Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368350 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12855 Dátum: 2015.04.25 09:10:46 »
Jelent az valami rosszat, ha az állapotfelvételi lapon az szerepel egy P3-nál, hogy a vezérmű fedélnél olajpára tapasztalható? (nem tudom jól idéztem-e fejből)
Az attól függ honnan jön. A P3-soknál a vezérmű fedele egy pasztával van körbenyomva (kicsit ki is szokott folyva lenni) de praktikusabb lehúzni a kartergáz visszavezetőt (kézzel összenyomható a bilincs) és belenyúlni kiujjal. Ha ott olajat találsz, az nem jó ómen. Ha nincs ott olaj, akkor nincs nagy baj.

DPeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12856 Dátum: 2015.04.25 13:19:40 »
Miért hoz valaki be eladásra P3-at Spanyolországból? Kicsit messze van...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12857 Dátum: 2015.04.25 13:45:39 »
Miért hoz valaki be eladásra P3-at Spanyolországból? Kicsit messze van...
Mert olcsó köszönhetően az adókedvezménynek.
Láttam már Bordeux-ból érkezett priust is itthon. Az meg alig 2 órára van a spanyol határtól :)

prius430

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12858 Dátum: 2015.04.26 19:08:37 »
Újabb kérdésem merült fel: Az "alcantara" huzattal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Az egyik P3-as ezzel a huzattal van és nem tudom jó-e? Tisztítható, időtálló huzat?
igen, jó...(sok hondában is alcantara van, civic, intergra, accord, stb)
sokkal kellemesebb mint a bőr...
elég sokat kibír...
pl. wu2-vel szépen tisztítható...


prius430

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12859 Dátum: 2015.04.26 19:16:00 »
egy gyors kérdés...
75e km-nél (P2) kötelező szervíznél mi a csere protokoll...?
kösz...

DPeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12860 Dátum: 2015.04.27 08:30:49 »
P3-ból inkább a többet futottat (emiatt kicsit belül kopottabbat) válasszam, vagy a kevesebbet (fele annyit mint a másik) futottat, de apróbb külső javításokon átesettet?

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12861 Dátum: 2015.04.27 09:31:55 »
Sziasztok!

Az egyik kulcsom elég sz.rul néz ki ez jó lehet nekem? ( csak mert 3 gombos)  http://www.ebay.com/itm/Replacement-Shell-Smart-Remote-Key-Case-Fob-3BTN-for-TOYOTA-AVENIS-CROWN-PRIUS-/231513522577?hash=item35e7480191&vxp=mtr Valakinek esetleg eladó lemezfelni ?


