Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314368 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3360 Dátum: 2011.12.23 09:48:03 »
Több helyen ezt úgy "orvosolták" hogy kitettek egy villogó sárga figyelmeztetést.
Ez nem megoldás, és ha bármilyen beavatkozás van a csomópontban akkor már csak az aktuális előírásoknak megfelelő kialakítást engedélyeznek.
Az általad említett sárga villogó valószínűleg nem e miatt került oda.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3361 Dátum: 2011.12.23 10:04:07 »
Sárga villogó, egy többsávos kereszteződésben, a "nyilas" lámpa mellett? Hát én ilyet még nem láttam.
Neeem, whis arra gondol, hogy a sárga villogó lámpa egy gyalogost ábrázol és amikor az autós zöldet kap, ez a veszélyt jelző villogó lámpa figyelmeztet arra, hogy ott a gyalogosoknak is szabad jelzésük lesz, egyidőben az autósokéval. Ilyen itt Csabán is van, több helyen is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3362 Dátum: 2011.12.23 10:07:03 »
Neeem, whis arra gondol, hogy a sárga villogó lámpa egy gyalogost ábrázol és amikor az autós zöldet kap, ez a veszélyt jelző villogó lámpa figyelmeztet arra, hogy ott a gyalogosoknak is szabad jelzésük lesz, egyidőben az autósokéval. Ilyen itt Csabán is van, több helyen is...
Nyilas maszkkal együtt? Nem hinném  :nono:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3363 Dátum: 2011.12.23 10:13:16 »
Neeem, whis arra gondol, hogy a sárga villogó lámpa egy gyalogost ábrázol és amikor az autós zöldet kap, ez a veszélyt jelző villogó lámpa figyelmeztet arra, hogy ott a gyalogosoknak is szabad jelzésük lesz, egyidőben az autósokéval. Ilyen itt Csabán is van, több helyen is...
Egy többsávos kereszteződésben, ahol sávonként kötelező a haladási irány (ergo a lámpában is nyíl van)?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3364 Dátum: 2011.12.23 11:12:20 »
Nyilas maszkkal együtt? Nem hinném  :nono:
Szerintem félreértjük egymást. Én egy kiegészítő sárgán villogó gyalogost ábrázoló lámpára gondolok, amit az autók oldalsó (ismétlő jelzője mellé szerelnek abban az esetben, ha a gyalogosok az autósokkal együtt kapnak "zöld" jelzést, mindegy figyelmeztetésnek, hogy a jobbra kis ívben kanyarodásnál gyalogos forgalom várható, részükre elsőbbséget kell adni. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3365 Dátum: 2011.12.23 11:44:16 »
Ja... Na, ez így tényleg más kicsit  :) ... Ilyet tényleg láttam már (ha nem is Pécsett, bár itt is egy rakás ilyen hely van, nade ez tényleg egy eléggé általános megoldás, hogy a jobbra kanyarodókkal együtt kap zöldet a párhuzamos gyalogátkelő).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3366 Dátum: 2011.12.23 12:00:55 »
Szerintem félreértjük egymást. Én egy kiegészítő sárgán villogó gyalogost ábrázoló lámpára gondolok, amit az autók oldalsó (ismétlő jelzője mellé szerelnek abban az esetben, ha a gyalogosok az autósokkal együtt kapnak "zöld" jelzést, mindegy figyelmeztetésnek, hogy a jobbra kis ívben kanyarodásnál gyalogos forgalom várható, részükre elsőbbséget kell adni. :surrender:
Whis írta, hogy a 20/1984-nek való meg nem felelést egy sárga villogó kihelyezésével oldották meg.
Erre írtam, hogy nem fordulhat elő mert ha beavatkozás van akkor annak már a rendeletnek meg kell felelnie.


Tehát a jelenlegi gyakorlat szerint vannak olyan csomópontok amelyek nem felelnek meg A 20/1984-nek, mert a változás óta nem volt felülvizsgálat.
Sárga villogós (gyalogosokra) figyelmeztető lámpa természetesen van sok csomópontban, de azok nem nyilas zölddel együtt vannak, mert azt csak elsőbbségadás nélküli irányokban lehet alkalmazni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3367 Dátum: 2011.12.23 23:39:25 »
Whis írta, hogy a 20/1984-nek való meg nem felelést egy sárga villogó kihelyezésével oldották meg.
Erre írtam, hogy nem fordulhat elő mert ha beavatkozás van akkor annak már a rendeletnek meg kell felelnie.


Tehát a jelenlegi gyakorlat szerint vannak olyan csomópontok amelyek nem felelnek meg A 20/1984-nek, mert a változás óta nem volt felülvizsgálat.
Sárga villogós (gyalogosokra) figyelmeztető lámpa természetesen van sok csomópontban, de azok nem nyilas zölddel együtt vannak, mert azt csak elsőbbségadás nélküli irányokban lehet alkalmazni.
'84 óta nem volt felülvizsgálat.
Ez tetszik. Tipikus.  [rohog]
Csak azt ne mondja senki, hogy 84 óta nem változott a forgalom és még csak véletlenül sem nyúlt senki a lámpákhoz bármilyen okból.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3368 Dátum: 2011.12.24 10:37:49 »
Az alap 84-es, a vonatkozó módosítás valamikor 5-6 évvel ezelőtt volt.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3370 Dátum: 2011.12.25 15:13:19 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3371 Dátum: 2011.12.25 16:25:17 »
Okos  :yes: ... Németeknél is létezik ez már évek óta.
Itt sem ártana bevezetni. :flowers: Bár egy M0-on hová húzódnának le....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3372 Dátum: 2011.12.25 16:43:14 »
Itt sem ártana bevezetni. :flowers: Bár egy M0-on hová húzódnának le....
Alapvetően értelmes autósok így viselkednek. Én jártam így az M1-en és működött, szépen szétnyílt a két sáv.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3373 Dátum: 2011.12.25 17:02:34 »
Az jó, de biztosan akad itthon korpa a búzaszemek között....
Ottkint azért nagyobb a közlekedési kultúra, mégiscsak kell oka legyen, hogy szabályozzák.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3374 Dátum: 2011.12.25 17:44:30 »
Nem csak a kultúrán múlik ez... Itthon az autósok nagy része sokkal gyakorlatlanabb autópályán, hisz max évente párszor jár rajta. Pedig most már azért elég sok pályánk van, ugye... De egyrészt ott vannak a díjak, másrészt az a szomorú tény, hogy pl. elvileg hiába kéne a vezetői tanfolyamon ezt is oktatni - a gyakorlatban ez nem történik meg. Mert, gondolom, (még) nem sikerült arról megegyezni, hogy valaki fizesse ki az oktatóknak a pályamatricát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )