Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368402 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Használt Prius III-at vennék...
« Válasz #12570 Dátum: 2015.03.18 17:09:50 »
És akkor hogyan tudja meg a vevő, ha van a kocsinak valami egyedi hibája (pl. futómű), ami kijön egy tesztvezetésnél? Elég zsákbamacska ez így.
Úgy, h vétel előtti komoly szándéknál már azért lehet menni vele! Nálam eddig mindig így volt! Akkor mehettem vele, mielőtt véglegesen rámondtam, h kell és fizetem (általában visszamegy másodszor is az ember, na akkor már van próbakör)!

Gondold el mennyien próbálkoznának a drága és/vagy sportkocsiknál: sorban állnának egy kis ingyen élményért! Nem így megy! :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.18 17:12:18 írta zezoka »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12571 Dátum: 2015.03.18 18:31:54 »
Én eddig akárhányszor vettem autót, a próbaút volt az első, a szervizes felmérés a második dolog. Senki sem tiltakozott vagy húzta a száját (mondjuk egy kivételével magánszemélyek voltak az eladók). Minden vásárlásra jutott két kipróbált, de meg nem vett  autó.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Használt Prius III-at vennék...
« Válasz #12572 Dátum: 2015.03.19 09:18:04 »
Úgy, h vétel előtti komoly szándéknál már azért lehet menni vele! Nálam eddig mindig így volt! Akkor mehettem vele, mielőtt véglegesen rámondtam, h kell és fizetem (általában visszamegy másodszor is az ember, na akkor már van próbakör)!

Gondold el mennyien próbálkoznának a drága és/vagy sportkocsiknál: sorban állnának egy kis ingyen élményért! Nem így megy! :)

Persze, én ezt megértem, nem csak a kereskedők között sok a ruppótlan barom, hanem a vevők se mind normálisak. De nekem az nonszensz lenne, hogy érdekel egy autó és nem próbálhatom ki - még akkor is, ha nem veszem meg. 2 autóm volt-van eddig életemben, az előzőt Magyarországon magánszemélytől vettem meg, a mostanit használtan egy Toyota-kereskedőtől és az volt az első, hogy elmentünk a kocsikkal próbaútra. Először a tulaj/kereskedő vezetett, megmutatta az egyedi tudnivalókat, aztán én is.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12573 Dátum: 2015.03.19 15:16:11 »
Holnap lesz egy cikk az origo-n a Prius lopásokról, már kíváncsian várom, hogy Kowee mit nyilatkozott :sorcerer:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12574 Dátum: 2015.03.19 16:11:57 »
Most éppen azért veszek másik autót (Priust), mert az előző autómat ellopták. Ha ezt is lopják, megbolondulok.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12575 Dátum: 2015.03.19 16:33:22 »
Lopják bizony. Első dolgod legyen az egyedi védelem beszereltetése.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12576 Dátum: 2015.03.19 17:14:53 »
Marad ez a megoldás, mert mégegyszer nem szeretnék belefutni. Bár azért van a biztosító, de attól még nem lesz jó, csak nem lesz olyan rossz.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Használt Prius III-at vennék...
« Válasz #12577 Dátum: 2015.03.20 07:50:35 »
Persze, én ezt megértem, nem csak a kereskedők között sok a ruppótlan barom, hanem a vevők se mind normálisak. De nekem az nonszensz lenne, hogy érdekel egy autó és nem próbálhatom ki - még akkor is, ha nem veszem meg. 2 autóm volt-van eddig életemben, az előzőt Magyarországon magánszemélytől vettem meg, a mostanit használtan egy Toyota-kereskedőtől és az volt az első, hogy elmentünk a kocsikkal próbaútra. Először a tulaj/kereskedő vezetett, megmutatta az egyedi tudnivalókat, aztán én is.
Nálam úgy volt eddig mindig, hogy amikor egy autó minden más külső-belső átbogarászás, lekérdezés után is még érdekelt, akkor kértem próbakört, és azokat meg is vettem! :) A próbakör alatt tapasztaltakat (ha volt rossz - Priusnál semmi :) ) meg alkupozízióba raktam.

