Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376406 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5355 Dátum: 2012.04.05 18:16:16 »
Üdv!

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5356 Dátum: 2012.04.05 23:27:10 »
Nem csak kérdezgethetek róla, hanem végre meg is tapasztalhattam a Prius érzést!Tegnap óta magaménak tudhatok egy 2006-os Smart (melyben nincs tempomat  :?:  még mindig várom az ötleteket a beszerelésre )-lényeg a lényeg, hogy Kecskemétről hoztam a kis villanyost, Tata végállomással 150km/ 3,7l átlagfogyival!  :clap: 20km pálya 120km/h, a többi országút90km/h + M0 szigorúan 80-al....hát így hoztam össze életem első priusos kiváló fogyasztását. Ma munkába menet Tata-Budaörs azért lerontottam az átlagot 4L re  :clap: -hát még a végén sikerül olyan fogyasztás produkálnom mint a kis 14 éves 1000 ccm-es Suzukimmal ::)
Hazafele a rendőrök megállítottak mondtam is nekik, hogy tegnap hoztam a kereskedésből így most  legalább leellenőrizhetik, hogy nem -e lopott- de megnyugtattak, hogy nem körözik s még ők is gratuláltak eme remek járgányhoz....

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5357 Dátum: 2012.04.06 00:22:40 »
Nagy gratula. :D
Nekem 1 román sutyerák elintézte, hogy pár hónapon belül ne vegyek Priust. :D
Sündőrök különösen jókedvűek lehettek aznap. :P

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5358 Dátum: 2012.04.06 00:56:18 »
Nem csak kérdezgethetek róla, hanem végre meg is tapasztalhattam a Prius érzést!Tegnap óta magaménak tudhatok egy 2006-os Smart (melyben nincs tempomat  :?:  még mindig várom az ötleteket a beszerelésre )

Itt van egy egész jó leírás: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=88865232&t=9020254
Ez az index fórum "Toyota PRIUS megérkeztt !!!" topik egyik hozzászólása. Igaz már több mint 3 éves, de hátha használható még.  :yes:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5359 Dátum: 2012.04.06 06:58:45 »
Nem csak kérdezgethetek róla, hanem végre meg is tapasztalhattam a Prius érzést!Tegnap óta magaménak tudhatok egy 2006-os Smart (melyben nincs tempomat  :?:  még mindig várom az ötleteket a beszerelésre )-lényeg a lényeg, hogy Kecskemétről hoztam a kis villanyost, Tata végállomással 150km/ 3,7l átlagfogyival!  :clap: 20km pálya 120km/h, a többi országút90km/h + M0 szigorúan 80-al....hát így hoztam össze életem első priusos kiváló fogyasztását. Ma munkába menet Tata-Budaörs azért lerontottam az átlagot 4L re  :clap: -hát még a végén sikerül olyan fogyasztás produkálnom mint a kis 14 éves 1000 ccm-es Suzukimmal ::)
Hazafele a rendőrök megállítottak mondtam is nekik, hogy tegnap hoztam a kereskedésből így most  legalább leellenőrizhetik, hogy nem -e lopott- de megnyugtattak, hogy nem körözik s még ők is gratuláltak eme remek járgányhoz....
Gratula, végre igazi autót vettél! :whistling:
Kíváncsi vagyok a yard mit szólt mikor azt olvasta, hogy Prius...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5360 Dátum: 2012.04.06 07:46:41 »
Nem 195-ös a nyárid?

Nem, Conti 205/55 van rajta. Jövőre valami alacsony gördülési ellenállású gumit tervezek feltenni, lehetőleg gyári méretben (ContiEcoContact 5 pl. csak 205/55 R16 méretben van). Van tapasztalatotok/ötletetek, mit érdemes?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5361 Dátum: 2012.04.06 08:02:51 »
Hazafele a rendőrök megállítottak mondtam is nekik, hogy tegnap hoztam a kereskedésből így most  legalább leellenőrizhetik, hogy nem -e lopott- de megnyugtattak, hogy nem körözik s még ők is gratuláltak eme remek járgányhoz....
:clap: Gratula!
         

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5362 Dátum: 2012.04.06 08:22:26 »
Nem, Conti 205/55 van rajta. Jövőre valami alacsony gördülési ellenállású gumit tervezek feltenni, lehetőleg gyári méretben (ContiEcoContact 5 pl. csak 205/55 R16 méretben van). Van tapasztalatotok/ötletetek, mit érdemes?
Igen én is azt kerestem nemrég vagy Pirelli P7-et de 195-ös szélességgel nem készülnek a Priusra valók.
Alapvetően mindegyik neves gyártó ECO abroncsával jól jársz, sőt a Hankook is dobott most ki vmi ECO terméket (Kinergy Eco K425). Itt egy teszt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5363 Dátum: 2012.04.06 11:53:41 »
Nem csak kérdezgethetek róla, hanem végre meg is tapasztalhattam a Prius érzést!
...
Gratula a járgányhoz!
Ilyen fogyasztás mellett lassan cserére fog szorulni a hibrid akku. Úgy 10-15 év múlva. ;)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5364 Dátum: 2012.04.06 21:32:46 »
Érdekes dolgon töprengek mostanában. Van ez a cikk pl. :

http://www.origo.hu/auto/teszt/20101108-toyota-auris-hsdteszt.html

Nincs jelentősége, hogy az Auris HSD-ről szól, ne is foglalkozzatok vele. Inkább az a rész érdekes, hogy az író lehetetlennek tartja a gyári 3.8-as vegyes normát. Ugye a múltkor 3.5-öt posztoltam, mostanra, 160 km megtétele után, igazi vegyes, város, dugóval, országút 80-90-el, beállt 3.7-re. Nos, amire utalni akarok az, hogy nagy hülyeséget mondok, ha azt állítom, hogy meg kell tanulni hibridül vezetni?

