Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376501 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9540 Dátum: 2013.12.06 15:11:41 »
Úgy tudom, Hollandiában nagyon támogatják az adóztatás szintjén a hibrid autókat. Szerintem ennyi lehet a magyarázat rá. Ja, meg, hogy a hollandok amúgy is befogadóbbak mindenben, mint a németek...  ::)
Nem, a hollandok a legsporólósabbak, leg ***rágobbak a világon, ilyen egyszerű. :szemez:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9541 Dátum: 2013.12.06 15:31:18 »
no mindenesetre azt most megállapíthatjuk, hogy ha külföldről kelll prius, azt hollandiából érdemes hozni, mert ott a legnagyobb a merítés. és ott a legolcsóbbak is. meg ugye hollandiában hegyek sincsenek, meg hideg sem...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9542 Dátum: 2013.12.06 15:54:04 »
A hidegre azert racafolnek... Mikro idejottem azt mondtak se ho se hideg nincs. Elso telen majd fel meter ho esett tavaly meg -22volt amivel 56 vagy 57 eves hidegrekord dolt meg. Hegyek viszont nincsennek sot igazabol dombok se  :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9543 Dátum: 2013.12.06 17:16:41 »
tudom milyen idő van arrafelé, belgiumban laktam sokáig ;) majd meglátod, nincsen igazán hideg. a tavalyi tél extrém hideg volt, az nem ér  :devil:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9544 Dátum: 2013.12.06 21:43:32 »
A valto olaj cserenel a szuros kerdesemre tudja v.ki a valaszt?

A masik dolog ami csak ma szurt szemet: Van arra mod, h a muszerfal ne az ossz km-t irja ki hanem mondjuk a trip A-t vagy B-t?? (felteve ha van olyan...)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9545 Dátum: 2013.12.06 21:59:39 »
A valto olaj cserenel a szuros kerdesemre tudja v.ki a valaszt?

A masik dolog ami csak ma szurt szemet: Van arra mod, h a muszerfal ne az ossz km-t irja ki hanem mondjuk a trip A-t vagy B-t?? (felteve ha van olyan...)
Halii
A váltó olajhoz nincs külön szűrő. (ha magad akarod cserélni)
Én autószerelőként sem álltam neki vesződni vele :)
A trip A vagy B-t úgy tudod nézni hogy menyomod az ODO/TRIP gombot. Ha valamelyiket nullázni akarod akkor az adott helyen nyomva tartod az ODO gombot pár másodpercig.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9546 Dátum: 2013.12.06 22:08:02 »
Koszi a gyors valaszt. Az olajat szervizben csereltetnem le csak azert merult fol a szuro lehetosege mert a kollegam Volvojanak volt kulon egy kis szuroje ami termeszetesen nem volt nekik raktaron igy rendelni kellett ami nem gaz csak ugye 2x kellett visszamennie valtoolaj cserere.

Az odo gommbal meg nem talalkoztam, de holnap meglesem lehet csak azert mert mostansag sotetben megyek-jovok  :) :innocent:


Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9547 Dátum: 2013.12.07 07:20:30 »
Sztem ez akkor is USA első lökös...
Mennek lefelé az árak, viszont a sokat futott magyar PII-t nem látni, úgy tűnik hamar eladta.
Heti merítés: akkor ez most fészlift vagy nem? :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.07 07:28:03 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9548 Dátum: 2013.12.07 08:00:05 »
Koszi a gyors valaszt. Az olajat szervizben csereltetnem le csak azert merult fol a szuro lehetosege mert a kollegam Volvojanak volt kulon egy kis szuroje ami termeszetesen nem volt nekik raktaron igy rendelni kellett ami nem gaz csak ugye 2x kellett visszamennie valtoolaj cserere.