Pl előző Passatomnál minden tetszett, akárhonnan néztem, eldöntöttem, h érdekel, majd mentem vele próbakört, és meghallottam a valamelyik oldali első lengőkarokat (ami mindnél előjön előbb utóbb), szóvá tettem, cserébe ingyen névreírva kaptam. De ha nem is írja a nevemre saját költségén, akkor is megvettem volna.

Holnap lesz egy cikk az origo-n a Prius lopásokról, már kíváncsian várom, hogy Kowee mit nyilatkozott :sorcerer:
Na, nem is tudtam, h lesz ilyen, én is kíváncsi vagyok! Remélem olvasni fogja a lopósbanda.

Amúgy kíváncsi vagyok, h van-e valamilyen szinten lelkiismeret furdalásuk, h egy családnak milyen anyagi, vagy szociális, vagy akármilyen más válságot is okozhatnak ezzel... Vagy csak szimplán munkának tekintik és elvégzik, mint egy robot? Egyszer szívesen olvasnék egy ilyen cikket is, mikor egy ilyen lopóssal csinálnak riportot, és megkérdezik "milyen érzés te mocsok"! Bár tuti ő lenne a szegény, rákényszerült, alvilágilag megfenyegetett ember...
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.20 08:03:03 írta zezoka »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12578 Dátum: 2015.03.20 13:16:32 »
Holnap lesz egy cikk az origo-n a Prius lopásokról, már kíváncsian várom, hogy Kowee mit nyilatkozott :sorcerer:

Aki megtalálja linkelje majd be.
Én nem látom sehol.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12579 Dátum: 2015.03.20 17:06:51 »

karl69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12580 Dátum: 2015.03.20 19:23:29 »
Sziasztok!

Prius vásárlása előtt állok, mivel sokat utazom és jelenleg egy benzines Volvo S80-om van ami nem egy takarékos egy autó.
kb 2mft-om van és láttam ez az árért pár példányt. Érdemes ilyen "olcsón" megvenni őket vagy sem? Mire kell figyelni ennél a típusnál? Az amerikai változatnak van valami hátránya?
A válaszokat előre is köszönöm.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12581 Dátum: 2015.03.20 20:01:42 »
Ha van rá lehetőséged, kérj meg agy profit, segítsen a választásban. Nem árt, ha a hasznát lautó vásárlás íratlan szabályai be vannak tartva.

Mindez mellett az egyik leg rizikómentesebb használt autó vétel a Prius

karl69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12582 Dátum: 2015.03.21 12:58:57 »
Ennek pl miért ilyen alacsony az ára?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_navi_garancia-8778415

tud valaki róla valamit?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12583 Dátum: 2015.03.21 13:47:44 »
Ennek pl miért ilyen alacsony az ára?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_navi_garancia-8778415

tud valaki róla valamit?
Képen szép, a belseje sincs lelakva, a II-es széria eljéről, még nem ráncfelvarrott, és érdekes, hogy már vacakol az akkuja, az én II-esem kb. hasonló futásteljesítménnyel, hibátlan akkusl volt. De ennyiért én simán megvenném, még úgy is, hogy a km állás max. tájékoztató jellegű lehet, mivel holland import, ha jól látom. Legalábbis magyar rendszáma még nincs. Az akku cella csere nem egy nagy tétel ma már.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

karl69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12584 Dátum: 2015.03.21 14:03:37 »
Képen szép, a belseje sincs lelakva, a II-es széria eljéről, még nem ráncfelvarrott, és érdekes, hogy már vacakol az akkuja, az én II-esem kb. hasonló futásteljesítménnyel, hibátlan akkusl volt. De ennyiért én simán megvenném, még úgy is, hogy a km állás max. tájékoztató jellegű lehet, mivel holland import, ha jól látom. Legalábbis magyar rendszáma még nincs. Az akku cella csere nem egy nagy tétel ma már.

Az írja érvényes magyar papírokkal. Miből gondolod, hogy hollandból jött? Meg írta, hogy felújított az aksi akkor azzal elvileg nem lehet gond egy darabig. Itthon hol tudják cserélni a hibás cellákat amúgy? Hogyan tudom ellenőrizni egy autó aksiját ha elmegyek megnézni pl ezt a kiszemelt példányt?