Nem tudom, a Prius mit csinál, de az Auris pl. ha gazdaságosan vezettem, a gyújtás levételkor megjutalmaz egy villogó EXCELLENT felirattal. Ezt megmutattam az oldalbordának is, hogy igyekezzen ezt elérni.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5365 Dátum: 2012.04.06 22:29:23 »
Anélkül, hogy bárkit meg akarnék sérteni vagy kioktatni. Egy csomó ember van (főleg itt Bp-en), aki teljesen indokolatlanul előzget, gyorsítgat, lassítgat, tapad az előtte haladóra, ugrál a sávok között, stb. Persze ők ezt meg tudják indokolni, amiket én sorra meg is mosolygok. Én is voltam fiatal, én is hasonló indokokkal, de mára már nem látom semmi értelmét.
Hányszor van az pl., hogy gurulok egy piros lámpa felé és a mögöttem lévő átmegy a mellettem lévő sávba, gyorsít, majd fék és megállás. Semmi gurulás. Pár mp után ott állunk egymás mellett. És minden nap tudok mutatni ilyen vezetőt, aki valahogy nem érzi jól magát, ha nincs a lába alatt valamelyik pedál.
Az újságírókat sem szeretném általánosítani, de sztem a legtöbbjük hasonló traumát él át, a "pedál nélküli talp" traumáját. Vagy az is szörnyű lehet, hogy mindig van előtte valaki és még mindig nem ő megy legelöl. :)
Na így tényleg elképzelhetetlen a 3.8.

Azt vettem észre, hogyha sokáig (15 vagy több percig) megyek 75-80 között sík úton, akkor konstans 3.3-at kajál a gép. Ennél a sebességnél már nem tud leállni a pöfögő és pár perc eltelte után az akku töltöttsége eléri a meghatározott szintet. Azaz ezután már szinte tisztán benzines üzem áll be és ez az Atkinson bitang takarékos ezen a fordulaton.

Mindenkinek kellemes locsolkodást! :)
A hölgy tagoknak pedig  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5366 Dátum: 2012.04.06 22:39:11 »
Bozman & Alibiman: jól beszéltek! ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5367 Dátum: 2012.04.06 22:42:11 »
Anélkül, hogy bárkit meg akarnék sérteni vagy kioktatni. Egy csomó ember van (főleg itt Bp-en), aki teljesen indokolatlanul előzget, gyorsítgat, lassítgat, tapad az előtte haladóra, ugrál a sávok között, stb. Persze ők ezt meg tudják indokolni, amiket én sorra meg is mosolygok. Én is voltam fiatal, én is hasonló indokokkal, de mára már nem látom semmi értelmét.
Hányszor van az pl., hogy gurulok egy piros lámpa felé és a mögöttem lévő átmegy a mellettem lévő sávba, gyorsít, majd fék és megállás. Semmi gurulás. Pár mp után ott állunk egymás mellett. És minden nap tudok mutatni ilyen vezetőt, aki valahogy nem érzi jól magát, ha nincs a lába alatt valamelyik pedál.
Az újságírókat sem szeretném általánosítani, de sztem a legtöbbjük hasonló traumát él át, a "pedál nélküli talp" traumáját. Vagy az is szörnyű lehet, hogy mindig van előtte valaki és még mindig nem ő megy legelöl. :)
Na így tényleg elképzelhetetlen a 3.8.

Azt vettem észre, hogyha sokáig (15 vagy több percig) megyek 75-80 között sík úton, akkor konstans 3.3-at kajál a gép. Ennél a sebességnél már nem tud leállni a pöfögő és pár perc eltelte után az akku töltöttsége eléri a meghatározott szintet. Azaz ezután már szinte tisztán benzines üzem áll be és ez az Atkinson bitang takarékos ezen a fordulaton.

Mindenkinek kellemes locsolkodást! :)
A hölgy tagoknak pedig  :flowers:

Ehhez nincs mit hozzátenni. :) Hasonlóak a tapasztalataim az autóstársakkal. És valami hasonlóra következtettem 80-as sebességnél, nem kell tölteni, már azzal is kevesebbet fogyaszt.

Bár nekem mellé-mellé teszi a villanymotort, sőt van olyan felvételem, ma csináltam, amikor százzal megyek, és huzamos ideig mind a két motort használja.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

mbd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5368 Dátum: 2012.04.07 10:58:32 »
Az attól függ, milyen riasztó.
Gyári. Gondolom így már könnyű a kérdés.
Ha nem gyári riasztó lenne, nem is itt kérdezném.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5369 Dátum: 2012.04.07 11:22:29 »
No itt van a video amit említettem:



Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.