Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376245 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4635 Dátum: 2012.02.06 10:11:07 »
Azt le lehet valahogy tiltani, hogy minden tankoláskor nullázza az érintőképernyőn kijelzett átlagfogyasztást és megtett Km-t?
Utóbbit a TripA/B-ben folytatni lehet, de az átlagot úgy tűnik, tankolásonként nullázza.
Biztosan lehet, mert nekem nem nullázza a fogyit, csak a megtett km-t. Amikor megvettük már így működött és nekem így pont jó. :)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4636 Dátum: 2012.02.06 11:00:56 »
Olyan töltő kell ami semmilyen körülmények között ...

Vannak ilyen töltőim, többféle is. A Forexnél elég jó a választék. Amit a haveroknak szoktam javasolni, van nekik egy 1 amperes töltőjük, amit úgy néz ki, mint egy hál. adapter. MCU szabályozza a töltő feszkót.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4637 Dátum: 2012.02.06 14:08:58 »
Mennyi forint egy ilyen?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4639 Dátum: 2012.02.06 16:57:06 »
http://forex.hu/webshop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=844&category_id=7

Na jó de ez pl tényleg csak szintentartásra jó, egy lemerült akksi feltöltésére már nemigen.
Nekem ilyen van: http://akkumulatoroutlet.hu/ctek/296-mxs-50-ctek-multi.html
Azta de felment az ára...
Xanyi

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4640 Dátum: 2012.02.06 17:04:00 »
Na jó de ez pl tényleg csak szintentartásra jó, egy lemerült akksi feltöltésére már nemigen.

Nem is beszéltünk másról. Rendes töltésre van 30 amperes Forex töltőm is.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4641 Dátum: 2012.02.06 19:05:00 »
Nem is beszéltünk másról. Rendes töltésre van 30 amperes Forex töltőm is.

Igen, csak mivel egy fórumon vagyunk, így gondoltam nem árt megjegyezni, hátha kevésbé hozzáértők is olvassák, akiknek az 1A nem sokmindent mond...
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4642 Dátum: 2012.02.06 19:57:28 »
Ne haragudjatok, de ezt muszáj itt megkérdeznem.
Miért kell ez nekünk? (prius-osoknak)

Az autó akku menedzsmentje megfelelően kezeli az aksit, ahhoz, hogy min. 7-8 évet kibírjon.
Ha venni kell egy másikat, akkor kb ugyan ott vagyunk, mint a töltővel. Arról nem is beszélve, ha normális használat mellett tölteni kell egy aksit, akkor jobb gyűjteni egy másikra. Tehát 7 éves aksit töltögetni....

Szóval nekem sem a carinát, sem a priust nem kell/kellett töltögetni. Km-eim 90 % városi rövid táv!
Na, mindegy.
Ez csak az én véleményem és tapasztalatom. Persze jó, ha van egy szuper töltő a garázsban, na de ha nem használom...


 

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4643 Dátum: 2012.02.06 20:04:13 »
Nekem is van egy 30 éves töltőm, utoljára anyám wartburgjához használtam a 80-as években, de azóta saját autóhoz soha nem kellett elővenni. :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4644 Dátum: 2012.02.06 20:07:38 »
Nem mondam hogy kell. Ez annak lehet célszerű, aki tényleg ritkán használja az autóját. Napi használatban lévő autónál jó akksival nem szabad hogy gond legyen. Én a Yarist a sok rövidtáv miatt egy télen egyszer-kétszer megtöltöm, ez nekem biztonságot ad...
De tavaly télen vettem a töltőt, elötte nem volt, mégsem volt sose gond  :D
Xanyi

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4645 Dátum: 2012.02.06 20:14:05 »
Idézet
Miért kell ez nekünk? (prius-osoknak)...

Bocsáss meg kedves b.c., de nem mindenki úgy használja a kocsit, ahogy te. :)

Van

- aki csak 2-4 hetente veszi elő, mert nem kell sűrűbben kimozdulnia kocsival.
- akinek több kocsija van, mint foga, ezért az egy autóra jutó futásteljesítmény és használati sűrűség nagyon alacsony.

Az akkumulátor halála, ha hagyjuk egy bizonyos szint alá merülni. Ekkor gyorsul a szulfátosodás. Ezt megelőzendő érdemes az aksit egy bizonyos töltöttségi szint felett tartani. Az olyan autóknál, amelyeknél állandó fogyasztó van bezárt állapotban (műholdas figyelő rendszer, komolyabb riasztó, key-less, stb.) bizony előfordulhat, hogy az aksi nagyon lemerül, ha nem figyelünk rá. Az ugye végképp nem megoldás, hogy ha kell, ha nem rendszeresen elővesszük a kocsit egy kis aksi töltés céljából. Ha nem muszáj, nem benzin elégetéssel tölteném az aksit.

Ha kicsit melegebb lesz, ráteszek egy lakatmérőt az aksira, hogy megvizsgáljam, mennyit fogyaszt bezárt állapotban. Majd tudósítok.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4646 Dátum: 2012.02.06 20:18:00 »
Nekem is van egy 30 éves töltőm, utoljára anyám wartburgjához használtam a 80-as években, de azóta saját autóhoz soha nem kellett elővenni. :)

Ilyen hidegben, mint most, nagyjából kétszer gyorsabb az önkisülés. 2-3 hetes állás még egy bezártan nem fogyasztó kocsi aksiján is meglátszik. Ha meg még van valami cucc, ami folyamatosan papikázza az áramot, tapasztalatból mondom, hogy az bizony hazavágja az ólomakkumulátort.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4647 Dátum: 2012.02.06 20:29:20 »
Az már igaz, hogy tényleg úgy kezdődött a téma, hogy "ha több hetet áll az autó ...". Ha lenne garázsom, és sokat állna az autó, akkor biztos lenne nekem is csepptöltőm. :hug:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4648 Dátum: 2012.02.06 20:31:48 »
Ne haragudjatok, de ezt muszáj itt megkérdeznem.

Még valami. Lehet, hogy itt valami félreértés van. A fene se akarja a szaros aksit megspórolni. Egyszerűen csak üzembiztos állapotot akarok ólomakkumulátor szempontból is. Valami oka csak van, hogy több helyen olvastam, 2-3 hetes állás esetén le kell kötni az ólomaksit. Ezért volt az az eredeti kérdésem, hogy mi van ha nem kötöm le, hanem folyamatosan pótlom a veszteséget? Ezért jó pl. ez az 1 amperes kis töltő.

Ja, és még egy lényeges szempont. Valszeg az itt írogató többség azért vett Priust, mert viszonylag magas a futásteljesítménye, és ezért kis fogyasztás kell, a dízelben nem bízik, vagy túl környezetszennyezőnek tartja, vagy ki tudja. Én a kisebbséghez tartozom (egyébként is belga vagyok, mint tudjuk) mert nálam nincs magas futásteljesítmény. Engem más szempontok vezéreltek, amikor hibrid kocsit vettem. Viszont nálam is felmerülhetnek kérdések, ami pont a spec. körülmények miatt esetleg nem szokványosak.

De ha úgy gondolod, hogy a teljesen felesleges és érdektelen kérdéseimmel floodolom (eldugaszolom) az izzó, pörgő topikot, majd önfegyelmet tanúsítok. :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4649 Dátum: 2012.02.06 20:33:22 »
Wazz, ahogy olvastam a postokat, jöttem rá, hogy a :scooter: -ban benne van az akksi, elfelejtettem kivenni.  :cry: :cry: :cry:
Mostmár meg minek, áll a mínusz tizenakárhány fokban. :banging:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.