Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119991 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12270 Dátum: 2014.08.30 22:50:26 »
Nemtom... De ha kiderül, elmondom  :yes:
biztos porcukorrá volt darálva az eleje...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12271 Dátum: 2014.08.30 22:54:21 »
Szia Xtrem!
Köszi az infókat! Igazság szerint a Sol felszereltség plusszai a párom számára nem nagyon bírnak értékkel (mundjuk a városi öt kilométeren nem is nagyon tudna mit kezdeni egy tempomattal), így az (egyel) alacsonyabb is tökélletes lesz. Tolatóradart majd tetetek bele utólag, ha kell.
Kár, hogy ez a nap előre láthatóan olyan monstre volt, mint amilyen lett is végül, ha nem ilyen, akár össze is futhattunk volna a Reálnál.

Sajnos nem az én érdemem, hogy csökkent a hitdetések száma (bár én csak az egyiket látom hiányzónak), pedig ma úgy mentünk fel, hogy veszünk egy autót. Az Emil Frey -es hirdetés sajnos már nem élt, tegnap eladták, de még nem volt levéve ma reggel sem, így árnyékra vetődtem... A csepeli címre sajnos nem jutottam el, az én bambaságom miatt, megzavart a sok Kossuth utca (azért egy kerület feltüntetés vidékiként sokat segített volna  :D), és végül rossz helyre navigáltam. Miután egy óra kellett, hogy kivergődjek az útfelbontások által generált dugókból, már nem volt kedvem újrakezdeni a keresést, átmentem Budaörsre. Az ezüst (Sol) Aurisról végül nem derült ki, hogy hova lettek a vonószemek takaró sapkái, mert annyira sok apró (nem túl jelentős) karc volt rajta, hogy a párom nem akarta tüzetesebben megnézni. Az 58 ezresnek hirdetett Aurist néztem meg alaposabban, végső soron nem rossz állapotú, de voltak furcsaságok, (a vezető oldali ajtó belső kapaszkodó kopottsága, vagy a váltószoknya gomb alatti részének szövetig való lekopottsága (a 9. képen kicsit látszik, élőben elég szembeötlő), meg még néhány apróság). Nem mondom, hogy nem annyi km van benne, de engem nem győzött meg. Holnap folytatom Debrecenben, esetleg, ha hétfőre lesz döntésképes értékesítő a Reálnál, még visszahívom őket, hogy mennyire alkuképes az ár - nekem így annyit nem ér, amennyire tartják, de lehet, hogy meg tudunk állapodni. Szóval még nyitott a keresés - sajnos. Lassan nem látok, annyit bújom a Hahut, ha meg a holnapi sem jön be, kezdhetem nézni a mobile -t  :wacko:
de hisz ott írja a hirdetésben,h 1211 csepel...te vidéki,te;) ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12272 Dátum: 2014.08.30 23:01:17 »
de hisz ott írja a hirdetésben,h 1211 csepel...te vidéki,te;) ;) ;)
Mondom, hogy bamba voltam  :D Tudtam, én, hogy Csepel, csak kapkodtam, a navi meg kerületenként kínálta a Kossuth utcákat, rosszat választottam. Mindegy már, én balgáltam el, ez van. A km és a kor miatt egyébként is csak tartaléknak terveztem, így nem erőltettem - lehet kellett volna. Utólag már okos az ember  :innocent:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12273 Dátum: 2014.08.31 08:49:38 »
Szia Xtrem!
Köszi az infókat! Igazság szerint a Sol felszereltség plusszai a párom számára nem nagyon bírnak értékkel (mundjuk a városi öt kilométeren nem is nagyon tudna mit kezdeni egy tempomattal), így az (egyel) alacsonyabb is tökélletes lesz. Tolatóradart majd tetetek bele utólag, ha kell.
Kár, hogy ez a nap előre láthatóan olyan monstre volt, mint amilyen lett is végül, ha nem ilyen, akár össze is futhattunk volna a Reálnál.

