Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369231 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

tutto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7545 Dátum: 2013.01.05 11:46:44 »
Üdv Mindenkinek !

Nekem a V9 : 14 van regisztrálva a PRIUS III-ra .

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7546 Dátum: 2013.01.05 13:03:17 »
Nekem a V9 : 14 van regisztrálva a PRIUS III-ra .
Akkor ahogy fajta, annyi féle! :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7547 Dátum: 2013.01.05 14:03:36 »
Valami itt nagyon el van kavarva. A V9 rovatban 5-ös a helyes nem a 9-es. Ezek alapján.

Környezetvédelmi osztály jelzése a forgalmi engedély V9 rovatában:

0: katalizátor nélküli, benzinüzemű, a jóváhagyási előírások szerint nem minősített dízelüzemű, ENSZ-EGB 83.00-83.01/A vagy 49.00-49.01/A előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott dízelüzemű;
1: katalizátoros, nem szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű;
2: katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű, kivéve a 4. osztályba sorolt EURO-II minősítésű gépjármű;
3: EURO-I minősítésű dízelüzemű gépjármű;
4: EURO-II minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű - benzinüzemű vagy EURO-II minősítésű dízelüzemű gépjármű;
5: tiszta gázüzemű vagy elektromos meghajtású, illetőleg hibrid (a gépjárművet meghajtó elektromos-, valamint benzin- vagy dízelmotorral is ellátott) hajtású, kivéve, ha belső égésű motorja nem éri el az EURO-III minősítést);
6: EURO-III minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű gépjármű;
7: EURO-III minősítésű dízelüzemű gépjármű;
8: EURO-III minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
9: EURO-IV minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű benzinüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
10 és 11: EURO-IV minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
12: EURO-V minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
13: EEV minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
14: EURO-V minősítésű gépjármű;
15: EURO-V minősítésű gépjármű
16: EURO-VI minősítésű gépjármű

Na közben tovább kutattam, és van egy kiegészítés a rendeletben:

A hibrid hajtású gépjárművet az 5. környezetvédelmi osztálynál magasabb - a belsőégésű motorja által meghatározott - környezetvédelmi osztályba kell besorolni, amennyiben a meghajtó belsőégésű motor legalább Euro-III. jóváhagyású.

Ez alapján meg a 9-es a jó.
Mondjuk vicces ha pénzt kérnek azért mert anno elqrta az ügyintéző a besorolást.
Érdekes lehet a hibrid autó EuroII-es belsőégésű motorral ez Priusból csakis egy 2000 előtti lehet, amikor az EU-ban hivatalosan még nem is árulták...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7548 Dátum: 2013.01.05 14:57:57 »
Ez egy tavalyi módosítás bakija,  emiatt a ragadó is magasabb volt az év végén. Januártól érvényes a javított változat, ami már helyes.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7549 Dátum: 2013.01.05 15:19:18 »
Nekem is 5 van benne, de megvárom a jövőre esedékes műszakit, aztán majd jól kicseréltetem ingyen a forgalmit meg a törzskönyvet.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7550 Dátum: 2013.01.05 19:27:43 »
Ha nem legózott, megbízható PII-t keres valaki 2millióért, jövő hét péntekig megnézheti:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-6391930
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7551 Dátum: 2013.01.05 19:57:29 »
Szépek a képek,látszik a hozzáértés belőle!
Remélem, hogy Hozzád hasonlóan gondos gazdához kerül hamarosan.


A használtauto.hu-ról nem szokták kimoderálni a linket tartalmazó hirdetést? Vagy ezt még csak a hétvége miatt nem törölték? (ÁSZF 4.)
Én nem mertem megrizikózni. Inkább a mail címem alapján történő kereséssel tettem lehetővé telefonálás nélküli további infó beszerzését.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7552 Dátum: 2013.01.05 20:13:23 »
A használtauto.hu-ról nem szokták kimoderálni a linket tartalmazó hirdetést? Vagy ezt még csak a hétvége miatt nem törölték? (ÁSZF 4.)
Én nem mertem megrizikózni. Inkább a mail címem alapján történő kereséssel tettem lehetővé telefonálás nélküli további infó beszerzését.
Az úgy van, hogy a feladást követően ellenőrzik, ha már pár napja fenn van és módosítod, akkor (általában) nem. Ezt a hirdetést már korábban feltettem, de aztán inaktívvá tettem, mert nem volt időm foglalkozni a telefonálókkal/nézelődőkkel. Most aktíváltam, de csak jövő hétig érek rá megint.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7553 Dátum: 2013.01.05 20:38:34 »
Az úgy van, hogy a feladást követően ellenőrzik, ha már pár napja fenn van és módosítod, akkor (általában) nem. Ezt a hirdetést már korábban feltettem, de aztán inaktívvá tettem, ...
Jó ötlet! :clap:

PIII-ban van vmi konkrét irány, elképzelés? (Behozatal EU, USA, hazai ... )
A tengerentúlon most bele lehet nyúlni a jóba, vagy mégse.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7554 Dátum: 2013.01.05 20:50:55 »
Megnéztem, mivel 1 hónap múlva nekem is műszaki és 9-es a kód :)
Ilyen Aurisra/Corollára való szép dísztárcsát bő 1,5 hónapja vettem 6000 Ft-ért.
Közben itthon is rákeresve sikerült is keríteni 5 eft-ért 1 avensis garnitúrát :) szebb lett így. :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7555 Dátum: 2013.01.06 16:13:44 »
Az van, hogy holnapután lejár a müszakim. Már nagyon ideges vagyok, hogy fog átmenni, mert nem fog a kézifék, rossz a részecskeszürö, a valto nem veszi a kettest es kiegett a hatso lampam is. Persze ez normalis egy 200e-et futott autonal. Majd adok megint 10e-t a vizsgabiztosnak. ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7556 Dátum: 2013.01.06 18:39:04 »
...meg, tiszta bolond vagy.
Én lüke meg elkezdem gondolkodni, hogy de jó, hogy még nem mondtam ismerősnek az autódat, mert befürödtem volna vele.
Jó vicc, volt....  :nonono:

 :D

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7557 Dátum: 2013.01.06 20:38:19 »
Az van, hogy holnapután lejár a müszakim. Már nagyon ideges vagyok, hogy fog átmenni, mert nem fog a kézifék, rossz a részecskeszürö, a valto nem veszi a kettest es kiegett a hatso lampam is. Persze ez normalis egy 200e-et futott autonal. Majd adok megint 10e-t a vizsgabiztosnak. ;)
Ha a kettős tömegű lendkereked még nem kopog bele a nagynyomású gázolajszivattyúba, akkor átengedik :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7558 Dátum: 2013.01.06 20:51:44 »
Ha a kettős tömegű lendkereked még nem kopog bele a nagynyomású gázolajszivattyúba, akkor átengedik :)
Az dieselnél van , nem Priusnál, vagy? :hmmmm: :wacko:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7559 Dátum: 2013.01.07 00:05:16 »
Fiúk! Nincs még április. :)