Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120088 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11415 Dátum: 2013.10.30 13:48:11 »
Azon agyalok tegnap hova parkoltam ...
Kár, hogy ezt gondolod, én az enyémet 1000 közül is megismerem.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11416 Dátum: 2013.10.30 13:52:23 »
Hat igen. Hol van az Auris kulso belso formaterve a masik kettoehez kepest. Sajnos sehol  :no: A Peugeot konkretan ugy nez ki belul mint egy tanulmanyauto  :clap: De franciat sose vennek. Aztan ott a Mazda, amit tuti jol meg lehet kergetni es orom lenne vele minden kanyar ami azert vonzo (kapuzarok vagy mi?!  :?: ). De mindent osszevetve ha ott allnek 6.5 millioval a kezemben es ugyanazokat tapasztalom mint a tesztelok (ami egyaltalan nem biztos) akkor 90%, hogy az Auris mellett dontenek. Eleg tagas, logikus elrendezesu, kenyelmes, csendes es megbizhato. Ilyen az idealis elettars  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11417 Dátum: 2013.10.30 13:53:27 »
Azon agyalok tegnap hova parkoltam ...
Latod, ha a multkori serulest nem javitod meg rajta, akkor most feltunobb lehetne  :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11418 Dátum: 2013.10.30 13:59:07 »
Latod, ha a multkori serulest nem javitod meg rajta, akkor most feltunobb lehetne  :devil:
:devil:
Azért elég széles a választék a "semmirenemjó" kompakt kategóriában. És azért Hyuandainak meg Kiának kezd egyre jobban csengő neve lenni (még nekem is tetszenek).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11419 Dátum: 2013.10.30 14:13:08 »
...mindent osszevetve ha ott allnek 6.5 millioval a kezemben es ugyanazokat tapasztalom mint a tesztelok (ami egyaltalan nem biztos) akkor 90%, hogy az Auris mellett dontenek. Eleg tagas, logikus elrendezesu, kenyelmes, csendes es megbizhato. Ilyen az idealis elettars  :yes:
Erről van szó, pontosan erre hajt a Toyota.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11420 Dátum: 2013.10.30 14:29:23 »
Mondod ezt úgy, hogy merem állítani, soha nem ültél még benne.  :lol: Ugyanis, éppen ellenkezőleg!  :excl:
Egyáltalán nem akar rádborulni, szellősebb előtted a hely, mint bármelyik más kompakt autóban.  :yes:
Hidd el nekem, nagyon boldog lennél a Carinád után egy új Corollában is. Ne a képek alapján ítélj! Próbáld ki. A Toyota mindig a tudatalattira hat. Lehet, hogy ránézésre nem tetszik, de használat közben nagyon kellemes vele együtt élni.  :yes:

