenni mindig. Én azért szeretem a gyárit, mert szép, és jó, és nem kell hozzá semmit pakolni, és gyári és ott van, rendszerbe integrált.

Akkor Neked kéne azt mint egyik topiktárs: PIIIban lecserélte a gyári cuccot (szerintem nem is nagykijelzős volt) egy 2Dines Androidos fejegységre. Az andoridos rendszer összes előnyével együtt: filmnézés, netezés, Torque, androidos navigáció, kihangosító, stb.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 08:19:41 írta zezoka »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8656 Dátum: 2013.07.30 08:33:20 »
Ja, én is nemrég raktam fel ismerős javaslatára. Csakhát ahoz meg ugye folyamatos netkapcsolat kell, ami még sokaknak nincs, de külföldön a roaming amúgy is húzós.

Nameg a telefonomhoz nincs se tartó, se töltő (bocs, töltő közben már van), a külön gpst meg nem fogom külön cipelni, cuppantgatni, kábelezni, felszerelni, leszerelni, elrejteni, tartót leszedni, feltenni mindig. Én azért szeretem a gyárit, mert szép, és jó, és nem kell hozzá semmit pakolni, és gyári és ott van, rendszerbe integrált.

Akkor Neked kéne azt mint egyik topiktárs: PIIIban lecserélte a gyári cuccot (szerintem nem is nagykijelzős volt) egy 2Dines Androidos fejegységre. Az andoridos rendszer összes előnyével együtt: filmnézés, netezés, Torque, androidos navigáció, kihangosító, stb.
persze, az egész attól függ, mik az igények. De bárki bármit mond, rövid időn belül mindenkinek lesz netkapcsolat a telefonján, szimplán azért, mert olcsóbb lesz azon kommunikálni, és a rendszerfejlesztések is abba az irányba mennek. Egy rövid ideig ellen lehet állni, de fölösleges...

Az internet roaming meg megszűnik jövőre az euban, ez sem lesz akadály.

A waze forgalma nálam egy hónapban kb 1000 km távolságra 50-100 MB, azaz semmi...
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 08:36:24 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8657 Dátum: 2013.07.30 08:53:54 »
Az internet roaming meg megszűnik jövőre az euban, ez sem lesz akadály.

A waze forgalma nálam egy hónapban kb 1000 km távolságra 50-100 MB, azaz semmi...
Na, ezt jó tudni! A forgalom meg tényleg nem vészes! Nekem 500megás csomagom van, de ritkán kell navi, tehát akkor bőven beleférnék.

Amúgy Laller volt az indexről, aki beszerelt Android fejegységet, Kép1, kép2, kép3

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8658 Dátum: 2013.07.30 09:07:40 »
Én inkább egy androidos fedélzeti rendszert választanék, és azon is Waze-t használnék.

Házszám-szintű navira egy évben 2-3x van szükségem, egyébként nekem a mindennapokban Pesten dugókerülésre teljesen bevált a Waze.
Szintén Waze  :D  :yes:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8659 Dátum: 2013.07.30 09:24:48 »
A Waze-nek elhagyva Budapestet és környékét van értelme? Arra gondolok használják elegen országosan?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8660 Dátum: 2013.07.30 09:31:15 »
Néha azt is beleírják, hogy hillholder.  :lol: Pedig az sincs benne. Persze nem gurul vissza a lejtőn, de ennek más az oka.

már pedig az enyémben ha a fékpedált eröteljeseben megnyomom akkor a lejtön nem gurul hátra s N-ben van az üzemmód kapcsolo,ja és nem a rögzitö féket nyomom be hanem az üzemi féket...

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8661 Dátum: 2013.07.30 09:40:11 »
A Waze-nek elhagyva Budapestet és környékét van értelme? Arra gondolok használják elegen országosan?

én is szoktam használni....

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8662 Dátum: 2013.07.30 11:05:43 »
A Waze-nek elhagyva Budapestet és környékét van értelme? Arra gondolok használják elegen országosan?
Tegnap néztem, Balaton+környéke, és Bp+környéke volt "zsúfolt" felhasználókkal. Egyébként  egy-egy elszórtan. De mostantól én is fogom futtatni poénból!

