Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2682216 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #285 Dátum: 2004.08.04 17:14:12 »
Olvastam a problémádat!!
Nekem is ezt csinálja az autóm meg még egy pár haveromnak, akinek carinája van. Szerintem ez nem probléma. Ha belegondolunk ez már egy 10 éves autó (legalábbis az enyém) és még mindig jobban működik, mint egyes autók 3 évesen.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #286 Dátum: 2004.08.04 17:31:34 »
Kavarc, Toygli003!

Szét ne szedjétek, ez nem hiba!  :D Ez gyárilag ilyen, de nem csak a Carinára, hanem a Corollára is jellemző, ha gulur, 1000-1200, ha áll 7-800 az alapjárat, de csak azokban a modellekben, amelyben van ABS, de más tipusoknál is van ilyen főleg Japóknál. Állítólag azért csinálja, hogy a generátor több áramot termeljen az ABS-nek. Megfigyeltem hogy a mostani autóm nem csinálja ezt, holott ugyanolyan tipus mint az előző, csak nincs benne ABS, innentől kezdett el érdekelni a dolog, aztán valahol olvastam a fentebb leírtakat.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #287 Dátum: 2004.08.04 17:43:43 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Kavarc, Toygli003!
Szét ne szedjétek, ez nem hiba!  :D Ez gyárilag ilyen, de nem csak a Carinára, hanem a Corollára is jellemző, ha gulur, 1000-1200, ha áll 7-800 az alapjárat, de csak azokban a modellekben, amelyben van ABS, de más tipusoknál is van ilyen főleg Japóknál. Állítólag azért csinálja, hogy a generátor több áramot termeljen az ABS-nek. Megfigyeltem hogy a mostani autóm nem csinálja ezt, holott ugyanolyan tipus mint az előző, csak nincs benne ABS, innentől kezdett el érdekelni a dolog, aztán valahol olvastam a fentebb leírtakat.
Szabolcs

Szia!
Nem is úgy írtam, mint hiba, csak fura volt egy kicsit. De, ha más Carinában is hasonló a helyzet, akkor, valszeg nem (csak) az én küszülékemben van a hiba. Bár nekem nincs ABS-em...
Toygli jól mondja; ez legyen a legnagyobb bajunk. Egyébként 2 hónappal idősebb csak a Carinád, mint az enyém... szal 10 éves korukra télleg jól működnek még...

Szabolcs: jó az avatarod! Teccik nagyon! :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #288 Dátum: 2004.08.06 22:33:43 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Kavarc, Toygli003!

Szét ne szedjétek, ez nem hiba!  :D Ez gyárilag ilyen, de nem csak a Carinára, hanem a Corollára is jellemző, ha gulur, 1000-1200, ha áll 7-800 az alapjárat, de csak azokban a modellekben, amelyben van ABS, de más tipusoknál is van ilyen főleg Japóknál. Állítólag azért csinálja, hogy a generátor több áramot termeljen az ABS-nek. Megfigyeltem hogy a mostani autóm nem csinálja ezt, holott ugyanolyan tipus mint az előző, csak nincs benne ABS, innentől kezdett el érdekelni a dolog, aztán valahol olvastam a fentebb leírtakat.

Szabolcs


Nemcsak az ABS az oka ennek - általában azt a célt szolgálja , hogy töltsön a generátor , amíg menetben van az autó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #289 Dátum: 2004.08.07 08:42:47 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Tegnap láttam a volt autómat a Soproksári úton


Ez semmi! :-) Én a múlt héten a János korházból kijövet azt vettem észre, hogy a kettővel ezelőtti piros Corollám parkol mellettem ( ERR-*** ).

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #290 Dátum: 2004.08.07 18:12:26 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tegnap láttam a volt autómat a Soroksári úton

Anno, amikor az OFF Regatától próbáltam megszabadulni, úgy tudtam meg, hogy végre-valahára sikerült eladnia az autókereskedőnek, hogy viszontláttam az utcán. Mikor bementem, hogy mi a helyzet, kiderült, hogy már 2 hónapja eladták, csak sz.rtak nekem szólni. Az új tulaj se volt különb, az meg át sem iratta a nevére. Ezt meg a rendőrségtől tudtam meg, amikor az eladás után másfél évvel(!) megkerestek...
No, ezt a kocsit nem szívesen látnám az utcán, pedig szerettem akkor. Persze nem is  létezik olyan, hogy 18 éves Fiat :finga:
music     

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #291 Dátum: 2004.08.18 16:10:18 »
Idézet
Milyen színű a kocsid?
*****************
Tegnap láttam a volt autómat a Soproksári úton du 1/2 5-5 között kifele GFP-***, nagyon jó érzés volt újra látni a kicsikét! Csak sajna, amikor körbeautóztam, megláttam, hogy a bal eleje egy kicsit törtött lett..... A párommal együtt fel is nyüszítettünk... A töretlen régi autónk!!
*****************
Remélem ettől eltekintve nem igen volt vele baj....
Sok szép kilómétert még vele....


Az enyém a forgalmi szerint ibolyakék-metál. A rendszáma GBG-s

Sajnos két hete ezzel az autóval is történt egy kis baleset :(( Egy kispolski nem volt teljesen tisztában a sarkára állított medvesajt alakú tábla jelentésével, én meg jól belementem az oldalába.