De már ültem benne!  :tt2: Márkaszalonban volt kiállítva :) az igaz, hogy menet közben még nem volt szerencsém megismerni. Első benyomásra nekem durva volt a műszerfal, nem úgy értem, hogy nincs hely elöl, arról szó sincs, a problémám a műszerfal meredekségével van és méretével, mintha egy nagy fal állna előttem. Soha nem tetszettek ezek a nagy fal műszerfalak, de mivel ennyire állítod, hogy milyen zsírkirály, így mégegyszer meg fogom nézni tüzetesebben, kipróbálni nem tudom mikor fogom (inkább az is300h tesztvezetésére regisztráltam  :cool2: na abban király a műszerfal, fainan elfekszik előttem, az a Cool).
Carina után nem biztos, hogy nagyon boldog lennék egy Corollában (formatervet illetően), nem tartom szebbnek, inkább egy Avensis!  ;)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11421 Dátum: 2013.10.30 14:52:21 »
De már ültem benne!  :tt2: Márkaszalonban volt kiállítva :) az igaz, hogy menet közben még nem volt szerencsém megismerni. Első benyomásra nekem durva volt a műszerfal, nem úgy értem, hogy nincs hely elöl, arról szó sincs, a problémám a műszerfal meredekségével van és méretével, mintha egy nagy fal állna előttem. Soha nem tetszettek ezek a nagy fal műszerfalak, de mivel ennyire állítod, hogy milyen zsírkirály, így mégegyszer meg fogom nézni tüzetesebben, kipróbálni nem tudom mikor fogom (inkább az is300h tesztvezetésére regisztráltam  :cool2: na abban király a műszerfal, fainan elfekszik előttem, az a Cool).
Carina után nem biztos, hogy nagyon boldog lennék egy Corollában (formatervet illetően), nem tartom szebbnek, inkább egy Avensis!  ;)
Nem tudom, lehet én vagyok túl elnéző, de nekem átjön a Toyota belső formaterve. Számomra inkább hat kicsit nyomasztóan az összes német féle berendezés, ami körülölel. Már-már folytó. Ehhez képest nekem kellemesebb volt az Auris szellősebb jellegű elrendezése, noha, azt máig nem értem, hogy a kör alakú rostélyokat ki találta ki a vízszintesen tagolt műszerfalra, pláne, hogy a középső rostélyok is szögletesek...
Amikor beültem és beállítottam magamra az ülést, kormányt, az volt az első benyomásom, hogy ÍGY JÓ. Tehát, megtaláltam a 188cm-hez a megfelelő pozíciót. Menet közben is - igaz, csak a hibridet vittem el - ugyan ez volt a véleményem.
Ami nekem számít, azt szinte hiánytalanul eltalálták (gombok elhelyezése, működésük, reakciók, mozgások, hangok, minden).
Ahogy írtam, is, az Auris a belső érzékekre hat, nem az érzelmekre. Érezni rajta azt az elsőre marketing bullshit-nek tűnő dolgot, hogy a mérnökök tényleg tudják, mit kell kiszűrni ahhoz, hogy a "kellemetlenség" a lehető legalacsonyabb szinten legyen. Ez nem hülyeség, hanem nagyon is érezhető a valóságban is.
A gond, hogy az újságírók azzal vannak elfoglalva, hogy milyen tapintású a műszerfal, meg, hogy néz ki, amikor a mindennapi használatban pont nem ez számít.
De azért megírják, hogy a Pug gyönyörű belül, de hátul szűk és a háttámlája kényelmetlen, a 3-as meg nagyon zavaró gördülési zajkomforttal rendelkezik. A Toyota, meg unalmas, mert JÓ, mert KELLEMES használat közben. Mibe kössünk bele? Hát a kinézetbe...  :wacko:  ::)

Szerintem a Carinára sem írták SOHA, hogy szép autó. Most sem az. Ellenben jók az arányai, megbízható, nagy és tartós. Még 20 év körül is, ami kétségtelen nagy szó. Csakhogy, ugyanakkora a Corolla is és mindent tud, amit a Carina, csak sokkal modernebb köntösben. Lehet, hogy most nem tetszik még, de 10 évesen majd fog, mert addig bizonyítani fog az is, mint, ahogy az összes előző generációja is. Azt azért személy szerint ÉN nem hiszem el egyetlen Carinásnak sem, hogy a Carinát nettó szépnek találja. Mondja ezt úgy, hogy képtelen - érthető módon! - elvonatkoztatni az egyéb jótulajdonságitól. Kvázi megszépül a szemében a hálás autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11422 Dátum: 2013.10.30 14:54:47 »
Hat igen. Hol van az Auris kulso belso formaterve a masik kettoehez kepest. Sajnos sehol  :no: A Peugeot konkretan ugy nez ki belul mint egy tanulmanyauto  :clap: De franciat sose vennek. Aztan ott a Mazda, amit tuti jol meg lehet kergetni es orom lenne vele minden kanyar ami azert vonzo (kapuzarok vagy mi?!  :?: ). De mindent osszevetve ha ott allnek 6.5 millioval a kezemben es ugyanazokat tapasztalom mint a tesztelok (ami egyaltalan nem biztos) akkor 90%, hogy az Auris mellett dontenek. Eleg tagas, logikus elrendezesu, kenyelmes, csendes es megbizhato. Ilyen az idealis elettars  :yes:
hát én egy ilyen mellett tuti tartanék valami izgalmasabbat is. mondjuk egy hétüléses prius + e39-es hat hengerrel jó kis kombó lenne. vagy egy mx5-ös. vagy bármi :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11423 Dátum: 2013.10.30 17:34:29 »
A Mazda 3 nekem a lores szeru hatso ablakok miatt sem kell. A fiamnak nem tudnek semmit megmutatni, mert nem lat ki az autobol  :wacko:
Az mar megint mas kerdes, hogy 6.5 millioert van mazda6 kombi 2.0 benzines szalonauto remek fogyasztassal  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11424 Dátum: 2013.10.30 17:44:47 »
ezt én sem igazán értem. minek csinálnak olyan autót, ami tágas hátul, ha valami más miatt úgysem ülnek majd hátra...?  :hmmmm: mellesleg a hármashoz is van ám jófajta benzines

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11425 Dátum: 2013.10.30 18:25:43 »
ezt én sem igazán értem. minek csinálnak olyan autót, ami tágas hátul, ha valami más miatt úgysem ülnek majd hátra...?  :hmmmm: mellesleg a hármashoz is van ám jófajta benzines

A cikk szavazásán toronymagasan vezet a Mazda :) A három közül nekem is az kéne, bár a magas gördülési zaj, meg az ajtózsebek hiánya kissé kiábrándító. Igazából, ha most, vagy akár pár év múlva kellene autót vennem, kiesnének a japók a körből, Civic ronda, Toyota se szép és unalmas, Mitsu Lancer semmilyen, Nissannak nincs kocsija a kategóriában. Vagy van de érdektelen. Mazda talán. Ellenben simán megnézném a koreaiakat és a Ford Focust is.. És egy Rapidtól sem zárkóznék el teljesen  :hmmmm: De igazából nincs most olyan autó, amire nagyon rá lennék "izgulva". De még az is lehet hogy az UFO Civic(8gen) lenne a nyerő :) Még mindig azt tartom a legjobb japónak a mostaniak közt, csak a formája megosztó. NEkem sem jön be minden szögből :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11426 Dátum: 2013.10.30 18:34:07 »
Erre a Lancerra erted hogy semmilyen, vagy az elozo genereaciora?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11427 Dátum: 2013.10.30 18:56:03 »
Erre a Lancerra erted hogy semmilyen, vagy az elozo genereaciora?

LEginkább műszakilag semmilyen. Pl 5 sebességes váltó sima 1.6os motorral, az 1.8ast sem dícsérték agyon teszten, belül kopogós műanyag az egész, műszerfal is elég szegényes kinézetű. Nekem a külső sem jön be egyébként. A cápa orr ad eki egy kis karaktert, de a többi része sztem semmi extra. De önmagában nem rossz persze. PErsze azért is "semmilyen", mert már kissé régi modell :) Ha jól rémlik már 6 éve a piacon van, sztem ideje lenne cserélni, a japók 5 évnél már cserélnek :) Sztem nem igazán nyújtana többet mint a mostani E12m.. Ebben legalább puha a belső :) Méretben sincs nagy különbség, motorban sem.. Tehát érted, ha már autót cserélnék, akkor nyújtson többet, pl legyen benne 6os váltó, vagy érdekesebb/szebb design belül, és/vagy vmi műszaki csemege(pl motornál).. Ezt momentán csak az UFO Civic tudja sztem :) Hondáék mindig megelőzik a kort  :yes:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11428 Dátum: 2013.10.30 18:58:44 »
Ja, van benne valami  :hmmmm: En lemaradtam es ott tartottam, hogy eredetileg 1.5 mocival volt. Azokrol nagyon jokat hallottam  :yes: Nekem a kulseje nagyon bejon (csak sedan kene, ez az egyetlen kompakt amibol sedan kene) a belseje meg japan autot kedvelokent nem lep meg hogy semmilyen es kopogos  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11429 Dátum: 2013.10.30 19:02:26 »
LEginkább műszakilag semmilyen. Pl 5 sebességes váltó sima 1.6os motorral, az 1.8ast sem dícsérték agyon teszten, belül kopogós műanyag az egész, műszerfal is elég szegényes kinézetű. Nekem a külső sem jön be egyébként. A cápa orr ad eki egy kis karaktert, de a többi része sztem semmi extra. De önmagában nem rossz persze. PErsze azért is "semmilyen", mert már kissé régi modell :) Ha jól rémlik már 6 éve a piacon van, sztem ideje lenne cserélni, a japók 5 évnél már cserélnek :) Sztem nem igazán nyújtana többet mint a mostani E12m.. Ebben legalább puha a belső :) Méretben sincs nagy különbség, motorban sem.. Tehát érted, ha már autót cserélnék, akkor nyújtson többet, pl legyen benne 6os váltó, vagy érdekesebb/szebb design belül, és/vagy vmi műszaki csemege(pl motornál).. Ezt momentán csak az UFO Civic tudja sztem :) Hondáék mindig megelőzik a kort  :yes:
Az utolsó mondatod egy jó kis bullshit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i