Sajnos nem az én érdemem, hogy csökkent a hitdetések száma (bár én csak az egyiket látom hiányzónak), pedig ma úgy mentünk fel, hogy veszünk egy autót. Az Emil Frey -es hirdetés sajnos már nem élt, tegnap eladták, de még nem volt levéve ma reggel sem, így árnyékra vetődtem... A csepeli címre sajnos nem jutottam el, az én bambaságom miatt, megzavart a sok Kossuth utca (azért egy kerület feltüntetés vidékiként sokat segített volna  :D), és végül rossz helyre navigáltam. Miután egy óra kellett, hogy kivergődjek az útfelbontások által generált dugókból, már nem volt kedvem újrakezdeni a keresést, átmentem Budaörsre. Az ezüst (Sol) Aurisról végül nem derült ki, hogy hova lettek a vonószemek takaró sapkái, mert annyira sok apró (nem túl jelentős) karc volt rajta, hogy a párom nem akarta tüzetesebben megnézni. Az 58 ezresnek hirdetett Aurist néztem meg alaposabban, végső soron nem rossz állapotú, de voltak furcsaságok, (a vezető oldali ajtó belső kapaszkodó kopottsága, vagy a váltószoknya gomb alatti részének szövetig való lekopottsága (a 9. képen kicsit látszik, élőben elég szembeötlő), meg még néhány apróság). Nem mondom, hogy nem annyi km van benne, de engem nem győzött meg. Holnap folytatom Debrecenben, esetleg, ha hétfőre lesz döntésképes értékesítő a Reálnál, még visszahívom őket, hogy mennyire alkuképes az ár - nekem így annyit nem ér, amennyire tartják, de lehet, hogy meg tudunk állapodni. Szóval még nyitott a keresés - sajnos. Lassan nem látok, annyit bújom a Hahut, ha meg a holnapi sem jön be, kezdhetem nézni a mobile -t  :wacko:

A váltószoknya kopás úgy tűnik típusbetegség, az enyém is ilyen azon a részen (E12). Mondjuk ebben már 120e van, de úgy rémlik vételkor is ilyen volt már(82e). Gondolom városban használták többet.
EGyébként ha csak 5kmes távokra kell, akkor bőven elég az 1.4es motor. Meg sztem kisebb kocsi is elég lenne de ti tudjátok  :whistling:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12274 Dátum: 2014.08.31 08:53:07 »
biztos porcukorrá volt darálva az eleje...

Ja, minden xar, minden törött, minden drága :D Xar az élet :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12275 Dátum: 2014.08.31 08:57:07 »
Ja, minden xar, minden törött, minden drága :D Xar az élet :D
vagy csak azért vették ki,h elterelje a figyelmet a nagyobb hibákról;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12276 Dátum: 2014.08.31 09:31:49 »
A váltószoknya kopás úgy tűnik típusbetegség, az enyém is ilyen azon a részen (E12). Mondjuk ebben már 120e van, de úgy rémlik vételkor is ilyen volt már(82e). Gondolom városban használták többet.
EGyébként ha csak 5kmes távokra kell, akkor bőven elég az 1.4es motor. Meg sztem kisebb kocsi is elég lenne de ti tudjátok  :whistling:
Én is arra gondoltam, hogy javarészt városban volt használva. A km nem sok az évjárathoz képest. Azért nem egész hatvanezernél furcsa. Tudom, nem jó összehasonlítási alap, de a Ave -m belseje 150e után is patika, a kormányon pl nyoma sincs kopásnak. Igaz, a belső fogón kicsit itt is látszik a használat, de nem ennyire.
Meglátjuk, holnapig eldől.
A kisebb autó logikus, de ez most tetszésre megy  :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12277 Dátum: 2014.08.31 11:54:07 »
Én is arra gondoltam, hogy javarészt városban volt használva. A km nem sok az évjárathoz képest. Azért nem egész hatvanezernél furcsa. Tudom, nem jó összehasonlítási alap, de a Ave -m belseje 150e után is patika, a kormányon pl nyoma sincs kopásnak. Igaz, a belső fogón kicsit itt is látszik a használat, de nem ennyire.
Meglátjuk, holnapig eldől.
A kisebb autó logikus, de ez most tetszésre megy  :D

Sztem a 2es Yaris alig különbözik az Auristól :) Olyannyira h én régebben alig tudtam megkülönböztetni őket első pillantásra. Az Auris olyan mint egy felfújt Yaris :) Persze a belseje jobb az igaz. A Yaris elég idétlen a középen levő kijelzőjével.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12278 Dátum: 2014.08.31 22:08:22 »
Sztem a 2es Yaris alig különbözik az Auristól :) Olyannyira h én régebben alig tudtam megkülönböztetni őket első pillantásra. Az Auris olyan mint egy felfújt Yaris :) Persze a belseje jobb az igaz. A Yaris elég idétlen a középen levő kijelzőjével.
Most volt alkalmam többször együtt látni őket, azért akad különbség. Az Auris komolyabban néz ki, bár abban igazad van, hogy kívülről sok a hasonlóság. Méretben még jó is lehetne a Yaris, de a feleségem is a kijelző, de főleg a műszerfal miatt tette le a voksát az Auris mellett. Azt viszont egyszerűen nem találok olyat, amilyet szeretnék - bár lehet, nekem kellene átgondolni az elvárásaim.
Sajnos ma a debreceni autó sem volt olyan állapotban, ami 27 ezer kilométeres futást sejtet, ráadásul a műszaki lejárt, az eleje volt már törve is - de nemhogy alkudni nem lehetett belőle, hanem kiderült, hogy a hahun 2.2 -re hirdetett autót 2.35 -re tartják  :eek: (azóta már módosították) A kereskedő szerint holnapra már van vevője - ám legyen.
Ha már ott voltam, elmentem egy másik Aurist is megnézni, amit Németországból hoztak be. Egy dolog, hogy nem Sol, mint aminek hirdették, és van benne 140e km, de... De bizony ez a 140 ezres német Auris kívülről is sokkal jobban nézett ki, mint a 27 ezerre hirdetett, és belülről sem volt használatosabb, sőt! A motorház nagyon komoly volt - minden motortér takaró elem a helyén (kb így nélzett ki), eddig egy megnézett autón sem láttam, hogy az összes meglett volna. Lehet valami abban, hogy a németek jobban figyelnek az autójukra... Nagy kár, hogy csak alap felszereltség (bár amolyan német alap lehet, a klíma manuális, de hátsó elektromos ablakemelők és függönylégzsák vannak benne + tolatóradar, bár ahogy néztem, az alighanem nem gyári), és viszonylag sok a kilométer. Azért holnapig még meggondoljuk, az árában névre is írnák, és van hozzá téligumi garnitúra alufelnin, ez azért elgondolkodtató.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12279 Dátum: 2014.09.01 09:44:57 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12280 Dátum: 2014.09.01 09:51:32 »
Tényleg átülnél egy Aurisba?  :wacko:

Miért is ne?  ;)

Ha valakinek bejön formailag, simán ajánlható.  :yes:
Mivel az E12 után alapból az Auris lett az "E15 HB".  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12281 Dátum: 2014.09.01 11:25:08 »
Tényleg átülnél egy Aurisba?  :wacko:

Én tuti nem, mivel sztem nem igazán előrelépés egy E12höz képest, viszont drágább..  Akkor már inkább Civic, ott 140LE a motor és 6os a váltó, na meg jobban is néz ki :) Kínálat is nagyobb.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12282 Dátum: 2014.09.01 11:49:18 »
Én tuti nem, mivel sztem nem igazán előrelépés egy E12höz képest, viszont drágább..  Akkor már inkább Civic, ott 140LE a motor és 6os a váltó, na meg jobban is néz ki :) Kínálat is nagyobb.
Aurisban is 6os váltó van

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12283 Dátum: 2014.09.01 11:50:52 »
Miért is ne?  ;)

Ha valakinek bejön formailag, simán ajánlható.  :yes:
Mivel az E12 után alapból az Auris lett az "E15 HB".  :innocent:
Szerintem alapjaiban ugyanaz az autó, új arculattal (ami nekem nem tetszik, de ez szubjektív), és azon túl, hogy újabb semmit egyéb pluszt nem tud adni.
Nálam autócserekor az alapelv az előrelépés: necsak korban, hanem másban is, pl méret vagy teljesítmény.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12284 Dátum: 2014.09.01 11:55:32 »
Szerintem alapjaiban ugyanaz az autó, új arculattal (ami nekem nem tetszik, de ez szubjektív), és azon túl, hogy újabb semmit egyéb pluszt nem tud adni.
Nálam autócserekor az alapelv az előrelépés: necsak korban, hanem másban is, pl méret vagy teljesítmény.
+1 :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)