Csak kellene vennem egy autós tartót, mert csóri telefont nekitámasztottam a fő kijelzőnek, pont fent maradt, de mivel dolgozott a telefon, világított a kijelző, plusz sütötte a nap, plusz a Prius kijelzőjének volt nekidöntve, és az is fűt, mint a barom, szegény telefon 51 fokos aksihőfokot mutatott... Szellőzőrácsos klipsz kellene, és akkor a hűtés is meg lenne oldva! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 11:08:01 írta zezoka »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8663 Dátum: 2013.07.30 11:18:40 »
Tegnap néztem, Balaton+környéke, és Bp+környéke volt "zsúfolt" felhasználókkal. Egyébként  egy-egy elszórtan.

Ez a bajom vele. Már egy éve is nézegettem, de soha nem kezdtem el használni. Pont amiatt mert szinte csak Budapesten használható.

Csak kellene vennem egy autós tartót, mert csóri telefont nekitámasztottam a fő kijelzőnek, pont fent maradt, de mivel dolgozott a telefon, világított a kijelző, plusz sütötte a nap, plusz a Prius kijelzőjének volt nekidöntve, és az is fűt, mint a barom, szegény telefon 51 fokos aksihőfokot mutatott... Szellőzőrácsos klipsz kellene, és akkor a hűtés is meg lenne oldva! :)

Vegyél nanopadot, a rádió elejére tök jól feltapasztható a telefon.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 11:21:09 írta edhunter »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8664 Dátum: 2013.07.30 11:29:39 »
Ez a bajom vele. Már egy éve is nézegettem, de soha nem kezdtem el használni. Pont amiatt mert szinte csak Budapesten használható.

Vegyél nanopadot, a rádió elejére tök jól feltapasztható a telefon.  :yes:
De miért csak akkor használható, ha tele van tömve felhasználóval??? Oké, hogy akkor jobban kijön az előnye, de egyébként is egy teljes értékű navi  ;)

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8665 Dátum: 2013.07.30 12:14:39 »
De miért csak akkor használható, ha tele van tömve felhasználóval??? Oké, hogy akkor jobban kijön az előnye, de egyébként is egy teljes értékű navi  ;)
Ezt akartam épp mondani. A dugókerülés csak ott működik, ahol dugó is lehet,  ahol sokan vannak (és ahol sokan vannak, ott mindig fut valahol waze) márpedig ez a pályák, a Balaton és Budapest kivételével nem jellemző máshol, azokon meg általában mindig van elég adat.

Utcaszinten bármerre jól elvisz, és ez a lényeg. Ha meg valahol nem jó a térkép szerintetek, sikítsatok, és már javítom is...

Csak megjegyzem, hogy épp mókolják a központban a keresőt, így nem biztos, hogy teljesen jól működik, olyankor érdemes lent átkapcsolni a Google keresésre, és akkor meglesz a cél.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8666 Dátum: 2013.07.30 12:46:55 »
Csak megjegyzem, hogy épp mókolják a központban a keresőt, így nem biztos, hogy teljesen jól működik, olyankor érdemes lent átkapcsolni a Google keresésre, és akkor meglesz a cél.
Annak köze lehet ahoz, h (én csak tegnap próbáltam először) a házszámot is bírom a keresőbe, de csak az utcanév van a találatban?

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8667 Dátum: 2013.07.30 13:00:35 »
Annak köze lehet ahoz, h (én csak tegnap próbáltam először) a házszámot is bírom a keresőbe, de csak az utcanév van a találatban?
neeeeem
a házszámozás kérdése ennél sokkal bonyolultabb, még elég kevés helyen van meg, de valszeg valahogy át fog kerülni a mapsből, ha már megvette  a google, legalább ennyi hasznunk legyen belőle...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8668 Dátum: 2013.07.30 13:14:14 »
De miért csak akkor használható, ha tele van tömve felhasználóval??? Oké, hogy akkor jobban kijön az előnye, de egyébként is egy teljes értékű navi  ;)

Mert a beépített navival szemben ez a legfőbb előnye. Igaz abban van TMC, de úgy gondolom az nem annyira gyors mint ha sok felhasználó adja az infót.
Sebesség túllépésre tud figyelmeztetni? Mert a beépítettel szemben meg ez az IGO legnagyobb előnye.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8669 Dátum: 2013.07.30 13:41:54 »
Sziasztok,

P2-vel nektek hogy alakul a pesti dugókban és a nagy melegben most a fogyasztásotok? Nekem viszonylag sokat megy a motor és gyorsabban merül az akksi, mint amire számítottam. Reggel fél hét fele amikor átszelem a várost, akkor 5L alatt marad vagy a környékén mozog, de a dugóban felmegy 7 körülre  :eek:

https://www.dropbox.com/sh/nnxl25jgd9mlg1d/DbyHNqhf-1