Jobb index búra, lökhárító és sárvédő fényezés. Szerencsére csak ennyi mert én 40-nel mentem

Csapo-G
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #292 Dátum: 2004.08.18 16:21:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csapo-G : Halihó :)

Csak annyit gyorsan , hogy a legtöbb autó (nemcsak Carinák , és nemcsak Toyoták) szervója zúg/sivít/nyüszít végállásban . Ez a szervó műküdési elvéből adódó természetes jelenség , és NEM hiba .

Az ajtó-kitámasztóid (oldalajtókra gondolok) milyenek ? Ha valamit utálok a Carinában , hát az az , hogy a legkisebb emelkedőn is visszacsukódik az ajtó az ember lábára , mert a kitámasztók hatása a nullával egyenlő  :x


Szia!

Most gépelem másodszor a választ, mert időközben kidobott a fórum ...  :evil:

Ez a szervó-probléma engem sem zavar annyira, de előttem néhányan már írták, hogy a Carinánál kimondottan hangos.

Most, hogy mondod, az ajtó kitámasztó - a csomagtérhez hasonlóan - tényleg gyenge. Ez eddig fel sem tűnt. Annál cifrábbakat szoktam mondani, amikor a csomagtérajtó zárja spontán koponyalékelést hajt végre rajtam :)

Csapo-G
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #293 Dátum: 2004.08.19 15:31:13 »
Idézetet írta: "Csapo-G"
Szia!

Most gépelem másodszor a választ, mert időközben kidobott a fórum ...  :evil:

Ez a szervó-probléma engem sem zavar annyira, de előttem néhányan már írták, hogy a Carinánál kimondottan hangos.

Most, hogy mondod, az ajtó kitámasztó - a csomagtérhez hasonlóan - tényleg gyenge. Ez eddig fel sem tűnt. Annál cifrábbakat szoktam mondani, amikor a csomagtérajtó zárja spontán koponyalékelést hajt végre rajtam :)

Csapo-G


Hát lehet , hogy hangos a szervó ... De mivel tudom , hogy a hang nem jelent rendellenességet , gyakorlatilag meg sem hallom ;)

Az ajtó-kitámasztót akár viccesen is föl lehet fogni : legalább nem kell vacakolni azzal , hogy becsukd az ajtót , miután kiszálltál  :o  - ha a kocsi egy kicsit is jobbra és/vagy hátrafelé dűlve áll , ez megtörténik automatikusan , amint elengedted az ajtót  :D

A kiálló csomagtér-zár tényleg gáz - párszor már én is úgy belesomtam a fejemet , hogy a szemem is könnyes lett tőle  :x  ... Mondjuk , ez ilyen sok más autón is  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Profil változás
« Válasz #294 Dátum: 2004.08.19 22:27:17 »
Felraktam én is a kis Totoját a profilomba... :)

Hát nem gyönyörű ... :D

Csapó-G
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Profil változás
« Válasz #295 Dátum: 2004.08.22 16:06:17 »
Idézetet írta: "Csapo-G"
Felraktam én is a kis Totoját a profilomba... :)

De, nagyon szép színe van.
music     

kawiman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Teljes tanácstalanság
« Válasz #296 Dátum: 2004.08.22 20:39:33 »
Sziasztok!
Fanatikus toyotista vagyok, de most azt hiszem, nagyon befürödtem. Egy 1996-os Carina Wagon TD-m van február óta, de azóta rémálom az egész életem. A legtöbb hibát nem is részletezném, de az egyik olyan makacs, hogy nem tudok mit  kezdeni vele. A kormány gyorsításkor (kis (szögben elfordítva), illetve bizonyos sebességtartománynál egyenesben is szitál. Sajnos pont a 90-130 kmh az a tartomány, ahol csinálja. Azóta ki lett cserélve az összes gumi, a nyelestengely csapágyai, a futómű és a féltengelyek fel lettek újítva (többször is voltak különböző szerelőknél). A féktárcsák fel lettek szabályozva (többször), de mindhiába. A váltóból folyik az olaj, ezért gyanakszom arra, hogy esetleg a differenciálművel lehet baj.
Tud valaki egy megbízható helyet, ahol váltókat javítanak szakszerűen? SOS!
Jöhet e-mailben is: kawiman@kawiman.hu
Előre is köszönöm!
Kawiman
96 Carina Wagon TD
86 Corolla Hatchback D

kawiman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Még egy szó...
« Válasz #297 Dátum: 2004.08.22 20:41:38 »
..ha valaki tud bontott váltót, azt is hálásan venném. Köszönöm!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Teljes tanácstalanság
« Válasz #298 Dátum: 2004.08.22 20:45:04 »
Idézetet írta: "kawiman"
A kormány gyorsításkor (kis (szögben elfordítva), illetve bizonyos sebességtartománynál egyenesben is szitál. Sajnos pont a 90-130 kmh az a tartomány, ahol csinálja. Azóta ki lett cserélve az összes gumi, a nyelestengely csapágyai, a futómű és a féltengelyek fel lettek újítva (többször is voltak különböző szerelőknél). A féktárcsák fel lettek szabályozva (többször), de mindhiába.

Nem lehet, hogy alaposan meg volt törve ez a kocsi?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Teljes tanácstalanság
« Válasz #299 Dátum: 2004.08.22 23:33:56 »
Idézetet írta: "kawiman"
ki lett cserélve az összes gumi


csak a gumik lettek cserélve vagy a felnik is? Ha az első két kereket (gumi+felni) felcseréled a hátsókkal, akkor is marad a hibajelenség?