Az odo gommbal meg nem talalkoztam, de holnap meglesem lehet csak azert mert mostansag sotetben megyek-jovok  :) :innocent:
Semmi gond. Mikor 3 éve elvittem az enyémet a sakurához, a számlán anyagköltségként csak olaj szerepelt és a manualban sem látok semmi különlegeset. (csak szivattyú meg emelő kell az otthoni cseréhez)
Az ODO gomb a középső órától jobbra található. Pont a fényerő szabályzó gomb mellett.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9549 Dátum: 2013.12.07 08:03:03 »
Sztem ez akkor is USA első lökös...
Mennek lefelé az árak, viszont a sokat futott magyar PII-t nem látni, úgy tűnik hamar eladta.
Heti merítés: akkor ez most fészlift vagy nem? :wacko:
Hmm érdekes hogy facelift-es lámpa, nem kazettás audio, de 2004-es??? Mondjuk én sem élek a kocsiban, de a szintén 2004-esemben közel duplája van. Végülis csodák még vannak, csak nem jellemzőek.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9550 Dátum: 2013.12.07 10:39:49 »
Hmm érdekes hogy facelift-es lámpa, nem kazettás audio, de 2004-es??? Mondjuk én sem élek a kocsiban, de a szintén 2004-esemben közel duplája van. Végülis csodák még vannak, csak nem jellemzőek.
2005-ösnek írja az autót de a fejegység tényleg nem kazettás, nekem is ez szúrt szemet ill. a hátsó lámpa, mindenesetre az autót biztosan nyugdíjas vidéki orvos használta azért van benne kevés km.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9551 Dátum: 2013.12.07 12:30:15 »
Mennek lefelé az árak
A bal hátsó és a jobb első ajtó más színű, usa jobb hátsó lámpa, usa első lámpák, usa felni, szép belső, de full fapad, a km állás is gondolom mérföld állás lesz - jó kis legózott darab...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9552 Dátum: 2013.12.07 12:32:37 »
Heti merítés: akkor ez most fészlift vagy nem? :wacko:
Nem fészlift, csak az első lökös (lámpák sem). Km állás leellenőrizhetettlen, hiszen kintről jött.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9553 Dátum: 2013.12.07 19:59:22 »
Nem fészlift, csak az első lökös (lámpák sem). Km állás leellenőrizhetettlen, hiszen kintről jött.
Nyert! Az évjárat a tuti majdnem mindig...a szokásos "Lego-s Prius"
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9554 Dátum: 2013.12.07 20:48:58 »
Na akkor egy kis beszamolo a mai elso hosszabb etapomrol... Sikerult majd 350km-t mennem nem e megszokott melobajaros utvonalon (ez volt ez elso hosszabb utam a kocsival)
Amiket eddig nem tapasztaltam es zavar:
1) A tempomat kicsit "darabos" bar lehet ez nem is a tempomat hibaja. Visszanyorsitasnal (resume) olyan mintha tovabb akarna gyorsitani, mint amire be van allitva de akkor eszbekap es elveszi a gazt es beall a jo sebessegre. Ora szerint nem megy tobbel max 1-2km/h-val de kicsit furi... az eddig altalam vezetett kocsiknal ez finomabban mukodott... (lehet a CVT valto hibaja. nem zavaro csak szokatlan) Mellesleg miert kell minden ujrainditas utan ujra bekapcsolni a tempomatot a kis ON/OFF gombbal?
2) A sebessegmero csal. Nem is keveset. 130-nal GPS szerint 121-el megyek. Ez masnal is igy van?
3) Ez "aggaszt" a leginkabb: autopalyan a kanyarokban nagyon bizonytalannak tunik. Lehet az imbolygas kifejezes kicsit tulzo, de ott ahol az elozo autommal (igaz annak sport futomuve volt) siman rafordultam 100 vagy esetleg 110-el ott most eppencsak elertem a 90-et.
+1) Nemtudom van e masnak is tolatoradaros valtozat (bar lehet semmi koze nincs hozza  :hmmmm:) de mikor rukvercbe rakom akkor a tolatoradaron kivul megegy sipolo csipogo hang is van. Ez normalis? Ja es rukvercben az R beto a valtonal villog

Ma rakattam fol a teli gumit (uj Conti TS850) centirozas termeszetesen volt es a nyomas is jol lett beallitva 2,6 elol es 2,5 hatul szoval nem ertem a dolgot. Lehet bejelentkezem meg az unnepek elott egy kerek es futomu ellenorzesre/allitasra. Ha ott minden rendben van akkor valoszinuleg ez ilyen  :?:

Minden mas viszont pozitiv. Nagyonis! Autopalyan mentem tobb mint 300km-t ott sem fogyasztott rosszul, de mikor leteretm egy kis alsobbrendu utra ahol 80-as sebessegkorlatozas volt vegig 2,9l-t irt fogyinak  :D visszafele en + 2 utassal 3,2l. Az igencsak kellemes.

Osszesegeben mar most nagyon szeretem pedig csak 1 hete van nalam. Azthiszem erre mondjak, h megtertem  :innocent: