Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369580 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3150 Dátum: 2011.04.15 20:59:06 »
Igen én is a gittelésben gondolkodtam. Ha szépen el tudják tüntetni, nekem megfelel. Csak szeretném újra régi fényében látni :)

A fékbetétben nem tudom mennyi van, de időnként lassú menetnél már nyikorog és nem is fogja be rendese na tárcsát.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.16 12:07:56 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3151 Dátum: 2011.04.16 12:07:39 »
Fiúk, tényleg KELL idézni az elmúlt teljes oldalt minden hozzászólásnál???
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3152 Dátum: 2011.04.16 12:27:04 »
Én is arra hajlanék, hogy flexxel és lepkével fémig ledolgozni és aztán egy kis jófajta üvegszálas kitt alapnak. Utána a szokásos sorrendben ami kell, végül fény.
Én sem bontanám meg a keréknél a kasztnit csak ezért, annyi szent.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3153 Dátum: 2011.04.16 13:54:17 »
Én is arra hajlanék, hogy flexxel és lepkével fémig ledolgozni és aztán egy kis jófajta üvegszálas kitt alapnak. Utána a szokásos sorrendben ami kell, végül fény.
Én sem bontanám meg a keréknél a kasztnit csak ezért, annyi szent.

No de ehhez nem kell megbontani semmit, simán ki lehet egyengetni! Ilyen vastagságban a gitt tuti bereped az évek során!
Xanyi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3154 Dátum: 2011.04.16 16:29:23 »
Én is arra hajlanék, hogy flexxel és lepkével fémig ledolgozni és aztán egy kis jófajta üvegszálas kitt alapnak. Utána a szokásos sorrendben ami kell, végül fény.
Én sem bontanám meg a keréknél a kasztnit csak ezért, annyi szent.

No de ehhez nem kell megbontani semmit, simán ki lehet egyengetni! Ilyen vastagságban a gitt tuti bereped az évek során!
Elvileg az üvegszálassal megoldható lenne. A géz csak hogy mindenképp kell húzni rajta mert gyűrődött annyira. Ráadásul az ajtóban is keletkezett huppli :)

Ja csak érdekesség. Film: Little Fockers (a vejedre ütök új része. Nem tudom a magyar címét) A Focker család egy 2003-as priussal jár :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3155 Dátum: 2011.04.16 17:08:52 »
Én is arra hajlanék, hogy flexxel és lepkével fémig ledolgozni és aztán egy kis jófajta üvegszálas kitt alapnak. Utána a szokásos sorrendben ami kell, végül fény.
Én sem bontanám meg a keréknél a kasztnit csak ezért, annyi szent.

No de ehhez nem kell megbontani semmit, simán ki lehet egyengetni! Ilyen vastagságban a gitt tuti bereped az évek során!

Izé, a felxet nem vágásra értettem, csak lepkézni.  Az üvegszálas nem reped ki - legalábbis szkaresz ezt mondta, és neki elhiszem.  No és nem egy nap alatt kell feltenni minden réteget.  Az üvegszálas fölé egy adat szóró és pár napig, ad absordum egy hétig pihentetni, hogy legyen ideje kikeményedni. Utána csiszolás még egy adag szóró a hajszálrepedések miatt, majd fény, lakk.  A teljesség igénye nélküli felsorolás véget is ért.  A kocsival meg lehet járni ez idő alatt is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3156 Dátum: 2011.04.16 22:42:15 »
Én is arra hajlanék, hogy flexxel és lepkével fémig ledolgozni és aztán egy kis jófajta üvegszálas kitt alapnak. Utána a szokásos sorrendben ami kell, végül fény.
Én sem bontanám meg a keréknél a kasztnit csak ezért, annyi szent.

No de ehhez nem kell megbontani semmit, simán ki lehet egyengetni! Ilyen vastagságban a gitt tuti bereped az évek során!