Köszi

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12862 Dátum: 2015.04.27 10:16:53 »
P3-ból inkább a többet futottat (emiatt kicsit belül kopottabbat) válasszam, vagy a kevesebbet (fele annyit mint a másik) futottat, de apróbb külső javításokon átesettet?
Én inkább a fele annyit futottat választanám, már ha mindkét autóban 100%-ra megbízható a km állás. Írtam már a gyári garit (160e km-ig vehető) és azért a P3-nak eléggé karcolódós a belseje, kevesebb km-rel gondolom szebb is az állapota.
Az enyém is javított volt kívülről, és már most is van egy csomó kisebb nyomódás, karc rajta- mert a többi autós nem tud rá vigyázni :(
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12863 Dátum: 2015.04.27 14:56:31 »
Sziasztok!
Mostanában kezdett el foglalkoztatni a téma, hogy a 2004-es, 1.8-a, 240e km-t futott Corolla Verso-t lecserélnénk esetleg egy pár évvel fiatalabb Prius 2-re.
Végigolvastam a Prius hibák topikot, azért látom, hogy ott sem fenékig tejfel minden.  :D
A lehetséges hibákkal így már nagyjából tisztában vagyok. Ami inkább érdekelne, hogy mi szólna a csere mellett, illetve ellene? A fogyasztási adatok mindenképpen javulnának, az biztos.  :) A beltér minősége milyen egy Verso-hoz képest? Én ennél is megőrülök, amikor kattog-zörög a műanyag darabokból összerakosgatott műszerfal...
Írtátok ezt az úttartásos problémát is a Prius-nál...
A 8 év vagy 160e km garancia az úgy hangzik pontosan, hogy maximum 8 év vagy 160e km?
Köszi a segítséget, most nekiesek ennek a topiknak is.  :yes:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12864 Dátum: 2015.04.28 07:50:24 »
Sziasztok!
Mostanában kezdett el foglalkoztatni a téma, hogy a 2004-es, 1.8-a, 240e km-t futott Corolla Verso-t lecserélnénk esetleg egy pár évvel fiatalabb Prius 2-re.
Végigolvastam a Prius hibák topikot, azért látom, hogy ott sem fenékig tejfel minden.  :D
A lehetséges hibákkal így már nagyjából tisztában vagyok. Ami inkább érdekelne, hogy mi szólna a csere mellett, illetve ellene? A fogyasztási adatok mindenképpen javulnának, az biztos.  :) A beltér minősége milyen egy Verso-hoz képest? Én ennél is megőrülök, amikor kattog-zörög a műanyag darabokból összerakosgatott műszerfal...
Írtátok ezt az úttartásos problémát is a Prius-nál...
A 8 év vagy 160e km garancia az úgy hangzik pontosan, hogy maximum 8 év vagy 160e km?
Köszi a segítséget, most nekiesek ennek a topiknak is.  :yes:
Jófelé keresgélsz az biztos. A lehetséges hibák (ahogyan írtad) ellenére is még mindig az átlagnál magasabb színvonalat képviselnek a Priusok. Azt nem írtad melyik generációjára fáj a fogad de feltehetőleg azt az összeszerelési minőséget mindenképpen meg fogják ütni, mint a TE 2004-es török gyártású (ha a 3. generációsról beszélünk) Versod. Zörgős, kattogós Priusban még nem ültem, a 2001-es PI-esemben is csend volt már ami a műszerfalat illeti. Az úttartás kapcsán nem gondolnám h probléma lenne, anno a PI tesztjében írták, hogy autópályán imbolygós stb. Persze: autópálya tempónál (többek között) nem célszerű eszeveszetten rángatni a kormányt de innen üzenem a cikkírónak (bizonyos F.A. "szakújságíró", aki még az Auris HSD-t sem tudta 6l/100km-es átlagfogyi alá bevinni-muhahahaha :lol:), hogy nekem a gyárinál egyel vékonyabb kereken is tökéletesen stabil volt a gép, pedig nem nyugger módban kanyarodtam vele sokszor a felesleges sebességvesztés, újra kigyorsítás (ez nem az erőssége a PI-nek) elkerülése érdekében. ;) Ebben a körben a PII 16 hüvelykes felnijeiről ne is beszéljünk, a PIII-ról aztán meg végképp ne!
A garancia tekintetében ha végig/visszaolvasod a topicot is képbe kerülsz, jó olvasgatást és sikeres Prius vásárlást.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Zozman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12865 Dátum: 2015.04.28 09:13:56 »
Sziasztok,

Először kérek segítséget Tőletek. Idén jutottam hozzá egy 2004-es P2-höz és igyekszem egy kicsit gatyába rázni, bár most is imádok Vele közlekedni. A 2 téma, ami most felmerült a váltóolaj csere és a HIFI modernizálása. Milyen olajat javasoltok a P2 váltójába? Csak a gyári olaj jöhet szóba, vagy kiváltható az elméletileg kompatibilis ENEOS olajjal is? A másik, hogy egy JBL 6 lemezes CD tár van a masinában, ami lássuk be nem egy jó megoldás. Ezt szeretném egy kicsit modernizálni, de a Dension-t nem nagyon javasolják, mást pedig a Prius zárt renszere miatt nem könnyű beépíteni... Szerintetek milyen irányba érdemes elindulni, keressek másik JBL gyári fejegységet, ami már tud MP3-at, vagy inkább valamilyen AUX vagy USB csatlakozást keressek az Ebay.en?

Köszi a válaszokat! Szép napot!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12866 Dátum: 2015.04.28 09:31:24 »
Szerintem,ha MP3 hallgatsz,akkor veszel egy sansa clip mp3lejátszót az ebay en pár ezer Ft max.aztán az auxra dugod....

Ez a legegyszerűbb megoldás.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12867 Dátum: 2015.04.28 09:36:59 »
Milyen olajat javasoltok a P2 váltójába? Csak a gyári olaj jöhet szóba, vagy kiváltható az elméletileg kompatibilis ENEOS olajjal is?
A váltódhoz Toyota ATF WS minősítés van előírva. Az Eneos ECO-ATF a Nippon Oil állítása szerint ezzel a minősítéssel kompatibilis.
Hasonló gyártói ajánlással nálunk elérhető termék még a Mannol ATF WS, Motul Multi ATF, Fuchs ATF 4400.
A Toyota a gyártói ajánlások megfelelőségét nem publikálja.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12868 Dátum: 2015.04.28 09:40:23 »
Szerintem,ha MP3 hallgatsz,akkor veszel egy sansa clip mp3lejátszót az ebay en pár ezer Ft max.aztán az auxra dugod....

Ez a legegyszerűbb megoldás.

Csak nem működik. :) Mivel 2006 előtt nincs AUX csatlakozás. Mondjuk fejegységet én sem cserélnék a helyében, hanem inkább valami XCarlink vagy Yatour adaptert vennék.