Izé, a felxet nem vágásra értettem, csak lepkézni.  Az üvegszálas nem reped ki - legalábbis szkaresz ezt mondta, és neki elhiszem.  No és nem egy nap alatt kell feltenni minden réteget.  Az üvegszálas fölé egy adat szóró és pár napig, ad absordum egy hétig pihentetni, hogy legyen ideje kikeményedni. Utána csiszolás még egy adag szóró a hajszálrepedések miatt, majd fény, lakk.  A teljesség igénye nélküli felsorolás véget is ért.  A kocsival meg lehet járni ez idő alatt is.
Sajnos pont az lenne a lényeg, hogy a gyári galvanizált részt ne szedje le az ember.
Az ajtó kicsit egyszerűbb lesz, ha jól látom.
Az a gond, hogy minden féle egyengetés felületi sérülést okoz. Onnantól meg....

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3157 Dátum: 2011.04.17 08:53:14 »

Sajnos pont az lenne a lényeg, hogy a gyári galvanizált részt ne szedje le az ember.
Az ajtó kicsit egyszerűbb lesz, ha jól látom.
Az a gond, hogy minden féle egyengetés felületi sérülést okoz. Onnantól meg....
Sajnos az ajtó is olyan szögből kapott hogy huppogós lett így azon is alakítani kell. Ha másképp nem, hegyeztett kampókkal.
Ha renesen le van takarítva gittelés előtt és után, a fonkáját le tudom kezelni. Ebből a szempontból inkább a hátsó ív macerásabb mert ha ott kezelni akarom, mivel ugye kér réteg fém van, a minimum hogy a belsőt meg kell fúrni és úgy befújni az anyagot a kettő közé.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3158 Dátum: 2011.04.17 11:36:52 »
Létezik üregvédő anyag és hozzá szórófej, ami egy jó hosszú csövet jelent és a végén porlasztja az anyagot. A kárpitokat a csomagtartóba kibontva az bedugható pont oda, így nem kell megfúrni semmit. A küszön alján pedig vannak dugózások!
Xanyi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3159 Dátum: 2011.04.17 11:44:37 »
Létezik üregvédő anyag és hozzá szórófej, ami egy jó hosszú csövet jelent és a végén porlasztja az anyagot. A kárpitokat a csomagtartóba kibontva az bedugható pont oda, így nem kell megfúrni semmit. A küszön alján pedig vannak dugózások!
ÁÁÁ ezt jó tudni :)
Akkor az utómunkálat lezsírozva :) Már csak az előmunkát kell megszerveznem

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3160 Dátum: 2011.04.17 16:06:55 »
Multipla!
Na ez szép futásteljesítmény, ez jó reklám lenne a Priusokban kételkedőknek (ha nem lenne itthon is minden Prius kb. 150e km alatti futással hirdetve... :?:)
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3161 Dátum: 2011.04.17 19:53:39 »
Multipla!
Na ez szép futásteljesítmény, ez jó reklám lenne a Priusokban kételkedőknek (ha nem lenne itthon is minden Prius kb. 150e km alatti futással hirdetve... :?:)
Csak elírta!  ::)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3162 Dátum: 2011.04.17 20:05:46 »
Multipla!
Na ez szép futásteljesítmény, ez jó reklám lenne a Priusokban kételkedőknek (ha nem lenne itthon is minden Prius kb. 150e km alatti futással hirdetve... :?:)
Csak elírta!  ::)
Ja, csak 57E km??
Az más :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3163 Dátum: 2011.04.17 22:02:13 »
Természetesen nem írtam el, 567000 van benne.  343000 (kb 550e km) mérföld volt benne, amikor megvettem. Direkt olyat kerestem, amiben rengeteg kilométer van, hogy megmutassam e kétkedőknek (meg magamnak is), hogy mit bír egy Hybrid Toyota. Feleségem Highlanderét már 4 éve nyúzzuk, de mindig megkaptam, hogy majd jól behal rajta valami, aztán rákölthetem egy új autó árát. Nem is mernék megvenni más márkát úgy, hogy nem érvényes rá Európában a gari.
Most aztán úgy megszerettem ezt az ős-Priust, hogy nem is nagyon akarok másik autót.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 08:31:38 írta kleingy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3164 Dátum: 2011.04.18 13:34:21 »
Ha ennyi kilométert én is számolhatok a Prius II-re, akkor full meg vagyok nyugodva akku ügyben  :clap:
És az avatarodban szereplő SC430-cal mi a helyzet?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 13:36:41 írta squiddy »